♥♥♥♥♥.ShoqeriaJone.♥♥♥♥♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

-Ligji i Terheqjes!

Shko poshtė

-Ligji i Terheqjes! Empty -Ligji i Terheqjes!

Mesazh nga Adea Thu Dec 08, 2011 4:22 pm

Ju bėheni ai/ajo pėr tė cilėn PO MENDONI mė shumė.

* MENDIMET ... BĖHEN ... GJĖRA ....

* Shikojeni veten tė mbuluar nga bollėku, do ta kini.

* Po njerėzit, fatkeqėsisht, janė tė prirur tė mendojnė pėr atė qė nuk e dėshirojnė.

* Mendoni pėr gjėrat qė doni, mendoni me pėrqendrim tė madh... Pėrqendrohuni! Ligji i tėrheqjes punon.

* LIGJI I TĖRHEQJES THOTĖ: Ne do t’ju japim gjėrat pėr tė cilat mendoni dhe nė to jeni tė pėrqendruar...
Mos u pėrqendro nė ato qė nuk dėshiron tė tė ndodhin.

* Ne (vetė) tėrheqim NJERĖZIT, NGJARJET dhe SITUATAT (shėndetin, pasurinė, lumturinė, veturėn, shtėpinė e bukur, personin e dashur (binjak)...

* Jeta ėshtė manifestim fizik i mendimeve qė ke nė kokė.

* Je Mikelangjelo i jetės tėnde. Davidi qė gdhend – je ti. Me MENDIMIN tėnd.

* Ēdo gjė qė ndodh nė jetėn tėnde, duke pėrfshirė edhe atė qė nuk ju pėlqen – e keni tėrhequr ju.

* Kontrollojini mendimet tuaja, do ta kontrolloni jetėn tuaj.

* Bėni gjėra qė ju bėjnė tė ndiheni mirė. Kryesorja: tė kemi ndjenja tė mira, tė ndiheni mirė...

* Ēfarėdo qė po mendoni apo ndjeni sot, me atė po e krijoni tė ardhmen tuaj.

* Mendimet dhe ndjenjat tuaja – krijojnė jetėn tuaj. Do tė jetė gjithmonė kėshtu.

* Sa mė shumė tė ndiheni mirė, do t’ju tėrheqin gjėrat qė do t’ju ndihmojnė tė ndiheni mirė.

* Jeta ėshtė absolutisht fenomenale, zbato sekretin!

* Mendo llambėn e Aladinit. Aladini duke e fėrkuar atė, doli xhindi nga ajo dhe i tha Aladinit t’i thoshte 3 dėshira. Kozmosi ėshtė xhindi gjigand: Ti je Aladini, qė ia komunikon dėshirat. Ti kėrkon.

* Kėrko, tė jepet – thotė Bibla

* Janė tre hapa:
1. KĖRKO! Ēfarė doni? Jepi urdhėr universit! Universi ėshtė katalogu yt. Ti zgjedh.
2. BESO! Beso se ajo qė dėshiron, do tė realizohet. Nuk ėshtė nevoja tė dini – si. S’ka dyshim. Ka Besim. Unė e di dhe e kam tė qartė se do tė ndodh. Dhe do tė ndodh.
3. MERR! Merr me falėnderim. Ji mirėnjohės. Do tė ndihesh mirė.

* Sido qė tė ndiheni – tė lumtur apo si nė burg – ėshtė realiteti juaj. Vetė e keni krijuar. Ligji i tėrheqjes u bindet gjithmonė mendimeve tuaja.

* Ne po e bėjmė jetėn qė ėshtė rezultat i mendimeve dhe ndjenjave tona tė mėhershme.

* Mos u pėrqendro nė ANKESAT e tua. Do t’i merrni gjėrat nė tė cilat pėrqendroheni.

* Falėnderimet pėr mirėsitė, mirėnjohjet... Jo vetėm t’i mendosh si rutinė, transmetoji ato!

* Parafytyrojini dhe do t’i realizoni dėshirat tuaja.

* Transmetoja universit dėshirėn tėnde. UNIVERSI THOTĖ: kėrkesa juaj ėshtė urdhėr pėr mua. Thuaje atė qė dėshiron, po ajo duhet tė jetė e besueshme...

* Ne jemi krijuesit e universit tonė. Kjo (qė ėshtė) ėshtė dėshira jote.

* Si keni pėr t’ju pėlqyer tė tjerėve, nėse s’i pėlqeni vetvetes.

* Rashė nė dashuri me veten, tėrė bota mund tė bjerė nė dashuri me mua.

* Kur ankoheni (pėr gjėra tė caktuara), ato (gjėra) do tė shtohen.

* Tė tjerėt s’mund tė krijojnė lumturinė tonė. E krijojmė vetė ne. Gėzimi ynė ndodhet nė vetė ne.

* Trupi ynė ėshtė produkt i mendimeve tona.

* Hape veten pėr tė ndjerė bollėkun e universit. Mos e kufizo vetveten me mendimet negative.

* S’kemi DASHURI, nuk jemi MIRĖNJOHĖS, bėjmė jetė nė STRES... Pasojė e pashmangshme ėshtė SĖMUNDJA. Stresi ėshtė tendosja e zinxhirit. Njė hallkė do ta lėshojė gjithsesi... Shėndeti ėshtė njė nga to.

* Sėmundja nuk mund tė jetojė nė njė trup tė shėndoshė nė pikėpamje emocionale.

* Mos u pėrqendro tek ajo qė nuk shkon mirė. MENDIMET NEGATIVE dhe STRESI janė SĖMUNDJE. Hiq mendimet negative dhe stresin, trupi shėron veten. Shėrimi juaj vjen nga brenda.

* Njeriu shndėrrohet nė atė pėr tė cilėn mendon.

* Ne fatkeqėsisht i shohim gjėrat qė nuk i duam, u japim energji dhe ato bėhen realitet.

* Energjia rrjedh aty ku shkon vėmendja. Hiq mendimet prej asaj qė nuk ju pėlqen. Universi ėshtė katalogu. Ai ka pėr tė gjithė. Universi i ka tė gjitha me bollėk.

* Nėse mendon se mundesh apo nuk mundesh, nė tė dyja rastet ke tė drejtė.
Prandaj, assesi:
nuk mund ta bėj - se nuk kam kohė...
nuk mund ta bėj - se nuk kam para...
nuk mund ta bėj - se nuk kam fuqi... Nuk... nuk... nuk...

por:
mund ta bėj - se kam kohė...
mund ta bėj - se kam para...
mund ta bėj - se kam fuqi... MUNDEM dhe DUA.

* Ndiqni lumturinė tuaj... Ndiqni entuziazmin tuaj, ndiqni pasionin tuaj...

* Shikojeni veten me gjėrat qė dėshironi.

* Unė meritoj tė jem i lumtur...
Unė meritoj tė jem i pasur...
Unė meritoj tė jem ...
Unė jam krijues i fatit tim.

* Askush s’mund ta jetojė jetėn time
ta pėrjetojė lumturinė time
ta kėndojė kėngėn time
ta shkruaj historinė time....

Pergaditur nga HASAN HAMĖZBALAJ
Bartur nga www.sa-kra.ch
Adea
Adea
WebMaster
WebMaster

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 13/02/1988
Numri i postimeve Numri i postimeve : 6311
Vendndodhja Vendndodhja : Mbi supin e kohes time....
Hobi Hobi : Muzika,Baleti, Letersia.
Humor Humor : Per nje shendet te mire!
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 05/02/2011
Falenderimet Falenderimet : 15

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

-Ligji i Terheqjes! Empty Re: -Ligji i Terheqjes!

Mesazh nga Vizitor Tue Feb 05, 2013 7:11 am

BESO! Beso se ajo qė dėshiron, do tė realizohet. Nuk ėshtė nevoja tė dini – si. S’ka dyshim.
tem e bukur kjo mpelqeu me shumm

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi