♥♥♥♥♥.ShoqeriaJone.♥♥♥♥♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nje lot rreshqiti nga syt e mi...

Shko poshtė

Nje lot rreshqiti nga syt e mi... Empty Nje lot rreshqiti nga syt e mi...

Mesazh nga Engjelli Shqiptare Thu Jan 28, 2010 9:36 pm

Nje lot rreshqiti nga syt e mi...

Nje lot rreshqiti nga syt e mi...
Nje nate zemra mu thye...
Ate nate mbeta ne nje vend i ngrire, kur e kuptova qe ma bere me tradheti...
Atehere zemra ime s`kishte me shprese...
Atehere endrrat per mua kishin vdekur.. .

Shprsesova shume, besova shume e tash e kuptova, qe ne njeriun e gabuar qenkam dashuruar.

Ti se meritove dashurine e respektin qe te dhurova, nuk i meritove puthjet e mija, lotet qe rrjedhnin pa pushim kur ti vec qeshje ne telefon me njrezit e tu dhe ishe e gezuar qe me ne fund u ndave nga une.

Nuk e meritove te pakten nje fjal te mire te te thoja...

Ti e ke zemren qe ta kam fale....

Ti per mua ishe engjull, ishe drita e syve te mi ishe endrra ime...

Mbi te gjitha ishe vet endrra ime.

Ku pa pritmas zemren ma theve lumturine ma more fjalen te dua nga une e largove...

Nuk deshe me asgje me dite per mua, kur te pyesnin shoqerija per mu u thoje qe ajo kohe shkoi dhe nuk dua as ta kujtoj.

Ne rregull shume ka rendesi qe e tregove veten se kush je taman,me le me lot ne sy dhe u largove me gezim ne vetvete.

Bravo te qofte e tregove veten, se sa ti me paske dashur mua vertete.

Me lot ne sy po te them lamtumire edhe pse shume te kam dashte, por s`kisha me cka te bej,sepse ti nuk je ajo, qe ishe ne zemren time ,ti sot je dikush tjeter.

Rreziku im qe paskem qene i pafat me ty ne kete jete.
Une vec mallkoj veten qe u dashurova ne njeriun qe ma shkatrroj jeten...

Lamtumire...

Rruget tona ,ketu u ndane ne jete,per te vazhduar secili ne jeten e tij dhe ne rrugen e tij ,qe vete do ta zgjedh ,sipas asaj qe dua une.

Dhe me perpara duhet te mendoj dhe te mendoj, qe mos te bije perseri ne nje njeri te pashpirte ,ne nje njeri qe tallet me dashurine dhe kerkon te marrre e te rrembeje cdo gje nga une e pastaj te me leje ne mesin e kater rrugeve ketu ne mergimin e vetmuar...

Dije mire se Zoti eshte i madh dhe cdo njeri qe kerkon ndihmen e tij qe me shpirt ai ka dhene te gjithe kohen i ka dhene jete nga jeta e tij ,dashurise,qe ajo te jetoje e parster si qelibari dhe kur tradhetohet nga tjerakush te marre mallkimin dhe denimin e te madhit Zot.
dhe jete e tij mbaresi kurre nuk do te kete,sepse ka luajtur me dashurine e tij,me ate dashuri ku e ka vulosur ne shtepine e Zotit dhe i ka dhene besen,qe do te jete me te per te gjithe jeten.

Ai njeri qe shkele besen e Zotit do te marre denimin e tij te merituar.Dhe nuk do te jete e larget dita,kur do te kerkoje meshire dhe falje,por qe ajo nuk do te ndolle me asnjehere.Te tadhesh me dashurine eshte krim.Pabesia e tradheta denohen nga gjithkush qe eshte njeri ne shpirt e ne zemer.
Vetem aty ku hyn djalli nuk ka cfare ben Zoti dhe robi i tij.
Djalli hyn ne trupin e njeriut dhe e komandon ate si te doje ai.
Dhe vertete jetojme ne kohen e djajve,ata jane ketu ne mesin tone,ne per dite flasim me ta,na shtihen si engjuj,te urte e te bute,ndaj o njeri i mire kujdes dhe ti,mos te gjeje e njejta gje si mua,se un e me djallin paskam pas jetuar.
Mendoja se ishte njeri dhe e dashuroja si i marre dhe per ate dashuri sakrifikova cdo gje dhe ja tani ku jam...

Por do te lind dielli nje dite dhe rreze e tij do te me ngrohe dhe mua dhe shpirtin tim,te sfilitur e dermuar nga nje dimer me shi i bubullime.
Koha e bukur dhe me diell po afron.Une e ndjej,une e shoh,ajo eshte ne pragun e portes,ne pragun e dritares.Me busqesh dhe me thote eja,ja ku jam,une jam dielli qe do te ngrohe ate shpirte te trazuar nga djalli.

E di se je njeri i mire dhe jeta ty do te afroje shume mundesi dhe shume dashuri,per vete sakrificen tende,qe ke dhene shume dashuri ,respekt,besnikeri dhe burreri,gje qe nuk tu kthye asnjehere.
Ndaj o njeri i mire,bej pak durim,se shpejt jete e jotja do te shendrite dhe drite e saj do te shkaterroje djallin,qe desh te te shkaterroje jete.

Mos u doezo,mos u ligeshto,ec perpara e mos ndalo...

Lamtumire...
Engjelli Shqiptare
Engjelli Shqiptare
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 26/09/1992
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4056
Vendndodhja Vendndodhja : ITALI
Hobi Hobi : MUSIKA,PISHINA,GIRO
Humor Humor : ALOOOOOOOOOOOOOOOO MARMROMA
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 06/12/2009
Falenderimet Falenderimet : 132

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi