♥♥♥♥♥.ShoqeriaJone.♥♥♥♥♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ti Je JeTa Ime..

Shko poshtė

Ti Je JeTa Ime.. Empty Ti Je JeTa Ime..

Mesazh nga Eri dr Thu Nov 25, 2010 9:39 pm

Ēfar mund te jetė jeta.. kur nė tė pėrjetova vetem te hidhuren… Sikur te mundja ti mbyllja sytė.. e tė mos i hapja mė kurr… Nuk mund tė jetoj pa e ndier aromen tende… Ēdo minut kalon e unė ende jam kėtu pa lėvizur …Mė ndjek zėri ytė kudo… dhe mė shton shpresėn pėr te vazhduar jetėn… i humbur ne shikimin tėnd edhe ne mendimet e mia… Nėse ende jetoj ne kujtimet e tua do tė me lėndosh edhe pse nuk do ta dish… Njė ditė pa menduar do ta ndjesh dashurinė qe e ndjeva unė per ty… Nje ditė do tė tė mungoj dhe do ta ndjesh butėsin time mbrenda… Njė ditė do ta kuptosh se sa te dua… Njė tė neserme ne shpirtin tėnd do te shfaqem unė dhe do ti kujtosh momentet tona… se sa bukur kaluam … se sa e qeshura iku … por nuk ėshtė faji yt e as imi qe tani po pėrjetojm momente tė vėshtira… Kjo ėshtė jeta … Gabimet falen por jo edhe tradhtitė… – Ndjehem sikur po e ndjek qetėsinė tėnde … Dhe pėr sa mė shum qė po mundohem ta gjej menyrėn qė tė jap dashurinė time… Asgje… Jetoj ne vetmin tėmde nėse dikush te lėndon… Sa me dhemb ta dij se mer frym por sje i lumtur… Pėr mua je engjull qe ēdo natė mė ruan , qė ne ėndėrrat e mia shton qetėsinė… Dhe duke menduar pėr ty pikon loti qė gjithmonė ti e fshije nga sytė e mi… – E mallkoj ditėn kur rrethanat tona na ndan … – E mallkoj ēdo minut qė ma kaplon shpirtin me vetmin e ankthit tim… – E mallkoj jetėn qe me beri te vuaj – E mallkoj kohen qe jam e vetmuar.. Sa do te doja qe sė paku vetėm edhe njė herė tė tė kem afėr qe tė mund tė tė ndjej e tė tė shtregoj fort… Kudo qė je mos harro qė edhe pse jemi larg Zemrat tona janė afėr… Nuk mund tė tė them dot lamtumir … nėse ne jetė ishe i vetmi qe e dashurova… Nuk mund te flas e te bėjė kinse jame lumtur…ne hapesiren time po plas jeta ime… Pėrqfar te jetoj nese lufta ime ėshtė kotė… Pėrqfarė jam nė kėtė botė nėse kur kjo nuk rrotullohet… Jam e vetme ktu dhe lutem pėr plagėt tė shkojn , Zemra ime ka Hakmarrje qė mė bėnė te vėshtir tė zgjohem … – Sdua te dorėzohem , dua tė tė kem afėr tė kaloj jetėn me ty pėrgjithmonė.. Tė Tė dua nuk ėshtė zgjidhje … sepse nėse nuk te kam ateher ajo ėshtė e kote.. – Por ēfardo qė ndodh me mua …tė lutem Kurr Mos Mė Harro..!!
Eri dr
Eri dr
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 04/04/1988
Numri i postimeve Numri i postimeve : 3671
Vendndodhja Vendndodhja : Ne ishullin e te dashuruareve!!!
Hobi Hobi : Arti
Humor Humor : i mjaftueshem
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 13/11/2010
Falenderimet Falenderimet : 28

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi