♥♥♥♥♥.ShoqeriaJone.♥♥♥♥♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

histori e dhimbeshme

4 posters

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko poshtė

histori e dhimbeshme  - Faqe 2 Empty Re: histori e dhimbeshme

Mesazh nga Vizitor Thu Dec 13, 2012 7:28 pm

Gjdo gje po iken!!
Jetet tona po marrin rrugen per ne pakthim…
Asgje me nuk leviz .Erresire.Hap perden e zez te ditares sime.Qfar shoh?
Shoh vjeshten qe ka ardhur,por kete here pa bukurin e saj.
Qetesi.Asgje nuk degjohet vetem zhurma e lapsit qe shkruan mbi fleten e bardhe.
Zemra me eshte ndalur.Nuk rrah me.
Gjaku nuk leviz dhe trupi me eshte bere si akull.
Jetova per ty,tani me s’jam gjalle.
Enderrova endrren qe sme takoj mua.
Shiu filloi.Pika e tij tingellojn ne dritaren time si fjala lamtumir e dashur!
Ti po ik,po le pas vetes hirin e zjarrit qe patem ndezur ne te dy.
Erdhi fundi I papritur me shum mall e merzi!
Erdhen netet pa gjum edhe shum lot ne sy.Me trokiten vuajtjet ne shpirt qe s’kan te mbaruar.
Ne pasqyr nuk shoh me vetveten por shoh nje vajz te mallkuar nga rrjedhat e jetes.Te mallkuar nga djalli e len ne vetmi nga fati.
Edhe muret me perqeshin se si mbeta vet e braktisur nga ti,jeta dhe dashuria.
Po e mallkoj veten se te tregova qe te dua me shum se vetveten.
Tani po varros zemren dhe shpirtin do ta mbaj te burgosur.
Gjithqka do te kisha falur ne kete jet vetem qe kjo ndarje te mos ishte e vertet.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

histori e dhimbeshme  - Faqe 2 Empty Re: histori e dhimbeshme

Mesazh nga Vizitor Thu Dec 13, 2012 7:28 pm

Mami kishte disa te aferm ne Zvicer un i kisha takuat nje her kur iash ne moshen 10 vjec dhe 7 vjet me radh nuk i takova..para 2 viteve ata kishin nje dasem dhe na ftuan por kur shkova c'te shihja ai djali qe luaja kur e takova 7 vjet me par tani ishte ber sdi menjeher u dashurova ne te por e verejta se dhe ai ndjeu diqka per mua..pastaj ma mori nr e tel dhe sa ishte ne pushim kontaktuam dhe me tregoji se me donte por un nuk mund ta beja dot ate gje..pasi shkoi ne zvicer perseri kontakonim..erdhi prap ne pushim dhe un pranova qe e dua shummm...dhe pas disa muajve qe ishim bashk vendosem qe tu tregojn prinderve...por ctu tregosh ata na kundershtuan sepse ne ishim fis dhe smund te ishim bashk..mirpo ne ndjenim dashuri te madhe she prap vazhduam ashtu edhe 1 vjet pas..pastaj mua mu lajmerua nje djal qe deshironte te jet ne lidhje me mua dhe mendoja se zhgjidhja e vetme edhe qe te filloj te kaloj me at per ta harruar N... dhe N.. i tregova qe un tash jam me tjeter por zemra me digjej..ai erdhi prap ne pushim por un me nuk pranoja te dilja me at mendoja se do ta harroj dhe 1 vjet nuk u takuam fare..Prap ishim te ftuar ne nje dasem por cte shoh kur hy sty brenda N... ishte aty fillum te shikoheshim pa nderprer dhe me habi mua nga syt me dolen lotet mu afrua dhe me ftoi qe te vallzonim un pranova por duke vallzuar me tha shum fjal qe me vran ne zemer..e ema e tij me ftoi tek ata qe te shkoj 1 nat qe te qendroj tek ata dhe un pranova ate nat kaluam shum mir u kenaqm..po te nesermen u ndava nga ai..un jam me tjeter por kurr nuk kisha mundur ta harrojj..e dua me gjith zemer dhe shpirt..i kerkoj falje te dashurit tim qe ja bej ket...

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

histori e dhimbeshme  - Faqe 2 Empty Re: histori e dhimbeshme

Mesazh nga Vizitor Thu Dec 13, 2012 7:28 pm

nuk e di si ndodhi...ishte nje mrekulli me afroj afer teje...une ma par kurr nuk kisha degjuar per Ty nuke dija qe egzostoje...por ja qe na takoj shoku im e nipi yt qe kurr sdo ja harroj ket te mir...na njoftou ne menyre te quditshme qe tani kur e kujtoj qesh me ze te lart...une nuk te njija vetem ne internet bisedum e pas pak kohesh ti em shprehe pelqimin tend uen nuk te besoja thosha qe po genjen s esmund te me duash pa me njohur...ti me pate par ne kamer kurse uen ty jo hqi fare...nje te vertet kurr nuk te kam tregua se ti ne fillim fare sme ke pelqyer por qte besh ti me kishe hyr ne zemer edhe pse sdoja ta pranoja ket gje por ja qe zemra ti kishe hyr ne zemren time dhe dyert i kishe mbyll kishe mbet aty pa me treguar fare mua...pas shum pak kohe edhe une te shpreha ndjenjat e mija te cilat mendoja qe ishin veq genjeshter e imja kurse ato ishin ndjenaja te nje dashurie te vjertet ndjenja te cilat nuk ti shpreha une por zemra ime vet...une nuk di gje si ndodhi si u be veq nje gje e di q epa ty spo mund tani te jetoj..lidhjen ne e fillum kur ti me thoje "te dua"te ndjeja thell ne shpirtin tim aty e kuptoja se ti em kishe hyr ne zemren time dhe ato qe ti thoja une rrjedhnin nga zemra dhe ishin ndjenja te verteta jo veq ndjenja koti aty e kutpoja se te duuuaa shuumm dhe duhet te besoja ty se ti ishe i vetmi ne jeten time...tani pa ty me nuk mund te jetoj...shum gjera perjetum gjat lidhjes son si gezim si lot hidhrime gjithqka qe kishim i ndamimse bashku...per nje te falemderoj gjith jeten qe ne qastin me te veshtir te jetes time ti mu gjinde pran dhe sme le vetem as nje moment...me ngushlloje per vdekjen e babait e me thoje fjalt me te embla qe i dije...por qte besh familja jote na ndau per nje koh e perjetuam edhe gjdo te thot nga dashuria te mbetesh vetem shok e pam qe kjo gje nuk shkoj dhe filluam prap lidhjen ton..tanii jem shum te lumtur se bashku edhe pse jem femi dim te gezojm dashurin e mesum shum heret qdo te thot fjala dashuri e i mesuam vuajtjet e dashuris por me emira eshte qe i kaluam bashk me mbeshtetjen e njeri tjetrin dhe nuk mbetem vetem as nje moment...tani te besoj me gjith shpirt me gjith qenjen time te dashuroj...ti je drita e jetes time pa ty smund te vazhdoj te jetoj..e di qe nje dit lidhja jon do te perfundoj per shkak atyre qe nuk na lejojn te bashkohemi te jetojm te lumtur siq kemi deshir ne siq e enderrojm gjdo nat siq e fantazojm dyt bashk netet qe bashk ti kalojm e shum gjera te tjera por ja qe kto endrra nuk po na lejojn ti realizojm dhe nje dit do tna ndajn pa deshir...po dije nje gje qe me trup ndoshta do ti takoj tjetrin po zemra me shpirtin e gjith jeten time femijerin e rinin me lumturin time kan mbetur tek ti dhe nuk do ti takojn askujt tjeter vetem ty shpirti im...TE DUA dhe kurr sdo te harroj...ti do te mbetesh pergjithmon lumturia e jetes time..kjo aventur qe po e kalojm dyt bashk eshte pjesa me e lumtur e jetes time..pas ndarjes me ty nuk planifikoj jeten nuk e di si do tjet pa ty...pa ty sdo kem jet...do te pres gjithmon te duuuaaa mos harroooo....nuk do ti harroj kurr takimet tona bisedat tona e gjithqka qe po kalojm bashk....te duaaaa te duuaaaa te duuuaaa

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

histori e dhimbeshme  - Faqe 2 Empty Re: histori e dhimbeshme

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi