♥♥♥♥♥.ShoqeriaJone.♥♥♥♥♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zemer !

+3
V.I.P
MONDI
Hera
7 posters

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtė

Zemer ! Empty Zemer !

Mesazh nga Hera Thu Jan 21, 2010 4:19 pm

Zemer?
Ishte nate. Bente ftofte . Yje ne qiell nuk kishte me . Gjithēka ishte e vranet dhe e tmerrshme per tu pare ... rrija ne dhome .. e heshtur dhe dikush do te mendonte se kisha te gjitha hallet e botes permbi koke . .. per disa qaste me dukej por edhe e dija qe do te ishte nata me e gjate ne jeten time.Kurre me pare nuk isha ndier ne ate menyre.
Ndjeva nje deshire te isha me dike .. por me shume dominonte dėshira per te qene vetem .Sepse keshtu kisha qene gjithmonė...dhe do te isha edhe tani pasi qe ai shkoi .. dhe me la me shoqen time te vjeter ..vetmine e urryer .!Nuk me vinte aspak per te qare .. e as per ta urryer .. nuk doja qe ta beja fajtor e as qe me shkonte mendja te gjeja arsye perse ai me la .
Sepse ishte e kote ti gjeja ..sepse ndoshta nuk ekzistonin ... eshte e pakuptushme por ai vetem me tha ..’’nuk te dua me dhe kaq ..po ajo qe kaluam ..qu be ? ...si duket u tret ..te pakten per te.. ‚’
Nuk eshte qe doja te vdisja ngaqe ai me braktisi ..pse e berii..eshte fakt .. por tani isha disi e lumtur..edhe pse nuk e dija se nga me vinte ajo lumturi.



Nje lumuri pa shkas

Per pak qaste i mbylla syte ..dhe mundohesha te perdorja imagjinaten per te fjetur...ashtu siq kisha bere para se ta njihja .. para se ai te shfaqej dhe te me ndryshonte te teren .E ndjeva qe ngadalė po kthehesha ne ate qe kisha qene gjithmonė
Nuk e dija nese duhet te gezohesha per kete ose duhet te me vinte keq .. por e kisha kuptuar qe tani kishte ndodhur dhe te shpresoja se akoma do te me donte ... ishte nje gje tejet absurde .!
Por ne rregull me te .. problemi eshte tek une ..nese une e kisha dashur .. perse dreqin nuk pikėllohesha qe ai me la .???
Perse duhet te ndihesha ne ate menyre ? Valle mos kisha gur ne vend te zemres ..apo isha e pashpirt e pa ndjenja .. ose me siguri qe se kisha dashuruar ...



Jo Jo .. Nuk qendron kjo ... Sigurisht qe e kam dashur ..Madje me plot fuqine e shpirtit ..Ai me tregoi se bota ishte me shume ngjyra ..Nderkohe qe une mendoja qe skishte as nje prej tyre ...Gjithashtu ai me tregoi se qeshte ‘’lumturria e vertet’’ .Ai me beri qe ta prek ate ..qe ta arrije ..qe ta jetoj ..per kete .. nuk vjen as ne shprehje per te thene qe nuk e kam dashur ...sepse do te gėnjeja
sepse do te gėnjeja veten dhe secilin qe do te me pYESTE.
Por atehere ..A duhet te shkoje ta kerkoje ?.... JO ...!
Sa te keqe qe e kam koken ..Gjithmone proteston te mos e ndjek me ...dhe une natyrisht e degjoj ... sepse e di qe edhe zemra e thote te njejten gje .
Tk e fundit ai ma beri te qarte se kishte marre fund ..me tha qe duhet te vazhdoje jeten time ...Por cilen jete ...A am tani une jete pasi qe ai u largua ?

Ska gje ... une do jetoj nese ekziston jeta ime akoma ?



Une do te gezohem qe ai me ka dashur … dhe absolutisht nuk do te jem e trishtuar qe ai nuk me do me ..sepse .. dashuria nuk zgjate pergjithmone ..!!

Lamtumire pra ..Kjo eshte nje fjale qe se kam pėrdorur kurr ..por gjithsesi me vjen mire qe e thash ..te pakten do te mund te them qe kete fjale e kam thene njeher..ja kam thene dikujt ..me plot besimin se ashtu do te ishte me mire..!!!

Mendimet vertet te lodhin ..imagjinata akoma me shume … un I mbaja ende syte hapur edhe pse e dija qe qielli jasht kishte kohe qe kishte lindur…











( Kjo eshte nje forme eseje qe e kam shkruar vete ! )
Hera
Hera
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 28/01/1956
Numri i postimeve Numri i postimeve : 7239
Vendndodhja Vendndodhja : Pristina,Republic of Kosovo
Hobi Hobi : Piktura,shetitjet
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 20/01/2010
Falenderimet Falenderimet : 10

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Zemer ! Empty Re: Zemer !

Mesazh nga Hera Wed Jan 27, 2010 1:30 pm

Ne vetmi po rri ne mendime jam athua sot I DASHUR ku te kam ?
a mendon per mua a je ne vetmi ..a te djeg malli per mua si une per TY? se ne do te jemi bashke me the ...me bere nje premtim..oh Zot sa nmgadal ikin ditet ...sa me zjarr e pres at TAKIM..
Dua te jem filgjan te jetoj ne buzet e tua ...sa here qe pi KAFFE te me puthesh mua.
Tash nje vjet mbeta une pa ty e ...mua mu kthye prap loti ne sy .po te me qajne zemren time ne qdo ane e ne qdo kund brenda anve te gjakut do ta gjejne emrin tend.
Dhe pse je larg asgje sme pengon se kjo ZEMRA ime vetem TY te don.Nje vjet kane kaluar nje vjet une pa ty ..e ti pa mua nje vjet ne vetmi...nje vjet kam vuajt per TY ..nje vjet te plota kam qajt si femi ...te isha prane teje ti shijoja buzet e tua do te lejoja boten te me shikonte mua ...
Hera
Hera
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 28/01/1956
Numri i postimeve Numri i postimeve : 7239
Vendndodhja Vendndodhja : Pristina,Republic of Kosovo
Hobi Hobi : Piktura,shetitjet
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 20/01/2010
Falenderimet Falenderimet : 10

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Zemer ! Empty Re: Zemer !

Mesazh nga Hera Wed Jan 27, 2010 1:33 pm

Te Dua zemer Ti je gjeja me e vlefshme ne jeten time


A s'eshte e vertete qe fati po na bashkon? a nuk po na lidh ai per jete? edhe ne kohet qe shkojne, nuk di, nuk edi se cfar je ti per mua ?! Ti njeh me imtesi cdo pjese te qenies sime, ti ndjen tek une dhe nervin me te holle, ti lexon cdo gje ne shikimin tim, me syrin tend hyn ne brendesine time hyn ne gjakun tim te ngrohte qe rrjedh ne vene dhe ecen si i cmendur ne drejtimin tend e qe me krahet e tua prej engjelli gjoksin tim sheron.Sa mire ndjehem kur ti me thua se, edhe pse je vetem, ndjehesh i qete dhe i lumtur. Une kete kam uruar vazhdimisht per ty. Nuk kam uruar kurre qe ti te ndjehesh i merzitur dhe fatkeq. Kam dashur gjithmone qe ti te jesh i lumtur, ne forme, vezulluese, plot drite dhe i bukur si kurre here tjeter e, dua qe kjo gjendje e jotja te jete e dukshme edhe se largu ne kilometra e, qe ti t'a dish me siguri absolute qe dikush tjeter nuk jeton ne kete bote, vecse per ty.


Nuk mundem te shkruaj me sepse kjo nate e sontshme me braktisi me mendime shum te kqia....! Me thuaj qe ti me do, kjo fjale me ben mire, me sheron. Kur ti me thua qe me do, une gjej fuqi dhe shkruaj edhe me bukur e me shpejt. Sepse une jetoj vecse per dashurine tende.


Hera
Hera
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 28/01/1956
Numri i postimeve Numri i postimeve : 7239
Vendndodhja Vendndodhja : Pristina,Republic of Kosovo
Hobi Hobi : Piktura,shetitjet
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 20/01/2010
Falenderimet Falenderimet : 10

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Zemer ! Empty Re: Zemer !

Mesazh nga Hera Wed Jan 27, 2010 1:35 pm

James Joyce i shkruan Nora Barnacle Joyce

"Siē do tė jetė i gjatė udhėtimi i kthimit, do tė jetė edhe e mrekullueshme puthja jonė e parė. Mos qaj, e dashur, kur tė mė shohėsh. Dua t'i shoh sytė tu tė bukur dhe tė ndritshėm. Cila do tė jetė fjala e parė qė do tė mė thuash, kush e di?
Tė mendoj gjithnjė.
Kur shkoj nė shtrat nata ėshtė gjithnjė njė lloj torture pėr mua...
Jepmu mua, e gjitha, e gjitha kur tė shihemi.
E gjitha ėshtė e shenjtė, fshehur pėr tė tjerėt, duhet tė ma ofrosh lirshėm.
Dua tė jem zot i trupit dhe shpirtit tėnd..."
Hera
Hera
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 28/01/1956
Numri i postimeve Numri i postimeve : 7239
Vendndodhja Vendndodhja : Pristina,Republic of Kosovo
Hobi Hobi : Piktura,shetitjet
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 20/01/2010
Falenderimet Falenderimet : 10

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Zemer ! Empty Re: Zemer !

Mesazh nga Hera Wed Jan 27, 2010 1:36 pm

Giosue Carducci i shkruan Lidias

"Lamtumirė, bukuroshe, lamtumirė, e dashur, grua e fisme. Dua tė tė them sa e papėrmastė mė ėshtė rritur dashuria pėr ty kėtyre ditėve: por nuk ka fjalė aq tė dashura dhe tė thella ta thonė. Faleminderit, faleminderit, faleminderit!... Mbase do tė bėj ende diēka tė denjė. Ndėrkaq tė dua: dhe ėshtė diēka hyjnore tė duash, tė duash kėshtu?"
Hera
Hera
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 28/01/1956
Numri i postimeve Numri i postimeve : 7239
Vendndodhja Vendndodhja : Pristina,Republic of Kosovo
Hobi Hobi : Piktura,shetitjet
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 20/01/2010
Falenderimet Falenderimet : 10

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Zemer ! Empty Re: Zemer !

Mesazh nga Hera Wed Jan 27, 2010 1:46 pm

OH ,i dashur !!

Marr fryme thelle dhe i mbyll sytė si nje femijė qe lutet per deshire dhe enderr te bukur. Eshte heshtje, nuk degjohet asgje vetem tiktakut te ores ne mur dhe kjo zhurme e kendshme me shpie buze valeve te liqenit qe perkundin endrra sirenash me shkelqimin e zjarrt te henes. Neper shiun e ftohte kerkova rrugen e fshehte qe ta gjej sonte dhe me endrrat c` mallem dhe nuk gjeta asnje fjal te me thuash se ndjen mall,, bie shi si lotet e shpirtit tim... si e marre mendoj per ty dua te shoh nuk di se a me do zeri yt me vjen nga larg si ushtim.


C`thua ti..? ta pres dashurin tende apo te nisi nje kerkim te ri..? Me fal nese nuk di te shkruaj bukur nese nuk di ti gjej fjalet me te bukura per ty, por une kaq di kaq mund te japi per fillim dhe mos dysho sepse ti ke hyre ne shpirtin tim ashtu butesisht pa dashje te kam ftuar te jesh miku im, prehja ime dhe mbi te gjitha dashuria me merr ne endrrat tua aty ku ti i ruan me xhelozi sepse po e ndjej se ti po vjen si nje lule ne pranver e une do te pres gjithmon do te jem ketu......
Hera
Hera
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 28/01/1956
Numri i postimeve Numri i postimeve : 7239
Vendndodhja Vendndodhja : Pristina,Republic of Kosovo
Hobi Hobi : Piktura,shetitjet
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 20/01/2010
Falenderimet Falenderimet : 10

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Zemer ! Empty Re: Zemer !

Mesazh nga Hera Wed Jan 27, 2010 1:49 pm

Eja ,te lutem !!


Ftohte! E ndjej qe i ftohti me ka hyre thelle ne shpirt. Me duket vetja nje qenie e pashprese, e mbaruar kesaj bote,dhe pse per ironi duhet te isha me e lumtura. E ftohta-sinonim i shpirtit tim. O Zot ajo duket sikur me ka zene per fyti e me ndrydh fjalet me ndrydh kujtimet....Sa keq! S'dua te me fshihet gjithcka. Kam patur shume kujtime , kam qene "e perkedhelura" e fatit tim, njeriu me i lumtur.
Por...shume gjera me ndryshuan papritur, pikerisht ne ato ēaste kur mendjen e kisha qetsuar me zgjidhjen time.

Eshte shume e rende per mua, aq me teper qe njoh dhe karakterin tim.... E ēmoj shume shoqerine sidomos kujtimet. Ato i ruaj dhe sakrifikohem per to.Dhe vertet, a s'jane te mrekullueshme! Sido qofshin te bukura apo te hidhura... ato jane kujtime.

E pra, si mund te harroj .. atehere o me mbetej vetem nje cope tru, pothuaj i demtuar, i shperfytyruar dhe fare pa inteligjence. Por kete s“dua ta mendoj. Ndaj dhe mundohem te kujtoj e te kujtoj e te marr vesh se c'behet me mua dhe jeten time.E dini dikure kane thene " se s'mund te kujtosh ēaste te bukura ne hidherim" .

Por une po pyes.. kur mund te shkaterrohesh me shume? Kur je i hidhur dhe kujton ēastet e bukura apo kur je i lumtur dhe kujton ēastet e fyerjes, te hidherimit. Mos e vritni mendjen: kam menduar aq shume dhe per ju; dhe ne te dyja rastet e kam ndjere veten shume keq. Lotet me kane mbytur. Ju mund te thoni i ke si me rubinet!Por une do fyhesha, s'ka rubineta ne boten shpirterore.
Lotet mund te tregojne dobesi, dhe une jam e tille, sepse s'di ta mbaj dhimbjen, s'di te fsheh gezimin prej dickaje qe e kam per shpirt, e atehere denoj veten me dobesine time e shkrihem ne lote...
Hera
Hera
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 28/01/1956
Numri i postimeve Numri i postimeve : 7239
Vendndodhja Vendndodhja : Pristina,Republic of Kosovo
Hobi Hobi : Piktura,shetitjet
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 20/01/2010
Falenderimet Falenderimet : 10

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Zemer ! Empty Re: Zemer !

Mesazh nga Hera Wed Jan 27, 2010 1:51 pm

TE DUA SHUME


Dua te t“urrej por nuk mundem..dua t“mos mendoj per Ty por ėshtė e kot,dashuria qe ndjej per Ty ėshtė aq e madhe sa qe gjdo dit Zemra ime vdes nga pak.
E mbyllur ne Dhomen time e humbur ne kujtime ........Loti rrjedh..!

Ulem pran Dritares,shiqimi im ndalet jasht ne Kopsht tek nje dru Molle.Era e leht qe fryen jashte merr gjethet e Molles nje nga nje,rigat e shiut qe bien ne deget e Molles e pastaj ne tokė ,duket sikur se edhe Molla po qan,duket sikur se edhe Molla vuan per diqka. E shiqoj plot dhimbje...sa e mjer duket...... dhe prap Syri Loton.

Mua..po mua kush do t“ma kthen Lumturin time ..kush ma kthen driten e syve t“mi ..kush ma ngroh Zemren qe me eshte be Akull..kush..kush..kush..??Ah sa shum po mė mungon....pa Ty jeta nuk ka kuptim...pa Ty Jeta asht e zbrazet...pa Ty Jeta nuk ėshtė Jetė..


te dua shume
Hera
Hera
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 28/01/1956
Numri i postimeve Numri i postimeve : 7239
Vendndodhja Vendndodhja : Pristina,Republic of Kosovo
Hobi Hobi : Piktura,shetitjet
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 20/01/2010
Falenderimet Falenderimet : 10

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Zemer ! Empty Re: Zemer !

Mesazh nga Hera Wed Jan 27, 2010 1:53 pm

Te dashuroj !!

Beme te besoj se me dashuron edhe nje here, per hire te koheve te bukura, sapo une te largohem jam e sigurte se ti do te gjesh dike tjeter, por i dashur te lutem mbaj mend se une do te jem ketu, do te qendroj ketu nese nje dite do te kuptosh se ke nevoje per mua.

Mos thuaj asnje fjale per te nesermen, asnjehere, kurre, do te kete kohe per te qene e ashper me veten, kur ti te kesh nevoje per mua.
Jeta ime pa ty eshte si nje gure i vjeter qe fundoset ne thellesine e kesaj toke te zeze, dita ime pa ty eshte si nje motiv i lashte qe nuk dihet ku nis e ku perfundon, buzet e mia pa puthjet e tua jane si petalet e vyshkura te nje trendafili te kuq, syte e mi pa veshtrimin tend jane si nje nate sketerre e nje dimri zemerak, shtrati im pa trupin dhe aromen tende eshte si nje arkivol i frikshem, zemra ime pa zemren tende eshte si ajo bota e nendheshme ku dielli nuk arrin kurre te ngroh.

Jeta shume te ka sfilitur, por jo ti kurre mos u dorzo, me force rrembeje buzeqeshjen, per lumturine tende lufto.Ti je nje trendafil qe ferrat me gjemba te kane lenduar, por mos harro per asnje cast, jam zemra jote ketu per te ndihmuar.

Syte tu per gjdo nate ne enderr me dalin, sikur dashurine tende duan te ma falin, nese heshtim te dy bashke dhe heshtja ka dy sy jane syte e mi qe te duan ty.
Hera
Hera
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 28/01/1956
Numri i postimeve Numri i postimeve : 7239
Vendndodhja Vendndodhja : Pristina,Republic of Kosovo
Hobi Hobi : Piktura,shetitjet
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 20/01/2010
Falenderimet Falenderimet : 10

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Zemer ! Empty Re: Zemer !

Mesazh nga MONDI Wed Jan 27, 2010 3:08 pm

Zemer ! 231696 Zemer ! 231696 Zemer ! 189962
MONDI
MONDI
WebMaster
WebMaster

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 23/02/1985
Numri i postimeve Numri i postimeve : 32444
Vendndodhja Vendndodhja : Ne zemren e CLICHES
Hobi Hobi : Kamera & Fotografia
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 01/09/2008
Falenderimet Falenderimet : 84

http://www.shoqeriajone.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Zemer ! Empty Re: Zemer !

Mesazh nga V.I.P Wed Jan 27, 2010 5:23 pm

Zemer ! Normal_te%20dua%20zemre%20zemer
V.I.P
V.I.P
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Male
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2197
Vendndodhja Vendndodhja : Shqiperi
Hobi Hobi : Traktorist
Humor Humor : prrrrrrrrrrrrrrr
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 20/01/2010
Falenderimet Falenderimet : 2

http://WwW.ShoqeriaJone.Com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Zemer ! Empty Re: Zemer !

Mesazh nga Morena Wed Jan 27, 2010 5:29 pm

Ēdo natė kur i mbyll sytė, veē pėr ty ėndėrroj
Ti je zemra ime, shumė tė Dashuroj
Me ėndrra mallin e shuaj, duke tė puthur e pėrqafuar
Sa rreze dielli bien pėr njė muaj, aq edhe unė pėr ty po vuaj
Tė kėrkoj nė bregun e detit tė qetė tė kėrkoj, nė botėn plot mendime
Por ti je fshehur thellė nė folenė e zemrės time.
Morena
Morena
WebMaster
WebMaster

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 09/12/1911
Numri i postimeve Numri i postimeve : 30651
Vendndodhja Vendndodhja : Ne kolltukun e se tashmes, me shikim nga e ardhmja...
Hobi Hobi : Muzike,letersi.
Humor Humor : Shikoni dhe vlersoni...
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 05/11/2009
Falenderimet Falenderimet : 204

http://www.shoqeriajone.com/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Zemer ! Empty Re: Zemer !

Mesazh nga rebel aka unikkatil Wed Jan 27, 2010 5:44 pm

Zemer ! 231696 Zemer ! 231696 Zemer ! 231696
rebel aka unikkatil
rebel aka unikkatil
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Male
Numri i postimeve Numri i postimeve : 6468
Hobi Hobi : kryetar i te papunve...
Humor Humor : me thase...
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 21/12/2009
Falenderimet Falenderimet : 120

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Zemer ! Empty Re: Zemer !

Mesazh nga V.I.P Wed Jan 27, 2010 5:46 pm

Zemra jote, vetėm dy fjalė dhe zjarri qė po e djeg ngadalė. Sa e lumtur do tė isha qė zemra tė kish gojė tė mė thoje “tė dashuroj”. Zemra jote fjala mė e bukur, pėr mua me zemrėn e pėrflakur shumė tė dua.
V.I.P
V.I.P
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Male
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2197
Vendndodhja Vendndodhja : Shqiperi
Hobi Hobi : Traktorist
Humor Humor : prrrrrrrrrrrrrrr
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 20/01/2010
Falenderimet Falenderimet : 2

http://WwW.ShoqeriaJone.Com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Zemer ! Empty Re: Zemer !

Mesazh nga Barbi Thu Jan 28, 2010 11:57 am

TE DUA
Te dua o shpirti im! Te dua sa oqeani me thellesi! Te dua sa qielli me kaltersi! Te dua ylli im me i shndritshem! Te dua misterja ime me e mahnitshme! Te dua s'kam dashuruar kurre! Te dua si gruaja qe do nje burre! Te dua sa cmenduria! Te dua me shume se gjithesia! Te dua te me besosh! Te dua qe te me dashurosh! Te dua nen henen me vezullime! Te dua nen dritat me shkelqime! Te dua me ndjenjen me te madhe! Te dua edhe me merzi apo halle! Te dua sa kurre s'ta them dot! Te dua me shume se cdo gje ne bote! Te dua me cdo dashuri! Te dua vetem ty Te dua, te dua kaq shume! Te dua pafundesisht si nje rryme! Te dua edhe me shume se vetja ime! Te dua o shprese me mendime! Te dua por mos trego! Te dua, I love You, Te dua o diell rrezearte! Te dua o hyjni e paster! Te dua e me ty jam ne dashuri! Te dua se ti vetem me sjell lumturi! Te dua me shume se kedo! Te dua dhe te dashuroj! Te dua oh Zot sa te dua, sepse vetem ti je ne bote per mua! Te dua dhe s'kam as frike as turp ta Mohoj, sepse vetem me ty ne kete JET ...............................une mund te jetoj! Te dua dhe per ty Enderroj! Te dua, por edhe te adhuroj! Te dua sepse me do edhe ti! Te dua o e vetmja imja dashuri!
Barbi
Barbi
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 11902
Vendndodhja Vendndodhja : Ne ferr
Hobi Hobi : Librat kohet e fundit
Humor Humor : o sa kom qesh
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 03/07/2009
Falenderimet Falenderimet : 121

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Zemer ! Empty Re: Zemer !

Mesazh nga Hera Fri Jan 29, 2010 6:42 pm

Zemer ! 231696
Hera
Hera
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 28/01/1956
Numri i postimeve Numri i postimeve : 7239
Vendndodhja Vendndodhja : Pristina,Republic of Kosovo
Hobi Hobi : Piktura,shetitjet
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 20/01/2010
Falenderimet Falenderimet : 10

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Zemer ! Empty Re: Zemer !

Mesazh nga Hera Fri Jan 29, 2010 6:46 pm


Atė ditė kisha ditėlindjen




Atė ditė kisha ditėlindjen.Mbusha shtatėmbedhjetė vjeē. Atėditė binte borė .Ishte e mėrkurė.
Tė gjithė mė thonin qe po rritesha ,dikush qė akoma isha fėmije por une jo vetėm qė isha
rritur por kishte kohė qė nuk isha mė fėmijė . M
ė kishte rritur dashuria e njė njeriu.Vėshtrimi i syve
tė tij bojėbari. Aroma dhe prekja e tij.Mė kishte rritur AI dhe Jeta e tij .
Ato qė nuk mė lejonin mė tė isha pjesė e botės imagjinare.

Kisha vetėm pesė javė qė shoqėrohesha me tė.Tri te parat ikisha shfrytėzuar pėr ta
njohur mė mirė, nė dy tė fundit kisha vendosur lidhje me tė.


Atė ditė kisha ditėlindjen. Mbusha shtatėmbėdhjetė vjeē .Ishte AI dhe zėri i tij ato qė me zgjuan. Fjalėt
e tij ishin tė parat qė i dėgjova.Atė dite mesazhi i parė mė erdhi nga Ai.Mė thoshte qė kishte njė surprizė.

Nuk ėshtė qė nuk me pėlqejnė befasitė..por e urrej faktin kur mė gjejnė tė
papėrgatitur sepse nė ato momente nuk e di si tė veproj.

Do tė takoheshim nė mbrėmje.Mė tha qė duhet tė vishja diēka me ngjyrė te kuqe.Gjithsesi edhe nėse
nuk do tė ma kėrkonte kisha vendosur qė atė ditė nė takimin me tė , tė pėrdorja kėtė ngjyrė.
Vesha njė fustan qė kisha blerė pėr ndėrrimin e viteve, ishte deri tek gjunjėt dhe prapa kishte njė tė ēarė nė forme V-je.Flokėt i kapa..ndėrkaq nuk vendosa shume toalet.Mendoj qė dukesha bukur.
Atė ditė mė tha qė mund tė merrja me vete kė tė doja.A nuk do tė dilnin vetėm ne tė dy?
Ky fakt mė ēuditi por mė vonė e kuptova qė nuk kisha arsye.

Bėra siē me tha.Njoftova gjithė shoqerine time.
Por mėqe tė gjithė e dinin vendin ku do tė shkonim ..vendosėm qe secili tė
takoheshim atje .

Kur mbėrrita ..njė njeri me priste tek dera ...me mori pallton dhe mė tha qė tė gjithė po me prisnin.
Eshte pak tė them qė u ndieva si mbretėreshė nė fronin e saj.Kurrė s’mė kishte ndodhur diqka e tillė.
Kur hyra nuk pashė askend.Ishte tmerrėsisht errėsire.Nuk kuptoja asgjė deri nė momentin kur dėgjova tingujt e
lehte
tė njė kėnge tė Celine Dion.Pastaj njė reflektor drite kur ndriēoi
fytyrėn time .Disa sekonda me vonė edhe fytyrėn e tij.Shtanga. Ndodhej
disa hapa larg meje .Dukej tmerrėsisht bukur.Kishte veshur nje kostum
tė zi dhe
kishte vendosur kravatė.Atė ditė rrobat e gjera nuk bėnin pjesė nė planin qė e kishte menduar.

E harruar pėrballe syve tė tij..e dallova shumė vonė qė nė dorė mbante njė mori kartonesh tė mėdhenjė.
Pastaj e ndjeva qė pėrreth nesh kishte poashtu njė mori njerzish.Kush tjetėr pos tėrė shoqėrise se tij.
Por pėrveē ne tė dyve askush tjeter nuk ishte i ndriēuar.

Ndėrkohė qė muzika degjohej ne sfond .. ai vazhdonte tė me shikonte sikur te donte tė mepyeste nėse isha gati.
Mora frymė thellė pa e hequr vėshtrimin nga Ai.Bėnte tė njejtėn gjė dhe nė tė njejten kohė tėrhoqi kartonin e parė .
Me nje shkrim tė artė nė t
ė ishin shkruar keto fjale:
1.Mirėserdhe,e dashur .
I dhashė nje buzeqeshje ne ato momente qė linte tė nėnkuptohej njė‘’Mirėsetegjej’’.
Pastaj lexova kartonin e dytė kėtė herė shkruar meshkronja mė te imta:

2.Dashuria ėshtė madheshtore.Ti sonte dukesh e tillė.
Qėndroja ashtu pa levizur.Vetem tingujt e muzikės
me kumbonin veshtė.Ne kartonin e trete shkruhej:
3.Ti je gjėja me e bukur qė mė ka ndodhur.Ti je jeta ime!
Nė ato ēaste vėshtrimi i syve tė tij po me
ēmendte .Akoma nuk levizja.
4.Kam shume gjėra pėr tė ti thėne.
Nuk e di nėse do tė jem nė gjendje te qendroj nė
kėmbė prandaj mjaftojne kėto.Faleminderit ,shpirt
Keto fjale nuk ia thashė kurre.Me njė qendrim tė perhumbur lexova kartonin e pestė:
5. Por sot do te ti them vetėm dy.Mos i harro kurrė.
Jo vetem kėto ..por asnjė fjale tenden.
6.Ti per mua je perfekte
7.Dhe
8.Te dua .
Nuk po ju besoja syve.Kjo e fundit jo vetėm qė ishte shkruar ..por e tha edhe zėri i tij i ėmbėl.
Pastaj hetova kartonin e fundit.Ishte ne formė ylli dhe thoshte:
9.Urime ditėlindjen ,Zemėr.
Ndihesha si e rene nga qielli..ku sapo kisha pare engjujt.Kisha njėmije lloj emocionesh.
Zemra ishte ēmendur.
Disa sekonda mė vone ndjeva doren e tij tek tėrhiqte tė timen drejt buzėve te tij.
Pastaj tjetren pėrreth.
Pashe buzėqeshje ne fytyrėn e tij...degjova prapė TE dua .
Gjithqka qė munda ti thosha ishte ‘’Faleminderit’’.Erdhi koha kur duhej tė vallėzonim.
Mbylla sytė.I vetmi veprim qė mund ta bėja.Trupattanė ishin njė.
Pastaj edhe fytyrat.Nje ēast me vonė buzet moren tjeter drejtim.
Nuk ishte puthja jonė e parė...por mė e ėmblja e atyre ditėve.
Muzika e lehte perfundoi per tia lene rendin urimit.
Kurrė
skisha dėgjuar aq shume zera ta thoshin kėtė urim.Me vonė zbulova nje
torte qe mua mu duk me gjigandja qė kisha parė.Sipėr saj ishte vėnė
numri shtatėmbėdhjete.
Pastaj dėgjova duartrokitje ...pėrsėri urime.Pastaj ēdo gje qe ndodhte ne nje club nate.
Kishte qenė ideja e tij.Gjithqka vetėm per mua.Por kjo nuk ishte e tėra.Ajo natė ishte e jona.
Atė ditė kisha ditėlindjen.Mbusha shtatėmbėdhjetė vjet.Atė diė humba virgjėrinė.
Vetėm pėr hir tė dashurisė.Vetėm pėr dashuri zhvendosim male e detėra dhe heqim tė shtatė vellot.
Vetėm per hir tė dashurisė jeta ringjallet.
Sot kam ditelindjen .Mbush tetėmbėdhjetė vjeē.Sot po bie bore.Eshte e enjte.
Sot nuk jam mė e virgjer.Por pėr asnjė ēast nuk pendohem.
Neser mund te kem ditėlindjen.Mund tė mbush pesėdhjetė vjeē.Imazhet e ditelindjes
sime te shtatėmbedhjete jane te vetmet qe do tė reflektojne mendjen time.
Ajo qė perjetova atė ditė nuk do tė shlyhet kurrė.


Sot kam ditelindjen .Mbush tetėmbedhjete vjeē. Sot nuk ishte zėri i tij ai qė mė zgjoi.
Fjalet e tij nuk ishin te parat qė i dėgjova.Sot mora shumė dhurata.E vetmja dhurat
ė qe desha ishte qe ai tė vije.
Por nuk erdhi .As mesazh urimi nuk me dėrgoi.Ne undamė...por une e dėshiroj akoma.
E pres.Dashuria ime nuk njeh kufi.
Kjo eshte historia ime.Tė gjithe edine.Tė gjithė mė japin te drejte.

Pėrjetė me ty, i dashur.Pėr aq kohė sa do tė zgjasė pėrjetėsia.

Me dashuri ,Hera.


Edituar pėr herė tė fundit nga Hera nė Fri Jan 29, 2010 7:30 pm, edituar 2 herė gjithsej
Hera
Hera
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 28/01/1956
Numri i postimeve Numri i postimeve : 7239
Vendndodhja Vendndodhja : Pristina,Republic of Kosovo
Hobi Hobi : Piktura,shetitjet
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 20/01/2010
Falenderimet Falenderimet : 10

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Zemer ! Empty Re: Zemer !

Mesazh nga MONDI Fri Jan 29, 2010 6:47 pm

shume bukur goca Zemer ! 231696
MONDI
MONDI
WebMaster
WebMaster

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 23/02/1985
Numri i postimeve Numri i postimeve : 32444
Vendndodhja Vendndodhja : Ne zemren e CLICHES
Hobi Hobi : Kamera & Fotografia
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 01/09/2008
Falenderimet Falenderimet : 84

http://www.shoqeriajone.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Zemer ! Empty Re: Zemer !

Mesazh nga Hera Fri Jan 29, 2010 6:49 pm

MONDI shkruajti:shume bukur goca Zemer ! 231696


av av e lexove a ahahah sa shpejtt...
Hera
Hera
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 28/01/1956
Numri i postimeve Numri i postimeve : 7239
Vendndodhja Vendndodhja : Pristina,Republic of Kosovo
Hobi Hobi : Piktura,shetitjet
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 20/01/2010
Falenderimet Falenderimet : 10

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Zemer ! Empty Re: Zemer !

Mesazh nga Vizitor Sat Jan 30, 2010 5:44 pm

diku ne tiran jetonte nje cift qe duheshin shum aq shum saqe dhe jeten e tyre e falnin per njeri-tjetrin ose per dashurin e tyre...por jo cdo gje shkon vaj si ne perralla....vajza ishte e semur me zemren dhe djali si me perkedheli i thoshte se ishte e semur nga dashuria e tepert qe ndjenjte per te.....mjeket thoshin qe vajzen duhet ta coshin jasht shtetit per te vendosur nje zemer tjeter por kur u vizitua per her te fundit mjeket i than qe eshte e domosdoshme qe re shkonte jasht....vajza me merzitje shkoj jasht per te zevendesuar zemren ishte e merzitur sepse do te qendronte larg tij per disa jav ose muaj.....dhe avioni kesaj u nis dhe vajza bashk me te shkoi jasht shtetit dhe kur rrinte ne spital fliste gjith naten ne internet me kete djalin....dhe ja disa biseda qe benin keta te dy:
vajza-mirembrema!
djali-mirembrema!
vajza-e din duhen dhe ca jav qe te gjejn nje zemer qe te perputhet me zemren time por kam shum frik se mos nuk e gjejn
djali-po ti mos ki merak se sa te me kesh mua nuk do te te ndodh asgje
e din sa bukur degjohet ajo kenga qe kemi vallezuar te dy per her te par ne motorr me 120 ne or te kujtohet ajo keng
vajza-e si mund ta harroj,por mos hec aq shpejt sepse kur te kthehem dua te te gjej te terin
me duhet te hiki tani se po me thot infermierja qe duhet te pushoj
djali-ok shko pusho naten dhe te jap 1000000000000000000000000000000000000000000 puthje
vajza-naten dhe un gjithashtu
pas ca javesh u gjet nje zemer e perputhur me vajzen ja kishin marr nje djal te riu
vajza ishte shum e lumtur dhe pa mbaruar java u kthye ne shqiperi sepse e kishte marr shum malli per te dashurin e saj
kur po u kthente po i rrihte zemra nga emocionet dhe nga malli qe kishte
shkoi te shtepia e ketij cuni por sheh motren e ketij duke qar me te malle dhe kjo pa motorrin te shtrir pertok dhe filloi te qante dhe ti gjuante motorrit por kur ngren koken sheh letren dhe ai kishte vdekur nje dit para se tju gjente zemre kesaj dhe motra e ketij cuni ja shpjegoj dhe ai i riu qe i kishte dhen zemren kishte qen ky.dhe vajza u ngrit ne kemb dhe kishte nje arsye per te jetuar...te jetonte qe zemra e tij te punonte..................(eshte histori e perjetuar) E marre ne net:

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Zemer ! Empty Re: Zemer !

Mesazh nga Hera Thu Feb 04, 2010 6:46 pm

Mallė

Zemėr ,si je ? Une nuk jam mire .Sot kam nevoj qe te te shkruaj perseri.Qe te ndjej afer sepse shume larg je .
Sot Zemėr ishte nje dite e zakonshme .
Te kujtohet para nje viti si ishte kjo dite ?Mua po.Sepse isha me ty dhe qdo qast me ty me kujtohet si te kishte ndodhur tani .
E mban ne mend biseden qe beme.Sa here ma ke perseritur qe me doje.Madje ate dite zure te flisje edhe per martesen qe do te mund te benim.
E di qe te kujtohet ,por thjesht je krenar qe ta pranosh.
Si eshte e mundur qe tani s'arrin ta kuptosh qe kam nevoje ti jetoj perseri ato qaste me ty.Qe kam nevoj te te kem prane dhe te shijoj dashurine time.Une te dua .Akoma.Do te dua gjithnje.
Te lutem mos mu shmang.Me kthe shikimin . E dua veshtrimin e syve te tu.Me ofro dashurine tende ,ngrohtesine ,dhe lumturine qe me ofroje dikur.Une tani jam ne gjendje te jap jeten vetem qe ti perjetoj edhe nje here te vetme.Duhet te me besosh.Me ke besuar gjithnje.
Te lutem mos me thuaj qe te largohem,qe te te harroj sepse smundem.Eshte e veshtire.Ti nuk mund ta imagjinosh se sa.
Eshte e veshtire sepse te shoh qdo dite dhe perballem me ty qdo sekond.Perballem me ate qe ti nuk me konsideron me si dikur.
Prandaj me ler te lutem te vazhdoj te shpresoj se nje dite do te me takosh vetem mua.Qe do te jemi bashke ,ne te dy dhe dashuria jone.
Shpresa eshte ushqimi i jetes.Do te ushqehem me te qe te jetoj.
Te dua shpirt,kjo leter ishte per ty.!
Hera
Hera
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 28/01/1956
Numri i postimeve Numri i postimeve : 7239
Vendndodhja Vendndodhja : Pristina,Republic of Kosovo
Hobi Hobi : Piktura,shetitjet
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 20/01/2010
Falenderimet Falenderimet : 10

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Zemer ! Empty Re: Zemer !

Mesazh nga Hera Fri Feb 19, 2010 2:20 pm

Sa e cuditshme eshte jeta me plot te papritura brenda saj.Cdo cast qe
jetojme i shtojme asaj kujtime, qofshin keto te bukura apo dhe te
trishtuara.Gjithsesi ne jetojme....... Ne jeten time papritur hyre dhe ti
dhe befas cdo gje ndryshoi.Ndoshta ishte nje menyre e cuditshme sesi u
fute ti ne jeten time apo me mire te them ne zemren time por perseri ti do
mbetesh kujtimi me i bukur.Na lidhi vecse nje komjuter dhe thame nepermjet
tij shume fjale te ngrohta qe na dolen nga zemra.Folem per endrra per
deshira.Ishe vargu i dites time. ..
Me erdhe prane ne disa momente Dhe
befas u ndjeva tjeter njeri..... Kujtoj fjalet e tua capkene qe shpeshhere
me benin dhe te skuqesha pertej ekranit te kompjuterit.dhe ti qeshje ...
Ehhhh lali lali .Ku je tani valle ?Pse me shmangesh?Pse i hoqe shkelqimin
diteve te
mija dhe ne to hodhe vec trishtim? Valle nuk e kuptove kurre zemren time
apo cfare?Po gjithsesi une doja te te kisha shok dhe te qendronim miq
gjithmone.Por tani e ndjej qe jam shume larg atyre qe deshiroja. I lutem
zotit perdite qe ta shoh emrin tend perseri... dhe te klikoj aty dhe ti te
me pergjigjesh me nje HEJJJJJJ te madhe. ...Ja pra dhe ti ndonese shume
larg prej meje le gjurmet e tua ne historine e jetes time.Edhe pse kurre
su prekem dhe se ndjeme njeri-tjetrin. ....Kjo ishte nje pjesez e vogel e
historise sime e cila gjithsekujt mund ti ndodhe.Por do te thoja qe njeriu
kurre sduhet te mohoje kujtimet edhe pse ato mund ta lendojne disi. ...
Hera
Hera
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 28/01/1956
Numri i postimeve Numri i postimeve : 7239
Vendndodhja Vendndodhja : Pristina,Republic of Kosovo
Hobi Hobi : Piktura,shetitjet
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 20/01/2010
Falenderimet Falenderimet : 10

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Zemer ! Empty Re: Zemer !

Mesazh nga Eda Fri Feb 19, 2010 2:29 pm

Hera shkruajti:
Atė ditė kisha ditėlindjen




Atė ditė kisha ditėlindjen.Mbusha shtatėmbedhjetė vjeē. Atėditė binte borė .Ishte e mėrkurė.
Tė gjithė mė thonin qe po rritesha ,dikush qė akoma isha fėmije por une jo vetėm qė isha
rritur por kishte kohė qė nuk isha mė fėmijė . M
ė kishte rritur dashuria e njė njeriu.Vėshtrimi i syve
tė tij bojėbari. Aroma dhe prekja e tij.Mė kishte rritur AI dhe Jeta e tij .
Ato qė nuk mė lejonin mė tė isha pjesė e botės imagjinare.

Kisha vetėm pesė javė qė shoqėrohesha me tė.Tri te parat ikisha shfrytėzuar pėr ta
njohur mė mirė, nė dy tė fundit kisha vendosur lidhje me tė.


Atė ditė kisha ditėlindjen. Mbusha shtatėmbėdhjetė vjeē .Ishte AI dhe zėri i tij ato qė me zgjuan. Fjalėt
e tij ishin tė parat qė i dėgjova.Atė dite mesazhi i parė mė erdhi nga Ai.Mė thoshte qė kishte njė surprizė.

Nuk ėshtė qė nuk me pėlqejnė befasitė..por e urrej faktin kur mė gjejnė tė
papėrgatitur sepse nė ato momente nuk e di si tė veproj.

Do tė takoheshim nė mbrėmje.Mė tha qė duhet tė vishja diēka me ngjyrė te kuqe.Gjithsesi edhe nėse
nuk do tė ma kėrkonte kisha vendosur qė atė ditė nė takimin me tė , tė pėrdorja kėtė ngjyrė.
Vesha njė fustan qė kisha blerė pėr ndėrrimin e viteve, ishte deri tek gjunjėt dhe prapa kishte njė tė ēarė nė forme V-je.Flokėt i kapa..ndėrkaq nuk vendosa shume toalet.Mendoj qė dukesha bukur.
Atė ditė mė tha qė mund tė merrja me vete kė tė doja.A nuk do tė dilnin vetėm ne tė dy?
Ky fakt mė ēuditi por mė vonė e kuptova qė nuk kisha arsye.

Bėra siē me tha.Njoftova gjithė shoqerine time.
Por mėqe tė gjithė e dinin vendin ku do tė shkonim ..vendosėm qe secili tė
takoheshim atje .

Kur mbėrrita ..njė njeri me priste tek dera ...me mori pallton dhe mė tha qė tė gjithė po me prisnin.
Eshte pak tė them qė u ndieva si mbretėreshė nė fronin e saj.Kurrė s’mė kishte ndodhur diqka e tillė.
Kur hyra nuk pashė askend.Ishte tmerrėsisht errėsire.Nuk kuptoja asgjė deri nė momentin kur dėgjova tingujt e
lehte
tė njė kėnge tė Celine Dion.Pastaj njė reflektor drite kur ndriēoi
fytyrėn time .Disa sekonda me vonė edhe fytyrėn e tij.Shtanga. Ndodhej
disa hapa larg meje .Dukej tmerrėsisht bukur.Kishte veshur nje kostum
tė zi dhe
kishte vendosur kravatė.Atė ditė rrobat e gjera nuk bėnin pjesė nė planin qė e kishte menduar.

E harruar pėrballe syve tė tij..e dallova shumė vonė qė nė dorė mbante njė mori kartonesh tė mėdhenjė.
Pastaj e ndjeva qė pėrreth nesh kishte poashtu njė mori njerzish.Kush tjetėr pos tėrė shoqėrise se tij.
Por pėrveē ne tė dyve askush tjeter nuk ishte i ndriēuar.

Ndėrkohė qė muzika degjohej ne sfond .. ai vazhdonte tė me shikonte sikur te donte tė mepyeste nėse isha gati.
Mora frymė thellė pa e hequr vėshtrimin nga Ai.Bėnte tė njejtėn gjė dhe nė tė njejten kohė tėrhoqi kartonin e parė .
Me nje shkrim tė artė nė t
ė ishin shkruar keto fjale:
1.Mirėserdhe,e dashur .
I dhashė nje buzeqeshje ne ato momente qė linte tė nėnkuptohej njė‘’Mirėsetegjej’’.
Pastaj lexova kartonin e dytė kėtė herė shkruar meshkronja mė te imta:

2.Dashuria ėshtė madheshtore.Ti sonte dukesh e tillė.
Qėndroja ashtu pa levizur.Vetem tingujt e muzikės
me kumbonin veshtė.Ne kartonin e trete shkruhej:
3.Ti je gjėja me e bukur qė mė ka ndodhur.Ti je jeta ime!
Nė ato ēaste vėshtrimi i syve tė tij po me
ēmendte .Akoma nuk levizja.
4.Kam shume gjėra pėr tė ti thėne.
Nuk e di nėse do tė jem nė gjendje te qendroj nė
kėmbė prandaj mjaftojne kėto.Faleminderit ,shpirt
Keto fjale nuk ia thashė kurre.Me njė qendrim tė perhumbur lexova kartonin e pestė:
5. Por sot do te ti them vetėm dy.Mos i harro kurrė.
Jo vetem kėto ..por asnjė fjale tenden.
6.Ti per mua je perfekte
7.Dhe
8.Te dua .
Nuk po ju besoja syve.Kjo e fundit jo vetėm qė ishte shkruar ..por e tha edhe zėri i tij i ėmbėl.
Pastaj hetova kartonin e fundit.Ishte ne formė ylli dhe thoshte:
9.Urime ditėlindjen ,Zemėr.
Ndihesha si e rene nga qielli..ku sapo kisha pare engjujt.Kisha njėmije lloj emocionesh.
Zemra ishte ēmendur.
Disa sekonda mė vone ndjeva doren e tij tek tėrhiqte tė timen drejt buzėve te tij.
Pastaj tjetren pėrreth.
Pashe buzėqeshje ne fytyrėn e tij...degjova prapė TE dua .
Gjithqka qė munda ti thosha ishte ‘’Faleminderit’’.Erdhi koha kur duhej tė vallėzonim.
Mbylla sytė.I vetmi veprim qė mund ta bėja.Trupattanė ishin njė.
Pastaj edhe fytyrat.Nje ēast me vonė buzet moren tjeter drejtim.
Nuk ishte puthja jonė e parė...por mė e ėmblja e atyre ditėve.
Muzika e lehte perfundoi per tia lene rendin urimit.
Kurrė
skisha dėgjuar aq shume zera ta thoshin kėtė urim.Me vonė zbulova nje
torte qe mua mu duk me gjigandja qė kisha parė.Sipėr saj ishte vėnė
numri shtatėmbėdhjete.
Pastaj dėgjova duartrokitje ...pėrsėri urime.Pastaj ēdo gje qe ndodhte ne nje club nate.
Kishte qenė ideja e tij.Gjithqka vetėm per mua.Por kjo nuk ishte e tėra.Ajo natė ishte e jona.
Atė ditė kisha ditėlindjen.Mbusha shtatėmbėdhjetė vjet.Atė diė humba virgjėrinė.
Vetėm pėr hir tė dashurisė.Vetėm pėr dashuri zhvendosim male e detėra dhe heqim tė shtatė vellot.
Vetėm per hir tė dashurisė jeta ringjallet.
Sot kam ditelindjen .Mbush tetėmbėdhjetė vjeē.Sot po bie bore.Eshte e enjte.
Sot nuk jam mė e virgjer.Por pėr asnjė ēast nuk pendohem.
Neser mund te kem ditėlindjen.Mund tė mbush pesėdhjetė vjeē.Imazhet e ditelindjes
sime te shtatėmbedhjete jane te vetmet qe do tė reflektojne mendjen time.
Ajo qė perjetova atė ditė nuk do tė shlyhet kurrė.


Sot kam ditelindjen .Mbush tetėmbedhjete vjeē. Sot nuk ishte zėri i tij ai qė mė zgjoi.
Fjalet e tij nuk ishin te parat qė i dėgjova.Sot mora shumė dhurata.E vetmja dhurat
ė qe desha ishte qe ai tė vije.
Por nuk erdhi .As mesazh urimi nuk me dėrgoi.Ne undamė...por une e dėshiroj akoma.
E pres.Dashuria ime nuk njeh kufi.
Kjo eshte historia ime.Tė gjithe edine.Tė gjithė mė japin te drejte.

Pėrjetė me ty, i dashur.Pėr aq kohė sa do tė zgjasė pėrjetėsia.

Me dashuri ,Hera.

heraqenka e mrekullueshme kjo histori! Zemer ! 231696 Zemer ! 231696 Zemer ! 231696 Zemer ! 231696

vetem mos u pendo per ato momente te bukura qe ke kaluar me te! se jeta kshu eshte... po sduhet te na mposhti ajo! jemi ne qe e kemi jeten ne dore dhe jo jeta neve Zemer ! 189962
Eda
Eda
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 01/01/1922
Numri i postimeve Numri i postimeve : 6429
Vendndodhja Vendndodhja : itali
Humor Humor : hmmm
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 01/12/2009
Falenderimet Falenderimet : 121

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Zemer ! Empty Re: Zemer !

Mesazh nga Hera Fri Feb 19, 2010 2:44 pm

Falemidnerit edaa , sigurisht qe ne jemi ata qe e jetojme ..edhe pse ndonjeher gjerat ndodhin pa pike kuptimi .. Zemer ! 189962
Hera
Hera
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 28/01/1956
Numri i postimeve Numri i postimeve : 7239
Vendndodhja Vendndodhja : Pristina,Republic of Kosovo
Hobi Hobi : Piktura,shetitjet
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 20/01/2010
Falenderimet Falenderimet : 10

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Zemer ! Empty Re: Zemer !

Mesazh nga Hera Tue Mar 02, 2010 7:36 pm

Jeta..



Dikur dikush tha : kurre mos thuaj kurre; jeto per vete ..leri te tjeret te jetojne ..

Detyra me e madhe ne bote eshte te dishe te jetosh .. te duash eshte e lehte por ti besh te tjeret te duan ty eshte e veshtire..

Jetova shume vite me endrra dhe shpresa ..kerkova diqka me shume se qe me eshte ofruar ..edhe pse e dija qe kjo nuk eshte e drejte dhe se duhet te pajtohesha me aq sa kisha ..

Por deshirat thurrin endrra dhe endrrat shedndrrohen ne synime ..kush ka fatin e tere botes mund ti realizoj .. te tjeret mundohem .. por kur besimi mungon e them me bindje se nuk do tia dalin kurre ..

Isha shum e lumtur ndoshta dhe nuk arrija ta kuptoja se duhet te krenohesha qe Zoti me fail dhe me krijoi ..qe mamaja me rriti dhe me udhezoi .. qe me deshti dhe me adhuroi…

Nuk edija qe njerzit vuanin ..sepse ju mungonte dikush ose diqka ..nuk e dija qe ata pikelloheshin per ate qe nuk mund ta shihnin me kurre .. nuk bente pjese ne mendjen time se dikujt Zoti nuk I kishte ofruar gjithqka ..qe dikush nuk arrinte te shihete e as te degjonte ..qe nje njeri skishte zemer e shpirti do ti fluturonte se shpejti …qe nje femije po qante sepse nuk arrinte te mboshte dhimbjen qe e mundonte … kurre nuk I kisha quar ne mendje keto gjera ..per mua ekzistoja vetem une ..dhe deshiroja qe vetem une te kisha gjithqka ..dhe askush tjeter ..ndoshta isha budallaqe akoma isha femije ..por dominon fakti qe une duhet teperpiqesha te mendoja se perse isha dhe jam ashtu .

Duhet te perpiqesha te ndryshoja…!!

Por se bera asnjehere.Dhe mora denimin me te madh qe mund vetem ta paramendoja.U rrita por do te deshiroja ndonjehere te kisha mbetur akoma femije.

Te mos i perjetoja plaget qe tani po me therrin shpirtin.

Humba njeriun me te mire te jetes .Ate qe me fali lumturine .Dashurine dhe sinqeritetin qe une deri ne ato qaste si meritoja aspak,pas gjithe asaj qe i kisha bere.

Kur u largua ,u pendova dhe pendohem edhe sot e kesaj dite se si kam mundur ta le te me ike.

Si sja kam shprehur ate qe ndjej.Mora plage,dhe askush smund ti sheroj.Jam e vetme.A ka me keq.Por une di qe ky eshte denimi im pas gjithe asaj qe kalova.E meritoj dhe e pranoj.

Por do te deshiroja te kisha tani ato deshirat e femijerise .Qe te mendoja se bota me perkiste vetem mua.Te jem vajza e mamit , te ulem ne prehrin e saj dhe te degjoj perrallat e bukura qe me tregonte.

Te pakten athere nuk kisha mundesine ti beja keq askujt.S’njihja dashurine e as qiellin e shtate.

Jetoja boten time dhe ajo ishte me e mrekullueshmja..
Hera
Hera
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 28/01/1956
Numri i postimeve Numri i postimeve : 7239
Vendndodhja Vendndodhja : Pristina,Republic of Kosovo
Hobi Hobi : Piktura,shetitjet
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 20/01/2010
Falenderimet Falenderimet : 10

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Zemer ! Empty Re: Zemer !

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi