♥♥♥♥♥.ShoqeriaJone.♥♥♥♥♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nje Histori Dashurie Nga Jeta Juaj forumista.

5 posters

Shko poshtė

Nje Histori Dashurie Nga Jeta Juaj forumista. Empty Nje Histori Dashurie Nga Jeta Juaj forumista.

Mesazh nga Naqja Shkodrane Sat Apr 14, 2012 1:39 pm

Te Gjithe Do te Tregojme nje histori dashuria nga jeta jone ,,,,ka mbaruar apo vazhdon ajo histori
Naqja Shkodrane
Naqja Shkodrane
Super- Administrator

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 15/10/1928
Numri i postimeve Numri i postimeve : 12836
Vendndodhja Vendndodhja : ANGLI..
Hobi Hobi : Mjeke
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 20/04/2011
Falenderimet Falenderimet : 21

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Nje Histori Dashurie Nga Jeta Juaj forumista. Empty Re: Nje Histori Dashurie Nga Jeta Juaj forumista.

Mesazh nga Naqja Shkodrane Sun Apr 15, 2012 6:50 pm

Kete Kushtuar Atij Qe Nuk Vlersoi Dashurine Time Edhe Mua ....Jete Te Lumtur Me Fejuaren Tende Zemer

Rruges jam e vetmuar.. Dhe per ty kam menduar.. Shum i keq u tregove.. Dhe jeten time e shkaterrove.. Dhe mua shum me lendove.. Me le ne vetmi.. Me le per nje tjeter dashuri.. Me braktise me tradhetove.. Me nje tjeter me nderrove.. Ti i harrove ndjenjat e mia.. Se nuk e di ceshte dashuria.. Un ty te doja dhe akoma te dua.. Por ti kurr nuk me ke dashur mua.. Ti je ai qe shkaterrove jeten time ti je ai qe me fute ne mendime.. Por ke per tu penduar dhe do e kuptosh fjalen e vetmuar........... Per X Personnn
Naqja Shkodrane
Naqja Shkodrane
Super- Administrator

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 15/10/1928
Numri i postimeve Numri i postimeve : 12836
Vendndodhja Vendndodhja : ANGLI..
Hobi Hobi : Mjeke
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 20/04/2011
Falenderimet Falenderimet : 21

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Nje Histori Dashurie Nga Jeta Juaj forumista. Empty Re: Nje Histori Dashurie Nga Jeta Juaj forumista.

Mesazh nga durresi86 Sun Apr 15, 2012 8:24 pm

Naqja Shkodrane shkruajti:Kete Kushtuar Atij Qe Nuk Vlersoi Dashurine Time Edhe Mua ....Jete Te Lumtur Me Fejuaren Tende Zemer

Rruges jam e vetmuar.. Dhe per ty kam menduar.. Shum i keq u tregove.. Dhe jeten time e shkaterrove.. Dhe mua shum me lendove.. Me le ne vetmi.. Me le per nje tjeter dashuri.. Me braktise me tradhetove.. Me nje tjeter me nderrove.. Ti i harrove ndjenjat e mia.. Se nuk e di ceshte dashuria.. Un ty te doja dhe akoma te dua.. Por ti kurr nuk me ke dashur mua.. Ti je ai qe shkaterrove jeten time ti je ai qe me fute ne mendime.. Por ke per tu penduar dhe do e kuptosh fjalen e vetmuar........... Per X Personnn
jeta vazhdon naqe e ke gabim qe mendon ashtu . un mendoj se ke gabuar ti ne fillim qe i besove dashurin pa e njohur mire
durresi86
durresi86
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Numri i postimeve Numri i postimeve : 19586
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 04/12/2009
Falenderimet Falenderimet : 163

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Nje Histori Dashurie Nga Jeta Juaj forumista. Empty Re: Nje Histori Dashurie Nga Jeta Juaj forumista.

Mesazh nga Naqja Shkodrane Tue May 01, 2012 12:21 pm

durresi86 shkruajti:
Naqja Shkodrane shkruajti:Kete Kushtuar Atij Qe Nuk Vlersoi Dashurine Time Edhe Mua ....Jete Te Lumtur Me Fejuaren Tende Zemer

Rruges jam e vetmuar.. Dhe per ty kam menduar.. Shum i keq u tregove.. Dhe jeten time e shkaterrove.. Dhe mua shum me lendove.. Me le ne vetmi.. Me le per nje tjeter dashuri.. Me braktise me tradhetove.. Me nje tjeter me nderrove.. Ti i harrove ndjenjat e mia.. Se nuk e di ceshte dashuria.. Un ty te doja dhe akoma te dua.. Por ti kurr nuk me ke dashur mua.. Ti je ai qe shkaterrove jeten time ti je ai qe me fute ne mendime.. Por ke per tu penduar dhe do e kuptosh fjalen e vetmuar........... Per X Personnn
jeta vazhdon naqe e ke gabim qe mendon ashtu . un mendoj se ke gabuar ti ne fillim qe i besove dashurin pa e njohur mire
Pa merak se sdo ndodhe kurre mee ,,,,,ai ka jeten e vet e un timenn per mua ai nuk kam egzistuar kurre edhe nuk ka hyre kurre ne jeten time
Naqja Shkodrane
Naqja Shkodrane
Super- Administrator

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 15/10/1928
Numri i postimeve Numri i postimeve : 12836
Vendndodhja Vendndodhja : ANGLI..
Hobi Hobi : Mjeke
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 20/04/2011
Falenderimet Falenderimet : 21

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Nje Histori Dashurie Nga Jeta Juaj forumista. Empty Re: Nje Histori Dashurie Nga Jeta Juaj forumista.

Mesazh nga Vizitor Mon Nov 26, 2012 5:29 pm

Lamtumire dashuria ime e pamundur....

Eshte hera e fundit qe do qaj per dashurin,esht hera e fundit qe dcderdh lot per nje djal;esht hera e fundit qe do shkruaj poezi;Esht hera e fundit qe do mendoj per diker,esht hera e fundit qe ta permend emrin tend.U njohem nepermjet chatit,dhe nepermjet chatit u ndame.Teksa po rrija ne chat,me vijn 3 pikpyetjhe nga ai;edhe ia nisme muhabetit;ai iswhte nga i njejti qytet me mua;ishte edhe me i gjat,edhe pak me i madh se un ne moshe;e pyeta nese me njihte me tha po;e pyeta nese e njihja me tha po;nrejse diten e pare sme tregoi gje;por me kalimin e diteve filluam te hynim ne muhabet me njer-tjetrin;saqe prisja me paduri te mbaroja mesimet,qe te futesha ne chat e te flisja me te;un e kuptova qe ne fillim se kush ishte;e dija se qe ne muhabet i dhash hall qe iushte ai vetem ai;nejse i tregoja se cfare beja,me tregonte se cfare bente;dashuria ime e pamundur i fillon emri me shkreonjen N....e kuptova se kush ishte;sepse sa hewre qe dilja un ai pas mejhe vinte,me shihte e mbante cigaren ne dore;dhe fillonte e mendonte;sa her kaloja nga lagja e tij,dilte ne dritare e me shikonte;madje shu her sillej edhe si budalla;siesi te binte ne syrin tgim;nje dit isha e merzitur dhe i tregova arsyen sepse isha;ai me tha;A shkojm ne te dy si burre e si grua?te dy jemi te bukur,jemi te mir dhe jemi ber pwer njeri-0tjetrin;un qesha dhe te thash nuk i dihet jetes,nuk i dihet fatit;nje dit me thon se ti kishe kryer marredhenie te pambrojtura me nje moshataren time,edhe ajo priste nje femij nga ty;o zot desh me ra te fiket,ndjeva nje shtrengfim ne shpirt,dhe thash tashi te humba me te vertete;por te pakten ti nuk e mohove,u tregove i sinqerte dhe me the se ashtu ishte e verteta;fillova te qaja,te nesermen kalova nga shkolla,un isha me stytr mbushur me lot ;nuk po e kuptoja se ku po shkoja saqe deh me shtypi edhe makina;me fal qe lotet si ndaloj dot;vet me the nuk te jap dot lamtumire,por jam i detyruar te martohem me te per hir te femijes;ta dish se gjithmon ne zemren time do jesh vec ti;te dua me the;e u mundove te afroheshe;poor un te thash me lot ne sy;edhe nese ti nuk don at gocen te lutem harrome edhe qendro per hir te femijes me te;nuk dua te hyj ne mesin tuaj;po un te dua ty dhe jo atelme fal dashuria ime e pamundur jetofsh i lumtur me te;kushtuar cunit me te bukur te planetit(Nertil Hysa);lamtumire dashuri e pamundur

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Nje Histori Dashurie Nga Jeta Juaj forumista. Empty Re: Nje Histori Dashurie Nga Jeta Juaj forumista.

Mesazh nga CLICHE' Mon Nov 26, 2012 5:49 pm

- Jam hija jote – pėshpėriti duke lėvizur instinktivisht qafėn, gjest tė cilin e kish marrė zakon qė prej fėmijėrisė kur, sapo i rriteshin pakėz flokėt e rrallė, lidhte dhjetėra bishtaleca, si bishta miu me fjongot e sajuara me fasha nga ato tė ndihmės sė shpejtė. Pasqyrės, i gėzohej duke valėvitur kokėn tėrė finesė por…bishtat e veckėl si tė miut, humbitnin mes bardhėsisė dhe gėzimi shuhej nė trishtimin e bebėzave tė zinj sterrė.
- Jam hija jote nė variantin mė tė keq tė mundshėm.
- Ta shoh trishtimin qė tė kaplon sa herė unė pėrmend njė takim.
- Shpesh, kam ndjesinė qė ne jetojmė nė dy kohė pa asnjė pikė takimi. - Unė ndoshta jam personazhi yt i trilluar apo ti, ndoshta, metafora ime e munguar.
Pėr njė ēast, iu shfaqen si nė njė film bardhė e zi, pamje, ndjesi, madje edhe puthje tė buta si pambuk tė cilat i vinin si prej njė planeti tė shkumtė por njėkohėsisht, iu dukėn aq tė prekshme e tokėsore sa, pėr njė ēast, u rrėqeth dhe u mblodh kruspull prej rrymės sė nxehtė qė i pėrshkoi palcėn e kurrizit, muskujt e qafės, pastaj atė, pikėn e saj tė dobėt, barkun, cili gjithmonė paguante me dhimbje, haraēin e fantazive e mundimshme hipno – magjiko - erotike.
- Hija nuk ka ngjyra – pėshpėrite duke mė pėrpirė tė tėrėn me sy, qė prej kontinentit tėnd tė largėt. Ndėrkohė qė mė kishe pas nė ēdo hap qė hidhje e nė ēdo frymėmarrje (ende mė ke). Unė isha aty, edhe pse kjo ishte e sikletshme pėr ty(jam ende).
- Nė ē’pėrmasa vozisim ne tė dy? E ke menduar ndonjėherė?
- Ja, kėtė buzėqeshjen kaq fisnike nė fytyrėn e hequr paksa prej dhimbjeve tė shpinės, ta dua shumė. Ta adhuroj buzėqeshjen i dashur…
- Koha po mbaron. Mė presin punė tė tjera. Shihemi nesėr, the?
- Ok, nė njė dimension tjetėr. Mė fal! Shaka. Mė jep njė puthje.
- Mė mirė njė pėrqafim. Si thua?
- Sa i mirė je, - i pėshpėriti ajo tek veshi, ndėrkohe qė ai, i pėrshkuar tejpėrtej prej njė rryme tė vakėt, u shtriq si ariu polar mbi dėborė, pėr tė ēliruar ngėrēin qė krijuan buzėt e saj, nė atė ēikjen e lehtė si prej puhize.
(Nuk eshte histori e imja, por qe me pelqen)
CLICHE'
CLICHE'
WebMaster
WebMaster

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 10152
Vendndodhja Vendndodhja : Nen lekuren e MONDIT!!
Hobi Hobi : CSI
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 14/08/2012
Falenderimet Falenderimet : 38

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Nje Histori Dashurie Nga Jeta Juaj forumista. Empty Re: Nje Histori Dashurie Nga Jeta Juaj forumista.

Mesazh nga Vizitor Wed Nov 28, 2012 6:30 am

hmmmmmmmm
e dini vall cme keni ber kur me ju kom qendruar
e di vall se ju vdekjen time ma keni shpeshtuar
e di nen se ti do qash me lot
pasi humbjen e bijes sdo ta perballosh dot
kur te vdes un as mos qani e as ulerisni se un sdo ju degjoj
madje dua qe me mall edhe nboten tjeter dashurin time ta kujtoj
nen mos qani e mos me percillni me lot edhe me trishtim
amanet N ma thirrni ne varrim
pasi arsyja qe do iki nga kjo bot e mjer
esht tradhtia e tij si shum djem te tjer
harromeni quani sikur skam ekzistuar kurr
amanet nen e di se esht turp te thuhet se vajza vdiq per nje burr
amanet moj nen trendafila te kuq tek koka ime
e me lini per ca sek vetem me jeten time
amanet nen tlutem mos ma harro amanetin
sepse do ju dal ne endrra e sdo tua lej veshin te qet
nese sma plotson deshiren e fundit qe pata ne ket jet...

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Nje Histori Dashurie Nga Jeta Juaj forumista. Empty Re: Nje Histori Dashurie Nga Jeta Juaj forumista.

Mesazh nga kanitaa Fri Dec 21, 2012 12:29 pm


Ishte me mire Keshtu ?


Ishte me mire Keshtu ?

Une e di qe e gjithe kjo qe po te them ka per te mbetur vetem ketu.Ti ske per ta ditur asnjehere...
Si shume gjera te tjera qe nuk di...
Sa kohe ka kaluar qe nuk te kam pare dhe mua me duket se cdo nate je me mua?Sa kohe ka qe nuk e kam ndjere frymen tende dhe me duket se ne cdo frymemarje e ndjej se je aty?Sa kohe ka kaluar qe ste kam degjuar tek flet dhe zerin tend e kam akoma ne vesh?Sa kohe ka kaluar?Sa?
Aq shume sa per te te harruar ishte e mjaftueshme!!!Por cuditerisht koha spo me ben gje!
Nganjehere me duket se jam une ajo qe nuk dua te te harroj dhe e imponoj une kohen!!Bej nje hap mbrapa, nje hap para dhe...Perseri ne vend!!Jam kaq e pavendosur dhe kaq konfuze...Kam frike te ec!Kam frike tani edhe nga hapat e mia!!!
E mbaj mend si sot heren e fundit qe kemi folur ne telefon!Mundohesha te mos kuptoje zerin tim qe dridhej dhe mundohesha te shtregoja fort jastekun...Dhe heren e fundit qe te pashe kur u largova prej teje u mundova aq shume qe te qendroja me kembe, edhe pse gjunjet po me tradhtonin!I futa duart ne xhep per te mos kuptuar qe dridheshin!!!Dhe kur te pashe ne rruge dhe ste fola...Ula syte ngadale dhe u mundova te fshihja lotet...Ishte me mire keshtu?Mbase po...Mbase jo...Nuk jam me e sigurt per asgje!
Di vetem qe TE DUA,di vetem qe cdo moment do doja ti bija telefonit tend dhe ti thosha te gjitha... Me duket se do mbytem me te gjitha keto qe kam brenda meje...dhe ne fund te fundit...e di qe sja vlen me...Perseri kthehem mbrapa...
Tani duhet te ecim vec!edhe pse ne cdo moment me kujtohesh ti, edhe pse ne cdo kenge te gjej ty, edhe pse ne cdo rruge them
-Ishim edhe atje!Ishim dhe ketu!, edhe pse u largova prej teje te dua...
Vertet jane kaq te nderlikuara gjerat apo i nderlikoj une?...
kanitaa
kanitaa
Mik i Forumit
Mik i Forumit

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 10/07/1990
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1664
Vendndodhja Vendndodhja : Tetov
Hobi Hobi : skam
Humor Humor : .....
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 18/06/2012
Falenderimet Falenderimet : 6

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Nje Histori Dashurie Nga Jeta Juaj forumista. Empty Re: Nje Histori Dashurie Nga Jeta Juaj forumista.

Mesazh nga Ylli Fri Dec 21, 2012 12:38 pm

Me vie keq qe do te ju zhgenjej, por une nuk kam histori te tilla,,,tash sapo fillova ta perjetoj...
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Nje Histori Dashurie Nga Jeta Juaj forumista. Empty Re: Nje Histori Dashurie Nga Jeta Juaj forumista.

Mesazh nga Naqja Shkodrane Fri Dec 21, 2012 1:42 pm

Ylli shkruajti:Me vie keq qe do te ju zhgenjej, por une nuk kam histori te tilla,,,tash sapo fillova ta perjetoj...
auuuuuu ,,,, Gezuar Per Dashurin Qe Paske Gjetur Mi Ylliii
Na Tregoo Nga e Gjete Nese Don ee e hahah
Naqja Shkodrane
Naqja Shkodrane
Super- Administrator

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 15/10/1928
Numri i postimeve Numri i postimeve : 12836
Vendndodhja Vendndodhja : ANGLI..
Hobi Hobi : Mjeke
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 20/04/2011
Falenderimet Falenderimet : 21

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Nje Histori Dashurie Nga Jeta Juaj forumista. Empty Re: Nje Histori Dashurie Nga Jeta Juaj forumista.

Mesazh nga Vizitor Fri Dec 21, 2012 2:23 pm

Ishte vetem 16 vjeēe kur u dashurua me mua. E njoha ne gjimnaz. Une isha viti i katert kurse ajo ishte viti i pare. U mundova shume derisa ja vitova zemeren, por nuk e dija qe ajo do ma thyente zemren Lidhja vazhdonte per mrekulli. Ne fund te shkolles filluan sherret Donte dhe nje jave te mbaronte viti shkollor. Ajo po mbaronte vitin e pare kurse une po largohesha nga shkolla. Pasi mora pergjigjen e shkolles per ne itali, ajo me kerkoi te takoja vellain e saj, gje qe une nuk e prisja. Nuk e kundershtova. E prita vellain e saj sa doli nga shtepia. E thirra dhe e ftova per kafe. Ai u trega shume i mire me mua. U ulem dhe i tregova si ishte muhabeti. Ai e dinte qe une per 1 muaj do largohesha nga Berati. Mbasi i tregova gjithēka ai nuk u tregua shume i keq me mua. Me tha vetem "Te gjithe jemi ēuna, dhe te gjithe duam ne jete". Une u qetesova nga fjalet e tij. Ne darke fola ne telefon dhe ajo ishte shume e gezuar qe une mora nje inisiative qe nuk me takonte tani per tani se isha vetem 19 vjeē. Shkolla mbaroi. Mbas mbarimit te shkolles filluan xhelozite Ajo vendosi te kalonte pushimet ne Kavaje te halla e saj. Mua nuk me pelqeu qe ajo te ikte ne Kavaje sidomos qe ajo do te qendronte 2 muaj. Une nuk doja per faktin se nuk rrija dot pa e pare ose pa e takuar. Me ne fund ajo iku pa me thene gje. Mbas 1 jave me mer ne telefon nga Kavaja dhe me thote se do rri 2 muaj. Une u nxeva shume dhe i bertita ne telefon. Mbas nje debati ja mbylla telefonin.Nuk komunikova me te per 1 muaj rresht. Mbasi erdhi nga Kavaja une isha ne Tirane te njerezit e mi. Qendrova 1 jave ne Tirane per te harruar ate histori qe vertet me vrau. U ktheva nga Tirana 1 jave me vone pasi ajo kishte ardhur, nuk dija gje per ardhjen e saj. Me mori ne telefon dhe me tha: Stiljano dua te takoj. Ti harrojme ato qe u bene...........................? Vendosa ti harroj te gjitha. Por prap mbaja inat ne vetvete se si mundi te ikte pa me thene. Ndarja ndodhi per faktin se; Pasi kjo erdhi nga Kavaja ndenji 3 dite dhe kerkonte te ikte prape ne kavaj. Une u merzota aq shume sa i thashe; Po ike dhe nje here ne Kavaj kur te vish ti nuk do jesh me mua i lidhur. E thashe vetem per faktin se doja qe ti jepja pak frike (ne kuptimin qe ajo te mos ikte). Kurse ajo ma mori sikur une nuk e doja me. Filloi dhe me thoshte se ti nuk me do, do te me mbash mbyllur ne shtepi etj........ Ndenji rreth 2 dite dhe me mori ne telefon dhe me tha; Stiljano une dua te ndahem nga ty per faktin se ti je shume xheloz. Une i thash une jam xheloz por jo deri ne ndarje. Por ajo ashtu donte ashtu beri. Nuk reagova keq thjesht mevinte inat se me thoshte qe vdekja do na ndaja ne te dy asnje tjeter.Nejse. U ndame. Rri dy dite kjo dhe me mer ne telefon. Me thote qe Stiljano u be ti harrojme. Kjo gje mua me ishte bere........ Une i thashe jo ne u ndame dhe nuk kemi per tu lidhur me. Nga ana ime mos prit qe une te mar ne telefon dhe te them ????? une te dua, Ate mos e prit nga mua. Ajo filloi te qaje ne telefon. Une e mbylla telefonin. Per faktin se ishte hera e trete qe me thoshte do ndahemi dhe rrinte 2 dite me thoshte u bene ca u bene ti harrojme.! Nuk foli dhe e mbylli telefonin duke qare. E mora kete vendim per faktin se ishte hera e katert qe ma thoshte "do ndahemi". Une edhe sot e kesaj dite jam ndare me tė per faktin se ; DASHURIA TE LIDH, XHELOZIA TE NDAN

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Nje Histori Dashurie Nga Jeta Juaj forumista. Empty Re: Nje Histori Dashurie Nga Jeta Juaj forumista.

Mesazh nga Naqja Shkodrane Fri Feb 08, 2013 2:21 pm

merzit
Naqja Shkodrane
Naqja Shkodrane
Super- Administrator

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 15/10/1928
Numri i postimeve Numri i postimeve : 12836
Vendndodhja Vendndodhja : ANGLI..
Hobi Hobi : Mjeke
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 20/04/2011
Falenderimet Falenderimet : 21

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Nje Histori Dashurie Nga Jeta Juaj forumista. Empty Re: Nje Histori Dashurie Nga Jeta Juaj forumista.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi