♥♥♥♥♥.ShoqeriaJone.♥♥♥♥♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.......Dedikuar Ty zmr ime.............

+2
CLICHE'
kanitaa
6 posters

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko poshtė

.......Dedikuar Ty zmr ime............. - Faqe 2 Empty Re: .......Dedikuar Ty zmr ime.............

Mesazh nga kanitaa Mon Nov 19, 2012 3:25 pm

Arsyeja qė unė jetoj je ti. Arsyeja qė unė vuaj je ti.
“Kujdes nė dashuri”..kėtė fjalė shpesh e thoje ti.
Nuk
jam nė gjendje qė tė pėrulem e as tė shkruaj
pėr dashurinė time tė madhe por vuajtja...
...dhe vuajtja u bė forcė fizike, e jo kurrė forcė shpirtėrore.
Ti je ende shpresa e jetės time.. e mė shumė se qdo gjė tjetėr tė dėshiroj
nė kėtė botė. Kujtimet e mira tani mė mundojnė... e mė mundojnė pa ty.

Sa do te isha e lumtur sikur te perqafoja gjithehere...te te them Te Dua...
..ta dhurova dashurine...do te beja gjdo gje qe te bej te lumtur....
Ti je kujtesa e veqantė e jetės dhe zemrės time dhe shpresoj e do tė luftoj...
qė tė jesh gjithmonė.

Nė fillim, atėherė kur fillova tė njoh aftėsit e tua.. kėrkoja forcė qė tė them
se te dashuroj me shpirtė por kisha frike mos te humbja te terin..mora guxim ne
fund dhe ehhh....mu duk se isha me e lumtura ne botė....Por mė nė fund duhet tė
pajtohem me realitetin....qe s`mund te behesh e imja....edhe pse te kam afer me zemer e me trup largeee....

Tė pres me mall...do te ruaj ne Zemren time si te mshehur.
kanitaa
kanitaa
Mik i Forumit
Mik i Forumit

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 10/07/1990
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1664
Vendndodhja Vendndodhja : Tetov
Hobi Hobi : skam
Humor Humor : .....
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 18/06/2012
Falenderimet Falenderimet : 6

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

.......Dedikuar Ty zmr ime............. - Faqe 2 Empty Re: .......Dedikuar Ty zmr ime.............

Mesazh nga Ylli Mon Nov 19, 2012 3:28 pm

Ti je ti dhe une te tille te dua
Nuk do te bej dedikim special
Sepse ti je vet jeta per mua!
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

.......Dedikuar Ty zmr ime............. - Faqe 2 Empty Re: .......Dedikuar Ty zmr ime.............

Mesazh nga CLICHE' Mon Nov 19, 2012 3:39 pm

Dashuria jote me conte ne drejtim te gabuar, kunder te tjereve, te gjitheve, dhe une rrija, dhe nuk zbrisja nga ajo rruge vdekjeje. Sepse besoja ne ate qe thoshe. Gjithcka kishe ti. Dhe nuk kishe asgje tonen. Asgje timen. Eshte nga keto genjeshtra qe duhet te zbres, me perpara se ta gjej veten te shypur ne toke me zemren qe shkon me 100 ne ore vetem sepse te besova.
CLICHE'
CLICHE'
WebMaster
WebMaster

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 10152
Vendndodhja Vendndodhja : Nen lekuren e MONDIT!!
Hobi Hobi : CSI
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 14/08/2012
Falenderimet Falenderimet : 38

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

.......Dedikuar Ty zmr ime............. - Faqe 2 Empty Re: .......Dedikuar Ty zmr ime.............

Mesazh nga Vizitor Tue Nov 20, 2012 1:36 pm

nje pyetje kisha per ty ke dashuruar ndonjeher ne jeten tende?vall pse sme thu ate cka mendon pse spo mthua te dua nese aq shum me deshiron vall pse spo thua asnje fjal un te dua e pranoj....e kto vargje te shkurtra per ty i krijoj
jam ber e cmendur e pranoj
jam e fiksuar edhe ket e pranoj
por as ket se mohoj
se me shpirt te dashuroj

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

.......Dedikuar Ty zmr ime............. - Faqe 2 Empty Re: .......Dedikuar Ty zmr ime.............

Mesazh nga kanitaa Wed Apr 02, 2014 12:45 am

Per .......Dedikuar Ty zmr ime............. - Faqe 2 501048425  time

Jam ketu qe po te shkruaj sepse eshte e vetmja menyre qe e ndjej veten time sa me prane teje...Distanca qe na ndan eshte shume
e madhe, por zemrat tona jane padyshim prane njera-tjetres...
Me mungon per vdekje zemra ime,dhe e di qe eshte e kote kjo qe po them sepse nuk mund te sjelle ketu prane meje, por kam cmendurisht nevoje te ndjej aromen e lekures tende, buzen tende te bute siper times, duart e tua qe me perqafojne lehtesisht...kam thjeshtesisht nevoje per ty...Dua te prek, te puth, te shtrengoj. Largesia nuk eshte e bukur, por deshira per te shikuar ty, rritet dite per dite me shume, me jep force te enderroj ate dite qe do te shoh...dhe ne ate moment do me duket qe po enderroj:
" Nje Engjell qe vjen ne toke, per te me qendruar prane "!!
Faleminderit qe ekziston zemra ime, je arsyeja e jetes time, sepse je ti ai, qe me bere te kuptoj se c`do te thote"dashuri",ishe ti i pari qe bere te me rrihte zemra kur me puthje...Jam keq pa ty,e di qe...e gjithe kjo heret a vone do mbaroje dhe keto momente do i kalojme se bashku, sepse...tashme jemi:
" Dy trupa, ne nje zemer te vetme ",nje zemer qe do rrahe gjithmon per te mbrojtur dashurine tone. Jeta nuk eshte e bere vetem per momente te bukura,por une do te qendroj gjithmon prane sepse je i vetmi per mua, edhe ateher...
kur askush nuk te buzeqesh mendo per ne,dhe per fatin e mrekullueshem qe na gjeti per te jetuar se bashku kete histori te mrekullueshme dashurie...Te dua...dhe kurre nuk do te le,sepse...
askush nuk e le jeten e tij,forcen e tij lumturine e tij, sigurine e tij...sepse te gjitha keto je ti per mua!!...
kanitaa
kanitaa
Mik i Forumit
Mik i Forumit

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 10/07/1990
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1664
Vendndodhja Vendndodhja : Tetov
Hobi Hobi : skam
Humor Humor : .....
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 18/06/2012
Falenderimet Falenderimet : 6

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

.......Dedikuar Ty zmr ime............. - Faqe 2 Empty Re: .......Dedikuar Ty zmr ime.............

Mesazh nga Ylli Wed Apr 02, 2014 8:02 am

Pergezimet e mia per temen (edhepse me duket sikur e kam lexuar ne nje forum tjeter)!
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

.......Dedikuar Ty zmr ime............. - Faqe 2 Empty Re: .......Dedikuar Ty zmr ime.............

Mesazh nga kanitaa Thu May 22, 2014 9:20 am

Sa shuum dite kan kaluar dhe pėrseri torturohem cdo min qe mendoj. Dhe oret kalojn dhe naten eshte akoma me e veshtire.. Mendoj valle sa ftyra do kesh pasur?? Ishte ajo qe beje apo dikush tj se kuptova kurre... Pyes veten si sillesh me ate ( me shoqen tende te re ) a te trajton ajo si mua se di cfare jane kto gjera qe me kalojne nepėr mend kur un e ndjej qe ti je shum mire kur sa here te shikoj ti vetem je duke qeshur... Dhe cdo here cdo dite takon ate dhe ndihesh i plotesuar.... Po mundohesh te me zevendesosh te ndjehesh sado pak me te si un kerkon grimca te qenies time te ajo.??? Ti e din mjaft mire qe ajo nk eshte si une. Ajo nk ka format e nje trupi si timin ajo nk ka sy qe shkelqejne kur te shohin ty ajo nk ka buzeqeshje ngjitese si une ajo nk ka asgje si une dhe sado te pėrpiqesh te harrosh fytyren time nk do e arrish sepse un jam ne qenien tende un jam aty edhe pse ti nk do edhe pse ti me injoron jam atyyy dhe aty do jem. Sado te mundohesh sdo gjesh askend apsolutisht askend qe do beje gjithcka pėr ty ne kembim te asgjeje dhe qe do te te mbeshtese dhe do te te keshilloje si nje moter dhe do te te doje si i pari dhe i fundit... Ajo nk eshte kuurrr si une. Kurr...
kanitaa
kanitaa
Mik i Forumit
Mik i Forumit

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 10/07/1990
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1664
Vendndodhja Vendndodhja : Tetov
Hobi Hobi : skam
Humor Humor : .....
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 18/06/2012
Falenderimet Falenderimet : 6

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

.......Dedikuar Ty zmr ime............. - Faqe 2 Empty Re: .......Dedikuar Ty zmr ime.............

Mesazh nga JK Mon Sep 01, 2014 7:19 pm

Ka disa qe nete qe gjithcka cfare me rrethon me kthen tek ty e papritur e gjej veten ne nje dimension te tjeter. Ngadale, asistoj se si muret e dhomes time rrezohen pa zhurme kurse zemra ime cuditerisht ngushtohet gjithnje e me teper e me le pa fryme. Eshte nje proces sa i zakonshem po aq edhe i paevitueshem, e megjithate nuk arrij te kuptoj pse gjithmone me ben te ndihem disi i disorientuar. Ndonese tashme qe muret jane zhdukur e arrij te shoh henen ndjej se si nje shi i imet pikon mbi mua, nje shi i vecante, qe lag vetem perbrenda dhe kthen kete dimension e atmosferen qe ndihet ne te ne me teper asfiksuese. Kujtime te ndryshme me sjellin perpara meje momente, situata diferente, por te shoqeruara gjithnje nga e njejta ndjenje, nderthurje e mrekullueshme e trishtimit, melankolise e nostalgjise, qe e ben me te hidhur se sa gota e konjakut qe kam rrekellyer pak caste me perpara se te fluturoja ne keto treva te panjohura qe nuk di ne i perkasin me teper imagjinates time apo realitetit. Jo, nuk jam i dehur si mund te mendoj dikush prej jush, fatkeqsisht jam totalisht i ndergjegjshem perndryshe nuk do arrija te ndjeja kete shtrengim qe po me le pa fryme ketu brenda ketij gjoksit tim, nuk do te isha duke shtrenguar fort celularin ne tentative ti rezistoj tundimit te te telefonoj ndonese tashme e di qe je duke shtrenguar fort jastekun sic ben gjithnje kur enderron dicka te bukur,e une nuk kam dashur e kurre nuk do te te dua te te prish endrrat, nuk do te kisha deshire te vrapoja drejt shtepise tende e te citofonoja gjithe familjet qe banojne ne rrugen tende e t'iu bertisja se kam nevoje per ty, se kam nevoje te te shoh brenda shtratit tim qe ti fal nates time edhe une nje enderr, qe ti fal jetes time nje agim, qe te jem serish une... Por brenda meje dicka me pengon te rend drejt teje e te te tregoj se ne c'ferr gjendem nganjehere gjate ketyre neteve te mia, me frenon deshiren per te pare ate shkelqimin e veshtrimit tend qe do te thyente cdo brenge ketu brenda ketij shpirtit tim me ate forcen e tij vezelluese. Brenda meje dicka me thote se eshte nje nate si gjithe te tjerat e nuk ka pse te kthehet ne te vecante, prandaj me shtyn drejt sirtarit, te terheq bllokun tim te shenimeve e ti gjej nje mbyllje kesaj skices time..nje mbyllje qe sonte une nuk po arrij ta gjej dot, prandaj po te lutem qe ne se nje dite ti do te lexosh keto rrjeshta ndihmome ti gjejme nje fund ...une e di qe ty te pelqejne perrallat…
JK
JK
Mik i Forumit
Mik i Forumit

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2126
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 08/07/2013
Falenderimet Falenderimet : 11

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

.......Dedikuar Ty zmr ime............. - Faqe 2 Empty Re: .......Dedikuar Ty zmr ime.............

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi