♥♥♥♥♥.ShoqeriaJone.♥♥♥♥♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Peshon 450 kg: Mė bėri kėshtu dashuria

Shko poshtė

Peshon 450 kg: Mė bėri kėshtu dashuria Empty Peshon 450 kg: Mė bėri kėshtu dashuria

Mesazh nga Love Wed Jan 05, 2011 8:53 pm

50-vjeēari, tė cilit i nevojiten dy ndihmėse pėr t’u larė tre herė nė javė, pasi nuk mund tė arrijė ēdo pjesė tė trupit, pranoi tė intervistohej nga e pėrditshmja rozė “The Sun”.

Mjekėt i kanė bėrė tė qartė se duhet tė operohet menjėherė, pasi funskionet e trupit tė tij janė reduktuar nga pesha dhe ėshtė shumė i rrezikuar ndaj rrezikut tė infarkteve.

”Deri nė tė 20-tat isha njė njeri krejtėsisht i zakonshėm. Madje i vogėl kam qenė i dobėt dhe shumė aktiv. Nė moshėn 21-vjeēare njoha njė femėr, e cila e ndryshoi jetėn time krejtėsisht”, kujton Mason.

”Ajo ishte ndryshe nga tė gjitha, nė fakt ishte 39 vjeē, shumė mė e madhe se unė. Filluam tė jetonim bashkė, deri sa unė shkova 26 vjeē dhe zbulova se ajo kishte njė histori me njė njeri tjetėr.
“Pak kohė mė pas nėna u sėmur dhe mbeti nė karrige me rrota. Nuk munda ta pėrballojė stresin dhe nisa tė haja si i ēmendur. Nė fillim mendoja se do tė ishte diēka e pėrkohshme, por kam 25 vjet qė ha normalisht 6-7 mijė kalori nė ditė, por kam arritur edhe 20 mijė ndonjėherė”.

Njė mashkull i rritur me trup mesatar duhet tė konsumojė pėr tė mbajtur peshėn e tij rreth 2 200 kalori nė ditė. “Edhe sot, ushqimi ėshtė e vetmja gjė qė mė jep konfort”, thotė Mason.

50-vjeēari nuk mundi tė pagunte kredinė pėr shtėpinė e blerė, pėr shkak tė konsumit tė jashtėzakonshėm tė ushqimit. Nė vitin 2000, ai u pėrfshi nė njė program kujdesi social. Paul Mason I kushton ēdo vit njė milion stėrlina taksapaguesve britanikė, kryesisht pėr tė kėnaqur oreksin e tij tė pangopur. /t.ch/
Love
Love
Super-Moderator
Super-Moderator

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 6788
Vendndodhja Vendndodhja : durress ke cesmja ferres
Hobi Hobi : te gjitha gjojna e bukrua
Humor Humor : te qafte jotem majmun
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 07/09/2010
Falenderimet Falenderimet : 30

http://www.shoqeriajone.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi