♥♥♥♥♥.ShoqeriaJone.♥♥♥♥♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ja momenti kur Taulant Xhaka mbron flamurin e Shqipėrisė Etnike

Shko poshtė

Ja momenti kur Taulant Xhaka mbron flamurin e Shqipėrisė Etnike Empty Ja momenti kur Taulant Xhaka mbron flamurin e Shqipėrisė Etnike

Mesazh nga Ylli Wed Oct 15, 2014 8:23 am

Publikuar: 22:24 / 14.10.2014

Ja momenti kur Taulant Xhaka mbron flamurin e Shqipėrisė Etnike Ja-momenti-kur-taulant-xhaka-mbron-flamurin-e-shqip-euml-ris-euml-etnike-video_hd

Taulant Xhaka, mesfushori i kombėtares shqiptare arriti qė me sukses tė mbrojė flamurin e kombėtares tonė i cili valoi nė mėnyrė spektakolare midis Beogradit mbi stadiumin e Partizanit.

Shikoni momentin kur Taulant Xhaka nė mėnyrė burrėore mbrojti flamurin kombėtar shqiptar nė mes tė Beogradit !


Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Ja momenti kur Taulant Xhaka mbron flamurin e Shqipėrisė Etnike Empty Re: Ja momenti kur Taulant Xhaka mbron flamurin e Shqipėrisė Etnike

Mesazh nga Ylli Wed Oct 15, 2014 8:27 am

Balaj u sulmua me karrige, tifozi e pėsoi nga Cana (Foto)

Publikuar: 22:42 / 14.10.2014

Ja momenti kur Taulant Xhaka mbron flamurin e Shqipėrisė Etnike Balaj-u-sulmua-me-karrige-tifozi-e-p-euml-soi-nga-cana-foto_hd

Arsyeja qė Lorik Cana e grushtoi tifozin serb ishte pėr faktin se ai e sulmoi Balajn me karrige.

Pėrmes fotografive shikojeni rrjedhėn e ngjarjes. /Telegrafi/

Ja momenti kur Taulant Xhaka mbron flamurin e Shqipėrisė Etnike Balajcana

Ja momenti kur Taulant Xhaka mbron flamurin e Shqipėrisė Etnike Balajcana1

Ja momenti kur Taulant Xhaka mbron flamurin e Shqipėrisė Etnike Balajcana2

Ja momenti kur Taulant Xhaka mbron flamurin e Shqipėrisė Etnike Balajcana3
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Ja momenti kur Taulant Xhaka mbron flamurin e Shqipėrisė Etnike Empty Re: Ja momenti kur Taulant Xhaka mbron flamurin e Shqipėrisė Etnike

Mesazh nga Ylli Wed Oct 15, 2014 8:44 am

Cana: Ishim kokėlartė
Publikuar: 8:22 / 15.10.2014

Ja momenti kur Taulant Xhaka mbron flamurin e Shqipėrisė Etnike Cana-ishim-kok-euml-lart-euml_hd

Kapiteni kuqezi, Lorik Cana, me t’u kthyer nga Beogradi nė Tiranė e ka pėrsėritur faktin pėr ushtrimin e dhunės nga tifozėt dhe sigurimi serb, porse ėshtė shprehur i lumtur qė skuadra ishte kokėlartė.

Ai ka pėrmendur lėndimin e disa lojtarėve, sidomos tė Taulant Xhakės, pėr tė cilin ka thėnė se “nuk shikonte dot pasi u lėndua nė fytyrė”.

“Ne nuk dalim tė lumtur nga kjo ndeshje, pasi jemi mbrojtur gjatė gjithė kohės”.

“Shpresojmė qė kjo situatė tė mos pėrsėritet dhe marrėdhėniet mes dy vendeve tė normalizohen”.
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Ja momenti kur Taulant Xhaka mbron flamurin e Shqipėrisė Etnike Empty Re: Ja momenti kur Taulant Xhaka mbron flamurin e Shqipėrisė Etnike

Mesazh nga Ylli Wed Oct 15, 2014 9:05 am

Une nuk isha ne Beograd, si dhe shume e shume te tjere, por ate qe tani mund ta bej dhe te tregoj se sa krenar ndihem qe jam shqiptare, eshte kjo poezi qe sapo e shkruajta per ata trimat qe treguan trimerine shqiptare ne mes te Beogradit:

LUANĖT NĖ BEOGRAD

Njėmbėdhjetė trima zbritėn nė fushė
Nė pėrballjen pėr histori
Me dinjitet dhe kokėlartė
Pėr Shqipėri!

Si luanėt krah pėr krah
Mbrojtėn nderin, me krenari,
Derdhėn djersėn, derdhėn gjakun
Pėr Shqipėri!

Ishin vetėm nė atė fushė
S’kishte flamur shqiptarė nė asnje tribune,
Por nga qielli erdhi shqiponja
Pėr Shqipėrinė!

Deshėn sėrbėt ta pėrdhosin
Atė flamur kuq e zi,
Taulanti, Andi, Loriku me shokė i dolen zot
Pėr Shqipėri!

Derdhėn djersėn, derdhė gjakun
Me guxim e trimėri,
Luanėt tanė n’mes Beogradit
Pėr Shqiptari!
15.10.2014 /9:03
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Ja momenti kur Taulant Xhaka mbron flamurin e Shqipėrisė Etnike Empty Re: Ja momenti kur Taulant Xhaka mbron flamurin e Shqipėrisė Etnike

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi