♥♥♥♥♥.ShoqeriaJone.♥♥♥♥♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Festivali i 49-tė i Kėngės nė RTSH 2010

5 posters

Shko poshtė

Festivali i 49-tė i Kėngės nė RTSH 2010  Empty Festivali i 49-tė i Kėngės nė RTSH 2010

Mesazh nga Tironcja_omel Sat Dec 04, 2010 6:24 pm

Ky edicion i festivalit do zhvillohet me 23, 24 dhe 25 dhjetor 2010.


38 PJESMARRESIT E FESTIVALIT TE 49 TE KENGES :

Kengetari - Titulli i kenges
( Kompozitori, Teksti , Orkestruesi )

1. Adhurim Demiri - 24 Oret
( Adhurim Demiri, Adhurim Demiri, Orges Toce )

2. Alban Skenderaj & Miriam Cami - Ende ka shprese
( Alban Skenderaj & Miriam Cami - Alban Skenderaj )

3. Besa Kokedhima - E bukura dhe bisha
( Rezart Likaj, Dalina Buzi, Rezart Likaj )

4. Blerina Shalari - Lutjes apo dashurise
( Blerina Shalari, Blerina Shalari. Blerina Shalari )

5. Denis Hasa - Mbi xhaketen time
( Xhavit Ujkani - Ismail Kadare - Sokol Marsi )

6. Dorian Nini- -Mire se vini ne Shqiperi
( Jetmir Barbullushi - Perikli Papingji - Jetmir Barbullushi )

7. Dorina Garuci - Mirembrema engjelli im
( Sokol Marsi - Jorgo Papingji - Sokol Marsi )

8. Emi Bogdo - Leter per ty
( Suela Kalaja - Suela Kalaja - Endri Sina )

9. Enkeleda Arifi - Nje dashuri
( Adi Hila - Pandi Laco - Adi Hila )

10. Entela Zhula - Loje ne dashuri
( Edmond Veizaj - Entela Zhula - Edmond Veizaj )

11. Ernis Cili & Onanta Spahiu - FAM
( Ernis Cili - Ernis Cili - Ernis Cili )

12. Etmond Mancaku - Dashuri pas emrit
( Etmond Mancaku - Etmond Mancaku - Etmond Mancaku )

13. Francesk Radi - Kemi dasem`o
( Francesk Radi - Agim Doci - Francesk Radi )

14. Goldi Halili - Ne krahet e tua
( Fatrin Krajka - Fatrin Krajka - Fatrin Krajka )

15. Heldi Kraja - E diela pa ty
( Heldi Kraja - Heldi Kraja - Heldi Kraja )

16. Herci Matmuja - Me cilin rri ti dashuri
( Gent Myftarai - Agron Tufa - Gent Myftarai )

17. Kamela Islamaj - Jetova per ty
( Alban Male - Olti Curri - Alban Male )

18. Kejsi Tola - Prane
( Kristi Popa - Florian Zyka - Kristi Popa )

19. Klajdi Musabelliu - Vetem ti
( L.Jorganxhi - Zhuljana Jorganxhi - L.Jorganxhi )

20. Kujtim Prodani - Ti Ishe Kryeveper
( Kujtim Prodani - Arben Duka - Ilirjan Mihali )

21. Linda Halimi - Nuk e kam pritur
( Linda Halimi - Linda Halimi - Faton Dylaku )

22. Marjeta Billo - Perjetesi
( Klodian Qafoku - Dr.Flori - Klodian Qafoku )

23. Marsida Saraci - Vetem s`jemi ne bote
( Valentin Veizi - Arben Duka - Valentin Veizi )

24. Mateus Froku - Dimer ne shpirt
( K.Bahiti - Dr.Flori - Shpetim Saraci )

25. NRG Band - Mina-Mina
( NRG Band - NRG Band - NRG Band )

26. Orges Toce - Mari
( Orges Toce - Orges Toce - Orges Toce )

27. Selami Kolonja - Marmara
( Selami Kolonja - Selami Kolonja - Damir Imeri )

28. Sajmir Braho - Shtegetar i jetes time
( Endri Sina - Saimir Braho - Endri Sina )

29. Aurela Gace - Te kam prane
( Shpetim Saraci - Sokol Marsi - Shpetim Saraci )

30. Sonila Mara - Egoist
( Sonila Mara - Sonila Mara - Drini Ishmaku )

31. Xhejsi Jorgaqi - Rastesi
( Genti Lako - Jorgo Papingji - Genti Lako )

32. Humus - Humus - S`ka
( Humus - Humus )


Kategoria e Te Rinjve :

1. Shpat Deda - Te kam Afer
( Shpat Deda - Shpat Deda - Gent Salihi )

2. Albi Xhepa - Drite
( Sam Jaupaj - Bojken Lako )

3. Maria Prifti - Pasuri e pasurive
( Frederik Ndoci - Agim Doci - Endri Sina )

4. Ilir Kazaferi - Nuk ke faj
( Ilir Kazaferi - Ilir Kazaferi - Besnik Gace )

5. Megi Laska - Endrat ekzistojne
( Fabian Asllani - Megi Laska - Fabian Asllani )

6. Rudina Delia - Pa bote
( Rudina Delia - Rudina Delia - Klodian Qafoku )
Tironcja_omel
Tironcja_omel
Embelsira e Forumit
Embelsira e Forumit

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 9117
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 14/09/2010
Falenderimet Falenderimet : 66

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Festivali i 49-tė i Kėngės nė RTSH 2010  Empty Re: Festivali i 49-tė i Kėngės nė RTSH 2010

Mesazh nga Tironcja_omel Sat Dec 04, 2010 6:27 pm

Albani dhe Miriami; “Nuk e fshehim ambicien tonė, nė festival hyjmė pėr tė fituar”"

Ende ka shpresė” ėshtė njė kėngė plot dashuri, sa baladė aq dhe energjike, pėr tė cilėn Alban Skėnderaj dhe Miriam Ēani kanė shumė shpresė se mund tė rrėmbejnė trofeun e vitit nė Festivalin e 49-tė tė RTSH-sė. “Nė festival sjellim kėngėn tonė tė zemrės dhe hyjmė pse jo pėr tė fituar… Dy kėngėtarėt shprehen kėshtu pėr gazetėn “Panorama”, duke mos e fshehur aspak ambicien e tyre pėr tė fituar kupėn e kėtij edicioni. Ēifti i kėngėtarėve tė sukseshėm, qė tashmė janė duke jetuar dhe njė bashkėjetesė nė Gjermani, u bėnė objekt i thashethemeve mes kėngėtarėve dhe zhurmės sė krijuar nė media se kishin bėrė pazare paraprake duke blerė ēmimin e parė tė festivalit, njė kupė qė i ēon kėngėtarėt automatikisht nė skenėn e Festivalit Europian. Pasi zjarri i thashethemit brenda mureve tė Radio-Televizionit Publik Shqiptar mori pėrmasa mediatike, Miriami dhe Albani pohojnė nga Gjermania se po pėrgatiten qė nė festival tė sjellin njė kėngė vėrtet tė zjarrtė. Alban Skėnderaj tregon se si ndihet para garės, ku nė skenėn e Pallatit tė Kongrereseve nė datat 23, 24, 25 dhjetor do tė ndajnė ethet e gares mes 32 kėngėtarėve tė rinj e VIP, ndėrsa do tė performojnė “live” nė skenėn ku njė vit mė parė provuan pėr herė tė parė emocionet e moderatorėve:

Alban, ende pa u shpallur lista e pjesėmarrėsve nė festival, gjithandej gėluan fjalė se ju kishit rėnė nė marrėveshje pėr tė pasur njė fitore tė sigurt. Ke ndonjė koment?

Nė fakt, kjo gjė ndodh vetėm nė Shqipėri dhe nuk ėshtė aspak e hijshme, pasi edhe kur nuk ekziston diēka, do tė krijohet patjetėr. Zhurma u krijua si fillim nga njė kėngėtare kosovare, Linda Halimi, dhe pas kėsaj mbeti thjesht njė thashethemnajė qė u shua shpejt.

Pse mendoni se u krijua kjo thashethemnajė pikėrisht pėr ju tė dy, ndėrkohė qė nė garė ka dhe emra tė tjerė tė njohur?

Po, mendoj thjesht nga ideja qė ne vitin e kaluar ishim moderatorė tė festivalit dhe qė tashmė jemi tė suksesshėm. Kjo mund tė krijonte idenė se pas atij promocioni, natyrisht qė do hamendėsohej se kėsaj here njė ngjitje e jona nė skenė mund tė bėhej vetėm nėse do kishim tė sigurt ēmimin e parė. Por jo, s’ka lidhje…

E shihni kėtė zhurmė si njė reklamė tashmė, apo si disfavor pasi hyni nė garė ndoshta me njė paragjykim...

Nuk e di nėse mund tė quhet reklamė. Gjithsesi, edhe pse asgjė s’kishte tė vėrtetė nė atė qė u tha, shpesh kėto thashetheme tė prishin punė, ndėrsa kėrkon tė hysh nė njė garė si i barabartė me kėngėtarėt e tjerė. Mendoj se pas kėtij zjarri, tė cilit i ėshtė hedhur benzina ende pa filluar gara, mund tė ndodhė qė edhe tė paragjykohemi… Por prapė them se bashkė me Miriamin nė kėtė garė hyjmė pėr tė fituar dhe s‘kemi pse ta mohojmė kėtė dėshirė.

Ku bazoheni nė ambicien tuaj pėr tė fituar? A keni realizuar vėrtet njė kėngė pėr shijet e Festivalit Evropian?

Kėnga “Ende ka shpresė” ėshtė njė kėngė shumė e zjarrtė, vargjet i kam shkruar unė, ndėrsa pėr muzikėn kemi punuar bashkė me Miriamin. Kemi njė kohė tė gjatė qė punojmė pėr kėtė kėngė dhe natyrisht jemi optimistė dhe tė lumtur, pasi kemi realizuar njė kėngė shumė tė fortė, sa baladė aq dhe energjike.


Gazeta " Panorama "
Tironcja_omel
Tironcja_omel
Embelsira e Forumit
Embelsira e Forumit

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 9117
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 14/09/2010
Falenderimet Falenderimet : 66

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Festivali i 49-tė i Kėngės nė RTSH 2010  Empty Re: Festivali i 49-tė i Kėngės nė RTSH 2010

Mesazh nga Mona Sat Dec 04, 2010 6:30 pm

Si lėm thashethemet dhe hamendėsimet ne shqiptarėt asnjėher
Mona
Mona
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 10/01/1974
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2777
Vendndodhja Vendndodhja : Tiranė
Hobi Hobi : faqet e ndryshme tė internetit
Humor Humor : eee mundohem tė jem githmon me humor
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 18/07/2010
Falenderimet Falenderimet : 57

http://wwwka2010.webs.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Festivali i 49-tė i Kėngės nė RTSH 2010  Empty Re: Festivali i 49-tė i Kėngės nė RTSH 2010

Mesazh nga Eri dr Sat Dec 04, 2010 8:28 pm

kUR ESHT FINALJA?
Eri dr
Eri dr
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 04/04/1988
Numri i postimeve Numri i postimeve : 3671
Vendndodhja Vendndodhja : Ne ishullin e te dashuruareve!!!
Hobi Hobi : Arti
Humor Humor : i mjaftueshem
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 13/11/2010
Falenderimet Falenderimet : 28

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Festivali i 49-tė i Kėngės nė RTSH 2010  Empty Re: Festivali i 49-tė i Kėngės nė RTSH 2010

Mesazh nga Hera Sat Dec 04, 2010 10:22 pm

1. Shpat Deda - Te kam Afer
( Shpat Deda - Shpat Deda - Gent Salihi )
Hera
Hera
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 28/01/1956
Numri i postimeve Numri i postimeve : 7239
Vendndodhja Vendndodhja : Pristina,Republic of Kosovo
Hobi Hobi : Piktura,shetitjet
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 20/01/2010
Falenderimet Falenderimet : 10

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Festivali i 49-tė i Kėngės nė RTSH 2010  Empty Re: Festivali i 49-tė i Kėngės nė RTSH 2010

Mesazh nga Tironcja_omel Fri Dec 24, 2010 7:54 pm

Aurela Gaēe: Nuk mė tremb konkurrenca, ėndėrroj Eurovizionin

Melodia e krijuar nga kompozitori Shpėtim Saraēi e ka bindur qė tė jetė pjesė e Festivalit nė RTSh. Por megjithatė kėngėtarja e mirėnjohur Aurela Gaēe nuk e mohon se pėrveē kėngės, dėshira pėr tė pėrfaqėsuar Shqipėrinė nė Eurovizion ėshtė njė emocion i madh, qė e bėri tė rikthehet nė kėtė skenė pas 9 vitesh mungesė.Ndėrsa kete jave, Gaēen do ta shohim nė skenė, sot le tė zbulojmė disa kuriozitete rreth pjesėmarrjes sė saj dhe kėngės konkurruese “Kėnga ime”!


Nga Ilda Lumani - MAPO

Aurela, riktheheni pas 9 vitesh nė Festivalin nė RTSH, ēfarė emocionesh pėrjetoni?

Mė duket sikur ėshtė pėr herė tė parė. Domethėnė kam tė njėjtin emocion, ka filluar pagjumėsia, ka filluar ankthi… Ėshtė njė emocion qė rikthehet nė tė njėjtėn mėnyrė, siē e kam provuar pėr herė tė parė kur kam dalė nė skenė.

Por tashmė vini me njė eksperiencė dhe ēmime tė para nė kėtė Festival?

Nė ēdo kėngė qė kėndoj, pėr mua ėshtė njė herė e parė. Nuk ka rėndėsia pėr mua emocioni nė skenė, sesa eksperiencė kam. Njerėzit mendojnė se duke qenė se ke dalė shumė herė nė ekran, emocionet ikin. Pėrkundrazi ngaqė njerėzit presin mė shumė nga ty tani, emocioni ėshtė edhe mė i madh se ti nuk do t’i zhgėnjesh. Kur kam dalė herėt e para, njerėzit nuk mė njihnin kush isha unė, kurse sot ngaqė njerėzit presin nga unė mė shumė, kjo mė vė edhe mė shumė nė siklet dhe mė vė pėrballė njė pėrgjegjėsie…

Ju frikėson kjo?

Mė frikėson! Dhe ndoshta ndonjėherė ai emocion i tepėrt tė krijon njė ngėrē qė nuk ėshtė mirė nga ana psikologjike.

Cili ėshtė motivi qė ju bėri tė merrnit pjesė?

Sigurisht qė ėshtė njė kohė e gjatė, 9 vjet nuk janė pak. Gjithmonė i thosha vetes, jo nuk do tė marr pjesė. Ndoshta nga kjo frika qė thashė mė sipėr, pastaj fiton nuk fiton, tė thyhet diēka brenda vetes dhe kisha njė frikė pėr tė marrė pjesė. Por Shpėtim Saraēi mu afrua me njė kėmbėngulje, me fjalė nė fillim dhe unė e vura nė provė nė fillim. OK, i thashė, meqė po kėmbėngul kaq shumė mė trego diēka, se vetėm me fjalė nė tavolinė nuk zgjidhet gjė. Kaloi njė javė nga biseda dhe mė tregoi njė motiv qė e vėrteta ėshtė se menjėherė mė ndriti syri, sa e dėgjova mė shkėlqeu diēka brenda vetes. Dhe nuk doja t’ia tregoja atij, ta lexonte kėtė emocion qė kisha brenda vetes, dhe vazhdoja t’i thosha jo. Tė nesėrmen, duhet tė ishin dhėnė emrat nė televizion, nuk kishte mė kohė, ishte dita e fundit e bėrjes sė listės, deri nė momentin e fundit i kam thėnė jo, por motivi mė rrinte nė kokė. U zgjova nga gjumi me atė motiv. Merrja shoqet nė telefon dhe ua kėndoja. Dhe thashė qė kjo ėshtė njė shenjė. Dhe unė i besoj intuitės, instiktit tim mė shumė se ēdo gjė. I thashė Shpėtimit mė lėr ta fus kėngėn nė albumin tim, por ai mė tha jo, ose e kėndon nė festival ose pėr album nuk ta jap. Atėherė thashė mirė, atėherė edhe nėse nuk dal aq shkėlqyeshėm, thashė, ēfarė do tė ndodhė, ēudia mė e madhe 3 ditė zgjat. Kėshtu vendosa. U largova 2 javė pėr nė SHBA, pėr koncertet e radhės qė kisha atje dhe kur u ktheva, kėnga kishte pėrfunduar! Si pėr ēudi dhe teksti mė pėlqeu. Sokol Marsi kishte bėrė njė gjetje tė veēantė. Unė jam e vėshtirė nė tekste, nuk mė bindin, por ai kishte qėlluar me atė tekst dhe kėnga mė pėlqen. Tani pse kam hyrė unė? Sepse nuk doja tė lija njė kėngė kaq tė bukur tė mė ikte nga duart. Pastaj detyra ime si kėngėtare nė radhė tė parė ėshtė tė kėndoj, tė kėndoj bukur, t’i jap publikut atė emocion qė unė ndjej kur dėgjoj njė kėngė! Pėrderisa mė ka falur zoti kėtė ndjesi tė thellė qė kam pėr muzikėn, e kam pėr detyrė t’ia fal publikut. Pastaj se ēfarė ndodh, nuk e di.

Ju tremb konkurrenca?

Jo. Gara mua mė vė nė njė pėrgjegjėsi, por jo konkurrenca. Unė jam e hapur, pranoj qė gjithsecili ka tė veēantėn e vet. Kėtė e kam provuar prej shumė kohėsh, qė unė kam kėtė qė kam dhe dikush tjetėr ka diēka qė unė nuk e kam.

Qarkullojnė zėra se Alban Skėnderaj do tė fitojė ēmimin. Ju shqetėson kjo gjė?

E kam dėgjuar, por nuk dua tė merrem me fjalė. Fakti qė unė jam futur ndoshta edhe njerėzit fillojnė e flasin pėr mua. Domethėnė qė ka njė emėr, thonė qė futet me pretendim dhe, edhe njėherė dua tė them qė gjithsecili ka tė veēantėn e vet, sjell atė qė sjell nė skenė, atė emocion qė ka Albani ose dikush tjetėr, unė nuk e kam, por edhe dikush tjetėr nuk ka atė qė unė kam. Kėshtu qė nė garė futemi gjithsecili me ato qė i ka falur zoti dhe nuk mė tremb konkurrenca dhe i jap dorėn fituesit, gjithmonė nėse e meriton!

Sa e ėndėrron Eurovizionin?

Tė them tė vėrtetėn nuk e kam ėndėrruar. Ndoshta m’u thye njėherė zemra nė 2001-shin, kur unė fitova me kėngėn “Jetoj” tė Ardian Hilės dhe tekst tė Jorgo Papingjit, dhe u tha nė atė kohė nė Festival qė kėnga fituese do tė shkojė nė Eurovizion dhe i binte qė unė tė isha kėngėtarja e parė qė do tė hapja siparin e kėngėtarėve shqiptarė qė do tė merrnin pjesė nė atė kompeticion. Ndoshta, ngaqė mu thye zemra nė atė vit, nuk u interesova mė pėr tė. OK, thashė si tė jetė e shkruar, por kėto dy vitet e fundit duket ndonjėherė sikur koha ikėn dhe thashė ndoshta ėshtė bukur ta provosh atė emocion, tė pėrballesh me tė tjerėt. Por duhet thėnė dhe kjo, qė ne jemi njė shtet jo me shumė fuqi, ne tani kemi filluar tė njihemi dhe tė bėhemi miq me shtetet e tjera dhe vota nė Eurovizion varet sa miqėsi ke me vendet e tjera, nuk varet se ēfarė do tė fitosh atje, unė mė tepėr e kam tek emocioni qė ndjen. Unė jetoj pėr emocione, i krijoj edhe nėse nuk janė pėrditė dua ta jetoj jetėn me njė emocion, sado tė vogėl, dhe tė shkosh nė eurovizion do tė thotė tė provosh njė emocion. Dhe dua ta provoj, nuk e fsheh kėtė gjė. Nė karrierėn time dua tė kem edhe njė emocion tė tillė
Tironcja_omel
Tironcja_omel
Embelsira e Forumit
Embelsira e Forumit

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 9117
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 14/09/2010
Falenderimet Falenderimet : 66

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Festivali i 49-tė i Kėngės nė RTSH 2010  Empty Re: Festivali i 49-tė i Kėngės nė RTSH 2010

Mesazh nga Eri dr Fri Dec 24, 2010 7:57 pm

kur eshte nata finale?
Eri dr
Eri dr
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 04/04/1988
Numri i postimeve Numri i postimeve : 3671
Vendndodhja Vendndodhja : Ne ishullin e te dashuruareve!!!
Hobi Hobi : Arti
Humor Humor : i mjaftueshem
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 13/11/2010
Falenderimet Falenderimet : 28

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Festivali i 49-tė i Kėngės nė RTSH 2010  Empty Re: Festivali i 49-tė i Kėngės nė RTSH 2010

Mesazh nga Morena Fri Dec 24, 2010 8:01 pm

Kushe eshte favori ?
Morena
Morena
WebMaster
WebMaster

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 09/12/1911
Numri i postimeve Numri i postimeve : 30651
Vendndodhja Vendndodhja : Ne kolltukun e se tashmes, me shikim nga e ardhmja...
Hobi Hobi : Muzike,letersi.
Humor Humor : Shikoni dhe vlersoni...
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 05/11/2009
Falenderimet Falenderimet : 204

http://www.shoqeriajone.com/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Festivali i 49-tė i Kėngės nė RTSH 2010  Empty Re: Festivali i 49-tė i Kėngės nė RTSH 2010

Mesazh nga Tironcja_omel Mon Dec 27, 2010 4:51 pm

Suksese Shqiperia Ne Festivalin Europian - Gjermani 2011 !!!


CMIMI I PARE :

KENGA IME - AURELA GAĒE

Teksti : Sokol Marsi
Muzika: Shpetim Saraēi



CMIMI I DYTE :

ENDE KA SHPRESE - ALBAN SKENDERAJ & MIRIAM CAMI

Teksti : Alban Skenderaj & Miriam Cami
Muzika: Alban Skenderaj & Miriam Cami

Te me falni por kengen e tyre nuk munda ta gjej dot....

CMIMI I TRETE :

SHTEGETAR I JETES - SAIMIR BRAHO

Teksti : Saimir Braho
Muzika: Endri Sina




Tironcja_omel
Tironcja_omel
Embelsira e Forumit
Embelsira e Forumit

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 9117
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 14/09/2010
Falenderimet Falenderimet : 66

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Festivali i 49-tė i Kėngės nė RTSH 2010  Empty Re: Festivali i 49-tė i Kėngės nė RTSH 2010

Mesazh nga Eri dr Mon Dec 27, 2010 9:11 pm

faleminderit per kete postim tironse
Eri dr
Eri dr
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 04/04/1988
Numri i postimeve Numri i postimeve : 3671
Vendndodhja Vendndodhja : Ne ishullin e te dashuruareve!!!
Hobi Hobi : Arti
Humor Humor : i mjaftueshem
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 13/11/2010
Falenderimet Falenderimet : 28

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Festivali i 49-tė i Kėngės nė RTSH 2010  Empty Re: Festivali i 49-tė i Kėngės nė RTSH 2010

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi