♥♥♥♥♥.ShoqeriaJone.♥♥♥♥♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A duhet tė flini lakuriq!

+3
agusto
rober
Ylli
7 posters

Shko poshtė

A duhet tė flini lakuriq! Empty A duhet tė flini lakuriq!

Mesazh nga Ylli Thu Mar 13, 2014 3:29 pm

A duhet tė flini lakuriq! Auto_824fe028fa83c3e037cd16e0f70281ed1390284126

nga femra.ch
Prishtinė | 21 Janar 2014 | 07:01

Studimet e me hershme kanė treguar se mė pask se 10% e popullit amerikane bėjnė gjumė jo tė mirė, nuk ėshtė nė pyetje se mardhėnjet seksuale tek ata kanė vdekur, por ekspertėt tregojnė sė shumica e tyre, partnerėve apo ciftėve bėjnė gjumė me pizhama tė tyre, edhe kjo sic duket i largon ata edhe me shumė nga seksi. Ne, tani do ju prezentojm disa arsye pse duhėt tė flini lakuriq.

Jennifer Landa tregon se tė fjeturit lakuriq, do ju ndihmon shumė, sidomos kur bėhet fjalė pėr femrat, ngase vagina e tyre ka nevojė shpesh herė pėr ajėr tė paster. Ecjet e vazhdueshme, puna, shopping dhe vizitatė e ndryshme, nė njė formė apo nė formėn tjeter e bėjnė paksa tė ndjersitur vaginen edhe pse pastrohet, por prap se prap, marrja e ajrit tė freskėt ėshtė njė efekt shumė i mirė tek vagina, dhe kjo gjė me se miri bėhet atėherė kur fjetja tė bėhet lakuriq, pasiqe pėr njė kohė tė gjatė vagina to jetė e furnizuar me ajėr tė pastėr dhe keshtu qė kjo i mundeson vaginės qė gjatė gjithė kohės tė jetė e freskėt.

Ju do flini me rehat neės do flini lakuriq, arsye tjetėr ėshtė, pasiqe trupi gjithmonė ka ngrohtėsin e vetė edhe pastaj nesė gjatė natės do i shtohen pizhamat atėherė do krijohet njė temperaturė shumė e lartė dhe keshtu qė nuk mund tė keni gjumė tė rehatshem dhe nuk mund tė relaksoheni fare. Temperatura e dyfishuar do ju bėjė qė gjumi juaj tė largohet dhe zgjidhja me e mirė do ishte po te flini lakuriq.

Arsye tjeter e fjetjes lakuriq ėshtė edhe se do dukeni me bukur, ngase gjatė gjumit lakuriq trupi juaj do jetė mė i ftoftė, pra temperatura trupore ėshtė nė rėnjė, atėherė kjo do shkaktoj apo do ndihmoj nė rritjen e hormonėve, dhe ky ėshtė njė veprim i mirė pasi qė me rritjen e hormonėve lekura dhe flokėt tuaja do duken shumė me mirė, dhe ju do dukeni me tėrheqėse gjithėmon.

Fjetja zhveshur apo lakuriq do ju ndihmoj poashtu qė tė flini shumė rehat, ngase kortizoli qė ėshtė hormon i stresit do jetė i ulėt dhe kjo do ju bėjė qė ju tė flini me rehatė kur jeni lakuriq, poashtu gjatė kėsaj kohė, ju do mbani nėn kontrroll nivelėt e enėrgjisė edhe urisė. Ndėrsa nė rastet kur gjumi juaj ėshtė ndėrprerė si pasoj e temperaturės sė lartė tė trupit dhe pizhamave atėherė, ju do zgjoheni edhe pastaj do vreni se keni nevojė pėr pak ushqim, ngase do dukeni se jeni shumė tė uritur. Pra kjo ėshtė edhe njė arsye tjetėr me shumė pse duhet tė flini lakuriq.

Ju do tė ndiheni shumė me seksi. Fjetja lakuriq do ju ndihmoj qė tė ndiheni gjithėmone mė tė freskėta, dhe kur egziston kjo ndjenjė atėherė egzistone njė besim nė vet vetė se ju jeni edhe duke u ndjerė me seksi, ngase trupi i relaksuar, vagina e freskėt , padyshim qė edhe ju do ndiheni shumė me tė freskėta brenda vetės suaj, edhe ajo qė ju ndini brenda gjithėmon do reflektoj nė pamjen tuaj tė jashtme.

Ju do keni mardhenjė seksuale me tė mira. Fjetja lakuriq do ju mundėsoj gjatė gjithė kohės qė trupat tė jenė nė fėrkim me njeri tjetrin dhe keshtu qė do nxisė edhe me shumė epshin seksuale, dhe kėshtu qė pothuajse do keni mardhenjė tė rregullta seksuale, poashtu kur do keni mardhenjė tė rregullta atėherė do jeni edhe me tė shėndetshem edhe do keni edhe njė lidhje dhe njė jetė seksuale me tė mirė dhe me tė shėndetshme. Pra, fjeta lakuriq ka shumė veti dhe cilėsi tė mira, keshtu qė nata tjeter duhet te ju zė pa pizhama.
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

A duhet tė flini lakuriq! Empty Re: A duhet tė flini lakuriq!

Mesazh nga rober Sat Mar 15, 2014 10:43 am

po
rober
rober
Anetar/e aktiv
Anetar/e aktiv

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 20/12/1984
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4080
Vendndodhja Vendndodhja : dures
Hobi Hobi : futboll
Humor Humor : kur jam ne qef
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 16/01/2009
Falenderimet Falenderimet : 1

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

A duhet tė flini lakuriq! Empty Re: A duhet tė flini lakuriq!

Mesazh nga agusto Wed Jul 02, 2014 9:49 pm

mishi do mish. flm 

agusto
Fillestar
Fillestar

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 24/07/1970
Numri i postimeve Numri i postimeve : 45
Vendndodhja Vendndodhja : patos
Hobi Hobi : boksi,bilardo
Humor Humor : i shkelqyer,Zambaku dhe trendafili ngjyre te bukur kan por kure sleshojne ere me te bukure sjan.
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 24/07/2012
Falenderimet Falenderimet : 0

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

A duhet tė flini lakuriq! Empty Re: A duhet tė flini lakuriq!

Mesazh nga TIRONCI Thu Jul 03, 2014 2:08 am

Nuk te lene mushkonjat.
TIRONCI
TIRONCI
V.I.P.
V.I.P.

Gjinia Gjinia : Male
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2930
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 08/06/2011
Falenderimet Falenderimet : 30

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

A duhet tė flini lakuriq! Empty Re: A duhet tė flini lakuriq!

Mesazh nga Marino Fri Jul 04, 2014 5:42 pm

pse jo
Marino
Marino
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Numri i postimeve Numri i postimeve : 10376
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 18/03/2012
Falenderimet Falenderimet : 30

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

A duhet tė flini lakuriq! Empty Re: A duhet tė flini lakuriq!

Mesazh nga Ylli Sat Jul 05, 2014 8:47 am

Normal qe po, c'te keqe ka...se paku je i gatshem nese duhet hahhaaa
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

A duhet tė flini lakuriq! Empty Re: A duhet tė flini lakuriq!

Mesazh nga Marino Tue Jul 08, 2014 3:24 pm

ne vere po
Marino
Marino
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Numri i postimeve Numri i postimeve : 10376
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 18/03/2012
Falenderimet Falenderimet : 30

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

A duhet tė flini lakuriq! Empty Re: A duhet tė flini lakuriq!

Mesazh nga Ylli Tue Jul 08, 2014 4:49 pm

Ben ben vecse del pune edhe kur nuk e ke ne plan hahhahha
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

A duhet tė flini lakuriq! Empty Re: A duhet tė flini lakuriq!

Mesazh nga agusto Wed Jul 09, 2014 9:48 pm

Lakuriq aq mire sa cdo dite ben dashuri,ku ka me mire mishi do mishe.

agusto
Fillestar
Fillestar

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 24/07/1970
Numri i postimeve Numri i postimeve : 45
Vendndodhja Vendndodhja : patos
Hobi Hobi : boksi,bilardo
Humor Humor : i shkelqyer,Zambaku dhe trendafili ngjyre te bukur kan por kure sleshojne ere me te bukure sjan.
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 24/07/2012
Falenderimet Falenderimet : 0

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

A duhet tė flini lakuriq! Empty Re: A duhet tė flini lakuriq!

Mesazh nga lemshja Thu Jul 10, 2014 1:19 pm

jo  nxjerrgjuhen nxjerrgjuhen 
lemshja
lemshja
Moderator/e
Moderator/e

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 5465
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 16/05/2013
Falenderimet Falenderimet : 12

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

A duhet tė flini lakuriq! Empty Re: A duhet tė flini lakuriq!

Mesazh nga Ylli Thu Jul 10, 2014 1:53 pm

lemshja shkruajti:jo  nxjerrgjuhen nxjerrgjuhen 

Mos e nxjerr gjuhen se mund te mendojme qe po ben ndonje gje hahhaha
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

A duhet tė flini lakuriq! Empty Re: A duhet tė flini lakuriq!

Mesazh nga lemshja Thu Jul 10, 2014 4:22 pm

Ylli shkruajti:
lemshja shkruajti:jo  nxjerrgjuhen nxjerrgjuhen 

Mos e nxjerr gjuhen se mund te mendojme qe po ben ndonje gje hahhaha
mund et mendosh ti se ato qe mendojne sic duhet nuk mendojne menjehere per keq
lemshja
lemshja
Moderator/e
Moderator/e

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 5465
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 16/05/2013
Falenderimet Falenderimet : 12

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

A duhet tė flini lakuriq! Empty Re: A duhet tė flini lakuriq!

Mesazh nga Ylli Fri Jul 11, 2014 8:42 am

lemshja shkruajti:
Ylli shkruajti:
lemshja shkruajti:jo  nxjerrgjuhen nxjerrgjuhen 

Mos e nxjerr gjuhen se mund te mendojme qe po ben ndonje gje hahhaha
mund et mendosh ti se ato qe mendojne sic duhet nuk mendojne menjehere per keq

Pse lemshja kush tha qe une po mendoj keq, perkundrazi hahhaha 22 
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

A duhet tė flini lakuriq! Empty Re: A duhet tė flini lakuriq!

Mesazh nga Naqja Shkodrane1 Sun Jan 24, 2016 6:11 pm

Joo
Naqja Shkodrane1
Naqja Shkodrane1
Super- Administrator

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1308
Vendndodhja Vendndodhja : Angli
Hobi Hobi : Mjeke
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 03/10/2015
Falenderimet Falenderimet : 1

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

A duhet tė flini lakuriq! Empty Re: A duhet tė flini lakuriq!

Mesazh nga Marino Sun Jan 24, 2016 6:12 pm

dyshe po
Marino
Marino
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Numri i postimeve Numri i postimeve : 10376
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 18/03/2012
Falenderimet Falenderimet : 30

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

A duhet tė flini lakuriq! Empty Re: A duhet tė flini lakuriq!

Mesazh nga Naqja Shkodrane1 Sun Jan 24, 2016 6:13 pm

Joo Joo affraid
Naqja Shkodrane1
Naqja Shkodrane1
Super- Administrator

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1308
Vendndodhja Vendndodhja : Angli
Hobi Hobi : Mjeke
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 03/10/2015
Falenderimet Falenderimet : 1

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

A duhet tė flini lakuriq! Empty Re: A duhet tė flini lakuriq!

Mesazh nga Marino Sun Jan 24, 2016 6:15 pm

po
Marino
Marino
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Numri i postimeve Numri i postimeve : 10376
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 18/03/2012
Falenderimet Falenderimet : 30

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

A duhet tė flini lakuriq! Empty Re: A duhet tė flini lakuriq!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi