♥♥♥♥♥.ShoqeriaJone.♥♥♥♥♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mua me mjafton nje buzeqeshje per te me bere te lumtur

4 posters

Shko poshtė

Mua me mjafton nje buzeqeshje per te me bere te lumtur Empty Mua me mjafton nje buzeqeshje per te me bere te lumtur

Mesazh nga kanitaa Fri Jul 19, 2013 5:02 pm

Mua me mjafton nje buzeqeshje per te me bere te lumtur.Mjafton nje shikim per te me bere xheloze,sepse xhelozia nuk eshte mungese e besimit,por frika e humbjes.Me mjafton me te vertet pak,sespe ne jete gjerat me te vogla jane ato qe vine nga zemra,jane ato me te sinqerta.Pranoj shoqeri nga cdo vend i botes,ofendimet dhe fjalet e renda nuk kane ekzistenc ne fjalorin tim,m'respekto dhe te respektoj.Nese i flas dikujt e bej per respekt dhe edukate jo se kam ndonje interes te vecante.Mundohem te jem sa me e sinqerte ne jeten e perditshme,por shpesh here nuk vlersohet kjo gje.Jam shum e bute por nqs me provokojn behem Kafshe e vertet,e mira eshte se skam dal asnjeher nga vetja ime uroj qe mos me bej kush te dal.S'bej padrejtesi dhe nuk dua te behen.Ndonjehere jam perkushtuar aq shume per nje njeri sa kam harruar veten time.Une gjithmone jap,por e verteta mbi te gjitha dua te marr dhe kam mesuar qe sa me shume jep aq me pak merr.Gezohem dhe me pak.Merzitem shume shpejt dhe me shume,sepse shpesh bota behet shume e vogel dhe e ngushte me mua.Kur fal dihet se nuk harroj kurre.Kam mesuar qe bota rrotullohet por atehere kur ste behet vone fare.Kam falur gabime gati te pafalshme,kam provuar te zevendesoj persona te pazevendesueshem dhe kam harruar persona te paharrueshem.Kam vepruar sipas momentit,jam zhgenjyer nga pesona qe nuk e mendoja kurre,por dhe une kam zhgenjyer.Kam mbajtur dike mes kraheve te mi per ta mbrojtur,jam bere mike perjet...Kam qare duke degjuar muzike e duke pare disa fotografi me kujtime,kam telefonuar thjesht per te degjuar nje ze..Kam besuar perseri ne nostalgji dhe kam pasur frike te humbas nje person shume te vecante,por kam mbijetuar...Dhe jetoj akoma...!Dhe jeta nuk me lodh!Dhe ti nuk duhet te lodhesh nga jeta...JETO!Eshte mrekulli te perpiqesh me bindje,te perqafosh jeten dhe ta jetosh me pasion.Te humbasesh me klas dhe te fitosh me guxim,sepse bota i perket atij qe guxon...Falenderoj cdo dite zotin per gjerat qe kam
kanitaa
kanitaa
Mik i Forumit
Mik i Forumit

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 10/07/1990
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1664
Vendndodhja Vendndodhja : Tetov
Hobi Hobi : skam
Humor Humor : .....
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 18/06/2012
Falenderimet Falenderimet : 6

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mua me mjafton nje buzeqeshje per te me bere te lumtur Empty Re: Mua me mjafton nje buzeqeshje per te me bere te lumtur

Mesazh nga XHEMI Sun Jul 21, 2013 11:48 am

me mjafton buzeqeshja e nje personi qe te jem e lumtur
XHEMI
XHEMI
Embelsira e Forumit
Embelsira e Forumit

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 30/08/1986
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4278
Vendndodhja Vendndodhja : TIRAN
Hobi Hobi : KERCIM
Humor Humor : SA TE DUASH
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 17/07/2011
Falenderimet Falenderimet : 12

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mua me mjafton nje buzeqeshje per te me bere te lumtur Empty Re: Mua me mjafton nje buzeqeshje per te me bere te lumtur

Mesazh nga SaD Sun Aug 04, 2013 9:10 am

Mua me mjafton nje buzeqeshje per tme bere te lumtur . . . . Me mjafton nje fjal per tme bere te qaj . Ndonjeher jam perkushtuar aq shume nje personi sa kam humbur veten time . . . Gezohem me pak por ama merzitem shume shpejt sepse bota shpesh behet shume e vogel per mua . . . A e dini pse nk jam perfekte . . ? Se ndoshta jo cdo veprim i imi tregon natyren time te vertet . . . Jam koke forte kam karakter te veshtir dhe pak arrijne te me kuptojne . . . Kam falur gabime te pafalshme . . . Kam zevendesuar persona te pa zevendesushem dhe kam harruar persona te pa harrushem . . . . Kam reguar dhe keq . . . Jam zhgenjyer nga persona qe nk e prisja . . . Kam mbajtur ne krahe dike per ta mbrojtur . .Kam qare duke degjuar muzik . . . Kam mesuar qe fjalet e hedhura ne ere lendojne . . Kam pasur frike te humbas dike qe gjithsesi e kisha te humbur . . . Por kam mbijetuar dhe jetoj akoma , per disa persona do kisha dhene dhe jeten por tani kam kuptuar qe do kisha bere nje budallik...
SaD
SaD
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 01/04/1984
Numri i postimeve Numri i postimeve : 283
Vendndodhja Vendndodhja : London
Hobi Hobi : muzik
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 31/07/2013
Falenderimet Falenderimet : 0

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mua me mjafton nje buzeqeshje per te me bere te lumtur Empty Re: Mua me mjafton nje buzeqeshje per te me bere te lumtur

Mesazh nga lemshja Mon Aug 05, 2013 11:44 am

mua nuk me mjafton nje buzeqeshje te flas sinqerisht...buzeqeshjq esh fillim i mbare po
lemshja
lemshja
Moderator/e
Moderator/e

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 5465
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 16/05/2013
Falenderimet Falenderimet : 12

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mua me mjafton nje buzeqeshje per te me bere te lumtur Empty Re: Mua me mjafton nje buzeqeshje per te me bere te lumtur

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi