♥♥♥♥♥.ShoqeriaJone.♥♥♥♥♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mos mė kėrko

5 posters

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko poshtė

Mos mė kėrko - Faqe 2 Empty Re: Mos mė kėrko

Mesazh nga Vizitor Sun May 24, 2015 11:33 pm

Eh... jeta ime...


Jeta ime rrėshqet nėpėr gishta
Dhe ēdo gjė qė ē'moj,shėndrrohet nė pluhur
Mbetet vetėm njė dėshirė e madhe me mendime tė brishta
E humbur nė hapėsirė,nuk njeh frikėn e duhur

Gjithnjė e mė shumė e lodhur nga kjo jetė
Kėmbėt e rėnda tėrhjeku mbi shkėmbinj
Dua tė shkoj nė atė vend tė fshehtė
Atje ku shkruan:,,Jetonin dy tė rinjė''

Ndoshta nė fund nuk ka as njė fije shkėlqimi
E dij',jamė e sigurt...qė ky ėshtė fundi im
Ani qė do doja me dėshirė tė ishte...filimi..
Por.. tani do fle nė prehėr tė tokės...,atje gjeta strehim...

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mos mė kėrko - Faqe 2 Empty Re: Mos mė kėrko

Mesazh nga Vizitor Mon May 25, 2015 2:16 pm

Dhėmbje.....Nuk mundem,nuk dua tė jetoj nė stres,
Unė dua tė t'dua, dhe dua qė t'mė duash.

Mė vret ndjenja aq e panjohur,
Si tė mos marrė asgjė,e tė gjitha t'i jap '
Dhimbjes ēfar t'i pėrgjigjem?
T'i them'...Jetoj por jo nė vendin e duhur .
Unė jetoja pėr idealet,
Frymoja pėr ato....,tė drejtat,
Kjo nuk duhet tė ishte njė ditė e trishtuar,
Por kjo ėshtė, sepse  nuk mund tė lėvizi nga vendi.
Ah sa dhemb,
Athua ėshtė e vėrtetė e trishtuar,
Pėr tė gjithė ata qė duhen?
Njė moment i lumturisė, natė trishtimi,
Mė deshte dje... sot heshtje,
Nesėr  diku tjetėr.
Pasnesėr mė afėr teje,njė e dytė.
Nuk duroja tė t'vjedhin,
Por sot....kam  humbur shpresėn.
Unė besoj nė atė qė ndjej,
Hidhėrim,vuajtje nė heshtje.....

Nuk e paramendoja......

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mos mė kėrko - Faqe 2 Empty Re: Mos mė kėrko

Mesazh nga Vizitor Mon May 25, 2015 2:35 pm

Moment....

Si tė ndaloj kohėn?
dhe tė shikojė pėrgjithmonė?
Si mund tė ndalet njė moment?,
Dhe tė ndihem me fat?
Si mund tė ndalet
dielli dhe hėna dhe yjet?
Mos tė notojn mė?
Si pėr t'i bindur ata
Se pėr njė moment Ti dhe unė jemi atje?
Si mund tė jetoj me mendimin
Qė kam qenė e pafuqishme?
Ndonjė gjė pėr tė ndryshuar,
Kur gjithėēka ėshtė e rrjedhėshėme,
... mban fundin e pashmangshėm...
Njė shkėlqim verbues i agimit
Tė njė dite tė re....
dhe kjo ditė ėshtė vetėm
momenti Yt edhe i imi
Vetėm njė pluhur nė pafundėsinė kalimtare,
Vetėm njė pikė nė kupėn e shtypur;
Vetėm njė letėr e cila do tė zbehet
Dhe njė ngjyrė qė pashtershėm rrjedh'..., rrjedh' ...
Pėr tė shkruar ... pėr tė pėrshkruar
Pėr tė lėnė njė vulė
Mbi ekzistencėn e njė bote,
Vetėm njė letėr e zbehur ...
Mbetet kujtimi yt dhe i imi

Vetėm njė moment shumė i vogėl....Pėrshkrimi.....


Edituar pėr herė tė fundit nga e panjohura nė Tue May 26, 2015 9:22 pm, edituar 3 herė gjithsej

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mos mė kėrko - Faqe 2 Empty Re: Mos mė kėrko

Mesazh nga Vizitor Tue May 26, 2015 9:12 pm

???

A e dini? ... Ndjenja ndonjėherė

Si teh i ftohtė i njė thike,qėllon'
Ngulitet nė membranėn e trupit dhe orbitėn
Nė zemėr tė butė e tė ngrohtė...ndalon
Dhe asgjė nuk mbetet-pėr t'a mundur frikėn

A mendoni? ... A mendoni tani?

Sa ėshtė forca e juaj e jetės?
Ngadalė dhe gradualisht prishet.
Ndjenjat ngrijnė,e lotėt e engjėjve
Na marrin nė krahėt e vdekjes.

A e ndjen? ... rėnjen e ngadalėshme..

Butėsisht, shumė butėsisht nė tokė tė ftohtė
Nga gjiri i qiellit zbres e gatshme,e pėrflakur
Ndoshta pran' teje do ndjehem mė ngrohtė
Engjėj tė dashur e shihni? Fundi ėshtė afėruar....

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mos mė kėrko - Faqe 2 Empty Re: Mos mė kėrko

Mesazh nga Vizitor Wed May 27, 2015 10:08 pm

..........

Kur njė dite te zhdukem,
kur tė shkoj nga kjo jetė
Kur erėrat e fatit pėrpeliten,
Duke fshirė tė gjitha gjurmėt,
Asgjė nga to tė mos mbet.
Kur tė gjitha fotografitė zhduken,
Mbeten kujtimet e zbehta,me ca lot tė tharė.
Mos harro, kujtohu pėr mua...
Mos harro njė grua,qė tė deshti si e marrė,
Me zė tė ulėt nė netėt e gjata,
Me sy gjysėm tė mbyllur
Nė ditėt kur mbretėroi zymtėsia.
E gjithė kjo do tė zhduket
Kėtė ditė,do mbretėron qetėsia,
Dhe shiu do t'i zhdukė gjurmėt e mia tė fundit.
Por ...gjithmonė diēka do tė mbetet,
Ti kurrė nuk do t'mund ta dijsh.
Do tė mbetem tė digjem nė vetvete,
Gjithėēka qė pėrjetova,do tretet
Mbetjet e dashurisė me tė cilėn kam dashur ...vėrtet
Nė hijen e natės mbuluar nė dritė tė hėnės shkėlqim.
Mbetjet e dėshirės pėr buzėt e Tuaja,
Pasi ato zhduken kur unė jamė nė agoni
Mbetje tė pashprehura....diku nė mes tė dy botėve
Njė mbarim'...
Fjalėt si: Unė tė desha i dashuri im'

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mos mė kėrko - Faqe 2 Empty Re: Mos mė kėrko

Mesazh nga Vizitor Tue Jun 16, 2015 2:01 pm

Mė duaj me shpirt....

Dua tė jem mė shumė se dėshirė,
Pasion nė netėt e gjata me ty,
jo vetėm ėndėrrime pėr buzėt e nxehta
Dua tė flasim,...tė shikohemi nė sy...
.
Nuk dua vetėm njė prekje me pasion,
as pėrmbushje me ėndėrra pėr pasurit,
Trupi imagjinatėn nuk kėrkon
Dua tė duhemi....pa limit....

Dua tė qėndrojė nė ditėt tuaja,
nėpėrmjet teje tė shoh botėn me ngjyrė,
dua tė fle nė ėndrrat e tua,
tė zgjohem me faqen tėnde mbi fytyrė.

Dua tė jem pafundėsisht e dashur,
pėr tė parė thellėsin time,
dua tė zbulojė gjithė pasuritė e mia
qė nė njė moment mos t'duken mashtrime...

Dua tė jem mė shumė se dėshirė,
sepse dėshira bėhet dhe kalon,
Dua tė jem edhe diēka mė mirė
Urimet tė mė vijnė pas e jeta tė vazhdon.

Mos shiko nė mua si nė njė aspiratė
nė netėt tona pa mbarim..,
nuk dua me mua tė bėsh kontratė
Kurse ēdo gjė tjetėr,t'merr Ajo nė vendin tim'

Nuk fillova dashurin pėr tė kandiduar,
Kam nevojė tė mė duash mė shumė,
sepse...kur unė tė dua,t'i fali tė gjitha
............DUA:
Unė tė bėhem TI,e TI tė bėhesh Unė...

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mos mė kėrko - Faqe 2 Empty Re: Mos mė kėrko

Mesazh nga Vizitor Tue Jun 16, 2015 3:04 pm

Nata mė e errėt se dhimbja...

Nė njė natė
mė tė errėt se dhimbja,

Vėshtirė tė harrohet....
njė prekje nė gjysmė tė rrugės mbetur,
Nė ajrin e zanur peng,
vall'na zuri tė papjekur?

Nė shpirt stuhi,pėrmbytje  
njė zemėr tė mbetur ngrirė  
Tė gjithė ėmbėlsin shėndrrove
nė helm tė hidhur,pa mėshirė...

Nė atė natė,
mė tė errėt se dhimbja,

Ku dashuria nė gjysmė ka mbetur,
sepse ty nuk tė kisha atje,
Mbeta as gjallė as vdekur.
kalimtarėt i pyetja-Ku je??,

Njė mendim ikėn nga tjetri,
nuk lejon qiellit yjet t'i shpėrndaj,
Pėr tė qetėsuar shpirtin e rėnė nė gjumė,
ulem dhe shkrihem nė vajė...

Nė atė natė,
mė tė errėt se trishtimi...

Kur vuajtjet janė sa njė jetė e gjatė,
ato kalojnė mbi heshtjen tonė,
Nė njė natė tė dhimbshme,ngelėm pa fat
distanca fajtore....tani ėshtė shumė vonė.......

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mos mė kėrko - Faqe 2 Empty Re: Mos mė kėrko

Mesazh nga Vizitor Mon Jun 22, 2015 11:46 pm

Mė lejo

mė lejo tė mbaj
kokėn mbi supet tuaja,
jo,mos u largo
mos me prek as me dorė,
Mė lejo t'i qaj
dhimbjet e mija,
qė mė dha vuajtja
deri mė tani,
sepse jeta ime
ēdo ditė e mė e vėshtirė tregohet.

Nėse zgjat mė gjatė
mbėshtetja ime
nėse ndjen lodhje
dhėmbje nė krahror
mos mė zgjo,
mė vendos kokėn
mbi njė guri tė ftohtė
dhe heshturazi ik...
mos harro tė vendosėsh
ca lule si kujtim...
dhe zhduku heshturazi
largohu nga varri im....

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mos mė kėrko - Faqe 2 Empty Re: Mos mė kėrko

Mesazh nga Vizitor Mon Jun 22, 2015 11:49 pm

Fati

Jam' shtri ... mendohem ...

Pyes veten ...

por...askush nuk pėrgjigjet.

A ėshtė jeta ime kjo?

Athua fati mė anashkaloj qėllimisht?

A mė duhet tė pres njė lumturi tė brisht'?

Apo ngela diku nė xhungėl tė jetės ?

Jam unė me tė vėrtetė ajo....qė linda gabimisht?

Apo jam vetėm nė rrugėn e gabuar?

Shumė pyetje pėr orėt e vona.

Shumė lot pėr tė lėnė gjatė natės.

Shumė njerėz si unė vuajnė...

Gjatė shum gjatė,deri nė agim

Por ndoshta nuk u mbetėn as lot nė sy

Kėshtu qė jam nisur pėr tė lėnė njė lot

Pėr fatin tonė tė pėrbashkėt...pėrplot me mjerim.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mos mė kėrko - Faqe 2 Empty Re: Mos mė kėrko

Mesazh nga Vizitor Mon Jun 22, 2015 11:50 pm

Po vdesin mėngjeset

Mos u mbėshtet
mbi dhembjen time,
Mė duket e rėndė..mė vret
ėshtė shum padurueshme.

A nuk e sheh'?
dielli u mbyt,
Yjet po shuhen,
Hėna fytyrėn ka fsheh....

A nuk po e ndjeni?
Mėngjeset vdesin nė mjegull,
Unė jam nė sytė tuaj,
por..nuk dij e gjallė apo vdekur...

A nuk e din?
Shpirti mė ėshtė ndarė,
Zemra e thyer nė gjysmė,
Kjo ėshtė ndjnja e vrarė...

Prandaj tė lutem......

Mos u mbėshtet
mbi dhembjen time,
Mė duket e rėndė..mė vret
ėshtė shum padurueshme..

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mos mė kėrko - Faqe 2 Empty Re: Mos mė kėrko

Mesazh nga Vizitor Mon Jun 22, 2015 11:51 pm

Ikje e heshtur...


Kur tė kuptosh qė nuk jamė nė dhomė .
Dhe lexuon letrėn qė kam lėnė tė shkruar ...
Mos tė mbetesh i pakėnaqur...ėshtė vonė.
Pėr kėtė kurrė nuk kisha menduar .

Dhe nė momentin kur u largova
Doja tė t'kurseja dhimbjen pėr mua
Nė heshtje mbylla derėn dhe vėshtrova
Vjedhurazi ika nuk doja me mė hetua

Ika me lot nė nė sy.
Mė beso, nuk shkoj se nuk tė dua.
Tė gjitha kėto netė tė dhimbshme me ty
Heshtja jote vriste,nuk munda me durua

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mos mė kėrko - Faqe 2 Empty Re: Mos mė kėrko

Mesazh nga Vizitor Sat Jun 27, 2015 12:35 am

Hesht'.....Kur shef se trishtimi ka hy nė sytė e mi
sikur anija nė portin e ndaluar
mos pyet asgjė, vetėm mė mbajė shtrėnguar
ndoshta mund tė mė kalojė trishtimi ... .

Mos mė prish hidhėrimin, nuk do mė bėjė tė lumtur
njė herė kėshtu dėshirojė tė provoj
ndoshta do ngelem sikur e humbur
mė lejo pra...kėshtu dua tė veproj.

Hesht' tė lutem bashkė me mua ...
momentet e lumtura janė tė vetmuara
lere heshtjen nė agoni qė u krijua...
le te mbeten sikur kujtime tė shkuara...

Nėse e largėt nganėherė tė dukem,
ndoshta nuk isha e afėrt me ty asnjėherė
mė lejo tė iku diku shum larg tė tretem,
Ti i heshtur vėshtro...kur tė hudhem nė humnerė...

Jo,nuk jam duke kėrkuar qė tė mė kuptosh,
vetėm buzėQesh dhe heshtjen mos e prish
mund tė jetė vėshtirė t'mė besosh'...
madje as pėr njė moment tek unė s'mund tė vijsh.

Edhe unė do tė largohem ... por e heshtur
sikur asgjė nuk ka ndodhur
edhe ....qė vėshtirė t'a duroj kėtė heshtje..
Unė jamė vėrtetė e lodhur......


Edituar pėr herė tė fundit nga e panjohura nė Sat Jun 27, 2015 12:39 am, edituar 1 herė gjithsej

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mos mė kėrko - Faqe 2 Empty Re: Mos mė kėrko

Mesazh nga Vizitor Sat Jun 27, 2015 12:36 am

Ne shpenzuam dashurin'

Unė do tė shkruaj lirika pėr ty
nė to do tė ket edhe njė pjesė nga unė
por.....gjithėmonė jamė me lot nė sy
athua ne vėrtet...,shpenzuam dashurin?

Kur tė shkruaj lirika pėr vetėveten,
Unė do tė fshehi ty nė vargun t'im,
pjesė e buzėqeshjes do mbeten
dhe njė pjesė e errėt e jetės...i dashuri im,

Pra do tė shkruaj lirika pėr ne,
nė to do fshehi zėrin tėnd
dhe buzėqeshjet, kontaktet do i kujtoj,
pastaj.. tė gjitha do i mbledhi nė njė vėnd',

Tani shkruaj lirika pėr fundin tonė,
nė to janė yjet qė ēdo gjė e dijnė
sa buzėqeshje e lot kemi dhuruar
dashuria mbeti trishtim pas nesh,
...mbeti e varfėruar.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mos mė kėrko - Faqe 2 Empty Re: Mos mė kėrko

Mesazh nga Vizitor Sun Jun 28, 2015 4:02 pm

Mos mė beso.....

Pranverė.. ēdo gjė jashtė ėshtė zgjua .

Orėt e mia... ngadalė po shkurtohen ....

Lulet kan lulėzua,

U marr erė, por nuk ndiej asgjė.

I shiqoj ato, por nuk i shoh'.

Zogjtė dėgjohen ,

Por unė nuk i dėgjojė.

Natyra ėshtė e gjitha rreth meje,

Ngadalė po zgjohet...,

Por nė mua ēdo gjė po vdes...,

Ēdo gjė ėshtė e vdekur,

Qė kur nuk jemi  bashk'...

Dhe kur  buzėqeshi,

Zemra ime qanė,

Pra... kur them se unė jam e lumtur,

Mos beso nė mua, mos mė beso...,

Shpirti im.

Unė pa Ty jam.....

Vetėm njė nga hijet....

Ku rriten lulet e zeza..

Prandaj, tė ndezi qirinj tė bardhė.

Pra, mos mė beso

Shpirti im,

Kur them:

Mundem tė jetoj pa Ty.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mos mė kėrko - Faqe 2 Empty Re: Mos mė kėrko

Mesazh nga JK Mon Jul 13, 2015 4:14 pm

sepse sdo te jem aty, kur ti tme kerkosh
JK
JK
Mik i Forumit
Mik i Forumit

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2126
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 08/07/2013
Falenderimet Falenderimet : 11

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mos mė kėrko - Faqe 2 Empty Re: Mos mė kėrko

Mesazh nga Vizitor Wed Aug 19, 2015 11:57 pm

Sonte

Do tė doja tė ishe kėtu sonte me mua,
pėr tė fshirė lotėt poshtė faqeve qė pikojnė,
Do tė doja pak ledhatime nga duart tua
tė paktėn sonte butėsi tė mė ofrojnė.

Do tė doja tė ishe kėtu sonte me mua,
dhe me heshtjen t'a largoj frikėn time
Do doja qė tė t'them me shpirt...-tė dua
tė paktėn sonte,bėhu pjesė e ėndrrės sime...

Do tė doja tė ishe kėtu sonte me mua,
dhe me ty njė qetėsi e heshtur,
Vetėm duart tė preken me mall,
tė paktėn nė sytė e dashurisė,tė ngelem mbėshtetur...

Do tė doja tė ishe kėtu sonte me mua,
tė ndjesh ēdo gjė qė mė frikėson,
Do tė doja tė dėgjoja nga buzėt e tua
buzėqeshjen qė do m'lumturon'.

Do tė doja tė ishe kėtu sonte me mua,
nė kėtė natė pa fund ...
E kurrė mos tė mbarojnė pėrqafimet,
kujtimi i kėsaj mbrėmje, mos tė humb ...

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mos mė kėrko - Faqe 2 Empty Re: Mos mė kėrko

Mesazh nga Vizitor Sun Oct 25, 2015 9:40 pm

Vajza nė pasqyrė ...

Vajza nė pasqyrė shumė kishte ndryshua ,
fytyra e zbehtė sonte,buzėqeshjen i ka ngri
nė sytė trishtimi i saj universit ja ka kalua,
nė fjalorin e saj pėrshkohet, fjala. ...lumturi....

Nė heshtje duke u lutur, duke kėrkuar shpėtimin,
mundohem me i ndihmuar,vajzės nė pasqyrė
por nuk dėgjonė zėrin tim ...dėgjon veq mallkimin
ndjehen vuajtjet e shpirtit tė saj tė dridhur,
dhe shpresa e pafajshėme e qėndisur mbi fytyrė...

Vėshtrimi i saj ishte bosh dhe i humbur,
dhimbje vetem dhimbje tek shpirti i saj mbretėron ...
buzėt ngjyrė blu kanė ngelur heshtur,
ajo qė ka mbetur,sa shumė po e mundon!

Vajza nė pasqyrė kėtė natė po derdhė lot
po qaj edhe unė...qė ti jap ngushllim'
dhimbje papėrshkrueshme, unė nuk mund tė marr frymė ...
e dashura nė pasqyrė, reflektimi im.....

Njė ndjenjė e papėrkshruar trupin ma kaploj
mė kapluan djersėt,nuk kamė mė durim
duke prekur fytyrėn nė heshtje mendoj!
Mos mė bezdis mė, dua pak qetsim..!!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mos mė kėrko - Faqe 2 Empty Re: Mos mė kėrko

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi