♥♥♥♥♥.ShoqeriaJone.♥♥♥♥♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pasioni zhduket nė tė 30-at, ndėrsa seksi ėshtė mė i miri nė tė 50-at

+2
lemshja
Ylli
6 posters

Shko poshtė

Pasioni zhduket nė tė 30-at, ndėrsa seksi ėshtė mė i miri nė tė 50-at Empty Pasioni zhduket nė tė 30-at, ndėrsa seksi ėshtė mė i miri nė tė 50-at

Mesazh nga Ylli Thu Oct 09, 2014 8:49 am

Bota Sot | 09.10.2014 00:47

Pasioni zhduket nė tė 30-at, ndėrsa seksi ėshtė mė i miri nė tė 50-at Largea_seks1412808479

Anketa e madhe e shprehive seksuale “Sex Census 2012” ka treguar qė nga tė gjitha grupmoshat meshkujt dhe femrat nė tė 30-at janė mė sė paku tė kėnaqur me jetėn seksuale.
Hulumtimi nė tė cilin kanė marrė pjesė rreth 25 mijė njerėz ka zbuluar qė 25 pėr qind e personave nė moshėn prej 30 deri 39 vjeē pėr pakėnaqėsitė e veta nė jetėn seksuale fajėson problemet me paratė dhe stilin dinamik tė jetesės, ndėrsa 35 pėr qind tė tyre janė shumė tė lodhur pėr aksion sepse i ka lodhur kujdesi pėr fėmijėt gjatė gjithė ditės.
"Hulumtimet e mėhershme po ashtu kanė treguar qė tė 30-at dinė tė jenė shumė problematike pėr disa njerėz. Kreditė, fėmijėt dhe puna dinė t'ua mjerojnė shumicės kėtė dekadė tė jetės, dhe nėse kėsaj i shtohet edhe recesioni i tanishėm, presioni nė lidhje dhe jetė seksuale bėhet i papėrballueshėm dhe ėshtė e natyrshme qė diku tė pėlcasė", ka thėnė Paula Hall, terapiste seksuale.
Por, nga ana tjetėr, anketa ka treguar qė seksi pėrmirėsohet me vite. Kėshtu, madje 52 pėr qind tė vullnetarėve nė moshėn nė mes 50 dhe 59 vjeē kanė deklaruar qė janė shumė tė kėnaqur me jetėn e tyre seksuale. Hulumtimi po ashtu ka treguar qė personat nė moshėn prej 60 deri 69 vjeē kanė vetėbesimin mė madh seksual, me notėn mesatare 6 nga 10. Pėr krahasim, vajzat prej 18 vjeē vetėbesimin e tyre e kanė vlerėsuar me katėr.
Befasia mė e madhe e anketės ėshtė zbulimi qė 19 pėr qind e personave mbi 70 vjeē kanė pėrdorur rrjete shoqėrore si Facebook ose Friends Reunited pėr tė gjetur partnerė pėr seks.
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pasioni zhduket nė tė 30-at, ndėrsa seksi ėshtė mė i miri nė tė 50-at Empty Re: Pasioni zhduket nė tė 30-at, ndėrsa seksi ėshtė mė i miri nė tė 50-at

Mesazh nga lemshja Fri Oct 10, 2014 12:45 pm

bravo ketyre 70 vjecareve gaga gaga gaga gaga 22
lemshja
lemshja
Moderator/e
Moderator/e

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 5465
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 16/05/2013
Falenderimet Falenderimet : 12

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pasioni zhduket nė tė 30-at, ndėrsa seksi ėshtė mė i miri nė tė 50-at Empty Re: Pasioni zhduket nė tė 30-at, ndėrsa seksi ėshtė mė i miri nė tė 50-at

Mesazh nga Ylli Fri Oct 10, 2014 1:43 pm

lemshja shkruajti:bravo ketyre 70 vjecareve gaga gaga gaga gaga 22

Keta kane gjetur kish ku me u lute hahhahaha 22 gaga gaga gaga
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pasioni zhduket nė tė 30-at, ndėrsa seksi ėshtė mė i miri nė tė 50-at Empty Re: Pasioni zhduket nė tė 30-at, ndėrsa seksi ėshtė mė i miri nė tė 50-at

Mesazh nga Marino Fri Oct 10, 2014 9:23 pm

epo kur u beme te tere doktora sexy gaga gaga gaga gaga hapu dhe te hyjme brenda
Marino
Marino
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Numri i postimeve Numri i postimeve : 10376
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 18/03/2012
Falenderimet Falenderimet : 30

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pasioni zhduket nė tė 30-at, ndėrsa seksi ėshtė mė i miri nė tė 50-at Empty Re: Pasioni zhduket nė tė 30-at, ndėrsa seksi ėshtė mė i miri nė tė 50-at

Mesazh nga Tironcja_omel Tue Oct 14, 2014 11:09 am

Dhe 70 vjecaret godasin perseri gaga
Tironcja_omel
Tironcja_omel
Embelsira e Forumit
Embelsira e Forumit

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 9117
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 14/09/2010
Falenderimet Falenderimet : 66

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pasioni zhduket nė tė 30-at, ndėrsa seksi ėshtė mė i miri nė tė 50-at Empty Re: Pasioni zhduket nė tė 30-at, ndėrsa seksi ėshtė mė i miri nė tė 50-at

Mesazh nga Ylli Tue Oct 14, 2014 3:37 pm

Godasin qe c'ke me te...por me 50-50 hahhahhaa
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pasioni zhduket nė tė 30-at, ndėrsa seksi ėshtė mė i miri nė tė 50-at Empty Re: Pasioni zhduket nė tė 30-at, ndėrsa seksi ėshtė mė i miri nė tė 50-at

Mesazh nga TIRONCI Wed Oct 15, 2014 5:35 am

Tironcja_omel shkruajti:Dhe 70 vjecaret godasin perseri gaga
Kl kane bo thone por prap mire punon.
TIRONCI
TIRONCI
V.I.P.
V.I.P.

Gjinia Gjinia : Male
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2930
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 08/06/2011
Falenderimet Falenderimet : 30

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pasioni zhduket nė tė 30-at, ndėrsa seksi ėshtė mė i miri nė tė 50-at Empty Re: Pasioni zhduket nė tė 30-at, ndėrsa seksi ėshtė mė i miri nė tė 50-at

Mesazh nga Zebra Wed Dec 16, 2015 10:40 am

mos ja fut kot (o)
Zebra
Zebra
Super- Administrator

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 26927
Vendndodhja Vendndodhja : aty ku s'me sheh askush
Hobi Hobi : noti letersia...sexi hihihihih
Humor Humor : sa te dush..
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 18/03/2009
Falenderimet Falenderimet : 128

http://www.shoqeriajone.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pasioni zhduket nė tė 30-at, ndėrsa seksi ėshtė mė i miri nė tė 50-at Empty Re: Pasioni zhduket nė tė 30-at, ndėrsa seksi ėshtė mė i miri nė tė 50-at

Mesazh nga Marino Wed Dec 16, 2015 11:20 am

hmmm vrulli eshte nga 40-50 ka thene doktor ylli...
Marino
Marino
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Numri i postimeve Numri i postimeve : 10376
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 18/03/2012
Falenderimet Falenderimet : 30

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pasioni zhduket nė tė 30-at, ndėrsa seksi ėshtė mė i miri nė tė 50-at Empty Re: Pasioni zhduket nė tė 30-at, ndėrsa seksi ėshtė mė i miri nė tė 50-at

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi