♥♥♥♥♥.ShoqeriaJone.♥♥♥♥♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

21 pyetje e pergjigje per seksin

Shko poshtė

 21 pyetje e pergjigje per seksin  Empty 21 pyetje e pergjigje per seksin

Mesazh nga Ylli Tue Sep 30, 2014 8:10 am

 21 pyetje e pergjigje per seksin  UXGs8G

Gjithcka qe do kishit dashur te dinit per se.ksin.

Pergjigje nga seksolog italian.

materiali eshte marre nga nje faqe e huaj.1. Me keq nje burre i shpejte, nje me probleme te erek.sionit apo nje burre qe tejkalon preleminaret?
Me te parin dicka e con ne shtepi, i dyti me pak, eh me te tretin grate jane mesuar. Te pakten 30% i meshkujve mendon se e "me pare" femrat jane teper keskuese. Por ka nje surprize: kush merr tableta per ereks.sionin i dedikohet me shume ferkimit ne pritje qe ilaci te beje efekt. Pra nevojen e ben virtyt. Ngushellim i hidhur? Le ta shijojm per aq ! (Chiara Simonelli)

2. Kriza (ekonomike) i ben mire apo keq sek.sit?
I ben mire, sepse e detyron te ndryshoje. Ne sek.s asgje nuk eshte me e keqe sesa nje perfaqesim i njejete gjithmone. Darwin thoshte se mbijeton ai qe di te pershtatet. Une them se mbijeton kush rishpik. Dhe kriza mund te jete nje motorr per revolcione te medha. Ndonjehere - surpriz - pozitive edhe ne krevat. (Giorgio Abrahm)

3. Eshte me keq nje vit pa sek.s apo nje vit pa pune?
Nje vit pa sek.s: humbet zakoni. Sigurisht, pa pune eshte nje telash, te kalon edhe deshira. Mire kur e ke partnerin te pasur: te vazhdosh ta kenaqesh behet gati... nje amortizues social! (Willy Pasini)

4. Ne librin Pesedhjete drit'hijet eshte nje bestselles qe cdoganon sadomasismin: eshte nje mode "ma bej cuditcem?"
Eh, edhe tek librat Harmony kishte gjithcka. edhe tek ciftet: i keni parasysh disa burra te dominuar nga gra te pabesa? Ndryshimi me sot eshte se disa tema jane me te qarta. Tani fantazi me mesuese, infermiere e pranga flitet shume. Teper. E atehere, bye-bye trasgresion! (Alberto Caputo)

5. Tradhti verore: a ka vende te reja ku te konsumohen, pervec atyre te zakonshem, tualtet e abuzuara te diskotekave, i njejti plazh?
Patjeter! Vendi ku kryhen ato castet e lumtura te pezullimit nga menaxhimi martesor, dhe eshte zyra e punes. Sipas disa studimeve perqindje e madhe e ketyre te pabese konsumojne tradhti ne vendet e punes.(Chiara Bettelli Lelio)

6. Dirty talkin: per nje femer eshte eks.ituese apo qesharake?
Per shume femra eshte fitili qe ndez intimitetin, datat e konfermojne. Sot me sms si ai si ajo luajne paraprakisht per te ngritur temperaturen para aktit. Per disa, keto frasa i cojne ne merzi.(Cinzia Silvaggi)

7. Cila eshte skadenca "natyrale" e nje q**shok?
Edhe nje nate e vetme, nese terheqja kimike nuk funksionon. Perndryshe, sapo gjejme dashurine e vertet: emocionet qe trasformojne sek.sin ne eros nuk kane lidhje me miqesin. Por, tani, q**shokun po behet objekt burimi. Me te femra shkone e sigurte. Ndonjehere edhe per tere jeten.(Roberto Tadelli)

9. Asek.sual.... po sek.si nuk ecen me?
Ne japoni 23% e adoleshenteve thone se preferojne sek.sin virtual nga ai real, sepse nuk djersin. Shenje kohesh?(Giuseppe Mori)

10. Cfare eshte periudha e pasfortesis?
Pauza mashkullore midis nje orgazme dhe erek.sionit tjeter. Sa mban? Varet. Nese pas heres se pare, ai ju shkarkon shpejt por eshte i qeshur, do te thote se interesi eshte i ulet. Nese eshte i shqetesuar, do te thote se ka veshtersi erek.sioni. Nese nuk telefonon nje taksi per t'ju kthyer ne shtepi, atehere nje biz nuk do jete nje problem. (Vieri Boncinelli)

11. Intimet sexy: jane gjithmone aleate te vlefshme?
Ne realitet lingeria hot erotizon me shume grate, te cilat me geta dhe komplete boudoir ndihen ndryshe... Nje prelud fantazie qe ushqen deshiren e tyre. Per meshkujt do te thote "semafor jeshil".

12. Lojrat me ushqimin funksionojne akoma? E nese po, me mire te embla apo te kripura?
Evitoni erezat dhe mustarden: irritojne. Me mire dicka jo ngjitese: panen pershembull. (Adele Fabrizi)

13.Trembedhjete: nje numer qe vlen minimumin standart te gjatesise se penisit, per mesataren e partnereve te nje femre, apo per minutat pas te cilave sek.si behet i merzitshem?
Pergjigja e pare: Si thuhet, nuk eshte me rendesi gjatesia apo madhesia por si e mban. E dyta: "mesatarja" nuk egziston: Sa i perket faktorit merzitje, varet nga partneri... (Marina Anzil)

14. Sek.s gjate shtatezanise: pozicionet me te mira per ta bere "ne tre"?
Nuk jane ato ku barku eshte i shtypyr, por edhe ato ne te cilat barku shtyp dicka tjeter. Ne muajt e pare, eshte mire qe partnerja te rri siper. Me pas, pozicionet ideale jane ato anash, "luge". Dhe duhet te dihet - duke perjashtuar pershkrimet mjekesore - te besh dashuri ne shtatezani i ben mire bebes.(Marco Panella)

15. Fantazi safike (lesbike) jane me shume mashkullore apo femerore?
Fantazite nuk kane sek.s, ato bejne te lulezojne kopshtet tona segrete. Per kete arsye duhet te kultivohen. Dhe te vendosesh ti ndash, e ben edhe me shume epshore dhe me te harlisur intimitetin. Cfare eshte me shume eksi.tuese per mashkullin sesa te degjoje femren ndersa e imagjinon veten ne krahet e nje femre tjeter?. (Roberta Giommi)

 21 pyetje e pergjigje per seksin  0N4npv

16. Cunnilingus: teknika me e mire eshte nje tete perreth klitorit?
Nuk eshte e thene, sugjeroj nje U me koke poshte ne baze te klitorit. Sherben per ta stimuluar pa prekur kapucin, sepse disa femrave mund t'ju jape bezidi. Ata qe kane bere nje "kurs te shpejte" le te provojne te marrin klitorin midis dy gishtave duke bere levizje te rrumbullakte dhe delikate: ne kete menyre stimulohen pikat K ne rrenje, me te ndjeshmet. (Roberto Bernorio)

17. Squirting eshte nje tip flirti?
Jo. Siti Youporn i dedikon nje seksion. Ka femra te cilat, me orga.zem prodhojne nje leng ngjyrtrasparent: squirting quhet. Me pas eshte dhe ejakulimi femerore(derdhja), nje mase e vogel fluide e trashe dhe e bardhe qe prodhohet nga gjendrat e Skene-s : nje zone per femrat shume e ndjeshme. Ose sic njihet ndryshe pika G. Si ta stimulojme? Pikerisht sikur themi "eja ketu" me nje gisht. Ku? Ne murin e pare te vagines, ne drejtim me barkun, disa centimetra prane hyrjes. (Emmanuele Jannini)

18. Dildo: Keshilla per blerje.
Kujdes: "girl's best friends" Nuk jane te drejte dhe te forte, por te shkurter dhe pak te lakuar, te afte per te gudulisur piker G. (Erika Limoncin)

19. Perse atij i vjen gjithmon deshira per te bere dashuri ndersa jemi duke dale, te ngrefura me fustan dhe make-up?
Provo ti te te vije deshira perpara nje tute pa forme, floket e kapura me nje laps dhe pandofla me forme arushi...(Franco Avenia)

20. Siklet: zhurmat e vagines, eshte gjithcka ok?
Ne antikitet per mjeket ishte "garrulitas vulvae": tinguj qe prodhohen nga penetrimi gjate marredhenies. Varen nga problemet e tonicitetit ose nga pozicionet akrobatik... Nje kenge gazmore. (Alessandra Graziottin)

21. Peshperitje dhe ulerima: po per te jane veretet eks.ituese?
Nese nuk jane zhurma fallso - cfare autogoli! - efeket zanore nuk bezdisin, perkundrazi: eshte e provuar se eks.itimi i partneres eshte motorri i pare i kenaqesise mashkullore. (Mauro Rossetto)

p.s fantazi safike (lesbike) e ka marre emrin safike nga poetesha greke e cila ka jetuar ne mos gaboj para 6-7 viteve para krishtit. Kjo vjen sepse ajo ishte nje mesuese ne nje kolegj, ku ishin te gjitha vasheza prej dere fisnikesh.
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi