♥♥♥♥♥.ShoqeriaJone.♥♥♥♥♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Per here te fundit...

Shko poshtė

Per here te fundit... Empty Per here te fundit...

Mesazh nga Engjelli Shqiptare Wed Feb 03, 2010 3:56 pm

Per here te fundit...


........ dua te te shkruaj per here te fundit ashtu sikurse them edhe ne kengen time per here te fundit dua te te them te dua shume ......Te them se je gjitheqka ne bote edhe se do te vdes me dashurin time per ty ne zemer.....
Jam shume sdi spo ka ilaq kjo semundje spo kuptoj qka po ndodh me mu por e di qe dita dites po shkaterrohem po tretem edhe spo mbet me asgje nga ai njeri i forte....
Ti me dhe enderrat qe mi more aq shpejt sdi pse kjo jete eshte kaq e padrejt sdi pse vendose te nderpresesh lidhjen ton tash kur shija e buzeve tua qendron akoma mbi buzet emija ....
Nuk edi a do te mundem ndonjehere te harroj ,se di a meriton me te dashte me gjithe kete dashuri qe kam ne zemer per ty ,sdi ameriton keta lot qe po dalin derisa po e shkruj kete leter.....
Per ty kam qen ne gjendje me bo gjitheqka kam harruarr qdo send vetem qe ne jeten tende te rikthej buzeqeshjen por si duket tek ti gjitheqka ka qen fallcoo....
Kam sakrifikuar nderin edhe krenarin time per ty po per ty kjo sdo me then send sepse ti mendon se je person perfekt edhe ne tjerte sja vlejme.....Mendon se nje dite ka mu bo mire po ishalla per ty po se per mu joo.....
Ne jeten tem mbaj mend vetem ato dite kur te kam takuar ty kur kam ndejt afer teje kur kam ndier aromen e trupit tend edhe kur kam puthur buzet tua.......Kur kam jetuar per nje ledhatim nga dora jote kur kam jetuar qe qdo mengjes te ndjej se ti po behesh me happy.....

Nuke dii ndoshta te bezdisin njerezit ne telefon por une me kurre skam met thirre kurrre skam me te lyp ka me kon hera e fundit qe une mendoj per ty qeune shkruj per ty qe une kendoj per tyy qe une mendoj se ja vlen me dashte dikond.......
\Jam mundu met rujte por edhe ndonje dite ske me pase ate djalin qe ka dashte gjithmone met rujt ate qe ka jetu per ty ate qe ka sakrifiku miqesine me nejrezit e ty vetem e vetem pse kan gucu me fol keq per ty.......

Jam Mundu me mishe shpirte qe te jem dikushi per ty por ti sdon me kuptu kete send andaj nje dite e di qe ki me u penduu e di qe ki me kerku dikund kete njerin qe sot eshte me i pikellumi ne bote .....
Nje dite ndoshta por atehere skom me kon une ska me kon askush ka me kon veq kujtimi edhe ndoshta ka me kon hija apo vetem fama e njerezve te mi qe kan met kujtu emrin tim....


Nje send e di qe zemra ime sot qan ,por shume shpejt doe braktisi kete vend te mallkum qe me mesoi me dashte nje person qe ndoshsta se meritoj dashurin time ......Do iki diku ku sdo me degjohet emri por me shume se ikja do te doja te vdes dikund .....

Kom mbet si njeri i rruges syte e ajun prej pagjumsise ,truni i bllokum prej stresii edhe familja ime se nuk din se qfare kam.....
Kam shlyer numrin tond prej telefoni kom thyer karten me numer 064 kam kaluar nete te gjata me shishe te alkoolit ne dore e prape skom mujt met harruuu....smuj ja fal vetes se skam mujt me mbajt premtimin qe i kom jep mames tem qe mos me pi alkool e mos m u marre me sende te keqijaa...por jeta oshte sfidee..........

Edi qe shume shpejt ki me lyp me taku dikend si Edin por sbesoj se ki me gjet jo per diqka tjeter po njerez qe din me dashte qekaq shume nuk ka ,per ty kom harru gjitheqka kom harru edhe jeten tem por kejt kjo ska qen asgje pos nje komedi e keqe......

Zemer per here te fundit ta them edhe ate me plot goje se ti ke qen dashuria e jetes time ke qen personi me i embel ne jeten time....por qfare isha une per ty a thu nje aventure nje cope njerii qe te do si i qmendur apo nje askushi..........

Zemer sdi po bohet tregim i gjate ky po kam plot sende ne zemer qe me duhet me ti thone por me se shumti tu kisha lut per nje send kujdesuuu per veten ....
Mos ja hap gjithekujt telefonin edhe mos lejo qe gjithekush te luaj me ty ,nuk jan te gjithe si edi se edi te ka pase si driten e syrit edhe kurree ska mendu met bo keq por te tjerte nuk din te jen te bute sikur ediiii....

Zemer dije se edhe kur ta kem leshuar kete bote edhe kur te tretem ne hirin e kesaj toke prape do te dua,,................


Pllumm....Mos Harro se te dua shumeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee...edhe lamtumire tash perjete...dua qe ta gjesh dikend qe te meriton edhe te don ashtu si ti.....
Nuk jam egoist shpresoj qe te mos vuash ,shpresoj qe fati te jete i mire me tyy .....shpresoj qe te mos zhgenjehesh nga jeta sikurse une ,shpresoj qe ta kuptosh se ajo qka e ki bo ti nuk eshte FAIR......


Sa per qika tjera askush nuk ka me arrit me zon vendin tond askend skam me dashte sa ty,per ty kom menduu qe te jesh nena e femijeve te mi.....por sido qe te jete kur te merrr malli lesho konget qe ti kom qit aty e ke jeten tem.......


Mduket si shume e zgjata por vuajtja eshte emadhe prandaj shume shpejt edhe do iki diku e do e marr me vete edhe dashurin time per ty e do ta qoj andej dettit .............
Engjelli Shqiptare
Engjelli Shqiptare
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 26/09/1992
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4056
Vendndodhja Vendndodhja : ITALI
Hobi Hobi : MUSIKA,PISHINA,GIRO
Humor Humor : ALOOOOOOOOOOOOOOOO MARMROMA
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 06/12/2009
Falenderimet Falenderimet : 132

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi