♥♥♥♥♥.ShoqeriaJone.♥♥♥♥♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pėr ēka mendon ai derisa bėn dashuri?!!

Shko poshtė

Pėr ēka mendon ai derisa bėn dashuri?!! Empty Pėr ēka mendon ai derisa bėn dashuri?!!

Mesazh nga CLICHE' Sun Aug 25, 2013 2:32 pm

Derisa ėshtė i shtrirė nė shtrat, truri i tij pandėrprerė ėshtė nė veprim. Madje, gjatė bėrjes seks, mendimet i ka si tė marrėzishme. Studioni dhe analizoni 5 mendimet e tij tipike dhe nė kėtė mėnyrė do ta mposhtni pasigurinė tuaj.
Pėr ēka mendon ai derisa bėn dashuri?!! Sekret-e1343340826184
Kur meshkujt vendosin tė bėjnė seks, atyre nė kokė u ngulitet vetėm njė gjė: unė kėtė dėshiroj ta bėj. Edhe ju mund ta merrni me mend se si ai nė hall tė epsheve ėshtė nė gjendje ta gjenerojė vetėm njė mendim: “Oh, e dashur”, “e vetmja e dashura ime”, etj. Mirėpo, herėn e parė ai sillet si de Soto, Issac Nevton dhe Voody Allen, njėherė si hulumtues, mendimtar dhe i marrė me epshet e tija, i entuziazmuar nga zbulimet, i gėzuar pėr fatin e tij dhe i brengosur pėr nervozizmin e tij. Mė poshtė po japim pėrshkrimet e tij dhe sjelljet fėmijėrore gjatė bėrjes seks.

1. O Zot, ajo lakuriq duket super!
Pa marrė parasysh pėrvojat seksuale, mashkulli nuk mund tė lodhet duke e shikuar femrėn se si ajo del nėn dush dhe e kap peshqirin, duke i veshur brekėt. Kjo gjė shkakton reagim nė trurin e mashkullit ashtu siē shkakton me tė marrė tė birrės pa pagesė ose tė njė bilete pėr njė ndeshje tė futbollit, pra kemi tė bėjmė me njė eufori tė shfrenuar.
John, 30-vjeēar thotė: “Kur pėr herė tė parė e kam parė me brekė, kam menduar se bytha e saj do tė dukej si njė vepėr e vogėl artistike. S’ka gjė mė mallėngjyese se kur ta shohėsh femrėn e cila zhvishet dhe i heq jelekėt nga gjoksi, me rastin e marrėdhėnies sė parė seksuale”.

2. A ėshtė mjaft i gjatė, i fortė dhe i qėndrueshėm?
Madhėsia, fortėsia dhe qėndrueshmėria janė cilėsitė tė cilat meshkujt i kanė kėrkesa parėsore, por kėto janė edhe tri brengat mė tė mėdha, tė cilat i kanė meshkujt me penisin.
Meqenėse ereksioni ndodh pra atyre gjėrave tė kėqija, djelmoshat ndiejnė presion jashtėzakonisht tė madh. Nėse diēka nuk ėshtė nė rregull me ereksionin, psikologjikisht kjo mund tė interpretohet sikur diēka nuk ėshtė nė rregull me burrėrinė e tij. “Penisi, kėshtu ėshtė i paparashikueshėm”, thotė Oto, 30-vjeēar. Shpesh pėr shkak tė nervozizmit, penisi nuk mbetet i fortė, ose kemi tė bėjmė me shqetėsime tė ndryshme dhe ēdo gjė kryhet shpejt. E vetmja gjė qė ėshtė edhe mė e keqe se kjo, do t’ju thotė secili mashkull, e fjalėt tuaja janė: Ashtu ėshtė, apo jo, po a?”
Nėse tregohet i pėrafėrt me situatėn, dhe prapė do tė brengoset se ėshtė sa duhet i mirė, pra tė krahasohet me ish-tuajin. Do tė dalė supozimi se ish-partneri juaj ka qenė bandill (ēapkėn) jashtė kategorisė dhe se ai si lypės, duhet tė ketė turp. Nėse i flisni fjalė tė ndyta, se p.sh. ai ėshtė i fortė dhe i madh, do ta fokusoni 100% koncentrimin e tij mbi vete.

3. Ēfarė fati kam, kur tani bėj dashuri?
Nėse njė bandill (ēapkėn) i ndershėm do tė duhej t’i veēonte 50 momentet mė tė mira tė jetės sė tij, do tė mund tė lidheshim me kusht se mė tepėr se gjysmėn e atyre momenteve do t’ua kushtonte seksit. Pėr mashkullin mė mirė ėshtė tė bėjė dashuri se tė ketė njė pjesė tė drekės, dy cigare, shishet me verė tė mirė, madje edhe vetė ndeshjet e futbollit. Nė ēastin kur pranon tė bėj seks, truri i tij vjen nė gjendjen e deliriumit tė egėr. Seksi ėshtė gjėja mė e bukur qė ka mund t’i ndodhė dhe ai do tė japė ēdo gjė nga vetja pėr t’ju bindur pėr kėtė gjė. Kjo ėshtė periudha kur ai kėrkon ēdo lėvizje tuajėn, aromėn e tė gjitha aromave tuaja, jeton me feminitetin tuaj. Kėto mallėngjime nuk ndėrpriten kurrė, pa marrė parasysh se sa herė nė jetė ka pasur raste tė tilla. “Jam i lumtur dhe nuk kam kurrfarė problemesh pėr t’u njoftuar me femra, por kur duhet ta bėj kėtė, gjithnjė mendoj
se femra tė cilėn e kam vėnė nė “shėnjestėr” a do tė bėjė me tė vėrtetė dashuri me mua?”, thotė njė 28-vjeēar.

4. A ia kam plotėsuar dėshirėn?
Mashkulli, edhe nėse ka lexuar pėr teknikėn e orgazmės tė femrave, ai e di se secila femėr ndryshon nga njėra-tjetra. Fshehtėsia se si ta sjellė nė kulminacion marramendės, mund ta shkatėrrojė ēdo mashkull nėse partnerja me emocione dhe epshe tė mėdha nuk e bėn me dije se si seksi me tė ėshtė eksplodim i fuqishėm dhe buēitės.
“Kur bėj dashuri, sidomos nėse pėr herė tė parė jam me ndonjė femėr, dėshiroj qė ajo ta arrijė orgazmėn pėr kėto arsye: 1) dua ta kėnaq atė, 2) kjo ėshtė detyrė imja dhe 3) do tė jem mė pak burrė, nėse kėtė nuk e bėj”, thotė Pavao, 29 vjeē. “Gjatė marrėdhėnieve seksuale, vazhdimisht mendoj se a do tė mund ta kėnaq partneren. Partneri juaj e di nėse ju kėnaq herėn e parė, se ka shanse qė atė ta bėjė edhe herėt e tjera.” Kjo ėshtė “garancia” dhe qėllimi i ēdo mashkulli.

5. Vetėm tė mos bėhet histerike pas seksit
Meshkujt ndiejnė uri intensive pėr seks, por e dinė mirė se nė jetė asgjė nuk ėshtė “falas”.
“Po mendoj shpesh a thua seksi do ta bėjė histerike dhe se a do tė kėrkojė edhe diēka prej meje”, thotė Iva, 28 vjeē. Ėshtė fakt se jam i vetmuar dhe shoh shumė femra, pra edhe kam jetė intensive seksuale. Por, nganjėherė nuk e kam lehtė tė jetoj me seks, sepse pyes veten: ” A thua unė nesėr duhet ta thėrras atė?” Gjatė kohės sė seksit ai ėshtė nė gjendje tė mendojė p.sh. mu tash telefonat nė ndėrmarrjen tonė po ndėrrohen, mobilin e ka tė prishur, nė shtėpi nuk ka pasur kurrė. Ky ėshtė vetėm manifestim i situatės madhėshtore postseksuale mėngjesore dhe dėshira e tij ėshtė qė t’i iket lidhjes. Mė sė lehti ėshtė t’i ikėsh kėsaj situate, t’i analizosh tė priturat tua dhe tė sajat para se tė pėrfundoni nė shtrat. Nėse jeni tė vetėdijshėm pėr pasojat para se t’ia filloni tė putheni dhe t’i zhvishni rrobat, mėngjesi do tė jetė mė i kėndshėm pėr ju tė dy.

Deklaratat tė cilat mund ta shkatėrrojnė edhe paralojėn mė tė mirė
Nuk kam qenė i sigurt se femra tė cilėn e kam prurė nė shtėpi dėshiron qė tė kemi marrėdhėnie seksuale. Definitivisht, pas gati njė ore prekjeje…, ajo pranoi. Kam qenė i bindur se do tė mė refuzojė dhe me kėtė rast i thashė: “Mendova se do tė mė refuzosh”,
Qėllojeni se ēfarė mė tha! (S.L., 29).

Kam pasur marrėdhėnie seksuale me femrėn, e cila nuk mė ka tėrhequr shumė. Ereksioni im ka qenė i dobėt, ndėrsa situata gjithnjė e mė e pakėnaqshme, kėshtu qė pėr tė mos e ndier ajo veten keq, i thashė: “Mė vjen keq qė aq shumė po zgjat Nuk ėshtė problemi te ti. Mendoj se kam masturbuar pėr sė tepėrmi si fėmijė”. Pamjet nė fytyrėn e saj mė binden se ėshtė mė sė miri qė sa parė tė zhduket nga kėtu. (K. 24).

Kam pėrdorur njė klishe tė tillė qė edhe sot e kėsaj dite nuk mund tė besoj, mė besoni kjo ėshtė e vėrtetė. Pas gati njė ore puthjeje e paraloje, pėrnjėherė kam bėrtitur: “O, Zoti im, Suzana!”, e nė realitet bėja dashuri me njė femėr tjetėr me emrin M…Pastaj, mezi jemi pajtuar./telegrafi/
CLICHE'
CLICHE'
WebMaster
WebMaster

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 10152
Vendndodhja Vendndodhja : Nen lekuren e MONDIT!!
Hobi Hobi : CSI
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 14/08/2012
Falenderimet Falenderimet : 38

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi