♥♥♥♥♥.ShoqeriaJone.♥♥♥♥♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Barcoleta per te gjithe

+3
TIRONCI
Goc Tirone
Ylli
7 posters

Faqja 1 e 3 1, 2, 3  Next

Shko poshtė

Barcoleta per te gjithe Empty Barcoleta per te gjithe

Mesazh nga Ylli Thu Apr 18, 2013 7:29 am

Dėnimi

Mbrėmė, nuk kishte asnjė minutė qė hyra nė furrė tė blej bukė, kur e shoh njė polic duke e vendosur njė gjobė mbi veturė.
- Largoje atė – i thashė.
- Nuk ju kam faj qė jeni parkuar keq – ma ktheu.
- Por, unė sapo hyra nė furrė...
- Nuk mė intereson, zotėri! – mė tha.
- O kalė – i bėrtita.
- Pėr kėtė e keni edhe njė dėnim...
- Shko ha m...
- Ja edhe njė!
E shava pėrsėri dhe mė tha se nuk kishte kohė tė merrej me mua gjithė natėn. I la tė gjitha ato dėnime mbi veturė dhe shkoi.
Mendoj se polici u nevrikos vėrtet, por mua sinqerisht nuk ma ndien, unė kisha ardhur nė kėmbė tė blej bukė...

Burri

Aeroplanit pėrplot pasagjerė duke fluturuar i prishen motorėt dhe ngadalė fillon tė bie poshtė. Njė grua ēohet nė kėmbė dhe thotė:
- Nėse kėto janė minutat e fundit tė jetės sime dua t’i shijoj nė maksimum. Kam pasur shumė tė dashur, por asnjėri nuk mė ka bėrė tė ndjehem grua e vėrtetė. Kėtė e dua! A ka dikush kėtu tė mė tregojė se jam grua e vėrtetė?
Pas njė qetėsie, ēohet nė kėmbė njė mashkull, i cili ec nėpėr aeroplanin qė dridhet nė drejtim tė femrės. Heq kėmishėn, ndėrsa muskujt nė trup e befasojnė gruan. I afrohet, ia kap dorėn dhe i pėshpėrit nė mėnyrė urdhėrore:
- Hekurose kėmishėn!
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Barcoleta per te gjithe Empty Re: Barcoleta per te gjithe

Mesazh nga Ylli Tue Apr 23, 2013 7:26 am

Tipike femėrore

I dashuri i dėrgon sms partneres sė tij:
“Zemėr, isha me Fjollėn duke pritur rend nė bankė dhe hynė hajnat. Njėri mė goditi me kondak nė kokė, kam gjakderdhje, jam nė emergjencė, mjekėt po mė bėjnė teste, nuk e di ēfarė po ndodh. Eja... Tė dua”.

Vjen sms nga e dashura:
“E kush ėshtė Fjolla?”.
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Barcoleta per te gjithe Empty Re: Barcoleta per te gjithe

Mesazh nga Goc Tirone Fri Nov 08, 2013 12:50 am

Njė dite njė polic shkon tek berberi pėr tu qethur.

Duke bere muhabet berberi i thotė:
- E dini ju ca e kam djalin e gruas?
- Polici: djalė halle – jo i thotė berberi
Djalė daje – jo i thotė berberi
Djalė teze – jo i thotė berberi
Berberi: ėshtė djali im
Polici: aha e kuptova thotė polici, dhe shkon ne komisariat.
Kur arrin aty pyet koleget e tij: A e dini ju ca e kam djalin e gruas?
Koleget: djalė halle, djalė daje, djalė teze
Polici: Jo, ėshtė djali berberit.
Goc Tirone
Goc Tirone
Super- Administrator

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 8596
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 31/10/2010
Falenderimet Falenderimet : 28

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Barcoleta per te gjithe Empty Re: Barcoleta per te gjithe

Mesazh nga TIRONCI Mon Dec 30, 2013 5:37 pm

gaga 
TIRONCI
TIRONCI
V.I.P.
V.I.P.

Gjinia Gjinia : Male
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2930
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 08/06/2011
Falenderimet Falenderimet : 30

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Barcoleta per te gjithe Empty Re: Barcoleta per te gjithe

Mesazh nga Ylli Tue Jan 28, 2014 7:40 am

Kėrkoj punė

Njė mashkull kėrkon punė. Duke lexuar gazetėn i thotė shokut:
- Shiko, policia po kėrkon njė person tė moshės 25-30 vjeē, tė gjatė 1.75-1.85 m, me flokė tė zeza, qė shėtit natėn nė park dhe i ngacmon femrat.
- Edhe?
- Mendoj tė paraqitem, ndoshta ėshtė rroga e mirė...


Shpenzimet

Bisedojnė dy tė dehur. Njėri thotė:
- Unė kam shumė pak shpenzime. Gjatė ditės mė duhet njė litėr raki, njė litėr qumėsht dhe njė mace.
- E ēfarė tė duhet macja?
- Qė tė pijė qumėshtin.
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Barcoleta per te gjithe Empty Re: Barcoleta per te gjithe

Mesazh nga Ylli Tue Jan 28, 2014 7:41 am

Komplimenti

Pas njė zėnke plot bėrtitje dhe sharje, burri i thotė gruas:
- Ti je si droga!
- Shuaj, tash po pėrpiqesh tė mė marrėsh me fjalė tė mira. Do tė thuash se jam si droga, qė nuk mundesh pa mua e gjėra tė tilla...
- Jo, jo. Dua tė them se ma ke shkatėrruar jetėn...


Nė flagrancė

Gruaja e zė burrin tė krevat me njė femėr tjetėr dhe fillon ta godasė e ta rrahė...
- Ashtu zemėr, rrahe kudrėn. Po do me na prish martesėn...
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Barcoleta per te gjithe Empty Re: Barcoleta per te gjithe

Mesazh nga Ylli Tue Jan 28, 2014 7:42 am

Kur shkon te mjeku

Njė burrė duke ecur rrugės takon njė mik tė tijin.
- Ku je, si je? – pyet ai.
- Asgjė. Po kthehem nga mjeku.
- Dhe, ēfarė tha?
- 200 euro.
- Nuk po pyes pėr atė, po ēka ke?
- 50 euro.
- Jo, jo, ēfarė tė mundon?
- 150 euro.


Kur ia bėn vetes varrin

- Nėnė, pėrsėri u zura me burrin. Nuk mund ta duroj mė. Do tė vi tė jetoj me ty.
- Jo, zemėr. Ai duhet tė paguajė pėr gabimet e tij. Do tė vi unė tė jetoj me ju...


Si tė shpėtosh nga gruaja

Njė hajn vjedh bankėn dhe nė dalje e pyet njėrin:
- A mė ke shikuar?
- Po – thotė ai.
Hajni e vret dhe e pyet tjetrin:
- Ti, a mė ke shikuar?
- Unė jo, por tė ka parė gruaja ime...


Basti

I tregon burri-gruas:
- Vura bast me njė koleg pune me 1.000 euro se 10 ditė nuk do tė ha dhe 10 net nuk do tė fle.
- Pse more ashtu, na paske fikur, po nuk mund tė durosh aq gjatė!
- Jo, kėsaj radhe e fitova bastin.
- E si?
- Natėn haja e ditėn flija...
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Barcoleta per te gjithe Empty Re: Barcoleta per te gjithe

Mesazh nga Ylli Tue Feb 04, 2014 4:18 pm

Komplimenti

Pas njė zėnke plot bėrtitje dhe sharje, burri i thotė gruas:
- Ti je si droga!
- Shuaj, tash po pėrpiqesh tė mė marrėsh me fjalė tė mira. Do tė thuash se jam si droga, qė nuk mundesh pa mua e gjėra tė tilla...
- Jo, jo. Dua tė them se ma ke shkatėrruar jetėn...


Nė flagrancė

Gruaja e zė burrin tė krevat me njė femėr tjetėr dhe fillon ta godasė e ta rrahė...
- Ashtu zemėr, rrahe kudrėn. Po do me na prish martesėn...


Kur shkon te mjeku

Njė burrė duke ecur rrugės takon njė mik tė tijin.
- Ku je, si je? – pyet ai.
- Asgjė. Po kthehem nga mjeku.
- Dhe, ēfarė tha?
- 200 euro.
- Nuk po pyes pėr atė, po ēka ke?
- 50 euro.
- Jo, jo, ēfarė tė mundon?
- 150 euro.


Kur ia bėn vetes varrin

- Nėnė, pėrsėri u zura me burrin. Nuk mund ta duroj mė. Do tė vi tė jetoj me ty.
- Jo, zemėr. Ai duhet tė paguajė pėr gabimet e tij. Do tė vi unė tė jetoj me ju...
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Barcoleta per te gjithe Empty Re: Barcoleta per te gjithe

Mesazh nga Ylli Tue Feb 04, 2014 4:18 pm

Kėrkoj punė

Njė mashkull kėrkon punė. Duke lexuar gazetėn i thotė shokut:
- Shiko, policia po kėrkon njė person tė moshės 25-30 vjeē, tė gjatė 1.75-1.85 m, me flokė tė zeza, qė shėtit natėn nė park dhe i ngacmon femrat.
- Edhe?
- Mendoj tė paraqitem, ndoshta ėshtė rroga e mirė...


Shpenzimet

Bisedojnė dy tė dehur. Njėri thotė:
- Unė kam shumė pak shpenzime. Gjatė ditės mė duhet njė litėr raki, njė litėr qumėsht dhe njė mace.
- E ēfarė tė duhet macja?
- Qė tė pijė qumėshtin.
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Barcoleta per te gjithe Empty Re: Barcoleta per te gjithe

Mesazh nga Ylli Tue Feb 04, 2014 4:18 pm

Shėruesi

Ecin dy tė dashuruar rrugės dhe femra i thotė:
- Zemėr, mė dhemb kėtu.
Mashkulli e puth nė atė vend dhe ajo fillon tė qeshė, pastaj ankohet se i dhemb nė njė vend tjetėr. I dashuri e puth sėrish dhe ajo qesh...
Njė plak i sheh nga dritarja dhe bėrtet:
- Djalosh, a shėron hemorroide?


Rruga mė e shpejtė

Njė banor i njė qyteti tjetėr shkon nė Prishtinė dhe e pyet personin e parė qė takon:
- Ju lutem, si mund tė arrij mė shpejt te spitali?
- Vetėm kaloje rrugėn ku nuk ka zebra dhe je atje pėr 10 minuta...
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Barcoleta per te gjithe Empty Re: Barcoleta per te gjithe

Mesazh nga Ylli Tue Feb 04, 2014 4:19 pm

Korrupsioni

A ėshtė e vėrtetė se gjysma e zyrtarėve nėpėr postet e rėndėsishme janė tė korruptuar?
Nė asnjė mėnyrė! Gjysma e tyre nuk janė tė korruptuar!


Liria e shprehjes

A ėshtė e vėrtetė se liria e shprehjes nė Kosovė ėshtė e njėjtė si nė vendet e pėrparuara tė rajonit, tė themi si nė Kroaci?
Nė fakt, PO. Nė Kroaci, mund tė dalėsh nė qendrėn “Ban Jelacic” nė Zagreb dhe tė bėrtasėsh: “Poshtė Josipovici!” dhe nuk dėnohesh. Edhe nė Kosovė, mund tė dalėsh nė sheshin “Nėnė Tereza” nė Prishtinė dhe tė bėrtasėsh: “Poshtė Josipovici!” dhe nuk do tė dėnohesh.


Kaosi

Gjatė njė interviste, gazetari bisedon me njė ekspert.
Gazetari: Ēfarė nėnkuptoni me fjalėn kaos?
Eksperti: Ju lutem, mos mė bėni pyetje pėr ekonominė e vendit...
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Barcoleta per te gjithe Empty Re: Barcoleta per te gjithe

Mesazh nga Ylli Mon Feb 10, 2014 8:29 am

Pesimisti dhe optimisti

Ēfarė ėshtė mė keq se njė pesimist i ri?
Njė optimist i moshuar.


Progresi

A ėshtė e vėrtetė se vendi ynė ėshtė vendi mė progresiv nė rajon?
Padyshim! Qė dje jeta ishte shumė mė e mirė saqė ka me qenė nesėr.

Shkėmbim idesh

Ēfarė nėnkuptoni me termin shkėmbim idesh?
Kur hyni nė zyrėn e shefit me njė ide tuajėn nė mendje dhe largoheni nga atje me idenė qė ofron ai.
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Barcoleta per te gjithe Empty Re: Barcoleta per te gjithe

Mesazh nga Ylli Tue Feb 11, 2014 7:19 am

Njė ditė pune
- 5:00h – “Paskam kohė pėr tė fjetur”.
- 6:00h – “Po fle edhe pak”.
- 6:30h – “Koha pėr t’u zgjuar”.
- 6:57h – “U zgjova, vetėm sa tė numėroj deri nė tre: Njė, dy...”
- 10:00h – “Alo, shef, jam shumė i sėmurė sot, nuk mund tė vi nė punė...”.

Filmi
Njė burrė mė nė fund arrin ta bindė gruan qė tė shikojnė bashkė njė film pornografik. Duke shikuar filmin, gruaja i thotė:
- Ndale filmin, ktheje, edhe pak, ndale eh aty... Atė perde dua tė ma blesh!
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Barcoleta per te gjithe Empty Re: Barcoleta per te gjithe

Mesazh nga Ylli Tue Feb 11, 2014 12:56 pm

Martesat

Si quhet kur marton tri gra:
-Poligamia

Si quhet kur marton dy gra:
-Bigamia

Si quhet kur marton nje grua:
-Monotonia
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Barcoleta per te gjithe Empty Re: Barcoleta per te gjithe

Mesazh nga Ylli Tue Feb 11, 2014 12:58 pm

Plaka dhe Plaku

Ziheshin me fjale plaka dhe plaku
Plaku po i thote plakes: Nese ti vdes e para, mbi varrin tend do te shkruaj: Ketu pushon gruaja ime e ftohet, ashtu sikur gjithmone ka qene
Ndersa plaka ia kthen: Nese ti vdes i pari mbi varr do te te shkruaj: ketu pushon burri im, per here te pare i ngurte!

Me thellė

Takohen burri i perparem dhe ai aktual i nje gruaje.
Burri i perparem po pyet: Si eshte me mallin e perdorur?

Burri aktual ia kthen: 5 cm e para ashtu-ashtu, por me thelle eshte si i ri....
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Barcoleta per te gjithe Empty Re: Barcoleta per te gjithe

Mesazh nga Ylli Tue Feb 18, 2014 7:30 amEksporti
- Pse ekspertėt dhe njerėzit me pėrgatitje tė lartė janė tė gatshėm tė ikin nga vendi?
- Ėshtė e kuptueshme se produktet mė tė mira zgjidhen pėr eksport.


Opsione
- Doktor, a ėshtė mirė tė fle me dritaren hapur?
- Gjithsesi. Por, ėshtė akoma mė mirė tė flesh me njė femėr.


E nėse dua tė punoj?
Ēfarė tė bėjmė nėse rastėsisht na lind dėshira pėr tė punuar?
Thjesht, shtrijuni nė njė krevat dhe pushoni. Do t’ju kalojė (se punė nuk ka)...
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Barcoleta per te gjithe Empty Re: Barcoleta per te gjithe

Mesazh nga Ylli Mon Feb 24, 2014 8:45 am

Njė byrek me mish

- Njė byrek me mish pėr me vete ju lutem – thotė njė myshteri.
Shitėsi ia jep, ai e merr byrekun dhe niset. Por, kthehet menjėherė.
- Ku e mbani mishin? – myshteriu pyet byrekxhiun.
- Nė frigorifer – pėrgjigjet ai me habi.
- Po qitni pak edhe nė byrek nganjėherė...


Tipat e grave

Gratė ndahen nė dy grupe: shtėpiaket dhe romantiket.
Nėse shohin pluhur mbi tavolinė, shtėpiaket e fshijnė menjėherė, kurse romantiket vizatojnė zemėr...
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Barcoleta per te gjithe Empty Re: Barcoleta per te gjithe

Mesazh nga Ylli Mon Mar 03, 2014 7:50 am

E vėrteta e hidhur
Kam mjaftueshėm para qė pjesėn e mbetur tė jetės ta kaloj nė mėnyrė komode, nėse vdes deri nė fund tė ditės...


Vozitja
- A e kalove provimin e vozitjes?
- Nuk e di, pres pėrgjigjen e instruktorit... pasi tė dalė nga spitali.


Kam humbur...
Njė i dehur qėndron shtrirė nė rrugė. I afrohet njė polic.
- Ēfarė po bėn aty?
- Kam humbur diēka.
- Ēka ke humbur ashtu?
- Baraspeshėn...


Pėrrallat
Ku ėshtė dallimi ndėrmjet pėrrallave tė perėndimorėve dhe pėrrallave tona?
Pėrrallat e tyre fillojnė me “Na ishte njėherė...”, kurse pėrrallat tona fillojnė me “Sė shpejti do tė jetė...”.
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Barcoleta per te gjithe Empty Re: Barcoleta per te gjithe

Mesazh nga Ylli Wed Mar 05, 2014 7:38 am

Martesa

Bir, dėshiron qė ta shpjegoj se ēfarė ėshtė martesa?
Imagjino tė kesh internet tė shpejtė, pa pagesė, pa limit, i cili hap vetėm njė faqe interneti...


Zemra
Nxėnėsit mėsonin pėr zemrėn dhe qarkullimin e gjakut. Arsimtarja i drejtohet njė nxėnėseje:
- Prej ēfarė pėrbėhet zemra?
- Arsimtare, zemra i ka dy barkushe.
- Shumė bukur... Pra, zemra i ka dy barkushe dhe... – ia drejton pyetjen njė nxėnėsi tjetėr.
- ...dhe njė fustan.
- E si fustan?
- Po arsimtare, pas orės sė dytė kalova kah zyra e drejtorit dhe e dėgjova duke thėnė: “Hajde zemėr, hiqe tash fustanin”...
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Barcoleta per te gjithe Empty Re: Barcoleta per te gjithe

Mesazh nga TIRONCI Wed Mar 05, 2014 8:07 am

Nje cift shkonin mire gjithmone ky mashkulli I drejtohej femres se vet ne zemra e shpirti.
Nje dite vjen xhebraili dhe I bie deres.
Kur e hao deren xhebraili I thote .
Kam ardh me te more shpirtin.
Ky, I drejtohet gruas shpirti dil pak jashte se po te kerkojn.
TIRONCI
TIRONCI
V.I.P.
V.I.P.

Gjinia Gjinia : Male
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2930
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 08/06/2011
Falenderimet Falenderimet : 30

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Barcoleta per te gjithe Empty Re: Barcoleta per te gjithe

Mesazh nga Ylli Wed Mar 12, 2014 10:27 am

Anketa

Nė gjithė botėn ėshtė bėrė njė anketė. Njerėzit nga vendet e ndryshme ėshtė dashur t’i pėrgjigjen tė njėjtės pyetje: “Cili ėshtė mendimi i juaj pėr mungesėn e ushqimit nė pjesėt tjera tė botės?”.
Anketa dėshtoi, duke qenė se:
- Nė Evropėn Perėndimore nuk e kuptonin se ēfarė ėshtė ‘mungesa’.
- Nė Afrikė nuk e dinin ēfarė ėshtė ‘ushqimi’.
- Nė Evropėn Lindore s’e kuptonin ēfarė do tė thotė ‘mendimi personal’.
- Nė Amerikė nuk e dinin cila ėshtė ‘pjesa tjetėr e botės’.


I varfri dhe presidenti

Njė i varfėr i dėrgon njė letėr ankese kreut tė shtetit.
- I nderuar president, punėdhėnėsi im me gruan dhe njė fėmijė jetojnė nė njė vilė tė madhe me bazen, ndėrsa unė me gruan dhe pesė fėmijė jetojmė nė njė kolibė. A ėshtė kjo nė rregull?
Merr letėr nga presidenti:
- Jo, nuk ėshtė aspak nė rregull. Thuhet ‘pishinė’ dhe jo ‘bazen’, dhe thuhet kasolle, jo ‘kolibė’...
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Barcoleta per te gjithe Empty Re: Barcoleta per te gjithe

Mesazh nga Ylli Wed Mar 12, 2014 10:28 am

Gruaja dhe mushkonja

Cili ėshtė dallimi ndėrmjet gruas dhe mushkonjės?
Mushkonja ta pi gjakun vetėm gjatė verės.


Fati

I ankohet shoqja-shoqes se akoma nuk ka tė dashur. Ndėrsa shoqja e ngushėllon:
- Sharon Stone ka 55 vjet, ndėrsa i dashuri i saj 25; Jennifer Lopez ka 44 vjet, kurse i dashuri i saj 26; Madonna ka 55 vjet, kurse i dashuri i saj 26; dhe ti ankohesh se nuk ke tė dashur... Prit, i yti akoma nuk ka lindur!


Dita e gruas

Gruaja: Ku ėshtė dhurata ime?
Burri: Zemėr, e sheh at ‘Golf V’ tė kuq?
Gruaja: Pooo, edheeee...
Burri: Ta kam ble... njė karmin pikėrisht me atė ngjyrė...
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Barcoleta per te gjithe Empty Re: Barcoleta per te gjithe

Mesazh nga Ylli Thu Mar 13, 2014 8:48 am

Zgjedh kancerin para impotencės

Shkon njė duhanpirės nė dyqan pėr tė blerė cigare. Teksa i hap pėr tė nxjerrė njė, vėren mbishkrimin: “Duhanpirja shkakton impotencė”. Kthehet nė dyqan dhe i thotė shitėsit:
- Dua t’i ndėrroj cigaret. Mė jep nga ato prej tė cilave fitohet kanceri...
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Barcoleta per te gjithe Empty Re: Barcoleta per te gjithe

Mesazh nga Ylli Wed Mar 26, 2014 8:47 am

Statistikė

Tė dhėnat tregojnė se 45% e shqiptarėve jetojnė nė stres tė vazhdueshėm, 35% jetojnė me shkallė tė lartė depresioni, kurse pjesa tjetėr jetojnė nė Gjermani, Zvicėr, Danimarkė, Francė...


Dhurata e gruas?!

Gruaja: Zemėr, ēfarė dėshiron tė tė blej pėr ditėlindje?
Burri: E dashur, nuk ka nevojė, mos mė blej asgjė, se edhe ashtu kėtė muaj jam ngushtė me paratė...


Fitoi zgjedhjet

Kthehet njė politikan nė shtėpi.
- Fitova! U zgjodha! – i thotė gruas.
- Vėrtet? Nuk gėnjen? – pyet gruaja.
- Jo, tashmė nuk ėshtė nevoja...


Kufijtė e Rusisė

Me cilin shtet kufizohet Rusia?
Me cilin tė dojė...
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Barcoleta per te gjithe Empty Re: Barcoleta per te gjithe

Mesazh nga Ylli Mon Mar 31, 2014 7:57 am

Bionde?
Ajo: Ti mendon se unė jam budallaqe.
Ai: Jooo... Prit tė shkoj ta ushqej gjarprin, pastaj flasim.
Ajo: Nė rregull, po pres, mos u vono...

Martesa
Ka ēifte qė afrohen aq shumė nė martesė, saqė duhet tė intervenojė policia qė t’i ndajė!

Aborti
- Babi, ēfarė ėshtė aborti?
- Pyete motrėn tėnde.
- Po, babi, unė nuk kam motėr.
- Pėr kėtė pra po flas...

Vikendi i bukur
Burri: Grua, pse nuk e kalojmė tė dy njė vikend tė bukur?
Gruaja: Ide shumė e mirė!
Burri: Nė rregull, pra, shihemi tė hėnėn...
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Barcoleta per te gjithe Empty Re: Barcoleta per te gjithe

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 3 1, 2, 3  Next

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi