♥♥♥♥♥.ShoqeriaJone.♥♥♥♥♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DITARI dashuris...

3 posters

Shko poshtė

DITARI dashuris... Empty DITARI dashuris...

Mesazh nga Vizitor Wed Apr 08, 2009 4:15 pm

Asgje nuk ma mposht mallin per ty, as kjo fotografi nga e cila ti me buzeqesh palodhur. Brenda shpirtit tim dicka eshte fikur, dicka eshte tretur dhe ka mbetur nje plage nga e cila me duket se sdo te sherohem kurre.Mirepo ti vendose te shkosh pavaresisht nga lutjet e mia, a thua se atje ku shkoje te priste parajsa, paditur e pa menduar gjate harroje se parajsen e kishim ne. Une edhe ti.

Neper buzeqeshje ne fjale , ne enderrime ne te kuptuarit e asaj cfare ishim e asaj cfare benim, nga vetem nje shikim te hynim ne brendine e tjetrit dhe te kuptoheshim thellesisht.
Por te gjitha keto tu duken me pak se ato te mallkuara para pas te cilave ti rende.

Ti qe i shkaterrove te gjitha me vetedije te plote, ti qe premtoje kthim dhe une qe nuk doja te te prisja......mirepo padashur te prisja...deri ne ate dite te mallkuar kur harrova si merrej fryme dhe emrin tend e degjova rastesisht ne gojen e nje gruaje te permendej me keqardhje ne autobuz te shoqeruar me nje ''i shkreti djale ishte aq i ri''. Emri yt.....aksidenti....makina....vdekje. Syve as vesheve nuk u zura bese ate cast, askush nuk e kuptoi dot ne ate autobuz te mallkuar nga i cili mora ate lajm ogurzi, se ckisha une e shkrehur ne lot qe vrapova si e cmendur te ikja prej andej............te ikja pabesuar ne asgje me shpirtin cope....
Fati eshte kaq i mbrapshte ndonjehere.....

Pas kaq kohesh serisht te mendoj duke mos mundur dot te jem e kthjellet sa here me vijne ne koke copeza nga jeta jone, shoqeruar me te njejten dhimbje nga e cila as koha duket se nuk ben dot punen e saj, te me sheroje .Asgje smund te jete ashtu si ishte me ty, asnjeri smund te behet ti. Dhe tani....me fal qe me duhet te te bej ty fajtor per gjithcka.......me duhet ta bej per te shpetuar nga e gjithe kjo peshe gerryese qe me dhemb pertej shpirtit....

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

DITARI dashuris... Empty Re: DITARI dashuris...

Mesazh nga Vizitor Wed Apr 08, 2009 4:17 pm

Po bie shi dhe pikat e shiut rrashqasin ngadale ne xhamin e akullt sikur te ishin lotet e mi.Ndjej zhurmen e shiut qe perplaset ne xham, nderkohe qe pagjumesia ime me shoqeron keto nete bashke me zerin tend te larget. Me pelqen te enderroj ty qindra here me te embel me veshtrimin ngulur ne syte e mi. Edhe pse nuk je ti je realiteti im i perditshem, endrra ime e cdo nate!
Me pelqen te imagjinoj endrrat e tua, ti ndjej si re siper meje, dhe te dhuroj perkedheljen e buzeve te mija mbi buzet e tua! Me pelqen te enderroj te qeshuren tende si nje femije ne caste lumturie! Dua te zgjoj me perkedhelje, kur rrezet e para te diellit trokasin ne dritaren tende. Dua te shtrengoj fort para se te le te shkosh, dhe te pres me perqafime kur te kthehesh perseri.
Kam menduar per jeten time pa ty. Kam njohur friken shume here. Ne ato momente mendja ime eshte zhytur ne nje erresire te paprovuar, qe nuk kishte as fund dhe as fillim. Kam menduar per diten dhe naten, qe gjithmone ndjekin njera tjetren por asnjehere nuk takohen. Sa shume ngjan me ne!
Kam menduar per henen dhe diellin qe nuk takohen kurre, dhe e shfaqin dashurine e tyre vetem ne nje eklips. Pastaj e mbajta frymen dhe gjeja e pare qe mendova ishte se "Te Dua"
Ne 5 shkronja te thash gjene me te madhe ne bote!
I mbyll syte, dhe marr fryme thelle, mar fryme embelsisht, dhe degjoj te rrahurat e zemres time. Provoj te le te lire mendjen, provoj por jane mendimet qe s'me len. Atehere provoj te le te lira mendimet e mia per te pare se ku po shkojne, dhe ne cast kuptoj se kerkojne te arrijne ty.



Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

DITARI dashuris... Empty Re: DITARI dashuris...

Mesazh nga Eri dr Wed Dec 01, 2010 9:17 pm

Tentova te mbylli tregimin e hidhur per ty, ate tregim qe e ktheu jeten time ne kahje te gabuar por nuk munda.
Te njohaa pa pritur, ma more zemren me nje shikimte vetem
Zemra me tha se me ty kurre nuk do ta gjej lumturine por un nuk e degjova...
E cfar bera..cfar..
E denova veten me nje dashuri te fundosur qe nga fillimi.
Isha verbuar e nuk po e shihja humbjen apo te pakten nuk pajtohesha me te.
Tani nuk kam me askujt it lutem, kujt ti zgjas doren per ti ngritur shpresat
e mia per jete e jo per te mu kthyer ti se kjo gje kurre nuk do te
ndodhe.
Netet jane te pafundshme dhe vetevrasese pa ty, pa dashurie tende.
Vetem erresira qe mbizotronte brenda mureve te dhomes sime i di te gjitha
fshehtesirat e mia, e di dhembjen qe e ndjeje brenda ne shpirtin e
thyer.
O ZOT I MADH qe je mbi te gjitha, te drjtohem ty, nga se ti
je i vetmi qe sundon per fatin e njerzve ...kerkoj nga ti
ndihme qe te permirsoj gabimin tim e te mos e shkatrroj jeten
time ne menyren me te vrazhget duke humbur veten per nje qe se meriton.
Mirepo nese gjithekjo vuajtje nuk eshte denim per gabimet e mia ateher te lutem O ZOT kthema dashurin time ta kem si dikur prane meje.
Por ksaj here nese ma kethen te lutem te jete pergjitmone e jo te me
largohet perseri e mua te me perseriten prap keto gjera sic po ndjehem
tani.
Ngushellimi i vetem per mua eshte dashuria qe ishte afer meje edhe pse te tjeret na pengonin.
E kuptova kete gje kur te kisha prane, kur zemrat tona rrahnin forte ne kraheror.
Po te pyes e dashur a jam duke te munguar, a je permalluar te me shohesh,
te kthehemi ne ditet kur mendonim se vetem ne te dy jemi ne kete bote.
Edi se zeri im ska fuqi qe te arrij deri atje ku gjendesh tani, e per
ate po vuaj.
Cfare do te me ndodhe mua kur dikush tjeter do ti puth ata sy.
Ajo dite do te jete kaptina e fundit e romanit dhe shpresoj qe ndokujt do ti sherbej si mesim per te mos rene ne dashuri ne njeri qe i
dikujt tjeter.
Oj zemra ime qe po rrah diku larg meje me
kilometra do te dua gjithmone, do te behem skllav i yti sepse nese
vazhdon te jesh larg po me humbet pergjithmon.
Deri atehere... do te pres... Kthimin tend.

lumturoj puthjet dhe ledhatimet qe dikush qe sa une ste do po ti tepron!!
Eri dr
Eri dr
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 04/04/1988
Numri i postimeve Numri i postimeve : 3671
Vendndodhja Vendndodhja : Ne ishullin e te dashuruareve!!!
Hobi Hobi : Arti
Humor Humor : i mjaftueshem
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 13/11/2010
Falenderimet Falenderimet : 28

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

DITARI dashuris... Empty Re: DITARI dashuris...

Mesazh nga Morena Wed Dec 01, 2010 9:18 pm

Marko shume i bukur ,por na ben melakolik me keto shkrime yllo ....
Morena
Morena
WebMaster
WebMaster

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 09/12/1911
Numri i postimeve Numri i postimeve : 30651
Vendndodhja Vendndodhja : Ne kolltukun e se tashmes, me shikim nga e ardhmja...
Hobi Hobi : Muzike,letersi.
Humor Humor : Shikoni dhe vlersoni...
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 05/11/2009
Falenderimet Falenderimet : 204

http://www.shoqeriajone.com/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

DITARI dashuris... Empty Re: DITARI dashuris...

Mesazh nga A8ilir Thu Feb 17, 2011 12:16 am

me ka mar malli te te shoh te ndegjoj zerin tend pse ndodhi kshtu endrat tona u copezuan ne befasne mendje me shfaqesh ti je ketu ku do ne trurin tim ne gjakun tim ne zemren time nga e cila spo gjej dot kahjetete nxjere njher e pergjithmon qetesi shpirti sikur me fne pershperitje liron gjemim sikur te ishte shtrire nga plaget e nje lufte trojane nga dashuria per ty .Nder kujtime me je pran ti ..Pse!!? Athua valle
kur do te kene mbarim keto nete t gjata e tmershem qe me vrasin zemren mbase keto jan mite e shpifje e paarsyshmerise shpirterore qe me ngulitene zemer sa her qe te kam ty ne mendje gjithmon.Sonte shiu ska mbarim nje lloj rrenqethshem kujtoj ikjen tende bukurin tend rrikthimin tend dhe dhe fundin tim(humbjen tende) Cvlere kam un kur ty ste kam pran Cvlere ke tikur mjerueshem te mban pran vetes nje nje soor qe pa me shire te nzori nga kopshti im per tja bere qejfin vetese per te vrare zemrat tona i zbrazur qendron vendi yt i dikurshem ne kopshtin tim (zemren time) kurse pa kuptim aty tretet cdo gje gezimi hareja qe kisha dikur me ty per te me stershtuar vuajtjet dhe nostalogjine per dite me ty.Ftohte muzgu dal e nga dal qet e but mbulon fshatin kurse bashke me te vjen nostalgjia per netet e dikurshme kur ti ishe drita e kopshtit tim N djen dhembje qe lotet jan te pakte per te shfaqur ate qe ndjej per ty -----I-----

A8ilir
Fillestar
Fillestar

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 3
Vendndodhja Vendndodhja : klosterneuburg
Hobi Hobi : pc
Humor Humor : sa per vete
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 16/02/2011
Falenderimet Falenderimet : 0

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

DITARI dashuris... Empty Re: DITARI dashuris...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi