3 posters

Shko poshtė

“El Clasico”, Real “tepėr i vogėl” pėr Barcėn Empty “El Clasico”, Real “tepėr i vogėl” pėr Barcėn

Mesazh nga Eri dr Mon Nov 29, 2010 11:49 pm

Barcelona ka zbritur me kėmbė nė tokė Realin e Madridit duke shkatėrruar me rezultatin 5-0 skuadrėn e Mourinjos.

Nė “El Clasico” tė luajtur nė Camp Nou, vendasit kaluan mjaft shpejt nė avantazh, qė nė minutėn e 10 me anė tė Ksavit. Mesfushori katalanas pas topit tė marrė nga Iniesta dhe i ndihmuar edhe nga devijimi i Marcelos, ka eleminuar me anė tė njė parabole portierin Kasijas duke kaluar Barcelonėn nė avantazh.

Vetėm tetė minuta mė vonė, Pedro dyfishon rezultatin duke shfrytėsuar mjaft mirė njė top tė marrė nga David Villa. Minutat e fundit tė pjesės sė parė u shoqėruan nga tensioni mes lojtarėve nė fushė, ku protagonist u bė edhe Ronaldo qė u ndėshkua edhe me karton tė verdhė.

Me nisjen e pjesė sė dytė pritej reagimi i madrilenėve, por ka ndodhur krejtėsisht e kundėrta. Barcelona vazhdon lojėn e saj tė rrjedhshme me pasa tė shpejta e tė sakta duke dominuar krejtėsisht kundėrshtarin. Rezultati i kėsaj loje mbėrrin 10 minuta nga nisja e 45 minutėshit tė dytė kur David Villa shėnon golin e tretė pas njė topi tė marrė nga Mesi. 3 minuta mė vonė, sėrish Villa do tė shėnonte edhe golin e tij tė dytė personal nė kėtė supersfidė dhe tė 4 pėr Barcelonėn.

Nė disavantazhin e 4 golave, lojtarėt madilenė humbasin toruan duke ndėrhyrė disa herė ashpėr ndaj lojtarėve tė Barcelonė. Kjo solli edhe largimin e Ramosit me tė kuq nė minutėn e 90, pak sekonda para se skuadra e tij tė pėsonte edhe golin e 5. Kėtė herė radha pėr tė shėnuar ishte e tė riut Suarez. Ndėrkohė megjithėse zhvilloi njė lojė tė jashtėzakonshme me dy asiste, pėrkatėsisht pėr topin pėr golin e 3 dhė tė 4, Lionel Mesi nuk arriti tė gjejė rrjetėn personale nė kėtė sfidė.

Pas kėsaj ndeshjeje, Barcelona i rrėmben kreun Realit tė Madridit duke u ngjitur nė kuotėn e 34 pikėve ndėrkohė qė skuadra e Mourinjos mbetet nė kuotėn e 32 pikėve duke lėnė pas Vilarealin me 27 pikė.