♥♥♥♥♥.ShoqeriaJone.♥♥♥♥♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lidhje e perkohshme por dashuri e perjetshme...

Shko poshtė

Lidhje e perkohshme por dashuri e perjetshme... Empty Lidhje e perkohshme por dashuri e perjetshme...

Mesazh nga Sexy_Girl Wed Dec 30, 2009 12:10 pm

Te dua shume, edhe pse nuk kam asnje shprese tek ti, pavaresisht se jetes ku nuk i dihet...
Njeriu kur dashuron, e krijon nje bindje ne vetvete se do te jete tere jeten.. bashke me personin me te cilin takohet.
E, une te dashuroj shume, edhe pse e di shume mire ce ne kurre s’do te jemi bashke, se s’do te jesh kurre imi...
Shume here e pyes veten: Si filloi e gjithe kjo? Me mall e kujtoj momentin kur u takuam..
Prej momentit te pare qe te njoha, e ndjeja nje lloj simpatie ndaj teje, por kurre s’ kisha menduar se do te ishim dic me teper se shoke,
e as ce prisja dicka nga ti, sepse me dukeshe i paarritshem!
Fillove te hyje ne endrrat e mia, ne zemren time, ne boten time.U bere pjese e jetes sime.Fillova te te dashuroj me gjithe forcen time shpirterore.
Kurre s’ kam menduar se mund ta dashuroja nje mashkull sic te dua ty...Te shikoj dhe me dukesh gjenial.
Thone se s’ ka asgje te persosur ne kete bote, por une nuk po mund te shoh ndonje mangesi te ti.
Prandaj them se ti je i persosur, apo ndoshta dashuria me ben te te shoh me sy tjeter?!Secili djale ce me afrohet, me ben te te dua me shume ty,
sepse tek asnjeri nga ta nuk e shoh ate ce ndiej tek ti.
Athua cfare mendon ti per mua?
Ah, sikur vetem nje cast te hyja ne zemren tende dhe te kuptoja se cfare ndien zemra jote per mua?!
E, ne kete erresire qe ka mbuluar qytetin sikur me flet dicka dhe me thote se ti ndjen dicka te mire per mua.
Se ajo cka ndjen per mua nuk eshte dhembje ose meshire.
Por, jam e sigurte se ti sado pak me do,sepse ti s’ di te genjesh...S’ dine te genjejne syte e tu te bukur qe shkelqejne perballe syve te mi!
S’ di te genjeje as goja jote e embel kur me thote:” Te dua”.
Ti nuk e di se sa eshte e vlefshme nje” Te dua” nga ti?!Me ngre ne qiell,me ben aq te lumtur...
Une dua vetem te jem me ty, sa me gjate qe te jete e mundur...
Jo, jo se kam harruar: e di se heret a vone une duhet ta vazhdoj jeten time pa ty! Por mendon se nuk me vret fakti se ti i takon “asaj “?
Por dashuria ime e madhe mundi cdo gje , madje edhe kete dhembje qe kam ne zemer!
cdokush do te me gjykonte pse une ushqej nje dashuri te tille, pse une dashuroj njeriun e huaj...
Edhe une thelle ne zemer e ndjej se s’ duhet tė jemi bashke,por une s’ kam faj qe te dashuroj cmendurisht,
e s’ ke faj as ti ce me terhec me cdo pjese tende! Faj kane ndjenjat e mia ce te perkasin vetem ty sa here kam nevoje.
Nganjehere filloj edhe te qaj.Nuk kam arsye te qaj, por mungesa jote e ben te veten.
S e di... Shume gjera nuk i kam te qarta ne jeten time, por nje gje e kam shume te qarte dhe shihet ac paster.
E kam shume te qarte se ajo cka ndjej per ty quhet Dashuri.
Lidhje e perkohshme por dashuri e perjetshme...
Ndoshta, do te te harroj atehere kur ne Sahare te bie debore, e ne germadha te celin lule..
(Sote per deri sa isha ne pune... dhe kaloja ca kohe te lire lexova shume artikuj te ndryshem
ac sa me beri nje pershtypje te vecant te hap nje teme si kjo)

Cka mendoni ju per nje ¬¬Lidhje te perkohshme por dashuri e perjetshme... ¬¬
Sexy_Girl
Sexy_Girl
Anetar/e aktiv
Anetar/e aktiv

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 11/12/1985
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2857
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 01/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 4

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi