♥♥♥♥♥.ShoqeriaJone.♥♥♥♥♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Besoni se ka Zot ?

+30
albseaside
Maca
CLICHE'
Goc Tirone
rober
taku
Neirem
Bella Stella
MONDI
XHEMI
Naqja Shkodrane
Marino
NothingElseMatters
Linda19
Hera
V.I.P
Edi7
rebel aka unikkatil
capkenja
Kalomira
Kosovarja
Ylli
Barbi
Maks
Princo
bigbeng
Ballshi4
Adem Kalaja
Erisa
Maximuss
34 posters

Faqja 1 e 4 1, 2, 3, 4  Next

Shko poshtė

Besoni se ka Zot ? Empty Besoni se ka Zot ?

Mesazh nga Maximuss Sun Feb 01, 2009 3:17 pm

Si mendoni ekziston Zoti apo gjithcka eshte krijuar nga rastesia ?
Maximuss
Maximuss
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 02/06/1983
Numri i postimeve Numri i postimeve : 86
Vendndodhja Vendndodhja : USA (United States of Albania)
Hobi Hobi : te rri gjith diten kot :P
Humor Humor : They find it difficult... those who have taken authority as the truth. Rather than the truth as the
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 01/02/2009
Falenderimet Falenderimet : 0

http://www.IMostLoveAlbania.com.al

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Besoni se ka Zot ? Empty Re: Besoni se ka Zot ?

Mesazh nga Erisa Sun Feb 01, 2009 3:41 pm

Nuk besoj se ekziston Zoti
Erisa
Erisa
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 12/12/1989
Numri i postimeve Numri i postimeve : 72
Vendndodhja Vendndodhja : Shqiperi
Hobi Hobi : Librat - Muzika - Interneti
Humor Humor : Gjithcka te bukur
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 01/02/2009
Falenderimet Falenderimet : 0

http://www.hapesirajone.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Besoni se ka Zot ? Empty Re: Besoni se ka Zot ?

Mesazh nga Vizitor Tue Jul 07, 2009 1:39 pm

SIGURISHT QE EGZISTON ZOTI DHE KJO NUK AS NJE PIK DYSHIMI.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Besoni se ka Zot ? Empty Re: Besoni se ka Zot ?

Mesazh nga Vizitor Tue Jul 07, 2009 1:39 pm

Hapesira shkruajti:Nuk besoj se ekziston Zoti

PERSE MENDON KESHTU! MA ARGUMENTO.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Besoni se ka Zot ? Empty Re: Besoni se ka Zot ?

Mesazh nga Adem Kalaja Thu Aug 06, 2009 9:30 am

Gjitheses, pra fare pa medyshje se ekziston Zoti, por ashtu si naparaqet feja, por ashtu siē pohojne deistete

Adem Kalaja

Gjinia Gjinia : Male
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1
Vendndodhja Vendndodhja : Kosove
Humor Humor : Nga pak
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 05/07/2009
Falenderimet Falenderimet : 120

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Besoni se ka Zot ? Empty Re: Besoni se ka Zot ?

Mesazh nga Ballshi4 Thu Aug 06, 2009 9:40 am

Natyrisht se egziston, dhe plotesisht pajtohem me Ademin dhe shtoje edhe kete se mund keshtu mendonin edhe rilindasit tane, veēanerisht Profeti i shqiptareve Naimi

Ballshi4
Fillestar
Fillestar

Gjinia Gjinia : Male
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4
Vendndodhja Vendndodhja : Kosove
Humor Humor : Edhe mire
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 03/08/2009
Falenderimet Falenderimet : 120

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Besoni se ka Zot ? Empty Re: Besoni se ka Zot ?

Mesazh nga bigbeng Thu Aug 06, 2009 12:35 pm

Eshte c'eshtje akumulimi dijesh e njohurish gjate procesit jetesor.
Per disa ekziston,per disa jo.Atehere kujt duhet ti japesh te drejte? Prandaj askush,besoi se nuk duhet te ndjehet i ofenduar apo i ekzaltuar nga mendimi i tjetrit.
Duhet ta pranojme njeri tjetrin ashtu sic ka bindjet e tija...kuptohet ne kete teme.

bigbeng
Anetar/e aktiv
Anetar/e aktiv

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 26/08/1974
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4842
Vendndodhja Vendndodhja : verdalle me sherbime
Hobi Hobi : E bukur eshte ajo qe me pelqen mua
Humor Humor : 6 dite buza gaz.......diten e 7 gruaja ma plas.ha ha ha
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 30/04/2009
Falenderimet Falenderimet : 128

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Besoni se ka Zot ? Empty Re: Besoni se ka Zot ?

Mesazh nga Princo Mon Sep 14, 2009 11:36 pm

Hapesira shkruajti:Nuk besoj se ekziston Zoti


Nese nuk beson ne Zot ather duhet te mos besosh edhe ekziztencen tuaj e nderuar...


une per vvvete besoj se ka ZZote dhe se ekzzizzton dhe ai eshte vec 1!!!!!!!!
Princo
Princo
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Male
Numri i postimeve Numri i postimeve : 648
Vendndodhja Vendndodhja : Mbi Token e Zotit.
Hobi Hobi : Leximin
Humor Humor : ekam merak...
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 13/09/2009
Falenderimet Falenderimet : 120

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Besoni se ka Zot ? Empty Re: Besoni se ka Zot ?

Mesazh nga Maks Mon Sep 14, 2009 11:44 pm

po besoj shum biles

Maks
Anetare i/e Perjashtuar
Anetare i/e Perjashtuar

Gjinia Gjinia : Male
Numri i postimeve Numri i postimeve : 18309
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 23/03/2009
Falenderimet Falenderimet : 138

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Besoni se ka Zot ? Empty Re: Besoni se ka Zot ?

Mesazh nga Princo Mon Oct 05, 2009 10:48 am

ai qe nuk beson nuk eshte mire me mendjen....
Princo
Princo
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Male
Numri i postimeve Numri i postimeve : 648
Vendndodhja Vendndodhja : Mbi Token e Zotit.
Hobi Hobi : Leximin
Humor Humor : ekam merak...
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 13/09/2009
Falenderimet Falenderimet : 120

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Besoni se ka Zot ? Empty Re: Besoni se ka Zot ?

Mesazh nga Barbi Mon Oct 05, 2009 10:55 am

Besoj mjaftueshem
Barbi
Barbi
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 11902
Vendndodhja Vendndodhja : Ne ferr
Hobi Hobi : Librat kohet e fundit
Humor Humor : o sa kom qesh
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 03/07/2009
Falenderimet Falenderimet : 121

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Besoni se ka Zot ? Empty Re: Besoni se ka Zot ?

Mesazh nga Ylli Mon Oct 05, 2009 11:04 am

Patjeter qe besoj ndryshe nuk do te agjeroja dhe te reapektoja ritet fetare.
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Besoni se ka Zot ? Empty Re: Besoni se ka Zot ?

Mesazh nga Kosovarja Mon Oct 05, 2009 11:43 am

Po besoj qe ka zot
Kosovarja
Kosovarja
Mik i Forumit
Mik i Forumit

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 07/06/1996
Numri i postimeve Numri i postimeve : 586
Vendndodhja Vendndodhja : Pejė - Kosovė
Humor Humor : a ja ja
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 25/09/2009
Falenderimet Falenderimet : 123

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Besoni se ka Zot ? Empty Re: Besoni se ka Zot ?

Mesazh nga Princo Mon Oct 05, 2009 11:44 am

Kosovarja shkruajti:Po besoj qe ka zot

ashtu pra duhet mme besu edhe ate fort....
Princo
Princo
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Male
Numri i postimeve Numri i postimeve : 648
Vendndodhja Vendndodhja : Mbi Token e Zotit.
Hobi Hobi : Leximin
Humor Humor : ekam merak...
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 13/09/2009
Falenderimet Falenderimet : 120

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Besoni se ka Zot ? Empty Re: Besoni se ka Zot ?

Mesazh nga Kosovarja Mon Oct 05, 2009 11:46 am

Princo shkruajti:
Kosovarja shkruajti:Po besoj qe ka zot

ashtu pra duhet mme besu edhe ate fort....
patjeter duhet te besojme tek ia qe na ka krijuar
Kosovarja
Kosovarja
Mik i Forumit
Mik i Forumit

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 07/06/1996
Numri i postimeve Numri i postimeve : 586
Vendndodhja Vendndodhja : Pejė - Kosovė
Humor Humor : a ja ja
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 25/09/2009
Falenderimet Falenderimet : 123

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Besoni se ka Zot ? Empty Re: Besoni se ka Zot ?

Mesazh nga Princo Mon Oct 05, 2009 11:50 am

me falni kosovare nga cili qitet ikosoves jeni apo vec nikun ekeni ashtu...
Princo
Princo
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Male
Numri i postimeve Numri i postimeve : 648
Vendndodhja Vendndodhja : Mbi Token e Zotit.
Hobi Hobi : Leximin
Humor Humor : ekam merak...
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 13/09/2009
Falenderimet Falenderimet : 120

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Besoni se ka Zot ? Empty Re: Besoni se ka Zot ?

Mesazh nga Kosovarja Mon Oct 05, 2009 11:52 am

Princo shkruajti:me falni kosovare nga cili qitet ikosoves jeni apo vec nikun ekeni ashtu...
Jam nga Peja...
Kosovarja
Kosovarja
Mik i Forumit
Mik i Forumit

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 07/06/1996
Numri i postimeve Numri i postimeve : 586
Vendndodhja Vendndodhja : Pejė - Kosovė
Humor Humor : a ja ja
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 25/09/2009
Falenderimet Falenderimet : 123

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Besoni se ka Zot ? Empty Re: Besoni se ka Zot ?

Mesazh nga Princo Mon Oct 05, 2009 11:53 am

Kosovarja shkruajti:
Princo shkruajti:me falni kosovare nga cili qitet ikosoves jeni apo vec nikun ekeni ashtu...
Jam nga Peja...mir shum flm per pergjegjen eshpejt je studente apo po punon naj kund.........
Princo
Princo
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Male
Numri i postimeve Numri i postimeve : 648
Vendndodhja Vendndodhja : Mbi Token e Zotit.
Hobi Hobi : Leximin
Humor Humor : ekam merak...
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 13/09/2009
Falenderimet Falenderimet : 120

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Besoni se ka Zot ? Empty Re: Besoni se ka Zot ?

Mesazh nga Kalomira Mon Oct 05, 2009 11:54 am

Besoj dhe shume biles
Kalomira
Kalomira
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 16/11/1990
Numri i postimeve Numri i postimeve : 294
Vendndodhja Vendndodhja : S'kam
Hobi Hobi : tenisi
Humor Humor : hhahahahaha
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 02/10/2009
Falenderimet Falenderimet : 121

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Besoni se ka Zot ? Empty Re: Besoni se ka Zot ?

Mesazh nga Kosovarja Mon Oct 05, 2009 11:55 am

Princo shkruajti:
Kosovarja shkruajti:
Princo shkruajti:me falni kosovare nga cili qitet ikosoves jeni apo vec nikun ekeni ashtu...
Jam nga Peja...mir shum flm per pergjegjen eshpejt je studente apo po punon naj kund.........
Jam studente ne vitin e pare
Kosovarja
Kosovarja
Mik i Forumit
Mik i Forumit

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 07/06/1996
Numri i postimeve Numri i postimeve : 586
Vendndodhja Vendndodhja : Pejė - Kosovė
Humor Humor : a ja ja
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 25/09/2009
Falenderimet Falenderimet : 123

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Besoni se ka Zot ? Empty Re: Besoni se ka Zot ?

Mesazh nga Princo Mon Oct 05, 2009 11:57 am

Kosovarja shkruajti:
Princo shkruajti:
Kosovarja shkruajti:
Princo shkruajti:me falni kosovare nga cili qitet ikosoves jeni apo vec nikun ekeni ashtu...
Jam nga Peja...mir shum flm per pergjegjen eshpejt je studente apo po punon naj kund.........
Jam studente ne vitin e pare


suksese te shumta Zoti ju ndihmmofte per ne planet tuaja qe ti arituni sa ma shpejt....
Princo
Princo
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Male
Numri i postimeve Numri i postimeve : 648
Vendndodhja Vendndodhja : Mbi Token e Zotit.
Hobi Hobi : Leximin
Humor Humor : ekam merak...
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 13/09/2009
Falenderimet Falenderimet : 120

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Besoni se ka Zot ? Empty Re: Besoni se ka Zot ?

Mesazh nga Kosovarja Mon Oct 05, 2009 11:58 am

Princo shkruajti:
Kosovarja shkruajti:
Princo shkruajti:
Kosovarja shkruajti:
Princo shkruajti:me falni kosovare nga cili qitet ikosoves jeni apo vec nikun ekeni ashtu...
Jam nga Peja...mir shum flm per pergjegjen eshpejt je studente apo po punon naj kund.........
Jam studente ne vitin e pare


suksese te shumta Zoti ju ndihmmofte per ne planet tuaja qe ti arituni sa ma shpejt....
Faleminderit shume nga ti
Kosovarja
Kosovarja
Mik i Forumit
Mik i Forumit

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 07/06/1996
Numri i postimeve Numri i postimeve : 586
Vendndodhja Vendndodhja : Pejė - Kosovė
Humor Humor : a ja ja
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 25/09/2009
Falenderimet Falenderimet : 123

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Besoni se ka Zot ? Empty Re: Besoni se ka Zot ?

Mesazh nga Vizitor Mon Oct 05, 2009 2:15 pm

Po Normal.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Besoni se ka Zot ? Empty Re: Besoni se ka Zot ?

Mesazh nga Princo Mon Oct 05, 2009 2:17 pm

Morena shkruajti:Po Normal.


aje vvvetemm person qe beson apo edhe je praktikues i urdherave te Zotit......?
Princo
Princo
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Male
Numri i postimeve Numri i postimeve : 648
Vendndodhja Vendndodhja : Mbi Token e Zotit.
Hobi Hobi : Leximin
Humor Humor : ekam merak...
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 13/09/2009
Falenderimet Falenderimet : 120

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Besoni se ka Zot ? Empty Re: Besoni se ka Zot ?

Mesazh nga Vizitor Mon Oct 05, 2009 2:28 pm

Princo shkruajti:
Morena shkruajti:Po Normal.


aje vvvetemm person qe beson apo edhe je praktikues i urdherave te Zotit......?
Besoj ne disa vlera te cilat i perfaqeson figura e zotit, (dashuri, drejtesi, altruizem)
Nuk besoj ne Zoti si qenie reale
Nuk besoj ne shumicen e cilesive te Zotit (tinani, totalitarizem, kriza maniakale, mizori, sadizem, imponim idesh, naivitet, pengese zhvillimi, infleksibilitet, incest etj)

Me shume nga te gjitha urrej idene: Besim pastaj kuptim (njohuri) mbi figuren e
Zotit.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Besoni se ka Zot ? Empty Re: Besoni se ka Zot ?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 4 1, 2, 3, 4  Next

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi