♥♥♥♥♥.ShoqeriaJone.♥♥♥♥♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tregim

2 posters

Shko poshtė

Tregim  Empty Tregim

Mesazh nga man_in_black Mon Mar 28, 2011 8:27 pm

Njė ditė kali i njė fshatari ra nė pus .Ai nuk u vra por nuk mund tė dilte nga pusi me forcat e tij. Pėr shumė orė ai hingėrinte i dėshpėruar me zė tė lartė , ndėrsa fshatari mendonte se ēfarė tė bėnte me tė .
Nė fund ai mori njė vendim mizor :mendoi se kali tashmė ishte shumė i vjetėr dhe nuk ia kishte mė nevojėn , gjithashtu edhe pusi i tharė nuk ishte mė i dobishėm dhe duhej mbyllur .Pra pse tė harxhonte kot forcat pėr ta ngjitur lart .
Ai u bėri thirrjeve fshatarėve tė tjerė tė merrnin lopatat dhe ta varrosnin tė gjallė kalin .Secili filloi tė mbushte lopatėn dhe dheun e hidhnin brenda nė pus .Kali e kuptoi atė qė po ndodhte dhe thirri me dėshpėrim...
Pėr habinė e tė gjithėve pasi kishin hedhur disa lopata me dhe, kali u qetėsua .Fshatari iu afrua grykės sė pusit dhe u habit shumė kur pa kalin qė shkundte dheun nga trupi i tij dhe mė pas e shkelte me kėmbė .
Kėshtu pėr njė kohė tė shkurtėr tė gjithė e panė se si kali ishte nė gjendje tė arrinte grykėn e pusit duke ngjeshur dheun dhe tė dilte andej i lumtur .

Jeta ju hedh nė shpatulla shumė dhe , dhe tė tė gjitha llojeve...
Veēanarisht kur ti je tashmė brenda nė njė pus .Sekreti pėr tė dalė nga pusi ėshtė : tė shkundėsh dheun qė mban mbi shpatulla dhe tė shkelėsh sipėr tij !
Secili nga problemet tona ėshtė njė hap qė na nxjerr nė krye .Nė mund tė dalim nga skutat mė tė errėta nėse kemi kurajo .

Mbani mend kėto rregulla pėr tė qenė tė lumtur :

1. Lironi zemrėn tuaj nga urrejtja.
2.Lironi zemrėn tuaj nga shqetėsimet e tepruara .
3.Thjeshtoni jetėn tuaj .
4.Duaj mė shumė ...pranoje dheun qė tė hedhin sepse ai mund tė jetė zgjidhje dhe jo problem !!!

man_in_black
man_in_black
Anetare i/e Perjashtuar
Anetare i/e Perjashtuar

Gjinia Gjinia : Male
Numri i postimeve Numri i postimeve : 5007
Vendndodhja Vendndodhja : My address is like my shoes. It travels with me.
Hobi Hobi : cdo gje qe me ben te ndihem mire
Humor Humor : varet se me ke flas
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 16/03/2011
Falenderimet Falenderimet : 17

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Tregim  Empty Re: Tregim

Mesazh nga Vizitor Mon Mar 28, 2011 8:54 pm

vertet e bukur turp

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Tregim  Empty Re: Tregim

Mesazh nga Adea Tue Jun 07, 2011 11:37 pm

Zogu i cili dinte 5 Gjuhe..
-Ishte nje zog i cili fliste pese gjuhe,Zogu me i vecante ne bote,Nje biznismen i madhe degjon rastesishte per kete zog,dhe nje dite sa arrin te dale ne kerkim te zogut.Ece po thuajse ca vende nuk e gjen dot,dhe pa pritur ndalet tek nje dyqan kafshesh,dhe pyet pronarin,me fale zoteri,ke degjuar gje per nje zog i cili di te flasi pese gjuhe..??Pronari i thot,po pikerishte ai zog ndodhet ne dyqanin tim..!Vertet..Po I Thot,atehere une dua ta blej,Pronari i thot me vjen kec por nuk dua te shes zogun une,e kam marre per vete,njer,njer,e bind dhe ky blen zogun..I thot pronarit te lutem pas dy ditesh zogun dua ne shtepin time ta shof une,Ky i thot patjeter..!Dhe zogu arrin ne shpi..Pas tre ditesh kur dhe zoteri arrin ne shtepin e tij,dhe pyet Gruan e tij,i thot grua..?Ka ardhur gje zogu,sps une e kam bler ate..Gruaja i thot po,por zogu eshte ne Furre duke u pjekur..Ky i thot je ne vete ti qa thua e di qe aii eshte zogu me i vecante ne bootee ai di te flasi pese gjuhe..!Gruaja i thot nqs ka ditur ti flasi pese gjuhe athere pse nuk foli te pakten njeren..!!

-Kjo do te thot,qe shume nga ne dim,por nqs nuk e ngrisim zerin,atehre perfundojm si zogu ne "Furre"..
Adea
Adea
WebMaster
WebMaster

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 13/02/1988
Numri i postimeve Numri i postimeve : 6311
Vendndodhja Vendndodhja : Mbi supin e kohes time....
Hobi Hobi : Muzika,Baleti, Letersia.
Humor Humor : Per nje shendet te mire!
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 05/02/2011
Falenderimet Falenderimet : 15

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Tregim  Empty Re: Tregim

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi