♥♥♥♥♥.ShoqeriaJone.♥♥♥♥♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Asteroidi me fuqi prej 20 bombash atomike, godet Tokėn mė 21 mars!?

2 posters

Shko poshtė

Asteroidi me fuqi prej 20 bombash atomike, godet Tokėn mė 21 mars!? Empty Asteroidi me fuqi prej 20 bombash atomike, godet Tokėn mė 21 mars!?

Mesazh nga Ylli Thu Mar 20, 2014 8:12 am

Publikuar: 15:51 / 19.03.2014

Asteroidi me fuqi prej 20 bombash atomike, godet Tokėn mė 21 mars!? Asteroidi-me-fuqi-prej-20-bombash-atomike-godet-tok-euml-n-m-euml-21-mars_hd

Pėr dy ditė do tė ndodhė goditja e njė asteroidi nė Tokė, shkruajnė blogerėt nė tėrė botėn. Gjithė kėtė debat e “nxeh” mė shumė CNN, si dhe Agjencia Reuters, tė cilat mė 2003 kanė paralajmėruar se mė 2014 ekziston rreziku qė Toka tė goditet nga njė asteroid.

Nėse i besohet CNN-it, nėse ndodh goditja me asteroidin e quajtur "2003 QQ47", kjo do tė ketė efekt sikur Tokėn ta goditnin 20 bomba qė janė hedhur nė Hiroshimė.

Ekspertėt qė e kanė dhėnė kėtė informatė, thonė se ky asteroid pėrbėhet nga copa shkėmbi gjatė krijimit tė sistemit diellor, tė krijuar para 4.5 miliardė vitesh.

Ky asteroid momentalisht ėshtė larg Tokės, ndėrsa gjendet mes Marsit dhe Jupiterit. Por, ndikimi i gravitetit si i planetit tė madh Jupiter, mund t’ia ndryshojė orbitėn e ta drejtojė tek Toka.

Megjithatė, shumica e ekspertėve thonė se gjasat e goditjes janė: 1:250000. /Telegrafi/
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Asteroidi me fuqi prej 20 bombash atomike, godet Tokėn mė 21 mars!? Empty Re: Asteroidi me fuqi prej 20 bombash atomike, godet Tokėn mė 21 mars!?

Mesazh nga lemshja Fri Mar 21, 2014 11:52 am

nuk besoj nje centimeter nga ky lajm  :)
po pse tani qe ndihem mire une e gjeti asteroidi te bie??? posi posi  qepe qepe nxjerrgjuhen cocktail 
lemshja
lemshja
Moderator/e
Moderator/e

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 5465
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 16/05/2013
Falenderimet Falenderimet : 12

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Asteroidi me fuqi prej 20 bombash atomike, godet Tokėn mė 21 mars!? Empty Re: Asteroidi me fuqi prej 20 bombash atomike, godet Tokėn mė 21 mars!?

Mesazh nga Ylli Fri Mar 21, 2014 12:55 pm

lemshja shkruajti:nuk besoj nje centimeter nga ky lajm  :)
po pse tani qe ndihem mire une e gjeti asteroidi te bie???  posi posi  qepe qepe nxjerrgjuhen cocktail 

Hajt se po i them te bie pakes me vone qe mos te te prish disponimin.... hahhaa 22 
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Asteroidi me fuqi prej 20 bombash atomike, godet Tokėn mė 21 mars!? Empty Re: Asteroidi me fuqi prej 20 bombash atomike, godet Tokėn mė 21 mars!?

Mesazh nga lemshja Fri Mar 21, 2014 12:57 pm

Ylli shkruajti:
lemshja shkruajti:nuk besoj nje centimeter nga ky lajm  :)
po pse tani qe ndihem mire une e gjeti asteroidi te bie???  posi posi  qepe qepe nxjerrgjuhen cocktail 

Hajt se po i them te bie pakes me vone qe mos te te prish disponimin.... hahhaa 22 
jo pakes me vone po shumes me vone thuaji  :)  hajt mo ene ti tashina se ka dhone perendia kohe deri ne qomet  :) :) 
lemshja
lemshja
Moderator/e
Moderator/e

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 5465
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 16/05/2013
Falenderimet Falenderimet : 12

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Asteroidi me fuqi prej 20 bombash atomike, godet Tokėn mė 21 mars!? Empty Re: Asteroidi me fuqi prej 20 bombash atomike, godet Tokėn mė 21 mars!?

Mesazh nga Ylli Fri Mar 21, 2014 12:58 pm

lemshja shkruajti:
Ylli shkruajti:
lemshja shkruajti:nuk besoj nje centimeter nga ky lajm  :)
po pse tani qe ndihem mire une e gjeti asteroidi te bie???  posi posi  qepe qepe nxjerrgjuhen cocktail 

Hajt se po i them te bie pakes me vone qe mos te te prish disponimin.... hahhaa 22 
jo pakes me vone po shumes me vone thuaji  :)   hajt mo ene ti tashina se ka dhone perendia kohe deri ne qomet  :) :) 

Po pra dhe than qe kijameti eshte me 21 Mars...por nuk e di te cilit milenium hahhaaa
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Asteroidi me fuqi prej 20 bombash atomike, godet Tokėn mė 21 mars!? Empty Re: Asteroidi me fuqi prej 20 bombash atomike, godet Tokėn mė 21 mars!?

Mesazh nga lemshja Fri Mar 21, 2014 1:02 pm

Ylli shkruajti:
lemshja shkruajti:
Ylli shkruajti:
lemshja shkruajti:nuk besoj nje centimeter nga ky lajm  :)
po pse tani qe ndihem mire une e gjeti asteroidi te bie???  posi posi  qepe qepe nxjerrgjuhen cocktail 

Hajt se po i them te bie pakes me vone qe mos te te prish disponimin.... hahhaa 22 
jo pakes me vone po shumes me vone thuaji  :)   hajt mo ene ti tashina se ka dhone perendia kohe deri ne qomet  :) :) 

Po pra dhe than qe kijameti eshte me 21 Mars...por nuk e di te cilit milenium hahhaaa
gjitha pallavra....,,,hic mos ve vesh  (6) 
lemshja
lemshja
Moderator/e
Moderator/e

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 5465
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 16/05/2013
Falenderimet Falenderimet : 12

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Asteroidi me fuqi prej 20 bombash atomike, godet Tokėn mė 21 mars!? Empty Re: Asteroidi me fuqi prej 20 bombash atomike, godet Tokėn mė 21 mars!?

Mesazh nga Ylli Fri Mar 21, 2014 1:06 pm

lemshja shkruajti:
Ylli shkruajti:
lemshja shkruajti:
Ylli shkruajti:
lemshja shkruajti:nuk besoj nje centimeter nga ky lajm  :)
po pse tani qe ndihem mire une e gjeti asteroidi te bie???  posi posi  qepe qepe nxjerrgjuhen cocktail 

Hajt se po i them te bie pakes me vone qe mos te te prish disponimin.... hahhaa 22 
jo pakes me vone po shumes me vone thuaji  :)   hajt mo ene ti tashina se ka dhone perendia kohe deri ne qomet  :) :) 

Po pra dhe than qe kijameti eshte me 21 Mars...por nuk e di te cilit milenium hahhaaa
gjitha pallavra....,,,hic mos ve vesh  (6) 

Ja jam frikesuar qe nuk dija te vij ne pune, apo te shkoj ne ndonje shtepi publike e te vdes i lumtur hahhahhaa
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Asteroidi me fuqi prej 20 bombash atomike, godet Tokėn mė 21 mars!? Empty Re: Asteroidi me fuqi prej 20 bombash atomike, godet Tokėn mė 21 mars!?

Mesazh nga lemshja Fri Mar 21, 2014 1:13 pm

Ylli shkruajti:
lemshja shkruajti:
Ylli shkruajti:
lemshja shkruajti:
Ylli shkruajti:
lemshja shkruajti:nuk besoj nje centimeter nga ky lajm  :)
po pse tani qe ndihem mire une e gjeti asteroidi te bie???  posi posi  qepe qepe nxjerrgjuhen cocktail 

Hajt se po i them te bie pakes me vone qe mos te te prish disponimin.... hahhaa 22 
jo pakes me vone po shumes me vone thuaji  :)   hajt mo ene ti tashina se ka dhone perendia kohe deri ne qomet  :) :) 

Po pra dhe than qe kijameti eshte me 21 Mars...por nuk e di te cilit milenium hahhaaa
gjitha pallavra....,,,hic mos ve vesh  (6) 

Ja jam frikesuar qe nuk dija te vij ne pune, apo te shkoj ne ndonje shtepi publike e te vdes i lumtur hahhahhaa
ne pune te shkosh,,,,citoj kuranin tani ,,,,edhe sikur te shikosh qe po behet kiameti dhe je duke mbjell nje peme ,mbille ate dhe mos e lere pa mbjell.,,,,shtepia publike te con drejt e ne zjarr te xhehnemit  (o) 
lemshja
lemshja
Moderator/e
Moderator/e

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 5465
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 16/05/2013
Falenderimet Falenderimet : 12

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Asteroidi me fuqi prej 20 bombash atomike, godet Tokėn mė 21 mars!? Empty Re: Asteroidi me fuqi prej 20 bombash atomike, godet Tokėn mė 21 mars!?

Mesazh nga Ylli Fri Mar 21, 2014 2:11 pm

Ose ne qiellin e lumturise hahhaaa
Ylli
Ylli
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Ditelindja Ditelindja : 06/03/1980
Numri i postimeve Numri i postimeve : 33025
Vendndodhja Vendndodhja : Republika e Kosovės
Hobi Hobi : Inxhinier Mekanik / Ekonomist
Humor Humor : Kisha dikur...por
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 12/11/2008
Falenderimet Falenderimet : 91

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Asteroidi me fuqi prej 20 bombash atomike, godet Tokėn mė 21 mars!? Empty Re: Asteroidi me fuqi prej 20 bombash atomike, godet Tokėn mė 21 mars!?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi