♥♥♥♥♥.ShoqeriaJone.♥♥♥♥♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ekzekutohet nė Durrės 'donzhuani' qė ka shkuar me 380 femra

Shko poshtė

Ekzekutohet nė Durrės 'donzhuani' qė ka shkuar me 380 femra Empty Ekzekutohet nė Durrės 'donzhuani' qė ka shkuar me 380 femra

Mesazh nga Ylli Tue May 27, 2014 7:31 am

Publikuar: 23:25 / 26.05.2014

Ekzekutohet nė Durrės 'donzhuani' qė ka shkuar me 380 femra Ekzekutohet-n-euml-durr-euml-s-donzhuani-q-euml-ka-shkuar-me-380-femra_hd

Njė person ėshtė ekzekutuar me armė zjarri mbrėmjen e sotme nė Xhafzotaj tė Durrėsit. Policia bėn tė ditur se viktima ėshtė Arben Tollia, i cili ėshtė qėlluar rreth orės 22:50 pranė shkollės 9-vjeēare nė Komunėn Xhafzotaj.

Sipas policisė, viktima dyshohet tė jetė njė person me precedent penal. Policia sqaron se ai ėshtė qėlluar disa herė me armė zjarri nga persona ende tė pa identifikuar. Policia qytetit tė Durrėsit kanė mbėrritur menjėherė nė vendin e ngjarjes dhe kanė nisur hetimet pėr zbardhjen e plotė tė saj.

Viktima ka qenė njė person mjaft i pėrfolur nė media, ai ėshtė dėnuari pėr pėrdhunim, duke i mashtruar femrat. Arben Tollia u dėnua me 12 vjet burg nga drejtėsia shqiptare pėr akuzėn e pėrdhunimit. Por, nė janar tė kėtij viti ai u bė sėrish protagonist i njė pėrdhunimi, ku pėrdhunoi njė 30-vjeēare nga Durrėsi, pasi doli me leje nga burgu.

Nė fakt sipas burimeve tė policisė dhe prokurorisė sė Durrėsit, Tollia kishte disa kohė qė njihej me shtetasen 30-vjeēare, tė cilėn e ka njohur nėpėrmjet “Facebook”. I dėnuari i ėshtė prezantuar me emėr tė rremė dhe pas disa komunikimeve tė gjata, Tollia dhe shtetasja 30-vjeēare kanė vendosur tė takohen. Nga sa mėsohet, Tollia i ėshtė prezantuar si emigrant dhe se nė kohėn kur pėrkoi me marrjen e lejes 7-ditore nga autoritet e burgut, ai i ka pohuar 30-vjeēares se do tė kthehej nė Shqipėri, duke mundėsuar dhe takimin mes tyre.

Ndėrsa, nė njė intervistė pėr mediat ai ka thėnė se, hiqej si biznesmen dhe femrat pranoni tė shkonin me tė. Ai ka thėnė se ka shkuar me 380 femra, madje dhe me gruan e njė deputeti.

“Hiqesha si biznesmen. I dėrgoja para njė pallati nė ndėrtim dhe u thosha: ‘Ky ėshtė pallati qė po ndėrtoj’. Mė besonin. U thosha qė do t’ju jepja apartamente. Njėrėn e kam zėnė tė dashur vetėm me njė kartė telefoni. Pranonin tė qėndronin me mua, sepse besonin qė kam lekė. Por, mė denonconin kur mėsonin se nuk kisha lekė. Asnjėrėn prej femrave nuk e kam pėrdhunuar. Kanė pranuar me dėshirėn e tyre tė qėndrojnė me mua. Kam prova pėr kėtė. Kam foto, siē e kam dėshmuar dhe nė proces, kam edhe regjistrime ku duket qartė se ēfarė ka ndodhur”, ka thėnė Tollia. /shekulli/
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi