♥♥♥♥♥.ShoqeriaJone.♥♥♥♥♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

7 dhe 8 Marsi

Shko poshtė

7 dhe 8 Marsi Empty 7 dhe 8 Marsi

Mesazh nga shabanauu.bojaxhiu Fri Mar 07, 2014 5:07 pm


Dy festa tė bukura (7-8 Marsi)

Dy festa tė bukura
tė prindėrve tė mij'
njėra nė shkollė
e tjetra nė shtėpi

Njėra e mėsuesit
tjetra e nėnės
tė dyja shkėlqejnė
si drita e hėnės.

Shtatė Marsi nė shkollė
tetė Marsi nė shtėpi
tė dyja i ē'moj
festat t'ua uroj!


shabanauu.bojaxhiu

Gjinia Gjinia : Male
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1
Data e rregjistrimit Data e rregjistrimit : 07/03/2014
Falenderimet Falenderimet : 0

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi