♥♥♥♥♥.ShoqeriaJone.♥♥♥♥♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Malli per ty????

2 posters

Shko poshtė

Malli per ty????  Empty Malli per ty????

Mesazh nga kanitaa Tue Jul 10, 2012 1:25 pm

Nuk di nga ta nis, tė flasė, po mė dridhen duart, fryma po mė merret dhe lotė po mė dalin nga sytė. Sot, rastėsisht gjeta ca mesazhe qė kisha harruar ti fshija. Ishin mesazhet e komunikimit tonė nė fillim. Pėr njė moment u bėra gati ti fshija ato pa i lexuar, por mė pengoi malli dhe mungesa jote qė kishte pushtuar qėnien time kohėt e fundit. Zot, si s'po mė dilte ky shpirt nga vendi.

Sa i pafajshem ishte ai komunikim, sa te thjeshta dhe shoqerore fjalet. Here qeshja me ze te larte, here here me pushtonte nje urangan dhimbje, aq me kishte mare malli per ato kohera te cilat si pa kuptuar me kishin mberthyer ne krahet e tyre. Per momentin harrova qe ne nuk flisnim, me dukej si heren e pare kur shkembyem ato batutat gazmore te cilat vazhduan per kohe me rradhe.

Ishin ca detaje qe nuk i kisha vene re atehere, fjale te goditura dhe shume te bukura. Ato shkronja qe u lagen nga lotet e mia, sikur me shikonin me meshire e mallkonin veten qe me dolen para syve. E ndjeva zemres ti thyheshin dhe ato pjese qe i kishin mbetur. Ishte shume e dhimbshme te degjoje nje gje te tille, shume torturuese. ZOT, pa kuptuar u ndergjegjesova qe akoma te doja.

Ndjeja shume, me shume sec mendoja. Per nje moment kapa telefonin, formova numrin tend, doja te te flisja, te te degjoja qofte dhe zerin kur ne nje moment, mu kujtua ''Ti i perkisje tjeter realiteti, duhet te jetoja dhe Une timin''. Ishte nje ndjenje qe as vet se kuptoja, vec rritej, s'me linte as te qaja, as te qeshja vec kisha fiksuar syte ne nje vend dhe nuk flisja. E cuditshme, aq shume u zhgenjeva, por inat s'te mbaja. Aq shume vuajta, por dot nuk te urreja.

Ēfare mund te jetė jeta kur nė tė pėrjetova vetem te hidhuren?! Sikur te mundja ti mbyllja sytė e tė mos i hapja mė kurre. Nuk mund tė jetoj pa e ndiere aromen tende. Ēdo minut kalon e unė ende jam kėtu pa lėvizur. Mė ndjek zėri ytė kudo dhe mė shton shpresėn pėr te vazhduar jetėn e humbur ne shikimin tėnd edhe ne mendimet e mia. Nėse ende jetoj ne kujtimet e tua do tė me lėndosh edhe pse nuk do t'ia dish.

Njė ditė pa menduar do ta ndjesh dashurinė qe ndjeva unė per ty. Nje ditė do tė tė mungoj dhe do ta ndjesh butėsine time brenda. Njė ditė do ta kuptosh se sa te desha dhe te dua. Njė tė neserme ne shpirtin tėnd do te shfaqem unė dhe do ti kujtosh momentet tona se sa bukur kaluam, se sa e qeshura iku por nuk ėshtė faji yt e as imi qe tani po pėrjetojm momente tė vėshtira. Kjo ėshtė jeta! Gabimet falen.

Ndjehem sikur po e ndjek qetėsinė tėnde dhe pėr sa mė shume qė po mundohem ta gjej menyrėn qė tė jap dashurinė time, Asgje! Jetoj ne vetmine tėnde nėse dikush te lėndon. Sa me dhemb ta di se merr fryme por s'je i lumtur. Pėr mua je engjell qe ēdo natė mė ruan, qė ne ėndėrrat e mia shton qetėsinė. Dhe duke menduar pėr ty dhe per dashurine qe s'ta shpreha kurre. E mallkoj ditėn kur rrethanat tona na ndan. E mallkoj shoqerine qe patem. E mallkoj ēdo minut qė ma kaplon shpirtin me vetmine e ankthit tim. E mallkoj jetėn qe me beri te vuaj. E mallkoj kohen qe jam e vetmuar.

Sa do te doja qe sė paku vetėm edhe njė herė tė tė kem afėr qe tė mund tė tė ndjej e tė tė shtregoj fort. Kudo qė je mos harro qė zemra ime s'do te te harroje kurre. Nuk mund tė tė them dot lamtumire nėse ne jetė ishe i vetmi qe dashurova. Nuk mund te flas e te bėj sikur jam e lumtur dhe ne hapesiren time po plas jeta ime.

Pėr cfare te jetoj nese lufta ime ėshtė kotė?! Pėr cfarė jam nė kėtė botė nėse kjo nuk rrotullohet?! Jam e vetme ketu dhe lutem pėr plagėt qe tė shkojne. Zemra ime ka hakmarrje qė mė bėn te vėshtire zgjimin ne mengjes. S'dua te dorėzohem, dua tė tė kem afėr tė kaloj jetėn me ty pėrgjithmonė. Por te tė dua nuk ėshtė zgjidhje, sepse nėse nuk te kam atehere ajo ėshtė e kote. Por ēfardo qė te ndodhi me mua, tė lutem KURRĖ MOS MĖ HARRO dhe kujto qe Dikur, Diku, Dikush te deshi per ate qe ishe dhe te deshi me gjithe qenien e sajė......!!!!
kanitaa
kanitaa
Mik i Forumit
Mik i Forumit

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 10/07/1990
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1664
Vendndodhja Vendndodhja : Tetov
Hobi Hobi : skam
Humor Humor : .....
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 18/06/2012
Falenderimet Falenderimet : 6

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Malli per ty????  Empty Re: Malli per ty????

Mesazh nga Ylli Sat Jul 14, 2012 8:41 am

Nje dashuri e sinqerte, dashuri ku jep duke mos llogaritur nese do te marresh ndonje gje ne kthim, por jep sepse don te japesh. I jep te gjithat pa u kursyer. Kjo ben qe shkeputja e nje lidhjeje te tille te jete shume me e dhembshme, sepse ti ke bere gjithecka qe mund dhe dhuhet bere, dhe prapseprap nuk ia ke arrijtur...kjo dhemb, vertete dhem shume!
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Malli per ty????  Empty Re: Malli per ty????

Mesazh nga kanitaa Mon Jul 16, 2012 7:40 am

Ylli shkruajti:Nje dashuri e sinqerte, dashuri ku jep duke mos llogaritur nese do te marresh ndonje gje ne kthim, por jep sepse don te japesh. I jep te gjithat pa u kursyer. Kjo ben qe shkeputja e nje lidhjeje te tille te jete shume me e dhembshme, sepse ti ke bere gjithecka qe mund dhe dhuhet bere, dhe prapseprap nuk ia ke arrijtur...kjo dhemb, vertete dhem shume!
merzit merzit ashtu esht
kanitaa
kanitaa
Mik i Forumit
Mik i Forumit

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 10/07/1990
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1664
Vendndodhja Vendndodhja : Tetov
Hobi Hobi : skam
Humor Humor : .....
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 18/06/2012
Falenderimet Falenderimet : 6

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Malli per ty????  Empty Re: Malli per ty????

Mesazh nga Ylli Thu Aug 16, 2012 10:23 am

kanitaa shkruajti:
Ylli shkruajti:Nje dashuri e sinqerte, dashuri ku jep duke mos llogaritur nese do te marresh ndonje gje ne kthim, por jep sepse don te japesh. I jep te gjithat pa u kursyer. Kjo ben qe shkeputja e nje lidhjeje te tille te jete shume me e dhembshme, sepse ti ke bere gjithecka qe mund dhe dhuhet bere, dhe prapseprap nuk ia ke arrijtur...kjo dhemb, vertete dhem shume!
merzit merzit ashtu esht
Shyqyr qe nje here u pajtuam.... 22
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Malli per ty????  Empty Re: Malli per ty????

Mesazh nga Vizitor Sun Dec 16, 2012 3:32 pm

Te dua
sjam poete qe bukur te shkruaj
por jam thjesht nje e gjor qe per ty vuaj
te them te dua por se them sa per fjal
bota ka shum meshkujt,por ne zemren time je i vetmi djal
te dua sinqerisht sepse dashuria jote me dha jet
dashuria jote me beri me te qet
dashuria jote me dha forc per te mbijetuar
me dha arsye jeten per ta vazhduar
te dua besom te dua me tvertet
te dua edhe e falenderoj zotin qe me pruri nje engjell ne ket jet

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Malli per ty????  Empty Re: Malli per ty????

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi