♥♥♥♥♥.ShoqeriaJone.♥♥♥♥♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mos mė kėrko

5 posters

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtė

Mos mė kėrko Empty Mos mė kėrko

Mesazh nga Vizitor Sun Oct 09, 2011 1:16 pm

Nuk jame poete,mund te beje gabime,pasi shkrimet e mija jane te pa edituara!Kerkoj ndjes!

MOS ME KERKO!!!

NESE NUK JAM TE VENDI E CAKTUAR
MOS ME KERKO
EDHE NESE DIKUSH PYET PER MUA
MOS I TREGO!!

THUAJ KA SHKUA NE MERGIM
MOS JU TREGO QE KAM VDEK
NUK DUA TE VINI KE VARRI IME
NUK DUA LOT NUK DUA VAJTIM

AS LULe NUK DUA MBI VARR
NJE GURE MBI VARRE E DUA
NJE EPITAF TA SHKRUANI
,,KA VDEK PA JETUA"

EMRIN TE LUTEM MOS MA SHKRUaJ
KE VARRI MOS MU PERKUL
NUK TE DUHET ASGJE
AJO QE NUK JETOJ KURR!!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mos mė kėrko Empty Re: Mos mė kėrko

Mesazh nga Vizitor Sun Oct 09, 2011 1:21 pm

Nuk Je Me

Nen Hijen E Atij Druri
Ku Takoheshim Une E Ti
As Bari Nuk Ka Me
U Tha Nga Lotet E Mi

Te Gjitha I Pa Ai Dru
Perqafimet,puthjet,ledhatimet
Tani Te Gjitha U Treten Me Ty
Mbeten Vetem Kujtimet

Nje Zog Mbi Ate Dru
Shum Dhimbshem Kendon
Me Duket Bashk Me Mua
Edhe Ai Te Vajton

I Afrohem Ngadal Drurit
Zogu Ende Kendon
Kur Mua Me Rrjedhin Lotet
Atehere Zogu Pushon

Te Lutem O Zog I Bukur
Nje Te Me Premtosh
Edhe Un Kur S'do Jem Me
Edhe Mua Te Me Vajtosh!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mos mė kėrko Empty Re: Mos mė kėrko

Mesazh nga Vizitor Sun Oct 09, 2011 1:24 pm

Me Takonte!!!!!

Me Takonte Lumturija
Ti Ma Mohove
E Imja Ishte Jeta
Ti Ma Shkaterrove

Pse Ishe Kaq I Vrazhd Me Mua??
E Dij Pa Ma Thene Fare
Nuk Dijta Te Genjej
Nuk Dijta Te Behem Tradhetare

Njeriu Si Je Ti
Shum Do Te Jeton
Por Jo Si Qenje Njerzore
Po Si Monstrum Qe Tradheton

U Betove Genjeshtar
Se Me Nuk Tradhetoj
Edhe Ta Coptosh Hekurin Me Dhemb
Kurre S'do Te Besoj!!!!!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mos mė kėrko Empty Re: Mos mė kėrko

Mesazh nga Vizitor Sun Oct 09, 2011 1:29 pm

Edhe Nje Feste!

Edhe Nje Fest Pa Ty
Edhe Nje Vite
Edhe Nje Shekull
Edhe Nje Jete

Ne Mesnat Dikush
Nje Puthje Ma Dhuroj
Isha Ne Gjum Te Rende
Kur Festen Ma Uroj

U Zgjova Nga Gjumi
Me Lote Ne Sy
Te Kerkoja Ne ēdo Skut
Puthjen Me Ta Kthy

Ti Ne Mesnat Me Vjen
Te Ma Shuash Zjarin
E Une Gjate Tere Dites
Me Lote Ta Njomi Varrin!!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mos mė kėrko Empty Re: Mos mė kėrko

Mesazh nga Vizitor Sun Oct 09, 2011 1:31 pm

AH SIKUR....

AH SIKUR TE ISHA SHQIPONJ
NE MESNAT TE FLUTUROJ
ATJE SHUM LARG TEK TI
TE VIJ TE PERQAFOJ

E NDIJ THELL NE ZEMER
SE ME KERKON
ME THERRET NE EMER
NGA UNE NDIHM KERKON

PO DIGJEM SI QIRI
KAM SHUM MALLE PER TY
PO Q'TE BEJE E MJERA
TEK TI S'MUND TE VIJ

LUTEM SHUM PER TY
O ZOT MOS JA SHUAJ JETEN
NJERIUT QE E DUA
ME SHUM SE VETVETEN

TI MERITON JETE
TI MERITON LUMTURI
TI DO TA MUNDESH VDEKJEN
SE JE SHUM I RI

MOS ME TREDHETO TE LUTEM
MOS ME LENDO
BEHU I FORT SI TE KA HIJE
EDHE KETE PERBALLO
Ps.(mikut tim shum te dashur)e panjohura

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mos mė kėrko Empty Re: Mos mė kėrko

Mesazh nga Vizitor Sun Oct 09, 2011 1:32 pm

Kerkes!!!

Nese Koka Te Dhemb
Nga Ti Kerkoj
Ne Enderr Te Me Thrrasesh
Tek Ti Do Fluturoj

Kur Diqka Te Shterngon Ne Zemer
Mos Nguro Me Thuaj
Nese Asgje S'te Ndihmoj
Me Ty Do Te Vuaj

Edhe Kur Nuk Ke Gjume
Mos Rri I Vetmuar
Me Thirre Te Lutem Edhe Mua
I Qajm Hallet Se Bashku
Per Ditet Qe Kan Shkuar

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mos mė kėrko Empty Re: Mos mė kėrko

Mesazh nga Vizitor Sun Oct 09, 2011 1:36 pm

Nese!!!
Nese Ti Je Loti Im
Kurr Nuk Do Ta Fshij
Do Ta Preku Faqen Time
Sa Here Kam Mall Per Ty

Nese Ti Je Kenga
Gjithmon Do Te Degjoj
Kur Tingulli Del Nga Goja
Do Ta Perqafoj

Nuk Do Te Qaj Me
Do Ta Ruaj Kete Lot
Dhe Per Asgje Ne Jete
Nuk Do E Fshij Dot

Nese Me Zen Gjumi
Koken Nese Rrutulloj
Do Te Kem Kujdes
Lotin Mos Ta Lendoj

Edhe Kur Nuk Do Jem Me
Nese Loti Dikund Rreshqet
Do Te Lexosh Aty Nje Mesazh
,,te Kam Dasht Per Jete"

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mos mė kėrko Empty Re: Mos mė kėrko

Mesazh nga Vizitor Sun Oct 09, 2011 1:38 pm

Mos mė kėrko Reputation_posMos mė kėrko Reputation_posMos mė kėrko Reputation_posMos mė kėrko Reputation_posMos mė kėrko Reputation_posMos mė kėrko Reputation_highposMos mė kėrko Reputation_highposMos mė kėrko Reputation_highposMos mė kėrko Reputation_highposMos mė kėrko Reputation_highposMos mė kėrko Reputation_highpos


Mos Me Thuani!!!!

Mos Me Thuani Harroje
E Keni Te Kot
Mos Me Thuani Ka Vdek
Nuk Do Bindem Dot

Me Lejoni Ta Qaj
Me Lejoni Ta Vajtoj
Mos Ma Ndaloni Ju Lutem
Te Vdekur Ta Perqafoj

Si Te Perballoj??
Ju Lutem Me Thoni
Behuni Real Me Mua
Mos Me Mashtroni

Pse Moj Vdekje E Bekuar
Ma More Driten E Syrit
Pse Me Le Mua Ne Jete
Ta Vuaj Te Zijt E Ullirit

Ti Ishe Qdo Gje Per Mua
Ishe Ajri Ishe Gjaku Im
Pa Ty Sdi Si T'ia Beje
A Ja Vlen Ky Mundim

Jam Shum E Merzitur
Shfletova Ca Kujtime
Kjo Qe Jetoj Tani
Si Ngjan Jetes Sime...

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mos mė kėrko Empty Re: Mos mė kėrko

Mesazh nga Vizitor Sun Oct 09, 2011 1:38 pm

Me vret kjo heshtje!

Me vret kjo heshtje
me vret kjo qetesi
pyetjen kur ta beje
pergjegjeje skam nga ti

Pse nuk me flet nga varri
pse nuk me pergjigjesh
apo edhe ty te ka marr malli
sikur une po digjesh

Q'ti them kesaj zemre te shkret
qe po digjet ngadal
as loti as ofshama
nuk po e shuajn kete mall

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mos mė kėrko Empty Re: Mos mė kėrko

Mesazh nga Vizitor Sun Oct 09, 2011 1:39 pm

Ah sa me mundon!!!

E shtrir ne nje shtrat klinike
ne ty mendoj sot shum
athua i hap duart ne varr
me pret te vij une

dhembja veq me shtohet
athua ky eshte fundi
apo te mundohem
qe vdekjen ta mundi

kur ne ishim bashk
gjithmon me kshilloje
edhe nese une do vdes
te lutem jeten jetoje

djerset me kapluan
shum kam mundim
athua do te jem e afte
te beje edhe nje kthim

nuk me dhimbset jeta
pa ty e jetova
po me dhimbet koha
qe shum u vonova

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mos mė kėrko Empty Re: Mos mė kėrko

Mesazh nga Vizitor Sun Oct 09, 2011 1:41 pm

Sa veshtir!!!

Sa veshtir me vije
Fjalen e dhane ta mbaj
Me goje mundohem te qeshem
Me zemer akoma po qaje

Nuk mundem kaq shpejt
Ti vej nje pike te madhe
Dhembjes qe me mundon shum
Dhe nuk me largohet fare

Pse nuk jam e forte
Kete dhembje ta kaloj
Sa shum po mundohem
Po kursesi ta harroj

Edhe te jetoj me shekuj
Me duket mundohem kot
Brengen qe kam ne shpirt
S'mund ta largoj dot

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mos mė kėrko Empty Re: Mos mė kėrko

Mesazh nga Vizitor Sun Oct 09, 2011 1:42 pm

Nuk te gjej dot!

Te kerkoj ne qdo vend
Nuk te gjej dot
Pse i tere ky mallengjim
Me ka kaplua sot?

Athua pse dielli rrezon
Vend takimin ton
E tani eshte i zbrazt
Mbeti vetem iluzion

Kur do mbaroj kjo?
Kur do shuhet ky mall?
Athua keshtu do me vaj jeta
Te jetoj pa qen e gjalle?

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mos mė kėrko Empty Re: Mos mė kėrko

Mesazh nga Vizitor Sun Oct 09, 2011 1:43 pm

Sa isha!!!

Sa isha e lumtur
Lumturi s'me ka mbet
te gjitha i morret ne varr
asgje skam ne jete

Me mbeten vetem kujtimet
Te mira e te keqija
Asgje s'me duket jeta
Me ka mbet vetem hija

Akull ne mbrendesi
Diell ne siperfaqe
Jetoj ne kete bote genjeshtare
Vetem per sy e faqe

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mos mė kėrko Empty Re: Mos mė kėrko

Mesazh nga Vizitor Sun Oct 09, 2011 1:44 pm

Askush nuk me kerkon mua
Ndoshta eshte nje gabim
Vrapi pas meje do ishte
Vetem nje mundim

Kush vrapon pas hijes?
Pasi une jam hija
Mos u shqetsoni ju lutem
Me leni me brengat e mija

Kam nje dhembje ne shpirt
Nuk mund ta pershkruaj
shum me mundon fakti
Qe ndokush per mua t'vuaj

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mos mė kėrko Empty Re: Mos mė kėrko

Mesazh nga Vizitor Sun Oct 09, 2011 1:44 pm

Nese!!!

Nese nuk jam ne forum
mos me kerkoni askund
jam nis ne nje rruge
ndoshta me shpien dikund

Nese nuk shkruaj
mos me harroni
isha pjese e juaja
ju lutem me kujtoni

Sa e gjate kjo rruge
athua do te kete kthim
merzitem nga pak
por ky eshte fati ime

U mundova te jetoj
do te mundohem prap
nese do ja dal
do kethehem me vrap

Askush nuk lind me vuajtje
por kto vete i krijojm
lus Zotin e madhe
vuajtjet te mbarojn

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mos mė kėrko Empty Re: Mos mė kėrko

Mesazh nga Ylli Sun Oct 09, 2011 2:08 pm

Mikesha ime e cmuar!

Cdo here qe vargun tend lexoj
Ne gjunje bie dhe vajtoj
Nuk te beka gje vetmia
Sa te vritka dashuria!


Edituar pėr herė tė fundit nga Ylli nė Thu Oct 13, 2011 9:54 am, edituar 1 herė gjithsej
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mos mė kėrko Empty Re: Mos mė kėrko

Mesazh nga Morena Thu Oct 13, 2011 9:49 am

Koplimente e dashur shume te bukra!
Morena
Morena
WebMaster
WebMaster

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 09/12/1911
Numri i postimeve Numri i postimeve : 30651
Vendndodhja Vendndodhja : Ne kolltukun e se tashmes, me shikim nga e ardhmja...
Hobi Hobi : Muzike,letersi.
Humor Humor : Shikoni dhe vlersoni...
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 05/11/2009
Falenderimet Falenderimet : 204

http://www.shoqeriajone.com/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mos mė kėrko Empty Re: Mos mė kėrko

Mesazh nga Ylli Thu Oct 13, 2011 9:55 am

e panjohura, jam i nderuar qe mund te them se te kam mikeshe te kahereshme dhe te cmuar.
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mos mė kėrko Empty Re: Mos mė kėrko

Mesazh nga Dolche Raggazza Fri Feb 10, 2012 7:28 am

Kur te lexosh emrin tim,
mos u merzit te lodhesh o shpirti im.
Arsyeja eshte fare e thjeshte,
un ika nga kjo bot,
se pa ty sjetoja dot.
Dolche Raggazza
Dolche Raggazza
Anetare i/e Perjashtuar
Anetare i/e Perjashtuar

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1207
Vendndodhja Vendndodhja : Qyteti i gangsetereve(Burreli)
Hobi Hobi : Te shoh lot,gjak ne syte e rivales.
Humor Humor : sa te vdesin
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 04/02/2012
Falenderimet Falenderimet : 4

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mos mė kėrko Empty Re: Mos mė kėrko

Mesazh nga Ylli Fri Feb 10, 2012 7:29 am

Mos me kerko

Nuk do te te kerkoj

Nese ti pa mua jeton

Dhe une pa ty do te jetoj?!
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mos mė kėrko Empty Re: Mos mė kėrko

Mesazh nga Linda19 Fri Mar 09, 2012 7:45 am

BRAVO BRAVO BRAVO
Linda19
Linda19
V.I.P.
V.I.P.

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 18/10/1993
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1232
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 15/02/2012
Falenderimet Falenderimet : 10

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mos mė kėrko Empty Re: Mos mė kėrko

Mesazh nga Ylli Fri Jul 06, 2012 7:56 am

Mos me kerko askund neper bote

Aty nuk me gjen, mos me kerko kot

Kthehu nga vehtja dhe shiqo ne thellesi

Aty ne zemren tende jame ne brendi!
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mos mė kėrko Empty Re: Mos mė kėrko

Mesazh nga Vizitor Sun Apr 05, 2015 11:25 am

5 IV....

Askund nuk gjej prehje
Veshtire te pajtoj
Ne vend qe t'uroj Ditelindjen
Jame ulur po t'vajtoj....

Shpirti ime i vogel
Athua me akuzon...
Qe ne cdo ditelindje
Nena me lot te uron..

Force nuk me ka mbet'
Te shkruaj me teper
Lotet nuk me ndalen
Ngushllim s'me mbeti tjeter..


Mos mė kėrko Geran-20129030155547

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mos mė kėrko Empty Re: Mos mė kėrko

Mesazh nga Vizitor Mon May 04, 2015 10:08 pm

Nėse do tė takohemi nė njė jetė tė re!


Nė qoftė se do tė takohemi nė njė jetė tė re,
Nuk do tė fal pėr tė gjitha netėt pa gjumė..
As pėr ėndrrat e papėrfunduara nė to.

Mbetėm peng...

Nuk do t'i fal as tregimet e lėra gjysėm..
Ani qė e dije qė kisha nevojė pėr to..
Nuk do tė fal premtimet e papėrmbushura..

Mbetėm peng...

Nuk do t'i fal as melodit e pakėnduara me gitarė..
Mė premtove.... Do isha tekstshkruesja...
E dije qė te dyt e donim kėngėn..

Mbetėm peng...

Dhe mė shumė se ēdo gjė...
Nė qoftė se ne takohemi nė rimishėrimin ardhshėm,
Nuk do tė fal,e dije qė koha ishte e shkurtėr...Pse??

Mbetėm peng... !

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mos mė kėrko Empty Re: Mos mė kėrko

Mesazh nga Vizitor Sun May 24, 2015 11:28 pm


Nuk mė pėlqen, thjesht nuk mė pėlqen...

Nuk mė pėlqen zgjimi nė mėngjes,
Kur e dija se pranė meje rri e shtrir'
Njė heshtje tmerrshme....mbetem pa shpresė
Nuk ka jehonė....mbetem fytyrė e ngrirė..

Nuk mė pėlqejn shetitjet nė mbrėmje ,
Kur sytė e mij tė pėrlotur.....
Vetėm fytyra bosh shikojnė,
Dhe vetėm ato t'njėjtat sy tė shohin.

Nuk mė pėlqen tė shkruaj asgjė pėr vete,
Kur dėgjoja pranė meje....pėshpėrima
Vetėm kujtimet e hidhura.ikje,urrejtje.
Kėnga e vjetėr kėnduar,mė duket sikur ulurima.

Nuk dua tė ulem mbi stolat e vjetėr
Kur k'tu pranė meje ėshtė e ulur vetmia
Do doja tė iku tek njė stol tjetėr
Nuk po mė pėlqeka qetėsia......

Nuk mė pėlqen njė pėrrallė e bukur,
Ani qė mendoja tė jetoja njė jetė pėrrallore
E shof qė nuk mė bėri asgjė tė lumtur
Eh sikur tė kthehesha nė bankat shkollore...

Nuk mė pėlqen, thjesht nuk mė pėlqen,
Kur aksidentalisht dėgjojė emrin e tijė,
Pėrqafuar mbetem me trishtimin....
Atėherė bėrtas por pa zė....,,Mė prit tani po vijė''


Nė varrin e bashkimit...


Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mos mė kėrko Empty Re: Mos mė kėrko

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi