♥♥♥♥♥.ShoqeriaJone.♥♥♥♥♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rita, mbresa tė mira nga Kosova (Foto/Video)

2 posters

Shko poshtė

Rita, mbresa tė mira nga Kosova (Foto/Video)  Empty Rita, mbresa tė mira nga Kosova (Foto/Video)

Mesazh nga Ylli Tue Sep 11, 2012 8:33 am

Rita, mbresa tė mira nga Kosova (Foto/Video)  F.0909222544860_m

Kėngėtarja shqiptare me famė botėrore, Rita Ora, ka njoftuar se ka pėrfunduar xhirimet e klipit tė saj nė Kosovė. Ajo ka thėnė se po ndihet mirė qė ėshtė nė Kosovė sė bashku me bashkėpunėtorėt e saj pėr klipin, ku fėmijėt dhe tė tjerėt e kanė bėrė tė duket shumė mė mirė.

Rita, mbresa tė mira nga Kosova (Foto/Video)  Rita-m2

“Jam kėnaqur, nuk di si tė tregoj qė jam gėzuar qė videoklipi ėshtė pėrfunduar. Mė falni qė nuk di shqip, fatkeqėsisht, por do tė provoj. Faleminderit qė keni ardhur dhe shpresoj qė t’iu pėlqejė kur tė dalė”.

“Kam vendosur ta bėj klipin nė Prishtinė, sepse jam lindur nė Prishtinė, kam familjen kėtu dhe gjithmonė kam dashur tė shoh bukuritė qė ka Kosova”, ka deklaruar Rita.


Rita, mbresa tė mira nga Kosova (Foto/Video)  Rita-m1

E pyetur pėr lidhjen e saj mė vėllanė e Kim Kardeshian, kėngėtarja ka theksuar se pėr momentin ėshtė vetėm.

Siē transmeton Kosovapress, ajo ka thėnė se nuk ėshtė ftuar presidentja Atifete Jahjaga pėr koncert, por ka ide qė tė bėjė njė koncert. Po ashtu, Rita nuk ka marr ftesė pėr festėn e 28 Nėntorit nga Shqipėria, por thotė qė nėse ka mundėsi do tė jetė prezente atje.

Gjatė qėndrimit tė saj nė Kosovė, krijuesja e hitit “Hot Right Now” tė dielėn pasdite u takua me ministrin e Kulturės, Memli Krasniqi, pėr tė cilin nuk kishte ditur qė ėshtė kėngėtar.

Rita, mbresa tė mira nga Kosova (Foto/Video)  Rita-m

“Puna jote, suksesi yt, gjithė ai imazhi yt qė e ke transmetuar gjithandej globit ka bėrė krenarė gjithė Kosovėn dhe gjithė shqiptarėt. Pėr ne je imazhi mė origjinal, krenaria dhe vlera qė ka ky popull”, kėshtu i ka thėnė ministri Krasniqi kėngėtares sė famshme nga Kosova.

Ai i ka dhuruar asaj instrumentin e lashtė ilir, okarinėn si dhe hyjneshėn nė fron, si simbole tė civilizimit tė hershėm nė Kosovė. E Rita ka zgjedhur t’i japė ministrit albumin e saj tė parė tė titulluar “Ora”, i cili ka disa ditė qė ėshtė lansuar dhe ėshtė nė top listėn e albumeve mė tė pėlqyera nė botė. /Telegrafi/

[url=https://www.youtube.com/embed/SmgA-FOM830 ]https://www.youtube.com/embed/SmgA-FOM830 [/url]
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Rita, mbresa tė mira nga Kosova (Foto/Video)  Empty Re: Rita, mbresa tė mira nga Kosova (Foto/Video)

Mesazh nga 1shkodrane Tue Sep 11, 2012 1:14 pm

Rita Ora eshte nje kengetare e mjaft e kompletuar si dhe shume kengetare shqiptare tjera qe kane nje ze shume potent , e konsideroj me fat sepse ka arritur te marre fame ne ne boten e muzikez boterore qe s eshte aspak e lehte sic dihet.Me shokon fakti qe Rita nuk flet shqip sepse ka shume shqiptare qe kan lindur jashte tojeve tona dhe flasin nje shqipe majft te mire.
1shkodrane
1shkodrane
Moderator/e
Moderator/e

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1794
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 08/09/2012
Falenderimet Falenderimet : 6

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Rita, mbresa tė mira nga Kosova (Foto/Video)  Empty Re: Rita, mbresa tė mira nga Kosova (Foto/Video)

Mesazh nga Ylli Tue Sep 11, 2012 2:15 pm

Rita ka imigruar ne Angli si 1 vjecare, mirepo vertete kjo nuk e aresyeton qe nuk flet shqip, sepse prinderit i ka me vehte dhe jane shqiptare apo jo...eshte dicka qe une vertete nuk e kuptoj (te mos them e urrej) tek shqiptaret qe jetojne jasht trojeve etnike.
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Rita, mbresa tė mira nga Kosova (Foto/Video)  Empty Re: Rita, mbresa tė mira nga Kosova (Foto/Video)

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi