♥♥♥♥♥.ShoqeriaJone.♥♥♥♥♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ministri Limaj: Unė nuk do tė jap dorėheqje

Shko poshtė

Ministri Limaj: Unė nuk do tė jap dorėheqje Empty Ministri Limaj: Unė nuk do tė jap dorėheqje

Mesazh nga capkenja Thu Apr 29, 2010 4:42 pm

Ministri Limaj: Unė nuk do tė jap dorėheqje 9limaj-k-1

“Unė nuk do tė jap dorėheqje, do tė vazhdojė me detyrat”, tha Limaj. “Unė personalisht nuk kam qenė i hetuar dhe nuk kam qenė i njoftuar

Ministri i Transportit dhe Telekomunikacionit Fatmir Limaj tha se nuk e ka ndėrmend tė jap dorėheqje. “Unė nuk do tė jap dorėheqje, do tė vazhdojė me detyrat”, tha Limaj. “Unė personalisht nuk kam qenė i hetuar dhe nuk kam qenė i njoftuar", tha Limaj, pas njė takimi disa orėsh nė ndėrtesėn e Qeverisė sė Kosovės ndėrmjet kryeministrit Hashim Thaēi me disa ministra tė kabinetit qeveritar, ku kanė marrė pjesė edhe shefi i EULEX-it, Iv de Kermabon dhe ambasadori i SHBA-ve nė Kosovė, Kristofer Dell.

"Unė do tė vazhdojė detyrat e mia tė pėrditshme dhe detyrat e mia dhe projektet e filluara. Ky ėshtė njė zhvillim normal. Sot e gjithmonė jam nė dispozicion tė realizimit tė detyrave, nė kėtė rast edhe hetuesisė, mekanizmave prokurorial. Pushtetet janė tė ndara, ata kanė punėn e tyre ne tonėn. Do tė vazhdojmė tė mbėshtesim ligjin. Ne jemi kėtu pėr tė ndihmuar tė gjithė ata qė duan ndihmėn tonė. Unė do tė vazhdojė me detyrat e mia. Ne jemi thellėsisht tė pėrkushtuar nė zbatimin e ligjit. Mendoj se ka ardhur koha tė shkojmė nė shtėpi, tash ėshtė vonė. Pėr mua ėshtė me rėndėsi qė tė vazhdojė dhe do tė ndihmojė nė ēdo rast kur kėrkon ndihmėn”, tha ndėr tė tjera nė deklaratėn e tij, Fatmir Limaj, nė njė takim me gazetarė, pak orė para orės 23.00, pak minuta pasi ka pėrfunduar ndeshja gjysmfinale, Barcelona – Interi, nė garėn pėr Kampinonin e Evropės, pėr tė cilėn gjė u ka kėrkuar falje gazetarėve qė kishin mbetur pa e parė ndeshjen, duke e pritur ministrin.

Kjo ishte deklarata e ministrit Limaj teksa pėrpiqej tė fshihte emocionet dhe brengėn e tij pėr procesin kaq transparent tė hetimit tė tij, tė pėrcjellė nga forca masive policore, tė cilat kanė hetuar shtėpinė e tij nė periferi tė Prishtinės, banesa tė familjes Limaj dhe vetė Ministrinė e Transportit dhe Postė Telekomunikacionit, nga ku janė parė tė nxjerrin materiale tė shumta.

Ministri Limaj dhe as kryeministri Hashim Thaēi nuk kanė marrė pjesė nė seancėn solemne tė Kuvendit tė Kosovės pėr nder tė ministrit tė Jashtėm tė Italisė, Franko Fratini. Gjatė kėsaj kohe kryeministri Thaēi ėshtė takuar me ambasadorin amerikan Kristofer Dell. Gjatė ditės deri nė orėt e vona ėshtė takuar edhe kryesia e PDK-sė, si dhe kryeministri Thaēi ėshtė takuar me ministrat e PDK-sė, takim nė tė cilin mė vonė ka prezantuar edhe ministri i Kulturės Lutfi Haziri, i vetmi nga ministrat e LDK-sė.


capkenja
capkenja
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 14/06/1993
Numri i postimeve Numri i postimeve : 15046
Vendndodhja Vendndodhja : Ne boten e cudirave
Hobi Hobi : Studente...
Humor Humor : Sa per vete
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 07/12/2009
Falenderimet Falenderimet : 138

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi