♥♥♥♥♥.ShoqeriaJone.♥♥♥♥♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Citate per dashurine

+11
Lina Lina
agusto
Maca
lemshja
Goc Tirone
< KRISTI >
CLICHE'
Dolche Raggazza
Ylli
MONDI
Naqja Shkodrane
15 posters

Faqja 4 e 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Shko poshtė

Citate per dashurine  - Faqe 4 Empty Re: Citate per dashurine

Mesazh nga Vizitor Sat Nov 17, 2012 2:17 pm

Tani shkon rrugės qetė , edhe ben sikur smė sheh por nje gje eshet e vertet ti harrove kush isha dje

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Citate per dashurine  - Faqe 4 Empty Re: Citate per dashurine

Mesazh nga Vizitor Sat Nov 17, 2012 2:17 pm

Nje dit shtatori na tha profesori dashuri po ēoni msimin po e lėshoni

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Citate per dashurine  - Faqe 4 Empty Re: Citate per dashurine

Mesazh nga Vizitor Sat Nov 17, 2012 2:18 pm

Lumturine kerkova por une nuk e gjeta,
Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha,
Dashurine per ty e ruajta ne fshehtesi,
Por i kam treguar dikujt dhe ti mire e di,
Sa here ti me vjen prane meje,
Une bie ne mendime sepse ti je ilaqi i zemres sime

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Citate per dashurine  - Faqe 4 Empty Re: Citate per dashurine

Mesazh nga Vizitor Sat Nov 17, 2012 2:18 pm

E pranoj se jam fajtor qe ty zemren ta kam thy
E pranoj se kam gabuar qe ty shpinen ta kam kthy
E pranoj se zemra jote dhimbjet nuk i meriton
E pranoj se n’jeten time me mungon me mungon
Jo s’te harroj kurre s’mundem ty t’mos dashuroj

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Citate per dashurine  - Faqe 4 Empty Re: Citate per dashurine

Mesazh nga Vizitor Sat Nov 17, 2012 2:19 pm

Dashuria ėshtė det, gjithkush mund tė zhytet, por ai qė s'din t’notoj, mund edhe tė mbytet!

- Dashuria ėshtė e verbėr, ē’menduria e pėrcjell!!

- Dashuria ėshtė njė kopsht me lule nėse hyn aty dije se u ngule!!

- Dashuria ėshtė nje thesar i humbur qė kėrkohet nga njerzimi,i cili neve na kujton,pse ja vlenė me jetu! I cili neve njerizimit na bėnė tė qmendemi nėse ne atė e fitojmė apo e humbim.

- "Dashuria e papjekur thotė: "Tė dua sepse kam nevojė pėr ty", dashuria e pjekur thotė: "Kam nevojė pėr ty sepse tė dua".

- Dashuri mundet tė jap vetėm ai qė dashuron!

- Dashuri, njė emer, emer qė tė therė nė zemer qė kur pėrmendet emri i saj lotėt rrjedhin e vuajtja s’ka skaj.

- Dashuria e vėrtetė ėshtė kur zemra dhe mendja jote thonė tė njėjten gjė!

- Emer qė duhet mė shumė se vetvetja emer qė e din e ē’ėshtė e vėrteta, qė tė benė njėmijė vjet tė jetosh e tė benė ē’do gjė ta gėzosh! Dashuria!

- Nėse mė do me lerė tė qetė qė ta vėrtetoj se a tė dua me tė vėrtetė, e nėse kujton se mė ke fituar ky ėshtė njė mendim i yti i gabuar.

- Dikur desha dikend, dhe ndoshta do ta dua, por si dikur dikend, asnjėherė askend. Edhe pse nuk jemi bashkė , ende tė dua dhe gjithė do tė dua.

- Gjithēka qė dėshiroja netė dhe ditė tė tėra, ishte tė tė dashuroja me gjithė fuqinė e qenies sime. Lutesha qė tė pranoje tė qėndroje pranė meje deri nė fund tė jetės sime.

- Pėr mua e vetmja nė jetė, nė zemrėn time, e kaluar, ajo qė e deshta me tė vėrtetė. Mos mendo se pėr ty poezia ime ka marrė fund, sepse fundi nuk i vjen kurrė edhe nėse ty s’tė takoj askund. Do tė vazhdoj tė shkruaj deri nė fundin e kėsaj bote dhe nuk do tė harroj kurrė si mė mashtroi dashuria joteI shkruaj asaj qė kurr nuk e takova, asaj qė nė zemėr ende e mbaj dhe qė nga fillimi e dashurova. I shkruaj zėrit qė kurr se dėgjova, dashurisė qė mbet vetėm nė mendje, asaj qė vetėm e ėnderrova.

- I shkruaj njė femre qė e dua shumė, i shkruaj i shkruaj, doren s’mund ta ndalė, i shkruaj nė megjes, ditėn, nė mbrėmje, nė mesnatė, i shkruaj dhe kur jam nė gjumė. I shkruaj pa zemėr se zemrėn time e ka ajo tė falur nga unė .

- I shkruaj nė letra, por kujt nuk e di, Enigmes, ėnderres qė nė foto se pashė, i shkruaj asaj pėr tė cilen mbaj zi, i shkruaj asaj qė nė tė, nė dashuri rashė.






.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Citate per dashurine  - Faqe 4 Empty Re: Citate per dashurine

Mesazh nga Vizitor Sat Nov 17, 2012 2:20 pm

- Unė nuk lėvizė dot, jam si akull I ngrirė. Afrohu mė puth buzėt dhe shuaje kėtė dėshirė!

- Unė gjer tani isha i nxehur, nuk e mohoj qė prapė tė dua, sikur tė puthesh mė gjithė botėn, asnjė herė s'do tė puthesh si me mua.

- Unė vet jam i lėnduar, e ndoshta tė lendova shumė, kush vallė di tė pėrkedhelė ashtu siē t’pėrkedhelja unė.

- Vazhdo jeto pa mua. Mė vjen keq, por mė s’tė dua! Mė mirė shko, mė le tė qetė, me ty jeta s’mė duket jetė!!

- Veē bukurisė sė pakursyer, natyra gjė s'tė ka dhuruar, ishe njė gonxhe qe nuk ēelė, u vyshke qė pa lulėzuar.

- Dje tė kisha kaq pranė por veē me zė ,kisha kaq pranė tingujt e shpirtit tėnd ,dhe sot si kam se dje i hodha vet diku tej ,pėr ti fshirė nga kujtesa, ē’mėkat qė kam bėrė, hodha margaritarin mė tė shtrenjtė,qė s’blihet me asgjė. Mua mė vodhėn diamantin tim ,se nuk e kuptova qė mė parė se ajo ishte e vėrteta!

- Megjithėse unė e di se ti kurrė s’ke pėr tė lexuar kėto rreshta qė janė pėr ty,apo ndoshta dhe ke pėr tė dyshuar se janė pėr dikė tjetėr. Unė dhe mė tej vazhdoj tė shkruaj se s’kam ē’bėj tjetėr s’kam si vras dhimbjen ,s’kam ku tė shfryj veten ,duke mė ardhur kaq shumė keq qė tė humba ty dhe me ty dhe veten!

- Mė kujtohet se sa i lumtur isha kur isha nė krahrorin tend, gjersa dėgjoja te rrahurat e shpejta tė zemres sate. Mė kujtohet sa shpejtė kalonte nata kur ne ishim bashkė, mė kujtohet kur fjalėt delnin nga thellėsia e zemrės sate duke mė thėnė: Tė dua, mė kujtohet kur flisnim pėr ardhmėrine tonė duke mos ditur se nė tė ardhmen do tė jetė ndryshe !!

- Sot me erdhėn nė mendje kujtimet dhe ėndėrrat qė thellė I kam varrosur nė shpirt. Ato miliona ėndėrra qė vėrtet kanė kohė qė kanė filluar tė treten. Por sot vetėm malli qė po mė shtyn tė t' shkruaj mė bėn qė tė bashkoj edhe njė herė forcėn time, pėr tė t' kujtuar ty edhe njė herė si njė mik tė vjetėr qė kurrė nuk arrita t’ia hap vertet zemrėn.U dogja u treta,u bėra shkrumb e hi, jeta pa ty ėshtė e kotė, kėtė e di edhe ti.

- Veē mali me mal nuk takohet se njerzit takohen njė ditė.

- Kishe pas zemer katile,qysh ke mujt me mė dasht me hile.

- Hajde hajde Xhanem gjytyrymė ti banėm, ngutu shpirt ti Xhanem hajde thema kamen.

- Luje, luje hapin, luje luje themren afromu ma ngat se ma plase zemrėn.

- Nuk je lirė,po je dukat, po tė shof ėnderr natė pėr natė, po kujtoj qiko qė tė kam ngat nė shtrat.

- Tė raftė zhuga qė nuk po len me ra nė lluga. U prish bota,u prish dynjaja dhe hupi marrja ra fustani dul miniqi ma shumė se shkolla po punon Kafiqi, del plaku nė qarshi e hek plisin me u ba mafi…

- Sikur dashuria tė ishte njė lule e vetme nė mes tė oqeanit,tė gjithė tė rinjet do tė kishin mėsuar notin.

- 1+1=2 tė dua vetėm ty! 5+5=10 tė dua pėr jetė! 1-1=0 ment mi morre sherro! Ndaq me plus ndaq me minus, ndaq pjestim, ndaq barazim tė dua shum o Shpirti im!!

- Deri kurė nė vuajtje, deri kurė nė vetmi, deri kurė kjo zemra ime do tė vuaj pėr ty !

- Dhe nėse kam lėnė diēka tek ti, njė ndjenjė tė vogel dashurie apo respekti, tė lutem mbroje, mos e fshij nga kujtesa jote.

- Dy lule qelin ato herė do kur do thahen,por zemrat tona kurr nuk do tė ndahen.

- Nuk premtoj te te dua perjete sepse asgje ne kete bote nuk eshte e perjetshme, por premtoj qe nuk do te heq dore nga dashuria per ty nje ēast para se perjetesia te mbaroje..Dy zogjė jemi njė shpirt e kemi,mė vjen shumė keq e dashur qė afer s’jemi.

- Dy sytė e mi rrjedhin vetėm lot ngase jemi larg njėri tjetrit dhe s`tė pėrgdhel dot. Zemra ndjen dhembje dhe mė s`ndjen gėzim ngase ti mė mungon nė krahrorin tim.

- Eh, sa e sa orė e ditė mė ikin duke tė menduar ty, netėve pėrpilitem dhe ndjej shtėrngimin nė zemėr lotėt mė rrjedhin pa pushim deri sa bien rrezet e diellit mbi dritaret e dhomes sime, atėherė lotėt teren nga ngrohtesia e rrezeve mbi fytyren time.

- Edhe pse je larg edhe pse je larguar me sy nuk tė shohė me zemėr tė dua,po tė pres me vuajtje e me vaj,dashurin ton nė zemėr e mbaj!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Citate per dashurine  - Faqe 4 Empty Re: Citate per dashurine

Mesazh nga Vizitor Sat Nov 17, 2012 2:20 pm

Loj Fati

Dashuria Eshte Loje Fati
Qe Ka Brenda Zenka Inati
Dashuria Eshte Bixhoz
Qe Te Ben Gjithmone Xheloz
Dashuria Eshte Shah
Qe Nuk Ka Aspak Shaka

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Citate per dashurine  - Faqe 4 Empty Re: Citate per dashurine

Mesazh nga Vizitor Sat Nov 17, 2012 2:20 pm

Dashuri - xhelozi

ti Me Jep Ngrohtesi Dashuri, Xhelozi.
Ti Me Ben Te Enderroj
Ne Syte E Tu Jeten Te Kaloj.
Ti Me Jep Ngrohtesi ,bukuri,embelsi.
Ti Me Ben Te Fluturoj Ne Bukurine Tende Qe Adhuroj.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Citate per dashurine  - Faqe 4 Empty Re: Citate per dashurine

Mesazh nga Vizitor Sat Nov 17, 2012 2:22 pm

Edhe pse je larg edhe pse je larguar me sy nuk tė shohė me zemėr tė dua,po tė pres me vuajtje e me vaj,dashurin ton nė zemėr e mbaj!

- E kam njė dėshirė, oh sa ėshtė e thjeshtė me ti puthė buzėt tjetėr s'kisha deshtė.

- Edhe pse tani ne jemi larg njėri tjetrit,unė pėrseri tė dua dhe ashtu do mbetet !


- Kur mbi varrin tim fillon punimi, kur mbi kokėn time fillon vajtimi, kur mbi varrin tim vėndohet kurora, atėherė dije e dashurse pėr jetė tė harova!

- Sa mundem tė shoh, syte e mi ty do tė kėrkojnė, sa mua mė rrah zemėra, ty do tė kujtoj!Sonte shoh njė dorė qė s'mė bindet, shoh dy sy qė tė kerkojn, ty e dashura ime dhe ndjej njė zemėr qė ndoshta s'mė pėrket mua, ndjej dashuri qė mė pėrbin krejt trupin dhe pastaj shpirtin, mendimin, gjakun, nervat dhe ēdo qelizė tė qenies time.

- Dashuri ,dashuri, nuk thuhet kotė se fillon me puthje dhe mbaron me lotė!

- Ta fali si kujtim shpirtin tim. Nėse shpirti s’tė mjafton ta fali syrin qė pėr ty loton. Me lot nė faqe me lot nė sy , me zemėr tė helmuar mendoj vetėm pėr ty.

- Gjithėnjė tė kujtojė ,kurr s’tė harrojė se nga zemra ime nuk mundem qė tė largojė .

- Jam unė qė tė thėrras me zė te shurdhėr dhe vuaj brenda vetes kėtė dashuri. TĖ DUA me shpirt.

- Kur tė ndihesh vetėm dhe tė mos kesh qetėsi vėre doren nė zemėr pėr mua pak mendo ulu pranė dritares dhe hėnen shiko atėherė unė nga larg do tė ndiejė se vėrtet mė do, tek dritarja do vrapoj ngre kokėn dhe hėnen shikoj dhe atje larg nė qiell nė largesi do tė bashkohen shikimet tona plot dashuri .


- Le tė fryjė er' e ftohtė, s'ka ē'mė bėn dimėri mua: Dashuria mė mban ngrohtė, se pushtoj atė qė dua.


- Me ta dhuru njė lule ,lule ti je vet. Me ta dhuru njė puthje nuk mundesh me fjet. Unė tė them tė dua e ti s’mė beson, pyte zemren time ajo tė tregon !

- Me ty mė qeshte zemra edhe kur ajo qante, me ty mė ngrohte dielli edhe kur biente shi.Ty tė besoja edhe kur mė gėnjejshe.Me ty bisedoja edhe kur ėndėrroja !!!

- Mė duket sikur tė gjitha fjalėt para teje janė tė kota! Dhe dal nga kjo gjendje, e bie pėrsėri, e si mund tė jem i qetė kur nė zemėr je ti?! Prandaj shko moj vajzė, shko ti prej kėtej, largohu...

- Mos mendo se tė kam harru, mos mendo se tjetėr du, mos mendo se zemren time tjetėr kush ka me gėzu.

- Nė ketė natė tė qetė pran dritares qendrojė,shiqojė yjet nė qiell dhe pėr ty mendojė.

- Nė lule me erė putheshim ngaherė, dhe si burr' e grua losnim nėnė ftua.

- Nė ėndrrėn time ishim vetėm ne tė dy. Unė qė u dashurova nė ty, por ti kėtė nuk e kuptoje sepse ishe largė meje…Desha tė afrohna por ti u largove prej meje. Sa u zgjova prej gjumit ti ishe ikė diku ku nuk tė gjeja ty.

- Nėsė do tė mė marr malli pėr ty do ta gjej, ta shuaj nė skutat e kujtimeve tė mija qė i ruaj tė pastra.

- Nėse e don Bukurin, atėher mos mė duaj mua, sepse ka tjer qė jan mė tė bukur se unė. Nėse e don menqurin, atėher mos mė duaj mua, sepse ka tjerė qė jan mė tė menqur se unė. Nėse e don pasuri, atėher mos mė duaj mua, sepse ka tjer qė jan mė tė pasur se unė. Por nėse e don dashurin, atėher duam vėtėm mua,sepse nuk ka asnjė qė tė dashuron mė shum se unė!Nėse ngjyra mė mungon do ta prejsha gishtin tim e me gjak qė mė pikon do ta shkruaja ketė kujtim.

- Nėse pėr mua mendon njė e-mail ma dergon. Nėse me zemėr mė don thirrem nė telefon, zėrin ta dėgjoj dhe tė tregoj qė shumė tė dashuroj, kurr nuk tė harroj!

- Ngado qė e hedh dorėn tė parfytyroj se tė prek. I prek ato flokė tua tė gjata, atė trup tė bukur mendoj se jam i ulur mbi prehėrin tėnd dhe ngadalė mė perkėdhel.

- Nuk mė duhet kjo jetė nuk mė duhet kjo rini, kur s'tė kam afėr meje gjithmonė do tė vuaj pėr ty!

- Puthjet mė tė ėmbla ti mi ke dhurua, jetėn ty ta fala kur mė the tė dua.

- Sa e ėmbėl ėshtė jeta, sa e ėmbėl ėshtė rinija por mė e ėmbla qenka dashurija !

- Tė lutem shko pa lot nė sy, tė lutem shko se s’jam pėr ty! Tė lutem shko koken mos e kthe, mos mė shiko mė se ti vet mė parė nuk deshte mė. Dashuria jonė u zhduk si dielli nė pėrendim,tė lutem shko se mė s’ka kthim !!.

- Tė jetosh ēdo ēast kur njė pjesė e qenies tėnde jeton larg dhe aq mė keq kur e di qė s'tė pėrket aspak. E ē'rėndėsi ka pėr mua, veē ekzistencės tėnde!?

- Tė vėshtira janė ditėt kur syri loton, zemra nuk e gjenė ngase ka shumė largė ate qė shumė e don !

- Ti ndoshta imagjinon ēdo tė thotė tė duash dikend nė heshtje, nė kėtė largėsi tė mallkuar, tė mendosh dhe tė kalosh ditėt pėrgjysėm.

- Unė do tė dua deri nė pėrjetėsi vetėm ty dhe kėtė fjalė do ta mbylli brenda nė shpirtin dhe kurrė s'do ta tradhėtoj veten time.

- Ska mė fjalė,ska ma gėzim,ka veē heshtje dhe pikėllim..ska mė dritė ..ka veē terr..ska mė lule nė pranverė.

- Ajo shkoj,ajo shkoj,unė lotojė ,unė lotojė,nuk mė thėrret mė nė pėrqafim..ku je ti o Shpirti im! Ska mė kėngė ka veē vajė..jam vėrbu pėr sytė e saj..ska mė puthje ka veē mall…pse s’mė vrave m'le tė gjallė.Ø

- Ku je sonte mė ka marrė malli..ah kjo pritje mua nė shpirt mė kalli ..se besova se mė ike..ku je sonte ti moj qikė ?

- Nuk kam ardhur sonte falje tė tė kėrkojė vetėm dua tė tė shoh edhe prap tė shkojė..nuk kam ardhur tė tė kėrkojė mėshirė..nuk kam ardhur sonte nė gjunjė qė tė bi..me lot nė sy dot shkojė..ndoshta mė s’do tė vi!

- Gabuam gabuam, se ishėm tė rinjė..s'mendonjėm se fjalėt vrasin dashurinė...gabuam gabuam si njerzit gabojnė..nuk dua tė qajė por lotėt mė pikojnė!

- A thu kaq shumė brenga tė sjell dashuria..mos rri e vetmuar..kėshtu s'kalon rinia.
Kėngėn mė tė bukur..ta kėndojź unė ty...pėr ty mė digjet zemra hiē smundem tė rri..nė zemrėn time dashuri e zezė mė je ti..askujt nuk i pėrngjanė..e Veēantė je TI

- Se ti ēdo stinė mė jep behar,lule plotė gjelbėrim,dashuri e ēmendur qė kurrė ska pushim,ti je Zot i zemres time,e vetmja dashuri, askujt nuk i pėrngjan, e veēantė je ti!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Citate per dashurine  - Faqe 4 Empty Re: Citate per dashurine

Mesazh nga Vizitor Sat Nov 17, 2012 2:22 pm

Mos bjer ne gjum

Mos me bjer ne gjunj mos me kerko falje
sepse u dasht heret te mendosh per ndarje
Ndoshta ne boten tjeter do te digjesh ne zjarr
atehere te bie ne mend te gjalle kur me shtyre ne varr
Valle si ta kthej tash jeten nga fillimi
kur nuk kam me shpresa se ka ardhe mbarimi
s'jetohet me shprese s'jetohet me vall
s'jetohet me harrese por me dhimbje e mall
Te dhez nje cigare s'mund se nuk e pi
te therras ne emer ,emrin nuk ta di
Te shkoj nga kjo bote jo se ty po te pres
Ne preherin tend dua qe te vdes
Vdekja eshte nder nese vdes mbi ty
Nese dora jote mi mbyll keta sy
Tash erdhi fundi sdi si me u ndare
Mbetet lamtumira dashuri e pare

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Citate per dashurine  - Faqe 4 Empty Re: Citate per dashurine

Mesazh nga Vizitor Sat Nov 17, 2012 2:22 pm

Shiko hėnėn dhe ajo puthjen time ta dhuron
mė tha diēka qe shpirtin tėnd unė
kurrė ne errėsirė sdo ta le!
Prandaj shpirt nga errėsira mos ki frikė
se hena do tė te bėj drite!

Zemra jote qielli i endrrave te mia.
Nga buzėt e tua marrin jetė buzėt e mia
nga gjaku yt ndizet gjaku im
Pėr fjalėn "Tė dua" rron e s'vdes shpirti im,,

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Citate per dashurine  - Faqe 4 Empty Re: Citate per dashurine

Mesazh nga Vizitor Sat Nov 17, 2012 2:22 pm

Kur te biesh ne gjume
mendo sesa ta dua!
Mos bjer ne mes te shtratin
me ler pak vend mua!

Do tė vij pas mesnate
do tė te perqafoj
te puth lehtė qe mos te te zgjoj!

2) Unė jam i droguar,droga ime je ti!
Me ty jam dashuruar,pa ty s'mund te rri
Trupi po me tretet,gjaku po me mbaron
po s'tė pashė ty:Zemra me pushon,,,

Pėr ty dhe vetėm pėr ty!Tė kam njė engjell ne jetėn time
pa ty jeta do tė ishte veē njė kotesi
dhe sdo te mundja te gjeja vetveten!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Citate per dashurine  - Faqe 4 Empty Re: Citate per dashurine

Mesazh nga Vizitor Sat Nov 17, 2012 2:23 pm

Njė pikė loti te ra te duart
ti me puthe plot mallengjim
e dije qe mua me sdo te me shihje
e ruajte lotin si kujtim

Kur kaluan vite shumė
njė ditė prapė ne u takuam
ne dorė mbaje diēka me shtrengim
lotin qe unė te kisha dhuruar!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Citate per dashurine  - Faqe 4 Empty Re: Citate per dashurine

Mesazh nga Vizitor Sat Nov 17, 2012 2:23 pm

afėr teje dua qėndroj
e fort dua te shtrengoj
e ne sy te te shikoj
e te them atė ēka me thotė zemra
e njė nate pasionante
bashke ta kalojm
edhe unė si njė pik uji
ne trupin tėnd te njome
te reshkase.
endrroj te te kem pranė
pos te kam
se unė larg teje ndodhem
por ti s'ma pranove largesin
e kėshtu zemren time
ti ma coptove.dua te te urrej
me gjithė shpirt
pos te urrej do tė
se me njė engjell u dashurova.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Citate per dashurine  - Faqe 4 Empty Re: Citate per dashurine

Mesazh nga Vizitor Sat Nov 17, 2012 2:23 pm

Bie ne endrra,
mė thuaj ti ku te besoj,
gjithshka ne kėtė botė je ti,
se ti ke njė te fshehte,
qe vetėm Zoti e di!

-Dhe unė qe s'besoj ne asnjė perendi,
dhe engjejt kotesi me duken ne kėtė botė,
se di sa herė lutem kur te puth ty:
"Mos e ler te me ike o Zot"

-N.q.s njė dashuri mbaron,
vuan vetėm njeri gjithmonė,
n.q.s. vuajne te dy
ajo ende s'ka mbaruar,
unė vuaj,po ti?Njė lot do tė thotė ikje,
njė lot do tė thotė mall,
njė lot do tė thotė ndjenjė,
njė lot do tė thotė"me fal"

-Mundohem te te harroj,por harroj te te harroj...

-Jeto pėr te dashururar dhe mos dashuro pėr te jetuar...

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Citate per dashurine  - Faqe 4 Empty Re: Citate per dashurine

Mesazh nga Vizitor Sat Nov 17, 2012 2:24 pm

jė puthje te brishte,
lashe mbi buzen tėnde,
qe si kujtim i verber,
do me mbese ne mendje...

-Desha te ishte celular zemra jote vogelushe,qe ta zbuloja vetėm unė pinin e dashurisė tėnde!

-Kur jam larg kam shumė pėr te te thėnė,kur te kam pranė dua vetėm te te dėgjoj!

-Loti derdhet mbi qerpik,
loti i pastėr si kristal,
kujto dje me the "Ik",
dhe sot me thua "Mė fal"!

-kam frikė te te ndesh ne rrugė,
sepse pranine time ti e ndjen qe larg,
dhe jo nga hapat,
por nga troku i zemrės sime qe troket ne trotuar!Mė fal pėr shqetėsimet qe te kam sjelle,
pėr orėt e vona kur luaja me ty si femi,
me fal qe kėtė e quajta dashuri!

-Ah ky det i syrit tėnd,
si cope qielli ne stuhi,
kush e pa e nuk u cmend,
kush nuk ra ne dashuri?

-i bukur simpatik i dashur dhe nevrik,
bukurine ta fali natyra,si nga trupi e fytyra!

-ka kohe qe syri im shikon nga syri tėnd,
ka kohe qe te dua dhe ti po me cmend,
ka kohe qe pa ty s'po e shtyj dot jetėn,
te lutem shpirt mos mė ler vetėm...

-1000 yje pashė por veē njė zgjodha,
1000 buzeqeshje me pershendeten por veē njeres i buzeqesha,1000 shikime me pane por veē 2 sy lexova,
1000 zemra me deshen por veē tenden dashurova...

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Citate per dashurine  - Faqe 4 Empty Re: Citate per dashurine

Mesazh nga Vizitor Sat Nov 17, 2012 2:24 pm

me mungon veē ti,
ne kėtė nate me hėnė,
ne ēdo marrje fryme,
kujtoj c'me pate thėnė!

-Ne njė qiell te largėt dy yje sec rane,
erdhen u bene sy dhe pa gjume me lane,
ne njė vend te largėt humbi njė pellumb,
dhe u be njė engjell qe zemren ma keput!

-nėse
ndonjė ditė ndodhesh midis shumė njerzve dhe fillon te numerosh ata qe
tė duan mos mė harro dhe mua,mund tė mos jem aty,por prapė te dua!

-Ti thua se nuk je i lumtur,
me lutje Zotit mos ju drejto,
te dua me shumė sesa ėshtė e mundur,
me shumė sesa ėshtė e pamundur...
me beso...

-Kur ishe i vogėl ti qaje te tjerėt qeshnin me ty,tani qesh ti te qajne te tjerėt pėr ty!Ēdo nate kur bie te fle,
me ulesh ne qerpike,
dhe kur ngrihem ne mėngjes,
kam frikė ti laj sytė!

-Mė ka marrė malli shumė,
tjetėr s'ka pėr mua,
pse tė thashė mu thafte goja
"Ike se s'te dua"?

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Citate per dashurine  - Faqe 4 Empty Re: Citate per dashurine

Mesazh nga Vizitor Sat Nov 17, 2012 2:24 pm

-Sa mirė te bjere shi...
eh...sa mirė te bjere shi...
mes shiut disa puthje...
mes puthjesh UNE e TI...

-Ca pika shiu rane mbi floke,
e unė ngrita koken me bezdi,
ca pika loti rani mbi faqe,
dhe befas mu kujtove ti...

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Citate per dashurine  - Faqe 4 Empty Re: Citate per dashurine

Mesazh nga Vizitor Sat Nov 17, 2012 2:25 pm

Kur nė sy tė tė shikoj,
dua qė lotėt me puthje tė mi rrėmbesh,
kur trupin tė ma prekėsh ngadalė
dua qė mė zemėr ta ndjesh!

Kur flokėt si tela kitare
mbi gjoksin tėnd do tėndosen ngadalė,
atėherė do tė pėshpėris TĖ DUA,
atėherė do tė pėshpėris mijėra fjalė!

Kur nė sy tė mė puthėsh
dhe buzėt tė mi ledhatoshė ngadalė,
atėher unė do tė qėndroj i heshtur
atėher nuk do tė kam mė fjalė!

Se zemra do flasi pa mbarim
dhe fjalėt do tė jenė pakuptim,
nė shpirtė do tė ketė diēka si pėrkushtim! Dhe ne do tė kuptojmė se jetojmė pėr njė qėllim,
pėr njė ndjenjė qė na ofron,
pėr dy buzė qė mėzi durojnė,
pėr dy sy qė kaq thellė veshtrojnė,

Po, ne dashurojmė dhe jetojmė!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Citate per dashurine  - Faqe 4 Empty Re: Citate per dashurine

Mesazh nga CLICHE' Mon Nov 19, 2012 9:34 pm

Te isha veē njehere
ne endrren tende ,
ta dija ē'do te thote :
Enderr e nje endrre !
CLICHE'
CLICHE'
WebMaster
WebMaster

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 10152
Vendndodhja Vendndodhja : Nen lekuren e MONDIT!!
Hobi Hobi : CSI
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 14/08/2012
Falenderimet Falenderimet : 38

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Citate per dashurine  - Faqe 4 Empty Re: Citate per dashurine

Mesazh nga Vizitor Sun Feb 17, 2013 12:10 pm

Dashuria ,nje shkemb i forte ku perplasen keqas dallget e urrejtjes.........

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Citate per dashurine  - Faqe 4 Empty Re: Citate per dashurine

Mesazh nga Vizitor Sun Feb 17, 2013 12:11 pm

Citate per dashurine  - Faqe 4 Picture1kh4

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Citate per dashurine  - Faqe 4 Empty Re: Citate per dashurine

Mesazh nga Vizitor Sun Feb 17, 2013 12:11 pm

Si yjet jane vertete dashurite,
Kerkojne hapsira te medha e po aq mund.
Por jete e njeriut s'eshte galaktike
Qe te nxeje kaq yje e katastrofa e shkrumb.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Citate per dashurine  - Faqe 4 Empty Re: Citate per dashurine

Mesazh nga Vizitor Sun Feb 17, 2013 12:11 pm

Dashuria ėshtė njė forcė e pazbutshme.
Kur pėrpiqemi ta kontrollojmė, ajo na shkatėrron.
Kur pėrpiqemi ta burgosim, ajo na robėron.
Kur pėrpiqemi ta kuptojmė, na lė pas ndjesinė e tė qėnit
i humbur dhe konfuz.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Citate per dashurine  - Faqe 4 Empty Re: Citate per dashurine

Mesazh nga Vizitor Sun Feb 17, 2013 12:12 pm

Pastėrtia e mendjes do tė thotė ēiltėrsi e pasionit, prandaj njė mendje e pastėr dashuron nxehtėsisht dhe sheh qartė atė qė do.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Citate per dashurine  - Faqe 4 Empty Re: Citate per dashurine

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 4 e 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi