♥♥♥♥♥.ShoqeriaJone.♥♥♥♥♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

COPEZA JETE!!

4 posters

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtė

COPEZA JETE!! Empty COPEZA JETE!!

Mesazh nga CLICHE' Sun Sep 09, 2012 7:03 pm

Donte tė ikte larg, diku ku s'mund ta njihte askush. Tani u drejtua pėr nga njė park i afėrt me qendrėn e qytetit dhe u ul nė njė nga stolat e tij.
Sa kishte ndryshuar jeta e saj. Tanimė edhe vetė s'po e kuptonte, ēfarė po i ndodhte. Nuk e donte vazhdimin e asaj kohe tė egėr qė e priste. Nu...
k donte as ta kujtonte atė qė i kishte ndodhur, por nuk mundej. Nganjėherė ėshtė aq e pamundur t'i shmangesh kujtimeve. Ato janė poli i kundėrt i njė magneti qė, sa herė i largohen mendjes sonė, me mė tepėr ngulm i kėrkon mendja t'i kujtojė...
Iu lut ta degjonte pėr ta bėrė tė kuptonte se duhej tė ishin bashkė pėrgjithmonė, por ai nuk donte. Njė dėshirė e fortė e shtynte drejt njė tjetre. Ajo iu lut, por nuk bėri tė mundur asgjė. Ai e la...
Dashurinė me tė e kishte konsideruar gjėnė mė tė fortė qė kishte brenda vetes, por tani kishte kuptuar se kėsaj ndjenje i kishte parė vetėm anėn e saj tė jashtme. Pėr tė, kjo ndjenjė, kishte pasur dhe njė anė tė brendshme shumė ndryshe nga ana e jashtme.
Nuk pendohej pėr fundin e asaj lidhjeje, pėrkundrazi. Ishte e lumtur qė nuk po qėndronte mė nė krahėt e atij qė, nė njė tė ardhme shumė tė afėrt, do ta braktiste. Fundi ishte mė i mirė tani, pasi mė vonė do tė fundosej mė tepėr nė vorbullėn e dashurisė dhe do ta kishte mė tė vėshtirė tė dilte nga dallgėt e stuhishme tė vetė ndjenjave tė saj.
Ajo qė nuk pėlqente, ishte se, fati e kishte vendosur nė njė vend ku pozicionin e parė nė jetėn sociale, e zinin paragjykimet. E kishin parė nė vendet publike me tė dhe tani shtireshin sikur u vinte keq, kur nė realitet, mezi e fshihnin njė buzėqeshje pėrbrenda.Tani po e shihnin sėrish tė ulur aty. Ajo, pa vetėdije, i shihte nė sy. Njėri tregoi me dorė drejt saj dhe filloi tė qeshte. Sa i pamėshirshėm. Me siguri qė nuk do tė kishte vetė njė motėr, pasi vetėm atėherė mund tė ishte i ndėrgjegjshėm pėr plagėt qė po hapte. E dinte, e kishin mėsuar se, tė kapeshe pas fjalėve tė kėqija tė tė tjerėve pėr ty, do tė thoshte tė harroje ekzistencėn tėnde, por mund tė harrohen dot ato gjeste qė tė lėndojnė?
Rrėmbeu ēantėn dhe u ngrit nga stoli. Jeta i kishte falur goditje. Mbase donte ta shihte mė tė fortė se mė parė. E kishte vendosur atė qė do tė bėnte; Shigjetave tė tė tjerėve pėr ta rrėzuar, pėr ta shtypur me kėmbė, do t'u pėrgjigjej me po tė njėjtėn monedhė, madje dhe mė ashpėr. Tani do tė njihnin njė pjesė tė re tė karakterit tė saj. Tė njė karakteri dikur aq te brishte, sa krahet e nje fluture ;'))
CLICHE'
CLICHE'
WebMaster
WebMaster

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 10152
Vendndodhja Vendndodhja : Nen lekuren e MONDIT!!
Hobi Hobi : CSI
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 14/08/2012
Falenderimet Falenderimet : 38

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

COPEZA JETE!! Empty Re: COPEZA JETE!!

Mesazh nga CLICHE' Tue Sep 11, 2012 1:17 am

TRIUMFI I NDJENJAVE :))


Mjedisi pėrreth ishte i gjelbėruar dhe nga pjesa e luleve, vinte njė aromė mjaft e kėndshme. Nė qendėr tė atij lokali ishte njė tavolinė e veēantė ku zakonisht uleshin ēiftet qė pėrzgjidhnin atė vend pėr tė organizuar dasmėn e tyre. Sot atje qėndronte njė djalė 25 vjeēar me njė tufė trendafilash tė kuq mbi tavolinė.
Njė vajzė hyri nė lokal dhe, duke buzėqeshur, u drejtua nga tavolina e djalit. - Si gjithmonė rrezėllitėse! - tha djali.
- Faleminderit Liam! - ia ktheu ajo.
Liami mori buqetėn me lule dhe ia dhuroi. Ajo i fali njė puthje nė faqe dhe mė pas u drejtua pėr nga karrigia e saj. Ai e ndihmoi dhe u ul pėrballė me tė. Pas njė bisede tė shkurtėr, ai u ringrit nga vendi i tij dhe shkoi pranė karriges sė saj. Iu ul nė gjunjė dhe pėrreth tyre, tė gjithė po mbanin vesh. Mbase asnjėherė nuk e kishin parė diēka kaq tė veēantė nė kėtė lokal. Ndėrkohė Ela po rrinte e befasuar nga gjithēka.
Liami nxorri nga xhepi i xhaketės njė kuti unaze. E hapi dhe, i pushtuar paksa nga emocionet, filloi tė thoshte :
-Ela, unė sot e mendoja ditėn e duhur pėr kėtė gjė. Nuk mund tė prisja mė gjatė. Sot tė kėrkoj tė marrėsh vendimin pėrfundimtar mbi lidhjen tonė. Unė e ndjej se je gjithė ekzistenca ime. Pėr mua nuk ka rėndėsi, nėse jashtė bie shi, apo ndodh ndonjė stuhi. Ti je dielli im. Gjithēka e imja fillon e mbyllet tek ty. Pėr ne nuk ka NE. Ne jemi ''NJĖ''! Pranon tė martohesh me mua?
Pas kėtij fjalimi, nė fytyrė i ra njė skuqje e lehtė. Nėn vėshtrimet e tė gjithė atyrė qė ishin ulur nė lokal, ishte normale qė tė kishe emocione.
-Patjetėr qė pranoj. E kam pritur kėtė moment dhe tė falenderoj qė ma bėre realitet. Gjithēka e bėre tė dilte mė e bukur nga ajo qė kisha ėndėrruar.
Mė pas, ajo u ngrit nė kėmbė dhe ai gjithashtu bėri po atė veprim. I vendosi unazėn nė gishtin e duhur tė fejesės nė dorėn e majtė dhe mė pas tė dy e puthėn njėri - tjetrin me ndjenjė. Pėrreth duartrokitjet u bėnė mė tė forta, por ata tė dy ishin bėrė pjesė e vorbullės sė dashurisė tashmė. Pėr ta, nė kėto ēaste, nuk ekzistonte mė bota e jashtme..
CLICHE'
CLICHE'
WebMaster
WebMaster

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 10152
Vendndodhja Vendndodhja : Nen lekuren e MONDIT!!
Hobi Hobi : CSI
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 14/08/2012
Falenderimet Falenderimet : 38

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

COPEZA JETE!! Empty Re: COPEZA JETE!!

Mesazh nga kanitaa Thu Sep 13, 2012 8:43 am

Dashuria e vėrtetė nuk duron fjalė, andaj edhe askush deri mė sot nuk e ka definuar saktė. Pėr tė gjatė historisė kanė thėnė plot dokrra dhe doktrina, menēuri dhe menēurina, por jo tė sakta, andaj, mu pėr kėtė ne kemi shumė definicione "tė bukura" pėr dashurinė...

Dikush qė, vėrtetė na do, kurrė nuk do tė thotė: "Oh sa tė dua!". Sė paku nuk do tė teproj me kėtė shprehje. Sepse, ne, atė dashuri do ta ndjejmė, nė frymėn, nė shikimin, nė lėvizjen...nė vetė prezencėn e tij. Prandaj, ai, nuk duhet tė na flas fare, ose,...edhe letė na flas, le tė na kundėrshtoj, tė mos pajtohet me ne, dhe...ne...sėrish, nga ai do ta ndjejmė dashurinė ēdo fjalė e thėnė nga ai do tė reflektoj dashuri.

Pse ėshtė kėshtu?

Sepse, kush tė do vėrtetė, tė do nė heshtje, nė qetėsi. Me atė ndjenjė tė fshehur nė brendi dhe pa etiketime. Mė pas, kjo farė e mbledhur diku nė thellėsi, fillon tė gufoj nė aksion, nė vepra. Shpėrthen nė atė ēfarė ndjehet e jo thuhet.

Kjo ėshtė dashuria e vėrtetė. ZEMRA IME [b]
kanitaa
kanitaa
Mik i Forumit
Mik i Forumit

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 10/07/1990
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1664
Vendndodhja Vendndodhja : Tetov
Hobi Hobi : skam
Humor Humor : .....
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 18/06/2012
Falenderimet Falenderimet : 6

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

COPEZA JETE!! Empty Re: COPEZA JETE!!

Mesazh nga CLICHE' Sat Sep 22, 2012 4:14 pm

Shume origjinale dhe domethenese edhe pse fatkeqesisht sot i kan humbur vlerat gjithseciles fjale dashurie!!


Edituar pėr herė tė fundit nga CLICHE' nė Sat Sep 22, 2012 4:22 pm, edituar 1 herė gjithsej
CLICHE'
CLICHE'
WebMaster
WebMaster

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 10152
Vendndodhja Vendndodhja : Nen lekuren e MONDIT!!
Hobi Hobi : CSI
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 14/08/2012
Falenderimet Falenderimet : 38

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

COPEZA JETE!! Empty Re: COPEZA JETE!!

Mesazh nga CLICHE' Sat Sep 22, 2012 4:20 pm

Pse ndodh keshtu,vall kush e di,a e kupton ndokush kete njerezi?...dikush qesh,dikush vajton,dikush qan dikush gezon,dikush hesht,dikush flet,dikush ngrihet e bertet....dikush vuan e s'bene ze,dike jeta jetim e le...por prap askush s'kupton perse ne kete jete ekziston....dicka vlen e dicka s'vlen,nje dite iken e nje dite vjen....por jeta nuk persoset,dikush ngrihet dikush fundoset....me degjoni,ku...
sh me thote,perse eshte ndertuar keshtu kjo bote?...ku gjithcka eshte bardh e zi,nje dite djell e nje dite shi....nje dite parajse e nje dite ferr,nje nat drite e nje nat terr....ecim me jeten,ikim diku larg,koha qe s'ndalet c'do dite na plak...por prap nuk kemi guxim,nuk mundemi jetes ti nxjerrim nje kuptim....e ne heshtje me kohen ne shkojme,c'rol patem ne jete,kurre s'do e kuptojme....<
CLICHE'
CLICHE'
WebMaster
WebMaster

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 10152
Vendndodhja Vendndodhja : Nen lekuren e MONDIT!!
Hobi Hobi : CSI
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 14/08/2012
Falenderimet Falenderimet : 38

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

COPEZA JETE!! Empty Re: COPEZA JETE!!

Mesazh nga CLICHE' Tue Sep 25, 2012 11:14 pm

Te urresh gjithe trendafilat sepse u gjakose nga nje gjemb,
te mos besosh enderrat sepse njera nuk u be realitet,
te humbasesh besimin te Zoti sepse nuk iu pergjigj lutjes tende,
te dorezohesh sepse deshtove drejt suksesit njehere,
te urresh te gjithe shoket, sepse njeri te tradhetoi,
...
te mos besosh te dashuria sepse dikush te la,
Kujtohu gjithmone se koha do te sjell....
Nje shok te ri,
nje dashuri te re,
nje jete te re,
dhe mos u dorezo kurre, sepse jeta eshte dicka e mrekullueshme dhe plot surpriza''''.......
CLICHE'
CLICHE'
WebMaster
WebMaster

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 10152
Vendndodhja Vendndodhja : Nen lekuren e MONDIT!!
Hobi Hobi : CSI
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 14/08/2012
Falenderimet Falenderimet : 38

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

COPEZA JETE!! Empty Re: COPEZA JETE!!

Mesazh nga Ylli Thu Sep 27, 2012 8:18 am

Nese jeta jote sot eshte ferr
Shpresen mos e humb
Nese sot s'ke per te ngrene
Shpresen mos e humb
Nese sot asgje nuk shkon si duhet
Shpresen mos e humb
.
.
.
Sepse vetem ajo do te te bej ti tejkalosh te gjitha....
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

COPEZA JETE!! Empty Re: COPEZA JETE!!

Mesazh nga CLICHE' Sun Sep 30, 2012 5:42 pm


E ke menduar ndo1here,ti njeri cdo te thote te duash ne heshtje dhe dhimbje,te genjesh te tjeret duke genjyer veten,te zgjohesh cdo mengjes duke kerkuar 1 fill shprese dhe duke mbyllur cdo mbremje duke kerkuar pak qetesi.Te kane kaluar ndo1here ne mendje ashtu rastesisht?!Jo,ti nuk mund ti kesh menduar,ndryshe nuk do te ishe ky qe je sot.Nuk je as me pak e as me shume se 1imazh qe ende me torturon,me perndjek,me ngaterron mendimet dhe me shkakton konfuzion.E ke menduar ndo1here se atje tej,dikush qe quhet "Ajo" eshte ende duke jetuar mes loteve.Ajo ende,vazhdon te jetoje me ato copeza kujtimesh qe ti le pas,e qe jan rrenjosur thelle ne shpirtin e saj.Pret ne ankth,duke numeruar cdo sekond me shpresen se do te kthehesh.Degjon ate kolone zanore mes lotesh,Ajo qe ti i ndryshove jeten,e bere te besonte se dicka kishte ekzistuar per ty.Ajo po gabon serisht,ti je gabimi me i madh,ai gabim i pandreqshem.Lere te qete!Boll e torturove ne kete menyre! E di qe"Ajo"jam un?! COPEZA JETE!! 698127504


CLICHE'
CLICHE'
WebMaster
WebMaster

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 10152
Vendndodhja Vendndodhja : Nen lekuren e MONDIT!!
Hobi Hobi : CSI
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 14/08/2012
Falenderimet Falenderimet : 38

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

COPEZA JETE!! Empty Re: COPEZA JETE!!

Mesazh nga CLICHE' Sun Oct 14, 2012 5:32 pm


Zonja Lumturi...

S'tė kam shkruar kurrė ndoshta.... ndoshta sepse kurrė se kam njohur fytyrėn tėnde tė vėrtetė. Shpesh kam bėrė njė takim me vetveten nė pasqyrė dhe, kam vėnė re qė s’jam aq e shėmtuar
sa tė mė trembėsh kėshtu,apo tė mė lėsh kaq menjanė. Tė kam ndjekur shumė,tė betohem se ka pasur netė qė kam ecur vetėm drejt hapave tė t’u dhe vetėm dėshtova. Kam ecur shumė shpejt pėr tė tė arrirė,por
ti ke njė hap kalorėsi dhe ja mbathje aq shpejt sa i zhdukje gjurmėt. Jam gjakosur rrugėve tė kėtij qyteti vetėm pėr njė pėrqafim tėndin dhe nė fund...VETPĖRQAFOHESHA. Ti mė ke refuzuar gjithnjė...Por tani mjaft mė,tė premtoj qė s'do tė tė kėrkoj mė, s'do tė lutem mė tė mė kthehesh...djalli t’a marrė kam dhe unė krenarinė time, pas kaq shumė poshtėrimeve do tė tė lė tė qetė. Nėse njė ditė tė kujtohem...EJA...ti e di mirė ku tė mė gjesh. Gjithesesi ti do jesh e lumtur,dhe pa mu... E unė pa ty mund tė jem thjesht MIRĖ... Pas tė gjithave shpresoj qė njė ditė tė takohemi, pse jo edhe tė jetojmė bashkė...!!!
CLICHE'
CLICHE'
WebMaster
WebMaster

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 10152
Vendndodhja Vendndodhja : Nen lekuren e MONDIT!!
Hobi Hobi : CSI
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 14/08/2012
Falenderimet Falenderimet : 38

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

COPEZA JETE!! Empty Re: COPEZA JETE!!

Mesazh nga Lina Lina Sun Oct 14, 2012 7:04 pm

####^^^^^^^^#########^^ ####^^^####^#######^^####
####^^^^^^^###########^ ####^^^####^#######^^####
####^^^^^^^###########^ ####^^^####^#######^^####
####^^^^^^^####^^^####^ ####^^^####^####^^^^^####
####^^^^^^^####^^^####^ ####^^^####^####^^^^^####
####^^^^^^^####^^^####^ ####^^^####^####^^^^^####
####^^^^^^^####^^^####^ ####^^^####^#######^^####
####^^^^^#^####^^^####^ ####^^^####^#######^^###^
####^^^^##^####^^^####^ ####^^^####^####^^^^^##^^
####^^^###^####^^^####^ ####^^^####^####^^^^^#^^^
####^^####^####^^^####^ #####^#####^####^^^^^^^^^
####^^####^####^^^####^ ###########^####^^^^^####
##########^###########^ ^#########^^#######^^####
##########^###########^ ^^#######^^^^#######^####
##########^^#########^^ ^^^#####^^^^^^#####^^####

Lina Lina
Anetar/e aktiv
Anetar/e aktiv

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 262
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 26/04/2012
Falenderimet Falenderimet : 14

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

COPEZA JETE!! Empty Re: COPEZA JETE!!

Mesazh nga Lina Lina Sun Oct 14, 2012 7:04 pm

Pse u ndave per fjale te huja
pse me ben kaq shum te vuaj
pse i lejon tjeret te vendosin
se qka ndodh me ne
pse lejon te ndahen zemrat
ne dy pjes

tash eshten von per tu penduar
dhimbja zemren e ka ngrir
ska mbet asgje per tu shqiptuar
perveq fjales LAMTUMIR

Lina Lina
Anetar/e aktiv
Anetar/e aktiv

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 262
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 26/04/2012
Falenderimet Falenderimet : 14

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

COPEZA JETE!! Empty Re: COPEZA JETE!!

Mesazh nga CLICHE' Wed Oct 17, 2012 10:15 pm

Kisha nje deshire te forte per tu shtrire prane saj ne divan, ta perqafoja dhe te flija. Asgje te tipit seks si ne filma, madje fare seks . Vetem te flinim se bashku, te pafajshem. Por me mungonte kurajo, ajo e kishte nje te dashur, une isha si nje shkarje dheu , ajo si nje zane, une isha nje i merzitshem pa shprese dhe ajo pafund interesante. Keshtu qe u ktheva ne dhomen time dhe u shemba mbi krevat, duke menduar qe qeniet njerezore ishin si reshjet atmosferike, une nje shi i imet ndersa ajo nje ciklon .
CLICHE'
CLICHE'
WebMaster
WebMaster

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 10152
Vendndodhja Vendndodhja : Nen lekuren e MONDIT!!
Hobi Hobi : CSI
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 14/08/2012
Falenderimet Falenderimet : 38

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

COPEZA JETE!! Empty Re: COPEZA JETE!!

Mesazh nga CLICHE' Wed Oct 17, 2012 10:23 pm

" Rashe ne nje nga periudhat e mia patetike te mbylljes ne vetvete. Shpesh, me qeniet njerezore, te mira e te keqija, shqisat e mia shkeputen, lodhen: une heq dore. Jam e edukuar. Pohoj. Shtirem sikur kuptoj sepse nuk dua te lendoj askend. Kjo eshte dobesia qe me ka sjelle me shume telashe. Duke u perpjekur te jem e sjellshme me te tjeret, shpesh e gjej veten me shpirtin feta-feta, te katandisur si nje pjate makaronash te shtypura.
Nuk ka rendesi. Truri im mbyllet. Degjoj. Pergjigjem. Dhe ata jane teper te ngathet per te kuptuar se une nuk jam atje. "
CLICHE'
CLICHE'
WebMaster
WebMaster

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 10152
Vendndodhja Vendndodhja : Nen lekuren e MONDIT!!
Hobi Hobi : CSI
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 14/08/2012
Falenderimet Falenderimet : 38

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

COPEZA JETE!! Empty Re: COPEZA JETE!!

Mesazh nga Vizitor Mon Nov 26, 2012 5:51 pm

♥ Jam ne shpirtin tend i lumtur i qeshur ♥
♥ Jam ne trupin tend i humbur i zhveshur ♥
♥ Jam zjarr i pa dukshem nga hiri i fshehur ♥
♥ Jam me aromen tende i pa pire por i dehur ♥
♥ Jam jorgan endrrash qe ty te mbuloj ♥
♥ Jam dora qe dridhet kur ty te ledhatoj ♥
♥ Jam nata e pa gjum e mbushur me ledhatime ♥
♥ Jam puthja qe digjet tek ti frymarrja ime ♥
♥ Jam fjala e dhen besa e amanetit ♥
♥ Jam pa zemren time qe tek ti me mbeti ♥

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

COPEZA JETE!! Empty Re: COPEZA JETE!!

Mesazh nga Vizitor Mon Nov 26, 2012 5:52 pm

KURRE Mos u ngut per te gjetur nje partner , nuk ka rendesi koha ,POR kush eshte personi , kur vitet te kalojne do harrosh kohen kur jeni njohur Por kurre nuk do te harroni se me ke jeni duke jetuar ....

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

COPEZA JETE!! Empty Re: COPEZA JETE!!

Mesazh nga CLICHE' Mon Nov 26, 2012 6:56 pm

Gjej nje vajze qe lexon. Do ta kuptosh qe eshte e tille sepse ajo ka gjithmone nje liber te palexuar ne cante. Eshte ajo qe shikon me dashuri raftet e librave ne librari edhe ajo qe leshon nje pasthirrme te ulet kur gjen librin qe do. E sheh ate vajzen e cuditshme qe nuhat fletet e nje libri te vjeter ne nje dyqan librash te perdorur? Ajo eshte lexuesja. Ato nuk i rezistojne kurre tundimit te nuhatjes se faqeve, sidomos nqs ato jane te verdha.
Ajo eshte vajza qe lexon teksa pret tek kafeneja ne fund te rruges. Nqs i hedh nje sy filxhanit te saj qumesht pluhuri pluskon ne siperfaqe sepse ajo eshte perhumbur qe tani. Ka humbur ne nje bote te krijuar nga autori. Ulu. Ajo mund te te hedhi nje shikim, sepse shumica e vajzave qe lexojne nuk duan ti nderpresin. Pyete nqs i pelqen libri.
Bliji nje tjeter filxhan kafe.

Deshto ndaj saj. Sepse nje vajze qe lexon e di qe deshtimi gjithmone con ne kulminacion. Sepse vajzat e kuptojne qe cdo gje e ka nje fund. Se ti gjithmone mund te shkruash nje vazhdim. Se ti mund te fillosh serish e serish e prap te jesh heroi. Se jeta duhet ta kete nje a dy personazhe negativ.
Perse te kesh frike nga gjithcka qe nuk je? Vajzat qe lexojne e kuptojne se njerzit, si personazhet, zhvillohen.

Nqs gjen nje vajze qe lexon, mbaje afer. Kur e gjen ne oren dy te nates me nje liber shtrenguar ne kraharor duke qare, beji nje filxhan caj edhe perqafoje. Mund ta humbasesh per nja dy ore por ajo do te kthehet gjithmone tek ty. Ajo do te flasi sikur personazhet ne liber jane te vertet, sepse per pak kohe ata gjithmone jane.
Ti do ta propozosh ne nje balon. Ose gjate nje koncerti rrok. Ose shume rastesisht heren tjeter qe ajo do te jete semure. Ne Skype.
Do te buzqeshesh kaq shume sa do te vrasesh mendjen pse zemra jote ende nuk po shperthen edhe s'ka rrjedhur gjak gjithe kraharorit tend. Ti do shkruash historine e jetes suaj, do keni femije me emra te cuditshem edhe me shije akoma me te cuditshme.

Shoqerohu me nje vajze qe lexon sepse ti e meriton.. Ti e meriton nje vajze qe mund te te japi jeten me me ngjyra qe mund te imagjinohet. Nqs ti mund ti japesh asaj vetem monoton edhe ore te mykura edhe propozime gjysmake, atehere je me mire vetem. Nqs deshiron boten edhe botet pertej botes,
DIL ME NJE VAJZE QE LEXON♥
CLICHE'
CLICHE'
WebMaster
WebMaster

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 10152
Vendndodhja Vendndodhja : Nen lekuren e MONDIT!!
Hobi Hobi : CSI
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 14/08/2012
Falenderimet Falenderimet : 38

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

COPEZA JETE!! Empty Re: COPEZA JETE!!

Mesazh nga Vizitor Wed Nov 28, 2012 6:36 am

kam qen 13 vjece kur duhanin kom fillu
siesi qe dhimbjen e shpirtit me largu
kom qen naive kur me bo emer me kurva jom shoqeru
kom qen njeri ndryshe derisa dikush ne jeten time futi hundet edhe ma prishi jeten
per shkak te nje personi humba edhe vetveten;
per shkak te dy personave fillova ta shija jeten ma ndryshe
fillova te urreja shum njerez pavarsisht se faji ishte dikujt tjeter
ishte tradhtia ajo qe mboni tshkruj per jeten time me nje leter....
kom qen e vogel kur qeshnin per mua qeshnin me vargjet me rima
qeshnin e ma qunin veten edhe trima
mkan ofendu mkon ngacmu
mkon qujn goc tshpifme,
mkon qujt person me defekt psiqik
madje mkan then ti je per kopsht zologjik
mkan ofendu gjithmon mkon sulmu
e urrreja jeten time
passi miku rinia vetem ntreishtime
e urreja veten pasi ata me perbuznin
e urreja veten kur armiken time ne kryeradh e ulnin
e urreja veten,por shum ndryshova
e urreva shum ua kalova tjerave pasi shum u zbukurova
erdhi koha kur ndryshun gjanat per mu
erdh koha kur edhe dikushi nisi me mthan qe shum te dua
por qellimin tim e kom realizu
vajzat i rrah ndersa cunat kom ngel duke i mashtru

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

COPEZA JETE!! Empty Re: COPEZA JETE!!

Mesazh nga CLICHE' Wed Dec 05, 2012 12:54 am

I dashur babagjysh...

Tingellon e cuditshme qe po shkruaj nje leter sepse tani nuk jam me femije me shpresen se ajo do te vij tek ty dhe ti do te jesh i pari dhe i fundit qe do e lexosh ate.
Shume shpejt dhe ngadale ne te njejten kohe iku edhe ky vit per mua.Do te thoja vit i bukur edhe pse me shume te papritura dhe momente te vecanta qe me ka ofruar.Gjithmon cilesohem qe kerkoj te kem te mira materiale por jo kesaj here eshte ndryshe..Do te kerkoja qe kete vit ne cdo dite timen te mbizotroj buzeqeshja ..thone ajo i ben njerzit me te bukur. Te kem gjithmon prane meje njerezit e zemres dhe miqte e mi te vecante..Kesaj here nuk kerkoj shume sepse keto qe kerkova mjaftojne per ta bere jeten time cdo dite e me te lumtur...╰ღ╮⊰★ FALEMINDERIT ★ ⊱╭ღ╯
CLICHE'
CLICHE'
WebMaster
WebMaster

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 10152
Vendndodhja Vendndodhja : Nen lekuren e MONDIT!!
Hobi Hobi : CSI
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 14/08/2012
Falenderimet Falenderimet : 38

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

COPEZA JETE!! Empty Re: COPEZA JETE!!

Mesazh nga CLICHE' Mon Dec 17, 2012 12:15 am

Sinqerisht dua te them qe do me pelqente te isha pran teje , te degjoja zerin tend duke therritur emrin tim,te mbeshtesja koken time afer kraharorit tend per t'e degjuar rrahjet e zemres tende ,te afroja buzet e mia tek buzet e tua,te degjoja parfumin e lekures tende...
Por e di qe kjo gje eshte e pamundur sepse un dhe ti s'do jemi kurre bashke..ato fjale ato gjeste mbeten neper kujtime por qe thuren thell ne COPEZA JETE!! 871976.
Sinqerisht do kisha pas vertet deshire qe jeta ime te perkiste ty dhe vetem ty. Por gjithsesi do t'mbetesh ENDRRA IME ME E BUKUR!!!
CLICHE'
CLICHE'
WebMaster
WebMaster

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 10152
Vendndodhja Vendndodhja : Nen lekuren e MONDIT!!
Hobi Hobi : CSI
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 14/08/2012
Falenderimet Falenderimet : 38

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

COPEZA JETE!! Empty Re: COPEZA JETE!!

Mesazh nga kanitaa Mon Dec 17, 2012 7:13 am

Gjej dikė i cili nuk ka turp tė pranojė qė e merr malli pėr ty. Dikė qė e di qė ti nuk je perfekt por tė trajton si tė jesh i tillė. Dikė qė nuk e imagjinon dot tė tė humbasė. Dikė qė tė ta falė zemrėn plotėsisht. Dikush qė tė thotė 'Tė dua' dhe e provon. Dhe sė fundmi, por jo mė pak e rėndėsishme, gjej dikė qė nuk e ka problem tė zgjohet bashkė me ty nė mėngjes, tė shohė qukat apo flokėt e prishur dhe sėrish tė bie nė dashuri me ty.. ♥
kanitaa
kanitaa
Mik i Forumit
Mik i Forumit

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 10/07/1990
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1664
Vendndodhja Vendndodhja : Tetov
Hobi Hobi : skam
Humor Humor : .....
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 18/06/2012
Falenderimet Falenderimet : 6

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

COPEZA JETE!! Empty Re: COPEZA JETE!!

Mesazh nga CLICHE' Sat Dec 29, 2012 5:13 pm

Nuk e kuptoja pse, por mbėrthehesha nga njė nostalgji aq torturuese, saqė edhe pse gjendesha nė shtėpinė time, ndjeja se ekzistonte njė vend, diku, ku duhet tė kthehesha.
CLICHE'
CLICHE'
WebMaster
WebMaster

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 10152
Vendndodhja Vendndodhja : Nen lekuren e MONDIT!!
Hobi Hobi : CSI
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 14/08/2012
Falenderimet Falenderimet : 38

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

COPEZA JETE!! Empty Re: COPEZA JETE!!

Mesazh nga Vizitor Fri Jan 11, 2013 3:20 pm

CLICHE' shkruajti:
Zonja Lumturi...

S'tė kam shkruar kurrė ndoshta.... ndoshta sepse kurrė se kam njohur fytyrėn tėnde tė vėrtetė. Shpesh kam bėrė njė takim me vetveten nė pasqyrė dhe, kam vėnė re qė s’jam aq e shėmtuar
sa tė mė trembėsh kėshtu,apo tė mė lėsh kaq menjanė. Tė kam ndjekur shumė,tė betohem se ka pasur netė qė kam ecur vetėm drejt hapave tė t’u dhe vetėm dėshtova. Kam ecur shumė shpejt pėr tė tė arrirė,por
ti ke njė hap kalorėsi dhe ja mbathje aq shpejt sa i zhdukje gjurmėt. Jam gjakosur rrugėve tė kėtij qyteti vetėm pėr njė pėrqafim tėndin dhe nė fund...VETPĖRQAFOHESHA. Ti mė ke refuzuar gjithnjė...Por tani mjaft mė,tė premtoj qė s'do tė tė kėrkoj mė, s'do tė lutem mė tė mė kthehesh...djalli t’a marrė kam dhe unė krenarinė time, pas kaq shumė poshtėrimeve do tė tė lė tė qetė. Nėse njė ditė tė kujtohem...EJA...ti e di mirė ku tė mė gjesh. Gjithesesi ti do jesh e lumtur,dhe pa mu... E unė pa ty mund tė jem thjesht MIRĖ... Pas tė gjithave shpresoj qė njė ditė tė takohemi, pse jo edhe tė jetojmė bashkė...!!!
shum e bkr kjo mpelqeuuuuu

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

COPEZA JETE!! Empty Re: COPEZA JETE!!

Mesazh nga CLICHE' Fri Jan 11, 2013 3:49 pm

Me i bukuri i deterave eshte ai qe s'kemi lundruar. Me i bukuri i femijeve tane, nuk eshte rritur akoma. Me te bukuren e diteve tona nuk e kemi jetuar akoma. E ate me te bukuren qe do doja te thoja nuk ta kam thene akoma!

FLM ANAKONDA COPEZA JETE!! 225540457
CLICHE'
CLICHE'
WebMaster
WebMaster

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 10152
Vendndodhja Vendndodhja : Nen lekuren e MONDIT!!
Hobi Hobi : CSI
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 14/08/2012
Falenderimet Falenderimet : 38

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

COPEZA JETE!! Empty Re: COPEZA JETE!!

Mesazh nga Vizitor Fri Jan 11, 2013 6:30 pm

Sot do tė Lirohem nga druajtjet e mia. Nuk do tė frikohem tė jem i tillė ēfarė jam, tė gėzohem dhe tė kėnaqem me tė bukurėn. Pa frikė do tė dashurojė dhe pa frikė do tė besojė se mė duan ata qė unė i dua.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

COPEZA JETE!! Empty Re: COPEZA JETE!!

Mesazh nga CLICHE' Sat Feb 02, 2013 6:25 pm

Nuk arrita te humbas fytyren mes 1000 roleve qe mu ofruan !
Nuk arrita te beja Fame dhe te shkelja me kembe ata qe me kembe me shkelen !
Por arrita diēka te cilen e quaj dhe shume , dhe pse quhet vyrtyti i Budallenjeve :
Une arrita te jem po prape une, VETVETJA dhe te beje te dashurohen ata qe dikur me hodhen posht pa me njohur se kush jam , pa njohur Aftesite dhe Kapacitetet e mia .
Une jam po Vetvetja , vetem se kane ndryshuar Rezultatet , kane ndryshuar Pergjegjesite, kane ndryshuar Rolet , kane ndryshuar Pozicionet dhe mbi te gjitha Rrethanat .
Nuk jam me ajo goca e vogel , qe vetem kishte Ideale , sot ka mesuar te jete nje Femer qe jeton me ato ideale , qe ecen me ato .
Jam teper revolucionare sepse ndieje ēdo padrejtesi , qe sot behet , jo vetem ne kurrizin tim , por dhe mbi ata qe me rrethojne, aq sa nuk arrije dot te Hesht dhe te mbaje perbrenda ate merzi qe grumbulloje brenda vetes !!
Gjithesesi ...pmv se sot ndihem serisht kaq VETEM do dije ti beje balle situates . Une kam ditur te jem dhe Djale dhe Femer !
Une kam ditur te jem Femija i pare !
I kam ndiere pergjegjesite e mia ....dhe ato Vuajtje qe prinderit e mi kane hequr , qe une sot te mos vuaj !
Sot ....sot di se po me duket sikur te kem babin perballe dhe ai si zakonisht perpara nje provimi apo fillim simestri te me beje nje Dialog , Kritike dhe Autokritike .
Sot ......une kete po ja beje vetes !
Ah ...ngado vete dhe mendja ime eshte po prape tek ju ...ishallah me dhenci force per neser .
CLICHE'
CLICHE'
WebMaster
WebMaster

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 10152
Vendndodhja Vendndodhja : Nen lekuren e MONDIT!!
Hobi Hobi : CSI
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 14/08/2012
Falenderimet Falenderimet : 38

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

COPEZA JETE!! Empty Re: COPEZA JETE!!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi