♥♥♥♥♥.ShoqeriaJone.♥♥♥♥♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Letra dashurie nga:VESA...

4 posters

Shko poshtė

Letra dashurie nga:VESA... Empty Letra dashurie nga:VESA...

Mesazh nga vesa Thu May 27, 2010 10:12 pm

TE DUA

Tek ti gjeta fjalen dashuri,tek ti gjeta fjalen jete,tek ti gjeta fjalen vdekje duke jetuar.Aq shume te dua saqe nuk di as qka te shkruaj veq se te uroj fat me tjetren.Edhe pse i takon tjetres,zemra te do ty,zemra nuk mundet tet harroj,zemra te do edhe nje here me shume,ti je jeta ime,ti je endrra ime.Me mungon aq shume saqe kur te kujtoj me rrjedhin lot nga brendesia e shpirtit e keta lot i luten Zotit qe te kem edhe nje her afer vetes te ndegjoj tingujt e zemres tende qe dikur ndegjoja dhe po ata tinguj me than: ti nuk do te jesh e imja dhe po ai tingull eshte ende ne veshet e mi ku kjo zhurm e lehte e tingujve te zemres tende me lendoi aq shume mirpo me beri qe te mos harroj,qe gjithnje te jesh ne mendjen dhe shpirtin tim,te jesh gjithmon ne shkrimet e mia,te jesh gjithmon pran buzeve te mia.Syt e tu shkelqejn para meje ne kujtime,buza jote me flet embel ne endrrat e mia,trupi yt me ngroh leht ne lotet e mia te pafund qe derdhen per ty.Kur bie terri qdo nate kerkoj nga Zoti te jem me ty edhe nje here edhe pse nuk do te jesh i imi,mirpo deshira e flakt te jem me ty me ben te duroj edhe ate vetem e vetem qe tet kem para syve te mi edhe nje here,tet shijoj buzet e tua te embla vetem edhe nje here e at'her edhe po te vdes do vdisja me shijen tende,me ngrohtesine e buzeve tua,fyrmen tende dhe tingullin e fundit te zemres tende qe ndegjoj un duke me then "ME FAL"....e dija qe me doje e une duke te then te pres ne boten tjeter me krahe hapur dhe me nje flet te perlotur qe shkruan TE DUA,a me takon tashme mua?
vesa
vesa
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2463
Vendndodhja Vendndodhja : Prishtin-Londer.......
Hobi Hobi : exsplorimi i botes ujore...
Humor Humor : Humor po...por jo i tepruar...
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 21/05/2010
Falenderimet Falenderimet : 4

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Letra dashurie nga:VESA... Empty Re: Letra dashurie nga:VESA...

Mesazh nga vesa Thu May 27, 2010 10:16 pm

KTHEHU


Pėrsėri nė kėtė natė ndjehem e vetmuar,dikush ma ngulfat frymėn.Qielli ka ngjyrėn
e fjalėve boshe.Lotėt mė pikonin pa rreshtur,zemra kėrkonte dashurinė
e humbur,kėrkonte realitet me vėshtirėsi dhe mospėrfillje,por sė paku le tė jetė realitet.
Fillova t’i numėroj yjet qė rrinin tė zymur nė brendi tė qiellit,por ngadalė ata filluan
tė zhduken.Tik-taku i orės ishte instrument i vetėm nė veshėt e mi,por dhe ajo nuk
mė tregonte tė vėrtetėn.Kishte filluar tė agonte mėngjesi e ora mė tregonte mesnatė.
Dora ime zgjatej si lypėse saherė qė tė takoja,e ti nuk ofrove mėshirė pėr mua.Tė
desha aq shumė,jeta ime ishe ti.Tė prita ditė tė tėra se mos vallė do tė ktheheshe pėrsėri
tek unė.I numėrova muajt,vitet..por ti as qė mendoje nė rikthim.Tė ėndėrroj ēdo natė,
vetėm ėndėrra ėshtė vend takimi i vetėm pėr ne tė dy,e ėndėrra kėtė natė u zhduk.
Tė dua…mė beso.Unė smundem pa ty.Vallė,ėshtė kaq e rėndė tė mė falėsh dashuri?S’tė
kėrkoj asgjė mė shumė.Dua tė jemi bashk ashtu siē ishim dikur,tė ndjej pėrqafimin tėnd,
puthjen tėnde..I dua ata duar qė shtrėngonin fort duart e mia qė dridheshin saherė qė isha
me ty.Dua zemrėn tėnde,mė mungon..pa ty jam asgjė.Tani tė falė shpirtin duke imituar tė
vdekurin,e ti po mė ofron trėndafila tė vyshkur qė nė brendi tė saj shkruan:”Mė HARO,,...
Nė kėtė ēast nata sipėr meje e lėshoi perden e saj tė zezė,shoh pa pasur sy,qeshi duke
qarė.O Zot,unė jam rob i dėshpėrimit,por faj nuk kam!Kush ka parė qė viktima tė qajė
nga dashuria pėr vrasėsin e saj?Humbasem!Mbytem!Vdes!Po zhdukem nga kjo botė
me bore,nėn kumbana heshtjeje.Ti mė thua “largohu,, e unė tė lutem si fėmi.Jam
poezi e pashprehur pėr zemrėn tėnde.Emrin tėnd po e pėrmend por s’po mund t’a
thėras.Je aq larg.,nuk mundem tė tė harrojė kurrė.Tė lutem kthehu,kthehu edhe nė qoftė
se ajo ditė do tė jetė pas shumė vitesh,kthehu edhe sikur tė jetė shumė vonė.Unė do tė
pres derisa Zoti mė dhuron jetė.E nėse unė kam vdekur,eja mbi varrin tim dhe mbi
tė mė thuaj Tė DUA.Nėn dheun e zi,nėn sandėkun qė trupi im do tė jetė I mbuluar,
ndoshta do tė tė dėgjoj,dije se vetėm atėherė do tė prehem e qetėsuar.E nėse nė atė
ēast fillon shiu,dije se janė lotėt e mi nga gėzimi.Kthehu…
vesa
vesa
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2463
Vendndodhja Vendndodhja : Prishtin-Londer.......
Hobi Hobi : exsplorimi i botes ujore...
Humor Humor : Humor po...por jo i tepruar...
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 21/05/2010
Falenderimet Falenderimet : 4

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Letra dashurie nga:VESA... Empty Re: Letra dashurie nga:VESA...

Mesazh nga Vizitor Thu May 27, 2010 10:18 pm

o vesa , mos na fut te lotojmm

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Letra dashurie nga:VESA... Empty Re: Letra dashurie nga:VESA...

Mesazh nga vesa Thu May 27, 2010 10:19 pm

"E VETEMUAR"



Heshtja e kesaj nate po me cmend,e vetmuar ne dhomen time cdo here rri ne mendime,nuk di pse te kujtoj, kur dua qe pergjithmon qe te harroj,si te harroj Ty kur te dua aq shum,por pse te dua kur Ti cdo dit me ben te vuaj...
Nuk di pse sillemi te dy si femij,kur te dy jemi te rritur dhe mund ta kuptoj fjalen dashuri,e di qe edhe Ti me do mua por nuk e kuptoj pse nuk ma thua...
Nuk shihemi nje koh te gjate edhe pse per njeri-tjetrin kemi shum mall,e di se fajtore per ket jam une,por nuk di pse kam frik te takohem me ty, por nuk dua qe te zhgenjehem ne dashuri...
I kujtoj ato pak caste qe te dy i kaluam dhe e kuptoj se per ty jam e permalluar...
E permalluar fle ne gjum, e till zgjohem cdo dit, kam shum mall per Ty ohhhhhh shpirt...
E kapluar nga kjo merzi vazhdoj te shkruaj vetem per Tyyyyyyyyy.....
vesa
vesa
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2463
Vendndodhja Vendndodhja : Prishtin-Londer.......
Hobi Hobi : exsplorimi i botes ujore...
Humor Humor : Humor po...por jo i tepruar...
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 21/05/2010
Falenderimet Falenderimet : 4

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Letra dashurie nga:VESA... Empty Re: Letra dashurie nga:VESA...

Mesazh nga vesa Thu May 27, 2010 10:21 pm

bekimi shkruajti:o vesa , mos na fut te lotojmm


Bekim mos loto,por lexo.... Letra dashurie nga:VESA... 192794
vesa
vesa
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2463
Vendndodhja Vendndodhja : Prishtin-Londer.......
Hobi Hobi : exsplorimi i botes ujore...
Humor Humor : Humor po...por jo i tepruar...
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 21/05/2010
Falenderimet Falenderimet : 4

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Letra dashurie nga:VESA... Empty Re: Letra dashurie nga:VESA...

Mesazh nga Vizitor Thu May 27, 2010 10:25 pm

vesa shkruajti:
bekimi shkruajti:o vesa , mos na fut te lotojmm


Bekim mos loto,por lexo.... Letra dashurie nga:VESA... 192794


a koh e vjeter moj vesa si mos dal lotiii do lexoj kur jem me i qett

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Letra dashurie nga:VESA... Empty Re: Letra dashurie nga:VESA...

Mesazh nga vesa Thu May 27, 2010 10:26 pm

PER TY

Te dua por nuk mundem te jem me ty.
Nje gje na ndan dhe per kete me duhet tet harroj.
E di qe te lendoj, lendoj dhe vehten por nuk di qka te bej
te qmendem nuk preferoj ngase dua te jetoj me kujtimin se te deshta dhe te dua ty.
Te gjitha mi more ti, madje as lot nuk kam me, ta fala dhe lotin vetem qe te mos e derdh ngase me shume lendohem .Kam mall per ty por nuk kam force tet kerkoj ngase po te shoh e di qe do te kthehem prap rruges se dashurise per ty edhe pse e din ti qe jam ne kete rruge por e humbur duke te kerkuar me sy mbyllur se po t’i hap syt e di qe do te me kthehet loti duke te thene me ke munguar! Me lot te kam thene te dua por ti nuk me takon mua por do t’i takosh tjetres edhe pse kurre nje gje nuk do ta kisha deshiruar por… Dua te jem shume larg qe te mos shoh, te mos shoh por te ndegjoj mire per ty edhe pse hijen tende do ta kem kudo qe te shkoj, emrin tend do ta kem ne mendje,puthjen tende ne buzet e mia, ngrohtesine tende ne trupin tim, zerin tend ne veshin tim.Nuk kam qka te bej, te vdes nuk deshiroj ngase dua te jetoj qe se paku lajmin qe ti u lumtur jeton dua ta ndegjoj. Me lot te zemres te them te uroj fatin e bardh kurr ne sy mos paq lot, fati dhe lumturia te ndjekt ne qdo hap.E une, une lus Zotin qe te me ndihmoje, ate qe eshte e mire per mua le te ma dhuron. Mos harro se gjithnje do te dua dhe do te kujtoj.

vesa
vesa
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2463
Vendndodhja Vendndodhja : Prishtin-Londer.......
Hobi Hobi : exsplorimi i botes ujore...
Humor Humor : Humor po...por jo i tepruar...
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 21/05/2010
Falenderimet Falenderimet : 4

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Letra dashurie nga:VESA... Empty Re: Letra dashurie nga:VESA...

Mesazh nga vesa Thu May 27, 2010 10:29 pm

TE DUA VETEM TY

Nuk e di qfare te them pos fjales te dua.Me the qe te harroj por un te them kete mos e kerko nga une se nuk mundem tet harroj.Qdo dite e me shume asgje tjeter nuk ndjej per ty veq se dashuri,dashuri qe askush nuk ndjen per ty.Qdo dite me shtohet malli per ty,qdo dite e me shume me shtohet dashuria ndaj teje,qdo dite kam nevoje per ty,qdo dite kam nevoj per zerin tend te embel,qdo dit ndjej nevojen per shikimin tend,buzqeshjen tende.Nje gje kerkoj nga ti, qe te mos kerkosh nga une qe te harroj.E din pse kerkoj kete nga ti? Ngase ti je e vetmja dashuri per mua dhe nuk mundem tet harroj,tek ti kuptova fjalen dashuri,tek ti mesova te dashuroj,andaj si mundesh te me kerkosh te harroj kur tek ti gjeta ngrohtesin e fjales te dua,tek ti gjeta embelsin e jetes,tek ti gjeta thelbin e jetes,tek ti gjeta shprese per te jetuar,tek ti endrroja boten e pafund,tek ti endrroja veten me fustan te bardh! Dhe Cka,gjithe keto i perfshin ti duke me thene "HARROM",nuk mundem jooooo,oh JETA IME,nuk mundem se ti je endrra ime!

vesa
vesa
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2463
Vendndodhja Vendndodhja : Prishtin-Londer.......
Hobi Hobi : exsplorimi i botes ujore...
Humor Humor : Humor po...por jo i tepruar...
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 21/05/2010
Falenderimet Falenderimet : 4

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Letra dashurie nga:VESA... Empty Re: Letra dashurie nga:VESA...

Mesazh nga Hera Fri May 28, 2010 12:07 am

Letra dashurie nga:VESA... 231696 Letra dashurie nga:VESA... 189962
Hera
Hera
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 28/01/1956
Numri i postimeve Numri i postimeve : 7239
Vendndodhja Vendndodhja : Pristina,Republic of Kosovo
Hobi Hobi : Piktura,shetitjet
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 20/01/2010
Falenderimet Falenderimet : 10

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Letra dashurie nga:VESA... Empty Re: Letra dashurie nga:VESA...

Mesazh nga vesa Fri May 28, 2010 12:26 am

Hera shkruajti:Letra dashurie nga:VESA... 231696 Letra dashurie nga:VESA... 189962


Letra dashurie nga:VESA... 154110 Letra dashurie nga:VESA... 250644
vesa
vesa
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2463
Vendndodhja Vendndodhja : Prishtin-Londer.......
Hobi Hobi : exsplorimi i botes ujore...
Humor Humor : Humor po...por jo i tepruar...
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 21/05/2010
Falenderimet Falenderimet : 4

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Letra dashurie nga:VESA... Empty Re: Letra dashurie nga:VESA...

Mesazh nga durresi86 Fri May 28, 2010 12:29 am

vesa shkruajti:
TE DUA VETEM TY

Nuk e di qfare te them pos fjales te dua.Me the qe te harroj por un te them kete mos e kerko nga une se nuk mundem tet harroj.Qdo dite e me shume asgje tjeter nuk ndjej per ty veq se dashuri,dashuri qe askush nuk ndjen per ty.Qdo dite me shtohet malli per ty,qdo dite e me shume me shtohet dashuria ndaj teje,qdo dite kam nevoje per ty,qdo dite kam nevoj per zerin tend te embel,qdo dit ndjej nevojen per shikimin tend,buzqeshjen tende.Nje gje kerkoj nga ti, qe te mos kerkosh nga une qe te harroj.E din pse kerkoj kete nga ti? Ngase ti je e vetmja dashuri per mua dhe nuk mundem tet harroj,tek ti kuptova fjalen dashuri,tek ti mesova te dashuroj,andaj si mundesh te me kerkosh te harroj kur tek ti gjeta ngrohtesin e fjales te dua,tek ti gjeta embelsin e jetes,tek ti gjeta thelbin e jetes,tek ti gjeta shprese per te jetuar,tek ti endrroja boten e pafund,tek ti endrroja veten me fustan te bardh! Dhe Cka,gjithe keto i perfshin ti duke me thene "HARROM",nuk mundem jooooo,oh JETA IME,nuk mundem se ti je endrra ime!

BRAVO BRAVO BRAVO BRAVO BRAVO hiq mos e harro vesa
durresi86
durresi86
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Numri i postimeve Numri i postimeve : 19586
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 04/12/2009
Falenderimet Falenderimet : 163

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Letra dashurie nga:VESA... Empty Re: Letra dashurie nga:VESA...

Mesazh nga vesa Fri May 28, 2010 6:19 pm

Letra dashurie nga:VESA... 154110 Letra dashurie nga:VESA... 154110 Durresi86... Letra dashurie nga:VESA... 189962
vesa
vesa
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2463
Vendndodhja Vendndodhja : Prishtin-Londer.......
Hobi Hobi : exsplorimi i botes ujore...
Humor Humor : Humor po...por jo i tepruar...
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 21/05/2010
Falenderimet Falenderimet : 4

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Letra dashurie nga:VESA... Empty Re: Letra dashurie nga:VESA...

Mesazh nga dajti i modh Tue Jun 08, 2010 4:02 am

BRAVO BRAVO BRAVO ZEMRA IME
dajti i modh
dajti i modh
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 01/07/1977
Numri i postimeve Numri i postimeve : 19595
Vendndodhja Vendndodhja : tiron new jork tiron
Hobi Hobi : qyfyre dhe gallate sa ta shtyjme edhe kete nate
Humor Humor : te shtyjme edhe keto 100 vjet qe na kan ngel
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 08/04/2009
Falenderimet Falenderimet : 142

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Letra dashurie nga:VESA... Empty Re: Letra dashurie nga:VESA...

Mesazh nga dajti i modh Fri Jun 25, 2010 2:28 am

te lepije te duaaaa
dajti i modh
dajti i modh
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 01/07/1977
Numri i postimeve Numri i postimeve : 19595
Vendndodhja Vendndodhja : tiron new jork tiron
Hobi Hobi : qyfyre dhe gallate sa ta shtyjme edhe kete nate
Humor Humor : te shtyjme edhe keto 100 vjet qe na kan ngel
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 08/04/2009
Falenderimet Falenderimet : 142

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Letra dashurie nga:VESA... Empty Re: Letra dashurie nga:VESA...

Mesazh nga vesa Fri Jun 25, 2010 2:34 am

dajti i modh shkruajti: te lepije te duaaaa


Letra dashurie nga:VESA... 327946 Letra dashurie nga:VESA... 450740 Letra dashurie nga:VESA... 102881
vesa
vesa
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2463
Vendndodhja Vendndodhja : Prishtin-Londer.......
Hobi Hobi : exsplorimi i botes ujore...
Humor Humor : Humor po...por jo i tepruar...
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 21/05/2010
Falenderimet Falenderimet : 4

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Letra dashurie nga:VESA... Empty Re: Letra dashurie nga:VESA...

Mesazh nga dajti i modh Sat Jun 26, 2010 4:22 am

vesa shkruajti:
"E VETEMUAR"



Heshtja e kesaj nate po me cmend,e vetmuar ne dhomen time cdo here rri ne mendime,nuk di pse te kujtoj, kur dua qe pergjithmon qe te harroj,si te harroj Ty kur te dua aq shum,por pse te dua kur Ti cdo dit me ben te vuaj...
Nuk di pse sillemi te dy si femij,kur te dy jemi te rritur dhe mund ta kuptoj fjalen dashuri,e di qe edhe Ti me do mua por nuk e kuptoj pse nuk ma thua...
Nuk shihemi nje koh te gjate edhe pse per njeri-tjetrin kemi shum mall,e di se fajtore per ket jam une,por nuk di pse kam frik te takohem me ty, por nuk dua qe te zhgenjehem ne dashuri...
I kujtoj ato pak caste qe te dy i kaluam dhe e kuptoj se per ty jam e permalluar...
E permalluar fle ne gjum, e till zgjohem cdo dit, kam shum mall per Ty ohhhhhh shpirt...
E kapluar nga kjo merzi vazhdoj te shkruaj vetem per Tyyyyyyyyy.....
.
................................................................................
BRAVO BRAVO BRAVO SHKRUAJ SHKRUAJ lule 2 lule 2 po me ze shiu i dash te dua po me ze shiu i dash
dajti i modh
dajti i modh
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 01/07/1977
Numri i postimeve Numri i postimeve : 19595
Vendndodhja Vendndodhja : tiron new jork tiron
Hobi Hobi : qyfyre dhe gallate sa ta shtyjme edhe kete nate
Humor Humor : te shtyjme edhe keto 100 vjet qe na kan ngel
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 08/04/2009
Falenderimet Falenderimet : 142

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Letra dashurie nga:VESA... Empty Re: Letra dashurie nga:VESA...

Mesazh nga vesa Sun Jun 27, 2010 12:35 am

Letra dashurie nga:VESA... 154110 Letra dashurie nga:VESA... 154110 Letra dashurie nga:VESA... 154110


Letra dashurie nga:VESA... 102881 Letra dashurie nga:VESA... 327946 Letra dashurie nga:VESA... 450740 Letra dashurie nga:VESA... 250644
vesa
vesa
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2463
Vendndodhja Vendndodhja : Prishtin-Londer.......
Hobi Hobi : exsplorimi i botes ujore...
Humor Humor : Humor po...por jo i tepruar...
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 21/05/2010
Falenderimet Falenderimet : 4

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Letra dashurie nga:VESA... Empty Re: Letra dashurie nga:VESA...

Mesazh nga dajti i modh Sun Jun 27, 2010 12:37 am

vesa shkruajti:
TE DUA VETEM TY

Nuk e di qfare te them pos fjales te dua.Me the qe te harroj por un te them kete mos e kerko nga une se nuk mundem tet harroj.Qdo dite e me shume asgje tjeter nuk ndjej per ty veq se dashuri,dashuri qe askush nuk ndjen per ty.Qdo dite me shtohet malli per ty,qdo dite e me shume me shtohet dashuria ndaj teje,qdo dite kam nevoje per ty,qdo dite kam nevoj per zerin tend te embel,qdo dit ndjej nevojen per shikimin tend,buzqeshjen tende.Nje gje kerkoj nga ti, qe te mos kerkosh nga une qe te harroj.E din pse kerkoj kete nga ti? Ngase ti je e vetmja dashuri per mua dhe nuk mundem tet harroj,tek ti kuptova fjalen dashuri,tek ti mesova te dashuroj,andaj si mundesh te me kerkosh te harroj kur tek ti gjeta ngrohtesin e fjales te dua,tek ti gjeta embelsin e jetes,tek ti gjeta thelbin e jetes,tek ti gjeta shprese per te jetuar,tek ti endrroja boten e pafund,tek ti endrroja veten me fustan te bardh! Dhe Cka,gjithe keto i perfshin ti duke me thene "HARROM",nuk mundem jooooo,oh JETA IME,nuk mundem se ti je endrra ime!

...
...................................................
ZEMRA IME ZEMRA IME te dua po me ze shiu i dash te dua po me ze shiu i dash :thanks: :thanks: :thanks: xhan
dajti i modh
dajti i modh
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 01/07/1977
Numri i postimeve Numri i postimeve : 19595
Vendndodhja Vendndodhja : tiron new jork tiron
Hobi Hobi : qyfyre dhe gallate sa ta shtyjme edhe kete nate
Humor Humor : te shtyjme edhe keto 100 vjet qe na kan ngel
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 08/04/2009
Falenderimet Falenderimet : 142

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Letra dashurie nga:VESA... Empty Re: Letra dashurie nga:VESA...

Mesazh nga vesa Sun Jun 27, 2010 12:56 am

Letra dashurie nga:VESA... 154110 Letra dashurie nga:VESA... 154110 Letra dashurie nga:VESA... 154110 Letra dashurie nga:VESA... 154110

Letra dashurie nga:VESA... 327946 Letra dashurie nga:VESA... 327946 Letra dashurie nga:VESA... 327946 Letra dashurie nga:VESA... 327946

Letra dashurie nga:VESA... 102881 Letra dashurie nga:VESA... 102881 Letra dashurie nga:VESA... 102881 Letra dashurie nga:VESA... 102881 Letra dashurie nga:VESA... 250644 Letra dashurie nga:VESA... 664797 Letra dashurie nga:VESA... 250644 Letra dashurie nga:VESA... 664797 Letra dashurie nga:VESA... 250644 Letra dashurie nga:VESA... 664797
vesa
vesa
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2463
Vendndodhja Vendndodhja : Prishtin-Londer.......
Hobi Hobi : exsplorimi i botes ujore...
Humor Humor : Humor po...por jo i tepruar...
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 21/05/2010
Falenderimet Falenderimet : 4

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Letra dashurie nga:VESA... Empty Re: Letra dashurie nga:VESA...

Mesazh nga dajti i modh Mon Jun 28, 2010 1:11 am

vesa shkruajti:
PER TY

Te dua por nuk mundem te jem me ty.
Nje gje na ndan dhe per kete me duhet tet harroj.
E di qe te lendoj, lendoj dhe vehten por nuk di qka te bej
te qmendem nuk preferoj ngase dua te jetoj me kujtimin se te deshta dhe te dua ty.
Te gjitha mi more ti, madje as lot nuk kam me, ta fala dhe lotin vetem qe te mos e derdh ngase me shume lendohem .Kam mall per ty por nuk kam force tet kerkoj ngase po te shoh e di qe do te kthehem prap rruges se dashurise per ty edhe pse e din ti qe jam ne kete rruge por e humbur duke te kerkuar me sy mbyllur se po t’i hap syt e di qe do te me kthehet loti duke te thene me ke munguar! Me lot te kam thene te dua por ti nuk me takon mua por do t’i takosh tjetres edhe pse kurre nje gje nuk do ta kisha deshiruar por… Dua te jem shume larg qe te mos shoh, te mos shoh por te ndegjoj mire per ty edhe pse hijen tende do ta kem kudo qe te shkoj, emrin tend do ta kem ne mendje,puthjen tende ne buzet e mia, ngrohtesine tende ne trupin tim, zerin tend ne veshin tim.Nuk kam qka te bej, te vdes nuk deshiroj ngase dua te jetoj qe se paku lajmin qe ti u lumtur jeton dua ta ndegjoj. Me lot te zemres te them te uroj fatin e bardh kurr ne sy mos paq lot, fati dhe lumturia te ndjekt ne qdo hap.E une, une lus Zotin qe te me ndihmoje, ate qe eshte e mire per mua le te ma dhuron. Mos harro se gjithnje do te dua dhe do te kujtoj.

..
........................................ te duaaaa te duaaaa .......................
je shume e mire AMOREEEEE ZEMRA IME SHKRUAJ SHKRUAJ serenat po digjem nga dashur po me ze shiu i dash te dua po me ze shiu i dash
dajti i modh
dajti i modh
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 01/07/1977
Numri i postimeve Numri i postimeve : 19595
Vendndodhja Vendndodhja : tiron new jork tiron
Hobi Hobi : qyfyre dhe gallate sa ta shtyjme edhe kete nate
Humor Humor : te shtyjme edhe keto 100 vjet qe na kan ngel
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 08/04/2009
Falenderimet Falenderimet : 142

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Letra dashurie nga:VESA... Empty Re: Letra dashurie nga:VESA...

Mesazh nga vesa Mon Jun 28, 2010 1:15 am

FLM BABY...me vjen mir qe te pelqejn shkkrimet e mija...


Letra dashurie nga:VESA... 102881 Letra dashurie nga:VESA... 327946 Letra dashurie nga:VESA... 102881


Letra dashurie nga:VESA... 250644 Letra dashurie nga:VESA... 664797 Letra dashurie nga:VESA... 250644 Letra dashurie nga:VESA... 664797 Letra dashurie nga:VESA... 250644
vesa
vesa
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2463
Vendndodhja Vendndodhja : Prishtin-Londer.......
Hobi Hobi : exsplorimi i botes ujore...
Humor Humor : Humor po...por jo i tepruar...
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 21/05/2010
Falenderimet Falenderimet : 4

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Letra dashurie nga:VESA... Empty Re: Letra dashurie nga:VESA...

Mesazh nga dajti i modh Mon Jun 28, 2010 5:46 am

vesa shkruajti:
TE DUA

Tek ti gjeta fjalen dashuri,tek ti gjeta fjalen jete,tek ti gjeta fjalen vdekje duke jetuar.Aq shume te dua saqe nuk di as qka te shkruaj veq se te uroj fat me tjetren.Edhe pse i takon tjetres,zemra te do ty,zemra nuk mundet tet harroj,zemra te do edhe nje here me shume,ti je jeta ime,ti je endrra ime.Me mungon aq shume saqe kur te kujtoj me rrjedhin lot nga brendesia e shpirtit e keta lot i luten Zotit qe te kem edhe nje her afer vetes te ndegjoj tingujt e zemres tende qe dikur ndegjoja dhe po ata tinguj me than: ti nuk do te jesh e imja dhe po ai tingull eshte ende ne veshet e mi ku kjo zhurm e lehte e tingujve te zemres tende me lendoi aq shume mirpo me beri qe te mos harroj,qe gjithnje te jesh ne mendjen dhe shpirtin tim,te jesh gjithmon ne shkrimet e mia,te jesh gjithmon pran buzeve te mia.Syt e tu shkelqejn para meje ne kujtime,buza jote me flet embel ne endrrat e mia,trupi yt me ngroh leht ne lotet e mia te pafund qe derdhen per ty.Kur bie terri qdo nate kerkoj nga Zoti te jem me ty edhe nje here edhe pse nuk do te jesh i imi,mirpo deshira e flakt te jem me ty me ben te duroj edhe ate vetem e vetem qe tet kem para syve te mi edhe nje here,tet shijoj buzet e tua te embla vetem edhe nje here e at'her edhe po te vdes do vdisja me shijen tende,me ngrohtesine e buzeve tua,fyrmen tende dhe tingullin e fundit te zemres tende qe ndegjoj un duke me then "ME FAL"....e dija qe me doje e une duke te then te pres ne boten tjeter me krahe hapur dhe me nje flet te perlotur qe shkruan TE DUA,a me takon tashme mua?
....
..........................................................................................
kjo qenka fantastike....VESSSS shigjeta dashurie te dua po me ze shiu i dash te dua po me ze shiu i dash
dajti i modh
dajti i modh
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 01/07/1977
Numri i postimeve Numri i postimeve : 19595
Vendndodhja Vendndodhja : tiron new jork tiron
Hobi Hobi : qyfyre dhe gallate sa ta shtyjme edhe kete nate
Humor Humor : te shtyjme edhe keto 100 vjet qe na kan ngel
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 08/04/2009
Falenderimet Falenderimet : 142

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Letra dashurie nga:VESA... Empty Re: Letra dashurie nga:VESA...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi