♥♥♥♥♥.ShoqeriaJone.♥♥♥♥♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kam turp te shkoj tek gjinekologu !!!

Shko poshtė

Kam turp te shkoj tek gjinekologu !!! Empty Kam turp te shkoj tek gjinekologu !!!

Mesazh nga Barbi Mon Oct 26, 2009 7:21 pm

"Kam turp te vete tek Gjinekollogu!"eshte pergjigja e shume zonjusheve per gjinekologun.
Te vesh tek Gjinekologu eshte nje gje mese normale....por pse disave i eshte krijuar kjo fobia mos pranojne te vene tek "doktori i grave".
Fundja eshte si te shkosh tek cdo doktor....e pse eshte turp? Doktori seshte prap njeri? Sa ka pare ai ne tere jeten e tij (gjate fakultetit dhe rezidences) si ben me pershtypje!

Eshte me se e keshilluar qe para se te fillosh jeten seksuale te keshillohesh njehere me nje gjinekollog. Po ashtu Gjinekologun mund ta pyesesh per cdo kuriozitet, pasqarim qe ke ne lidhje me jeten seksuale....Mund te maresh te famshet pilula kundra semundjeve me transmetim seksual dhe shtatzanise dhe shume te tjera...

Keni turp nga gjinekollogu?Nqs po: PSE
?
Barbi
Barbi
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 11902
Vendndodhja Vendndodhja : Ne ferr
Hobi Hobi : Librat kohet e fundit
Humor Humor : o sa kom qesh
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 03/07/2009
Falenderimet Falenderimet : 121

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kam turp te shkoj tek gjinekologu !!! Empty Re: Kam turp te shkoj tek gjinekologu !!!

Mesazh nga Vizitor Mon Oct 26, 2009 8:21 pm

Kontrolli gjinekologjik, eshte me se i nevojshem per femrat e sidomos ne moshen reproduktive, pa mare parasysh se a eshte ose nuk eshte e martuar, a ka perjetuar maredhenie seksuale ose jo.Shumicat nga femrat shqiptare e quaj tabu ...si mund te jete tabu kotrolli jote shendesor ?Kam degjuar ne shume raste qe, thon nuk kam gje ndihem mire !Per fate te keq ne "shqiptaret "kemi nje mentaliteti te tille qe te mjeku te vizitohemi vetem kur je semure.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi