♥♥♥♥♥.ShoqeriaJone.♥♥♥♥♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Klonimi... Pro apo kunder?!

+10
stv2012
little_shy_girl
Dolche Raggazza
Labyrinth
Edi7
Maks
Hera
Ylli
Mona
Love
14 posters

Shko poshtė

Klonimi... Pro apo kunder?!

Pro
 
Kunder
 
 
 
Shiko rezultatin

Klonimi... Pro apo kunder?! Empty Klonimi... Pro apo kunder?!

Mesazh nga Love Thu Sep 30, 2010 7:01 pm

Ideja e klonimit zė fill qysh nė vitin 1938, por pėr herė tė parė fjala ‘klon’ u pėrdor mė 1963, dhe nga pikėpamja etimologjike vjen nga greqishtja, qė fjalė pėr fjalė do tė thotė “mbirje”.

Klonimi nė biologji ėshtė i definuar si prodhim i dyfishimit identik gjenetik tė njė organizmi dhe nė botėn shkencore teknologjike si prodhim artificial i organizmave me material tė njėjtė gjenetik. Me fjalė tė tjera, klonimi ėshtė shumėzim gjenetik.

Jeni pro apo kunder klonimit? Po, pse? Jo, pse?
Love
Love
Super-Moderator
Super-Moderator

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 6788
Vendndodhja Vendndodhja : durress ke cesmja ferres
Hobi Hobi : te gjitha gjojna e bukrua
Humor Humor : te qafte jotem majmun
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 07/09/2010
Falenderimet Falenderimet : 30

http://www.shoqeriajone.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Klonimi... Pro apo kunder?! Empty Re: Klonimi... Pro apo kunder?!

Mesazh nga Mona Thu Sep 30, 2010 7:38 pm

Pėr aq kohė sa gjėrat jan nėn kontroll ska arsye tė jem kundėr
Pastaj mos harrojm qė kloni ėshtė shum vjet mė i vogėl se ne , dmth kloni ska si tė mė prish pun mua nė moshėn qė kam pasi qė ai ėshtė identiku im i kohėve mė pėrpara, un gjithmon do ngelem prioritare nė krahasim me klonin tim
Mona
Mona
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 10/01/1974
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2777
Vendndodhja Vendndodhja : Tiranė
Hobi Hobi : faqet e ndryshme tė internetit
Humor Humor : eee mundohem tė jem githmon me humor
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 18/07/2010
Falenderimet Falenderimet : 57

http://wwwka2010.webs.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Klonimi... Pro apo kunder?! Empty Re: Klonimi... Pro apo kunder?!

Mesazh nga Love Thu Sep 30, 2010 8:53 pm

jam pro
Love
Love
Super-Moderator
Super-Moderator

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 6788
Vendndodhja Vendndodhja : durress ke cesmja ferres
Hobi Hobi : te gjitha gjojna e bukrua
Humor Humor : te qafte jotem majmun
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 07/09/2010
Falenderimet Falenderimet : 30

http://www.shoqeriajone.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Klonimi... Pro apo kunder?! Empty Re: Klonimi... Pro apo kunder?!

Mesazh nga Ylli Thu Sep 30, 2010 9:37 pm

Jam kunder sepse do te bejne klonimin e nje tipi njeriu dhe cfare mbetet per te zgjedhur....robotin????
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Klonimi... Pro apo kunder?! Empty Re: Klonimi... Pro apo kunder?!

Mesazh nga Hera Fri Oct 01, 2010 3:08 pm

Kunder sigurisht
Hera
Hera
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 28/01/1956
Numri i postimeve Numri i postimeve : 7239
Vendndodhja Vendndodhja : Pristina,Republic of Kosovo
Hobi Hobi : Piktura,shetitjet
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 20/01/2010
Falenderimet Falenderimet : 10

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Klonimi... Pro apo kunder?! Empty Re: Klonimi... Pro apo kunder?!

Mesazh nga Mona Fri Oct 01, 2010 3:57 pm

Ylli shkruajti:Jam kunder sepse do te bejne klonimin e nje tipi njeriu dhe cfare mbetet per te zgjedhur....robotin????
Kloni pik sė pari nuk ėshtė robot por njeri si un edhe ti , dhe nuk bėhet fjal pėr zgjedhje, thjesht ai do ndjek hapat e tua, dhe do thoja qė nė kėtė rast mė i "humburi" do ishte kloni sepse gjithmon do jet shum hapa pas nesh
Mona
Mona
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 10/01/1974
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2777
Vendndodhja Vendndodhja : Tiranė
Hobi Hobi : faqet e ndryshme tė internetit
Humor Humor : eee mundohem tė jem githmon me humor
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 18/07/2010
Falenderimet Falenderimet : 57

http://wwwka2010.webs.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Klonimi... Pro apo kunder?! Empty Re: Klonimi... Pro apo kunder?!

Mesazh nga Maks Fri Oct 01, 2010 4:08 pm

kunder

Maks
Anetare i/e Perjashtuar
Anetare i/e Perjashtuar

Gjinia Gjinia : Male
Numri i postimeve Numri i postimeve : 18309
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 23/03/2009
Falenderimet Falenderimet : 138

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Klonimi... Pro apo kunder?! Empty Re: Klonimi... Pro apo kunder?!

Mesazh nga Edi7 Fri Oct 01, 2010 4:46 pm

kunder
Edi7
Edi7
Legjenda-e-Forumit
Legjenda-e-Forumit

Gjinia Gjinia : Male
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2718
Vendndodhja Vendndodhja : ne kine
Hobi Hobi : sporti,,femrat
Humor Humor : shumeeeeeeeeeeee
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 16/12/2009
Falenderimet Falenderimet : 122

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Klonimi... Pro apo kunder?! Empty Re: Klonimi... Pro apo kunder?!

Mesazh nga Labyrinth Wed Jan 25, 2012 3:27 pm

Kunder...
Labyrinth
Labyrinth
Anetar/e aktiv
Anetar/e aktiv

Numri i postimeve Numri i postimeve : 1261
Vendndodhja Vendndodhja : In The Air.......
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 19/01/2012
Falenderimet Falenderimet : 8

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Klonimi... Pro apo kunder?! Empty Re: Klonimi... Pro apo kunder?!

Mesazh nga Ylli Wed Jan 25, 2012 4:37 pm

Kunder...pse mos nuk p mund ti bejme vet ne menyren e vjeter...
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Klonimi... Pro apo kunder?! Empty Re: Klonimi... Pro apo kunder?!

Mesazh nga Dolche Raggazza Sat Feb 04, 2012 8:41 pm

Normalisht qe kunder....
Dolche Raggazza
Dolche Raggazza
Anetare i/e Perjashtuar
Anetare i/e Perjashtuar

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1207
Vendndodhja Vendndodhja : Qyteti i gangsetereve(Burreli)
Hobi Hobi : Te shoh lot,gjak ne syte e rivales.
Humor Humor : sa te vdesin
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 04/02/2012
Falenderimet Falenderimet : 4

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Klonimi... Pro apo kunder?! Empty Re: Klonimi... Pro apo kunder?!

Mesazh nga little_shy_girl Sat Jul 28, 2012 8:17 pm

Kunder!!!!
little_shy_girl
little_shy_girl
Fillestar
Fillestar

Gjinia Gjinia : Female
Ditelindja Ditelindja : 29/10/1997
Numri i postimeve Numri i postimeve : 47
Vendndodhja Vendndodhja : Sarande
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 17/12/2010
Falenderimet Falenderimet : 1

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Klonimi... Pro apo kunder?! Empty Re: Klonimi... Pro apo kunder?!

Mesazh nga stv2012 Sat Jul 28, 2012 9:43 pm

JAM PRO SE SHUME NJEREZ JANE NE KETE BOTE QE NUK BEJN FEMIJE E SI DUHET TIA BOJN ATO ?? TE TILLE BOTA KA NE CDO KOHE EDHE ME TEPER SEXIN FEMER SE NA MUNGON SHUME i dashurm
stv2012
stv2012
Perparues
Perparues

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 01/11/1928
Numri i postimeve Numri i postimeve : 444
Vendndodhja Vendndodhja : ÜBERALL
Hobi Hobi : LLAPIZEM ose GJUHETAR
Humor Humor : TE QAFSHA MI SHEGE SE NGELI PLONCI VARE
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 09/06/2012
Falenderimet Falenderimet : 6

http://www.BOBI PREJ TIRONE .de

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Klonimi... Pro apo kunder?! Empty Re: Klonimi... Pro apo kunder?!

Mesazh nga Ylli Sat Jul 28, 2012 10:29 pm

Mona shkruajti:
Ylli shkruajti:Jam kunder sepse do te bejne klonimin e nje tipi njeriu dhe cfare mbetet per te zgjedhur....robotin????
Kloni pik sė pari nuk ėshtė robot por njeri si un edhe ti , dhe nuk bėhet fjal pėr zgjedhje, thjesht ai do ndjek hapat e tua, dhe do thoja qė nė kėtė rast mė i "humburi" do ishte kloni sepse gjithmon do jet shum hapa pas nesh

Nuk ishte fjala per robot ne kuotimin klasik, sepse e di mire cka eshte kloni..por a do ti ngjanin te gjithe klonet njeri tjtrit-po, pra cka mbetet, kineze te gjithe (ne kuptim njesoj)
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Klonimi... Pro apo kunder?! Empty Re: Klonimi... Pro apo kunder?!

Mesazh nga manjola rebele Mon Jul 30, 2012 11:51 am

kunder sepse personi origjinal eshte me shume special!!!!!!!!!

manjola rebele
Fillestar
Fillestar

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 22
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 15/07/2012
Falenderimet Falenderimet : 0

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Klonimi... Pro apo kunder?! Empty Re: Klonimi... Pro apo kunder?!

Mesazh nga Ylli Mon Jul 30, 2012 12:42 pm

manjola rebele shkruajti:kunder sepse personi origjinal eshte me shume special!!!!!!!!!
Pajtohem me tezen tende manjolla
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Klonimi... Pro apo kunder?! Empty Re: Klonimi... Pro apo kunder?!

Mesazh nga Vizitor Sat Nov 17, 2012 4:59 pm

kunder

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Klonimi... Pro apo kunder?! Empty Re: Klonimi... Pro apo kunder?!

Mesazh nga CLICHE' Sat Nov 17, 2012 5:08 pm

I urrej clowns ne te gjitha aspektet Klonimi... Pro apo kunder?! 339810
CLICHE'
CLICHE'
WebMaster
WebMaster

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 10152
Vendndodhja Vendndodhja : Nen lekuren e MONDIT!!
Hobi Hobi : CSI
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 14/08/2012
Falenderimet Falenderimet : 38

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Klonimi... Pro apo kunder?! Empty Re: Klonimi... Pro apo kunder?!

Mesazh nga Goc Tirone Sat Nov 17, 2012 9:19 pm

kunder une jam e vecante e nuk dua asnje si une
Goc Tirone
Goc Tirone
Super- Administrator

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 8596
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 31/10/2010
Falenderimet Falenderimet : 28

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Klonimi... Pro apo kunder?! Empty Re: Klonimi... Pro apo kunder?!

Mesazh nga JK Wed Sep 24, 2014 6:11 pm

kunder
JK
JK
Mik i Forumit
Mik i Forumit

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2126
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 08/07/2013
Falenderimet Falenderimet : 11

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Klonimi... Pro apo kunder?! Empty Re: Klonimi... Pro apo kunder?!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi