♥♥♥♥♥.ShoqeriaJone.♥♥♥♥♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

As te qaj spaskam guxim...

Shko poshtė

As te qaj spaskam guxim... Empty As te qaj spaskam guxim...

Mesazh nga Engjelli Shqiptare Wed Feb 03, 2010 4:53 pm

Kam humbur ritmin e ndjenjave
dhe koken pas nuk dua ta kthej
te kerkoj aty ku te humba
por asnje shenje tenden spo gjej
si i marre endem udheve pa fund
ne cdo hapsire aromen ta ndjej
por me sy spo te shoh askund
te tjeret te cmendur me quajne
por une faj nuk u ve dot,
dhe befas ngrihem vrapoj
por cuditerisht spo gjej lot....
do doja shume te qaja
per te ndjere sadopak lirim
eh sa shume do doja por
as te qaj skam guxim......


RRUGA PER NE SHTEPI
be kohe qe nuk jam kthyer ne shtepi.......nuk eshte as nje vit e as gjashte muaj por me duket si nje shekull..dhe sot ne kete fund gushti se di pse ndjej kaq mall.kisha enderruar qe nje dite do te ishte keshtu por kurre qe do ta perjetoja ne kete menyre.tani do te desha te vrapoj dhe te gjitha kilometrat ti beja ne kembe.aq deshire kam!e meqe nuk mundem dot,rrugen po e bej ne menyre imagjinare.ja qe sme pelqen te ndaloj ne asnje vend sepse nuk dua te humbas asnje sekonde me teper...
rruga me duket me e bukur se kurre.e sa me teper i kapercej kilometrat aq me teper mall ndjej.kaluan shume kthesa,male,edhe dy-tre-kater qytete,shume fshatra dhe sa me larg jam aq me te dashur behen.kisha shkruar dikur,por kisha shkruar per rrugen qe do tme shpinte larg shtepise.sa e pamundur me ishte dukur.jam i lumtur qe e gjeta rrugen time,megjithate dicka me mungon...shume gjera me mungojne.
e prape i kthehem rruges time.ja edhe pak!nje pamje e bukur e qytetit me buzeqesh nga larg.tani e njoh cdo ngushtice dhe nis ti numeroj nje e nga nje..me ne fund nje koder,nje koder e vogel qe e kapercej sa hap e mbyll syte..eci drejt dhe me symbyllur.e njoh!eshte lagja ime.nje lagje e vogel por me fjale te medha..
njoh edhe njerezit qe fshihen pas dritareve per te pare se cfare po ndodh ne rruge.e megjith fjalet e teperta e dua kete lagje...ketu u rrita e jam ky qe jam....edhe nje kthese e fundit....tani me vjen te trokas ne te gjitha dyert.ka shume dyer qe jane te miat.sdi ku te trokas me pare...kushedi sa here i kam perplasur nga inati dhe sot i hap ngadale...ja oborri,edhe kopshti,edhe veranda ku shpesh enderroja me syhapur e shpesh ne oret e vona ne nje qoshe te saj shihja qiellin e pafund dhe lutesha per paqe e dashuri....dhe per cudi i gjeja gjithmone te dyja..ketu gjithcka eshte e ngrohte dhe e gjalle e nje zot e di sa me kishin munguar.per njerezit spo flas...jane njerezit e mi,bota ime e bukur qe me deshi pa interes me gjithe te metat e pafund....e midis fjaleve,debateve,qortimeve, ka shume gjera me vlere qe kurre si vleresova ne kohen e duhur.....
jane edhe kafet e pasdites,jo thjeshte kafe..mund te fle i qete dhe i lumtur ne shtratin tim,ndonese nuk do te shoh te njejtat endrra,te pakten fle i qete.......
GJITHSESI PRES QE RRUGA TE MOS JETE IMAGJINARE.POR KUDO QOFSHA LUTEM: "PAQE,DASHURI, TE MOS NDRYSHOJE ASNJEHERE CERDHJA E LUMTURISE SIME..."
Engjelli Shqiptare
Engjelli Shqiptare
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 26/09/1992
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4056
Vendndodhja Vendndodhja : ITALI
Hobi Hobi : MUSIKA,PISHINA,GIRO
Humor Humor : ALOOOOOOOOOOOOOOOO MARMROMA
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 06/12/2009
Falenderimet Falenderimet : 132

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi